Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2007 r.
19:21
Edytuj ten wpis

A jednak można!

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 3 A A

Mieszkańcy nie muszą już marznąć na pętlach autobusowych. I każdy już sprawdzi, czy kasownik poprawnie skasował mu bilet.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takich udogodnień nie można było się doprosić. Po naszej rozmowie z prezydentem... sprawy potoczyły się błyskawicznie.

Na wszystkich kasownikach w autobusach i trolejbusach MPK pojawiły się naklejki, z informacją o tym, co oznaczają poszczególne cyfry wybijane na bilecie przez kasownik. Bo nie wszyscy wiedzieli, czy np. numer 4613161221 oznacza, że kasownik działa dobrze, czy źle. Taka niewiedza może słono kosztować, bo to pasażer ma obowiązek sprawdzić poprawność skasowania biletu. Jeśli urządzenie szwankuje, wtedy pasażer musi zgłosić to kierowcy. A jeśli błędu nie wychwyci jest w czasie kontroli traktowany jak zwykły gapowicz.
Jest też kolejna zmiana na lepsze. Kierowcy MPK nie mogą już odmówić schronienia w pojeździe pasażerom marznącym na pętlach. Zwykle byli wpuszczani do wozu dopiero na chwilę przed odjazdem. Skargi lublinian nie pomagały. Pomogła nasza rozmowa z prezydentem.
O problemy pasażerów MPK pytaliśmy prezydenta dokładnie tydzień temu, gdy podsumowywał swój pierwszy rok władzy. Wytknęliśmy zbyt późne wywieszanie rozkładów na przystankach, brak informacji przy kasownikach i to, że pasażerowie muszą marznąć na pętlach.
- Tymi rzeczami powinien zajmować się prezes. Jeśli pan napisze o tym w gazecie, to reakcja będzie i wtedy pracownicy za te sprawy odpowiedzialni będą przede mną odpowiadać - mówił nam Adam Wasilewski, prezydent Lublina. A pytany o to, kiedy autobusy będą podjeżdżać po pasażerów na przystankach końcowych odparł: Myślę, że w przyszłym albo jeszcze w tym tygodniu.
Rozmowa ukazała się w zeszły wtorek. Naklejki na wszystkich kasownikach pojawiły się już w sobotę. Tego dnia na pętlach autobusowych zauważyliśmy wywieszone przez MPK ogłoszenia informujące, że pasażerowie mogą czekać na odjazd w wozie. Sprawdziliśmy wczoraj: kierowca niechętnie, bo niechętnie, ale jednak nas wpuścił.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JaPan / 11 grudnia 2007 o 14:22
To jakaś paranoja - moje dzieci muszą dojeżdżac do liceum z CZUBÓW NA ELSNERA za 1.4 zł a studenci - dorośli ludzie , którzy mogą dorobic , korzystający ze stypendiów - płacą za bilet chyba 90 gr. Granica dochodu do ustanowienia zasiłku szkolnego w formie dotacji nie gotówki jest jakaś śmieszna i wynosi 320 zł lub coś koło tego. WYCHODZI NA TO , że do podstwówek i gimnazjów dojeżdżają tylko bogate dzieci bo innych w Lublinie nie maa studenci - ci z Lubelskich uczelni - to jakaś niedorozwinięta grupa , której miasto musi pomóc kosztem dzieci. Gratulacje za takie pomysły. P.p. Renciści i emeryci powinni płacic po 10 zł za przejazd to studenci mgliby jeździc za friko !!!
To jakaś paranoja - moje dzieci muszą dojeżdżac do liceum z CZUBÓW NA ELSNERA za 1.4 zł a studenci - dorośli ludzie , którzy mogą dorobic , korzystający ze stypendiów - płacą za bilet chyba 90 gr. Granica dochodu do ustanowienia zasiłku szkolnego w formie dotacji nie gotówki jest jakaś śmieszna i wynosi 320 zł lub coś koło tego. WYCHODZI NA TO , że do podstwówek i gimnazjów dojeżdżają tylko bogate dzieci bo innych w Lublinie nie maa studenci - ci z Lubelskich uczelni - to jakaś niedorozwinięta grupa , której miasto musi pomóc kosztem dziec... rozwiń
Avatar
DD / 11 grudnia 2007 o 13:34
[color="#0000FF"][font="Tahoma"]Dzienniku, cześć ci i chwała za to, że to dzięki twojej interwencji miłościwie nam panujący Pan Prezydent swoim łaskawym Pańskim dekretem zmusił niedobre MPK do takiego ustępstwa. Na kolana, lublinianie!!!
A tak poważnie: nie mogę zrozumieć, dlaczego to ja mam odpowiadać za sprawdzenie, czy kasownik MPK dobrze skasował zakupiony przeze mnie bilet. To jest chore. Tak funkcjonuje Rosja, a u nas wciąż te sowieckie nawyki wygrywają i nikt się temu nie dziwi.
Przy okazji: a może Pan Prezydent łaskawie potraktowałby na równi dzieci szkół podstawowych i średnich, a nie ich kosztem rozdawał ulgi MPK studentom?
[/font][/color]
[color="#0000FF"][font="Tahoma"]Dzienniku, cześć ci i chwała za to, że to dzięki twojej interwencji miłościwie nam panujący Pan Prezydent swoim łaskawym Pańskim dekretem zmusił niedobre MPK do takiego ustępstwa. Na kolana, lublinianie!!!
A tak poważnie: nie mogę zrozumieć, dlaczego to ja mam odpowiadać za sprawdzenie, czy kasownik MPK dobrze skasował zakupiony przeze mnie bilet. To jest chore. Tak funkcjonuje Rosja, a u nas wciąż te sowieckie nawyki wygrywają i nikt się temu nie dziwi.
Przy okazji: a może P... rozwiń
Avatar
ZXC / 10 grudnia 2007 o 09:54
No to zapraszam na Felin!!!! Tutaj żaden kierowca nie podjeżdża na przystanek!!!pętla trolejbusowa na Majdanku też bardzo rzadko!!!
Avatar
JaPan / 11 grudnia 2007 o 14:22
To jakaś paranoja - moje dzieci muszą dojeżdżac do liceum z CZUBÓW NA ELSNERA za 1.4 zł a studenci - dorośli ludzie , którzy mogą dorobic , korzystający ze stypendiów - płacą za bilet chyba 90 gr. Granica dochodu do ustanowienia zasiłku szkolnego w formie dotacji nie gotówki jest jakaś śmieszna i wynosi 320 zł lub coś koło tego. WYCHODZI NA TO , że do podstwówek i gimnazjów dojeżdżają tylko bogate dzieci bo innych w Lublinie nie maa studenci - ci z Lubelskich uczelni - to jakaś niedorozwinięta grupa , której miasto musi pomóc kosztem dzieci. Gratulacje za takie pomysły. P.p. Renciści i emeryci powinni płacic po 10 zł za przejazd to studenci mgliby jeździc za friko !!!
To jakaś paranoja - moje dzieci muszą dojeżdżac do liceum z CZUBÓW NA ELSNERA za 1.4 zł a studenci - dorośli ludzie , którzy mogą dorobic , korzystający ze stypendiów - płacą za bilet chyba 90 gr. Granica dochodu do ustanowienia zasiłku szkolnego w formie dotacji nie gotówki jest jakaś śmieszna i wynosi 320 zł lub coś koło tego. WYCHODZI NA TO , że do podstwówek i gimnazjów dojeżdżają tylko bogate dzieci bo innych w Lublinie nie maa studenci - ci z Lubelskich uczelni - to jakaś niedorozwinięta grupa , której miasto musi pomóc kosztem dziec... rozwiń
Avatar
DD / 11 grudnia 2007 o 13:34
[color="#0000FF"][font="Tahoma"]Dzienniku, cześć ci i chwała za to, że to dzięki twojej interwencji miłościwie nam panujący Pan Prezydent swoim łaskawym Pańskim dekretem zmusił niedobre MPK do takiego ustępstwa. Na kolana, lublinianie!!!
A tak poważnie: nie mogę zrozumieć, dlaczego to ja mam odpowiadać za sprawdzenie, czy kasownik MPK dobrze skasował zakupiony przeze mnie bilet. To jest chore. Tak funkcjonuje Rosja, a u nas wciąż te sowieckie nawyki wygrywają i nikt się temu nie dziwi.
Przy okazji: a może Pan Prezydent łaskawie potraktowałby na równi dzieci szkół podstawowych i średnich, a nie ich kosztem rozdawał ulgi MPK studentom?
[/font][/color]
[color="#0000FF"][font="Tahoma"]Dzienniku, cześć ci i chwała za to, że to dzięki twojej interwencji miłościwie nam panujący Pan Prezydent swoim łaskawym Pańskim dekretem zmusił niedobre MPK do takiego ustępstwa. Na kolana, lublinianie!!!
A tak poważnie: nie mogę zrozumieć, dlaczego to ja mam odpowiadać za sprawdzenie, czy kasownik MPK dobrze skasował zakupiony przeze mnie bilet. To jest chore. Tak funkcjonuje Rosja, a u nas wciąż te sowieckie nawyki wygrywają i nikt się temu nie dziwi.
Przy okazji: a może P... rozwiń
Avatar
ZXC / 10 grudnia 2007 o 09:54
No to zapraszam na Felin!!!! Tutaj żaden kierowca nie podjeżdża na przystanek!!!pętla trolejbusowa na Majdanku też bardzo rzadko!!!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Park Ludowy w Lublinie do przebudowy. Dołożyć pieniędzy czy odłożyć plany? [sonda]
galeria

Park Ludowy w Lublinie do przebudowy. Dołożyć pieniędzy czy odłożyć plany? [sonda] 1 5

Na maj przełożona została decyzja w sprawie odnowy parku Ludowego, której koszt przekracza kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Prezydent najpierw poprosił radnych o dodatkowe pieniądze, potem się z tego wycofał. Dał sobie miesiąc na przekonanie radnych do większego wydatku, któremu przeciwna jest opozycja

Pewnie jeszcze tu nie byliście. Nowe lokale w Lublinie
galeria

Pewnie jeszcze tu nie byliście. Nowe lokale w Lublinie 0 0

Prawdziwa kumulacja nowych adresów kulinarnych. Dwie marki działają już w innych miastach, dwa to lokale autorskie. W jednym zjesz jak w Wietnamie, w innym jak w Anglii, w kolejnym jak we Francji. Następny poratuje cię o świcie

Wisła Puławy znowu chce wygrać w Pruszkowie

Wisła Puławy znowu chce wygrać w Pruszkowie 4 0

Tym razem będzie nietypowo. Wisła dwa najbliższe spotkania rozegra w: piątek i wtorek. Dzisiaj zmierzy się w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem (godz. 19). 1 maja odrobi za to zaległości na wyjeździe, przeciwko ostatniej w tabeli Gwardi Koszalin (godz. 16)

Urzędniczy absurd. Państwowy las podzielił pole sióstr z Krzewicy

Urzędniczy absurd. Państwowy las podzielił pole sióstr z Krzewicy 8 5

Siostry Wanda i Alina Saczuk z Krzewicy (gm. Międzyrzec Podlaski) od blisko 20 lat starają się o zwrot działki, która leży pośrodku ich pola. Problem w tym, że w urzędniczych papierach jest to las należący do Skarbu Państwa.

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada
27 kwietnia 2018, 9:00
galeria

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada 4 0

Dzisiaj od godz. 10 bramy koszar 1 Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego będą otwarte. To okazja aby wziąć udział w dorocznym święcie tej jednostki, obejrzeć defiladę, musztrę paradną i pokaz walki wręcz.

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie
1 maja 2018, 9:00

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie 0 0

Dzieci mogą pobiec na dystansie 200 lub 500 metrów. Dorośli mają do wyboru 1,8 km lub 5 km. Jest też specjalny dystans dla par (lub duetów) – 1 km. We wtorek, 1 maja, Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce zaprasza na Eco Bieg

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04)
27 kwietnia 2018, 9:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04) 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na tę chwilę miłośnicy filmowego uniwersum Marvela - serii filmów na podstawie popularnych komiksów bohaterskich - czekali bardzo długo. Od piątku na ekranach kin będzie można oglądać Avengers: Wojna bez granic, w którym siły połączą ulubieni superbohaterowie - Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka i inni. Wśród kinowych nowości będzie także komedia z Arnoldem Schwarzeneggerem Dorwać Gunthera. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik przyjeżdża do Lublina
galeria

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik przyjeżdża do Lublina 13 0

NICE 1. LIGA ŻUŻLOWA Dzisiaj o godzinie 17:45 Speed Car Motor Lublin podejmie ROW. Liderująca w tabeli ekipa trenera Dariusza Śledzia jest wciąż niepokonana

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła 2 1

Poleski Park Narodowy 1 i 2 maja przy wejściach na wszystkie ścieżki przyrodnicze oraz w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Załuczu Starym na gości będą czekali parkowi przewodnicy

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie 2 18

Ustalony jest termin rozprawy, na której prezydent Lublina ma się tłumaczyć z wynajęcia dla Urzędu Miasta biur w budynku mającym dopiero powstać. Sprawa ciągnie się latami, choć prezydent już raz został uniewinniony, a raz umorzono wobec niego postępowanie

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo 25 6

26-latek z okolic Puław chciał zabić własną matkę – ustalili śledczy. Wbił jej w serce kuchenny nóż. Pomimo tego, w późniejszym śledztwie kobieta próbowała chronić syna

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 1

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.