środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

700-lecie Lublina: 1000 nowych wydarzeń i 6 sezonów (PROGRAM)

Dodano: 8 lutego 2017, 21:16
Autor: am

W 2017 roku w Lublinie będzie naprawdę pięknie – obiecała Anna Duda-Ziętek, prowadząca środową Galę Programową obchodów 700-lecia Lublina w Centrum Kultury. – Będziemy inspirować naszym dziedzictwem i umacniać poczucie dumy z naszego miasta – dodała.

O dumie i inspiracji przeszłością mówił też prezydent Lublina Krzysztof Żuk. – Jubileusz robimy sami dla siebie. Program stworzyli mieszkańcy dla mieszkańców. Stawiamy na naszych artystów, naszych przedsiębiorców. To będzie prawdziwy festiwal społeczeństwa obywatelskiego. Tworzymy miasto naszych marzeń – niech to będzie naszym celem. Zróbmy sobie miasto – apelował ze sceny.

W programie obchodów znalazło się ponad 1000 nowych wydarzeń podzielonych na 6 sezonów, z czego 300 odbędzie się nie w centrum miasta, a w dzielnicach. Od lutego do kwietnia będziemy „Przeżywać historię”. To czas, kiedy swoje podwoje otworzą muzea, ośrodki kultury i inne instytucje zajmujące się historią, które w czasie tygodni tematycznych będzie można zwiedzać za darmo.

W maju i czerwcu „Poczujemy energię” (pierwsze festiwale i wydarzenia na ulicach, mostach i placach). Wakacje to czas „Wielkiego dzieje się” (widowiska i imprezy plenerowe), a jesień to pora na „Emocje sztuki” (teatr, taniec, wystawy i koncerty). Wielkie obchody zakończą się w grudniu wydarzeniami w ramach „Świętujemy Lublin”.

Obchody 700-lecia to nie tylko wydarzenia kulturalne. W ramach cyklu Miasto Nauki odbędzie się ponad setka konferencji, wykładów, seminariów i sesji naukowych. Miasto Edukacji to programy realizowane w szkołach, Lublin Społeczny to wsparcie m.in. seniorów i osób niepełnosprawnych, a Lublin Przedsiębiorczości to 30 konferencji dotyczących gospodarki miasta. Jest jeszcze Lublin Sportowy z wielkimi wydarzeniami o randze międzynarodowej i Miasto Atrakcji z Lubelską Kartą Turysty.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lutego 2017 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zrób chamom święto. Disco polo i kiełbasa wystarczyłaby za wszystko
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2017 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zróbmy sobie miasto, motto klubu krzywego koła z którym zaprzyjaźniony jest nasz kochany Krzysztof. Mistrzu ceremonii Krzysztofie, śliczniutkie zrobiłeś sobie miasteczko i na cacy zrobiłeś jego mieszkańców. Deweloperka kwitnie, szkoła sprzedana, schronisko również, majątek Miasta wyprzedawany kamienice, Dworek Grafa, Dawna Karczma Budzyń (no Kamienice Miasta to miała być taka super i naj naj "delegatrura" Urzędu Miasta). Wszędzie wykopy jak po wojnie, Droga MM, która to niedawno przechodziła remont ale co tam znowu bajzel, Racławickie też syf i kamieni kupa niedługo. Błonia pod Zamkiem o dziwo, za które niesamowitym zbiegiem okoliczności zapłacono po kilkaset tysięcy za kolejny już projekt - poprzedni jakoś się nie przyjął, a na remont zabytków piniądza ni ma, bida Panie jak nie wiem. Ul. Fabryczna na remont ni ma, niedługo i Globusa zamkną, no przecież to tyż się opłacać nie będzie za chwilę, zima w pełni a tu stoki nieczynne. Ciekawe nie? Inwestycje jak też remonty wykonywane na zaj...... pies. Krzysiuniu Kochaniutki murem za Tobą, krynico ty nasza prowadź nas ku światłu i oświeceniu na wieki wieków. Tyś jak Paul P. Harris tylko na odwrót zamiast "Służba na rzecz innych ponad własną korzyść" to mamy Służbę na Własną korzyść
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2017 o 13:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nigdzie nie ma pliku np. pdf z dokładnym spisem: co, gdzie i kiedy ? na stronie internetowej uruchomionej wczoraj ******700.lublin.eu jest groch z kapustą.
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2017 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten pan z mikrofonem pytał : A gdzie moja miła?
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2017 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego obchody 700 lat istnienia naszego miasta odbywają się pod jakimś dziwnym logo zamiast pod historycznym herbem? Dużo gadania o tradycji, a najważniejszy symbol tej tradycji poszedł w kąt...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!