sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Abp Życiński: Były sygnały o molestowaniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 marca 2008, 15:01

Metropolita lubelski przyznał dziś, że docierały do niego oskarżenia wobec księży o molestowanie seksualne.

Odniósł się w ten sposób do ujawnionej w poniedziałek przez "Gazetę Wyborczą” afery pedofilskiej w Szczecinie, w którą zamieszany był ks. Andrzej, założyciel i dyrektor ogniska dla trudnej młodzieży. O sprawie przez 13 lat miało wiedzieć trzech biskupów i wielu księży.

- Miałem dwa czy trzy przypadki, gdzie kierowano do mnie oskarżenia o działania konkretnych księży, podjęliśmy działania natychmiastowe i okazało się, że oskarżenia były bezpodstawne - powiedział metropolita lubelski Józef Życiński.

- Miałem także sytuacje, gdy formułowane oskarżenia potwierdziły się i szybkie działanie wykluczyło atmosferę sensacji wokół tego. Ale nie wiem, czy obowiązkiem było wtedy nagłaśniać i informować o każdym szczególe. Naszym celem jest ochrona godności każdego człowieka i troska o elementarną sprawiedliwość. Natomiast tworzenie klimatu sensacji, skandalu jest już czymś, co nie mieści się w zadaniach Kościoła.

Metropolita dodał, że gdy zarzuty się nie potwierdziły, nie informował o nich prokuratury: - Obowiązkiem biskupa nie jest występować w roli pomocnika czy asystenta prokuratora, ale dawać świadectwo prawdzie i uczciwości. (PAP, MAG)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
BET ANKA
rada parafialna
kraśniczanin
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

BET ANKA
BET ANKA (14 marca 2008 o 15:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BIBLIJNE MOLESTOWANIE:

Jak ma się znany cytat z biblii w wydaniu głównego bohatera świętych wydarzeń "DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE BO DO NICH NALEZY KRÓLESTWO NIEBIESKIE"? Czy nie było dalszego rozwoju wypadków, które przy tłumaczeniu opuszczono ze wstydu, że najjasniejszy odsiaduje wyrok za pedofilię?

*PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
rada parafialna
rada parafialna (12 marca 2008 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I to jest całe zakłamanie i oszukańcza działalność "dostojników" kościelnych.Ukrywają fakty!!!!
Jeden arcybiskup pederasta (ujeżdżał kleryków).Odesłali go na emeryturę.Inny biskup alkoholik.Też już na emeryturze.Za to przez tydzień zabawiał się z moskwiczankami zamiast konsekrować kościól.Inny arcybiskup wspaniale współpracował z SB.Jeszcze inny majacy garsionierę w LUblinie,skutecznie "ujeżdża" KULawe studentki......itd
Jeszcze inny-nazywany (bezdzietnym) ojcem czyni wielkie przekręty.Kilkanaście lat temu,jeden z księży kanclerzy kurii lubelskiej skutecznie wspólpracował z KW PZPR.Zabrakło tylko kilku dni aby otrzymał (prtzy pomocy PZPRu) sakrę biskupa pomocniczego.Skończył jako kulawy kapelan WP.......itd
Dlaczego o tym nie mówi biskup Józef?Dlaczego odwraca kota ogonem i zataja OCZYWISTĄ prawdę?
Proponuję biskupowi,aby naprowadzanie porządków rozpoczął od własnego podwórka.Ostatnio krążą plotki jak to jeden z biskupów tarnowskich "dawał" popalić tamtejszym klerykom.Dzisiaj biskup jest arcybiskupem i jest poza Tarnowem.
Rozwiń
kraśniczanin
kraśniczanin (12 marca 2008 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kraśniczanin napisał:
A czy Józef również coś słyszał o tym co dzieje się w sprawach obyczajowych, z udziałem osoby dobrze mu znanej, burmistrza Kraśnika?Przepraszam, co działo się!
Rozwiń
kraśniczanin
kraśniczanin (12 marca 2008 o 17:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy Józef również coś słyszał o tym co dzieje się w sprawach obyczajowych, z udziałem osoby dobrze mu znanej, burmistrza Kraśnika?
Rozwiń
stacho
stacho (12 marca 2008 o 15:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj..... nieładnie, niełądnie kleszki, nieładnie..... sperma uwiera to trzeba poszukać żony i oddać ta głupią czarną sukienkę do watykanu......
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!