poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Abp Życiński broni odwołanego szefa TVP Lublin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2009, 13:24
Autor: Dominik Smaga

Zamieszanie w TVP Lublin. Część załogi boi się, że nowy dyrektor mianuje szefem informacji Jeremiego Karwowskiego. Świeżo upieczony szef odpowiada,
że decyzji kadrowych nie podjął, a Karwowski unika rozmów z prasą.

Cała sytuacja to efekt poniedziałkowej decyzji zarządu TVP, który odwołał dyrektora lubelskiego oddziału Tomasza Rakowskiego. Rakowski po dwóch latach stracił stanowisko, bo trafił na nie ze wskazania PiS. A takich dyrektorów konsekwentnie usuwa nowy zarząd kontrolowany przez LPR i Samoobronę.

Zwolniony fotel zajął Dariusz Sienkiewicz, kandydat Samoobrony na prezydenta Lublina z 2006 r., który w ostatnich wyborach bez powodzenia startował do Sejmu. Jego zastępcą ds. programowych w miejsce Tadeusza Doroszuka został Paweł Chromcewicz, były naczelny „Dziennika Wschodniego” i „Kuriera Lubelskiego”.

Zaraz po odwołaniu Rakowskiego grupa pracowników lubelskiej TVP postanowiła poszukać pomocy w kurii. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie abp Józef Życiński dzwonił w sprawie Rakowskiego do szefa Kancelarii Premiera, Tomasza Arabskiego. A wczoraj rano hierarcha zwołał konferencję: Apeluję do twórców kultury o protest przeciwko obecnie stosowanym metodom zwalniania ludzi kompetentnych i uczciwych, których jedyną wadą jest, że nie szukali schronienia pod skrzydłami opiekuńczych partii. Grono tych, którzy przegrali w sojuszach politycznych, tytułem pocieszenia wzięło sobie telewizję.

Rakowski (niegdyś red. naczelny „Naszego Dziennika”) stracił stanowisko jako jeden z ostatnich regionalnych szefów. List w jego obronie podpisało 120 pracowników i współpracowników TVP Lublin. Sugestie, by go nie odwoływać, płynęły zarówno z PiS jak i PO.

Mówiło się, że Samoobrona zastąpi go byłym wieloletnim dziennikarzem lubelskiej TVP, Jeremim Karwowskim, ale wybór padł ostatecznie na Sienkiewicza, zaufanego człowieka byłego posła Samoobrony Bolesława Borysiuka. Karwowski, który stara się o przywrócenie do pracy, ma jednak szansę na posadę. Nieoficjalnie mówi się o fotelu szefa Panoramy Lubelskiej lub nowym stanowisku, na którym odpowiadałby za przepływ materiałów między TVP Lublin a anteną TVP Info. – Nie chcemy tego człowieka – mówi jeden z pracowników lubelskiej telewizji.

Dyrektor Sienkiewicz pytany o Karwowskiego mówi, że żadnych decyzji personalnych nie podjął. Co na to sam zainteresowany? – Jadę samochodem, proszę o kontakt za pół godziny – mówi Karwowski. Później nie odbierał już telefonu.
Decyzję o odwołaniu dyrektorów TVP Lublin musi jeszcze zatwierdzić rada nadzorcza telewizji. Miała się zebrać wczoraj, ale posiedzenie przesunięto o tydzień.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rodak
pik
telewidzuś
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rodak
rodak (12 lutego 2009 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chciałem zauważyć że wspomniana telewizja zarówno z nazwy jak i przeznaczenia powinna być telewizją publiczną.Natomiast nasza lubelska,jest telewizją nazwijmy to "telewizją Józwową".Mam nadzieję ,że tę rospasłość niektórych lubelskich "carów ",nowy zarząd ukróci i więcej będzie relacji z
posiedzenia np. Rady Miejskiej niż święta hanuki.Mam również nadzieję ,że nowy zarząd zadba o wyższy poziom emitowanych programów,bo to co dzisiaj przychodzi nam oglądać jest na poziomie"Mniej niż zero".Są nadzieje,ale są i obawy, ABY STRYJEK NIE ZAMIENIŁ SIEKIERKI NA KIJEK.
Dzisiejsze media mają do spełnienia wielką rolę,dlatego i ludzie tam pracujący a zwłaszcza zarządzający nie mogą być przeciętni.Muszą zrozumieć, że mają służyć interesom społecznym a nie interesom takiego czy inego lobby.Dlatego też, nowego prezesa rad bym widzieć z dyplomem renomowanej uczelni a nie z biało-czerwonym symbolem przynależności na szyi.Na biało-czerwone symbole mamy w naszym grodzie dość masztów,a które to stoją puste nawet w takie dni jak 3-Maja(np.maszt przed pomikiem gen.F.Kamińskiego).Nasza telewizja musi wytykać przypadki w których to wróbel zajmuje całe bocianie gniazdo,a bocian tylko donosi matriał do jego utrzymania.
pozdrawiam
Rozwiń
pik
pik (10 lutego 2009 o 20:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
telewidzuś napisał:
Teraz, gdy szefem TV Lublin został oszust i krętacz a do tego ciemniak w sprawach mediów (jak sam o sobie mówi) TV Lublin codziennie bedzie serwowac swoim nielicznym widzom film pt. "Kariera Nikodema Dyzmy"! Dariusz Sienkiewicz bedzie teraz uprawiał propagandę dla swego wodza Bolesława Borysiuka, który powinien awansowac do stopnia kapitana (porucznika sobie załatwił!)
Rozwiń
telewidzuś
telewidzuś (10 lutego 2009 o 19:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz, gdy szefem TV Lublin został oszust i krętacz a do tego ciemniak w sprawach mediów (jak sam o sobie mówi) TV Lublin codziennie bedzie serwowac swoim nielicznym widzom film pt. "Kariera Nikodema Dyzmy"! Dariusz Sienkiewicz bedzie teraz uprawiał propagandę dla swego wodza Bolesława Borysiuka, który powinien awansowac do stopnia kapitana (porucznika sobie załatwił!)
Rozwiń
Gość
Gość (10 lutego 2009 o 19:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czerwoni rządzą TV. Fanem LPR nie jestem ale Giertychowcy byli akurat przeciw tej nominacji. Czerwona banda to olała, bo ważniejsze okazały się lewe interesy, które ma "przykrywać" nowy dyrektor
Rozwiń
Ministrant
Ministrant (10 lutego 2009 o 18:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiecej o biskupie Zydzinskim na stronach portalu www.polonica.net oraz bubula.com
www.bibula.com
www.polonica.net
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!