czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Aborcja jak Holocaust

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2006, 21:57
Autor: Dominik Smaga

Narodowe Odrodzenie Polski oskarża ginekologów o masowe morderstwa. Jeszcze bardziej kontrowersyjne są ulotki, które od połowy tygodnia działacze NOP będą naklejać obok lubelskich gabinetów ginekologicznych.

Do Lublina trafi 8 tysięcy ulotek. Nacjonaliści będą je naklejać głównie obok gabinetów ginekologicznych. Zaczną od Lublina, później przeniosą się do innych miast regionu. Po jednej stronie ulotki jest zdjęcie ludzkiego płodu. Tuż obok zdjęcie ofiar Holocaustu.
- Owszem, takie porównanie może szokować - mówi Marek Wojciechowski z Narodowego Odrodzenia Polski. - Ale według najnowszych badań Holocaust pochłonął od 3 do 5 milionów ofiar. A szacunki mówią, że w Europie poprzez aborcję mordowanych jest rocznie od 10 do 15 milionów dzieci. To jest szokujące, ale w drugą stronę - dodaje Wojciechowski. Tymczasem według oficjalnych danych Holocaust pochłonął 6 mln ofiar.
Historycy są oburzeni. - To niedopuszczalne. Nie wolno robić takich porównań. Holocaust potępiają wszyscy, a zdania na temat aborcji są podzielone. Holocaust wydarzył się z zupełnie innych przyczyn niż te, które stoją za aborcją - mówi Robert Kuwałek, badacz wojennej historii i kierownik muzeum w byłym obozie zagłady w Bełżcu. - To granie pod publiczkę z wykorzystaniem prostych sloganów. Najchętniej pozostawiłbym to bez komentarza.

NOP walczy o całkowity zakaz aborcji. Teraz jest ona legalna tylko wtedy, gdy ciąża zagraża zdrowiu lub życiu matki, jest skutkiem gwałtu lub kazirodztwa albo, gdy płód ma ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia. O zmianę tego prawa stara się też Liga Polskich Rodzin. Jesienią ma złożyć w Sejmie projekt ustawy dopuszczającej aborcję tylko w razie zagrożenia życia kobiety. Przeciwny tym zmianom jest premier. - Nie należy psuć tego, co jest dobre - stwierdził przed tygodniem Jarosław Kaczyński, obecnie obowiązującą ustawę nazywając "kompromisową i skuteczną”.

Ale NOP nie składa broni. - Liczymy na to, że nasze ulotki poruszą ludzkie sumienia, coraz mniej wrażliwe na śmierć - mówi Wojciechowski. Dlaczego wiszą obok gabinetów ginekologicznych? Bo te, zdaniem NOP, "specjalizują się w masowych morderstwach”.
- Zgadzam się z tym, że aborcja to zabójstwo. Ale takie zabiegi zdarzają się na Lubelszczyźnie wyjątkowo rzadko. Jeśli ktoś ma dowody, że jest inaczej, powinien zgłosić to prokuraturze - komentuje prof. Jan Oleszczuk, konsultant wojewódzki w dziedzinie ginekologii. Jego zdaniem, ani gwałt, ani wada płodu nie powinna być podstawą aborcji. Co najwyżej zagrożenie życia matki. - Ale statystycznie taki przypadek zdarza się raz na 10 lat.
Ulotkowa akcja zaczęła się od Wrocławia i Poznania. Lekarze przyjęli ją tam z oburzeniem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!