wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Abp Życiński: Nie łączmy kościoła z polityką

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 maja 2010, 14:11
Autor: TVN24/tom

- Kościoły są otwarte dla każdego, kto szuka swej wierności Chrystusowi i w żadnej kampanii politycznej nie mogą być wiązane z żadną partią – oznajmił metropolita lubelski abp Józef Życiński podczas mszy za ojczyznę w lubelskiej archikatedrze.

Metropolita lubelski wskazał, że wartości, takie jak Kościół, wiara religijna, zasady Dekalogu, są nadrzędne w stosunku do zmieniających się ekip władzy. Podkreślił, że nie wolno dopuścić do instrumentalnego wykorzystywania tych wartości w polityce.

- Musimy pamiętać o tym, że Królowa Polski jest ponadpartyjna, Matka Boża nie wiąże się z żadną frakcją, ona jest dla wszystkich – dodał arcybiskup.

Metropolita lubelski podkreślił też, że nie należy patrzeć na polityków wyłącznie krytycznie i nie wolno sugerować, że "każda postać polityki jest czymś brudnym i niestosownym". Groziłoby to - jak ocenił - wycofywaniem się z politycznej rywalizacji ludzi uczciwych.

- Z należytym szacunkiem traktujemy przedstawicieli różnych środowisk, różnych formacji, polecając Maryi Królowej Polski tych, którzy potrafią różnić się pięknie i w postawie wzajemnego szacunku wykazywać swoją troskę o dobro wspólne - powiedział.

I dodał: - Możemy różnić się w szczegółach dotyczących programów, ale jednoczy nas to samo zakorzenienie w polskiej historii, ten sam szacunek dla wielkich kart polskich dziejów, ta sama świadomość wielkiej tradycji, z której wyrastamy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Obserwator2
~gość~
~gość~
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Obserwator2
Obserwator2 (6 maja 2010 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cdn napisał:
Skąd u was tyle jadu ????Skąd w was taki cynizm katolicy z Lublina????????
Abp J.Życiński to bardzo wybitna postać ale to do waszych mózgów nie może dotrzeć !!!!!


A TO DOBRE W CZYM WYBITNY? W GŁOSZENIU KAZAŃ O SPERMOZOIDACH?
Rozwiń
~gość~
~gość~ (4 maja 2010 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polak z urodzenia napisał:
Jak ksiądz na lekcji religii w gimnazjum przy Nałkowskich nakazuje nienawidzieć Rosjan i z całym przekonaniem wmawia dzieciom, że Rosja jest podszyta fałszem i wrogiem Polski i Polaków to co to jest do jasnej chol...ry Towarzyszu Feldman??? To nie jest polityka? Kościół jest nią przeszyty na wylot a raczej ci wszyscy nibyksięża, którzy z prawdziwymi księżmi nic wspólnego nie mają. Oszukuj Pan swoich czarnych towarzyszy a nie wciskasz pan ciemnotę. Nie każdy jest omamiony waszą doktryną "nibyprawdy", która z całą pewnością prawdą nie jest. Skończ Waść i wstydu oszczędź! Sobie przede wszystkim!
W całej Polsce tak dzieciom i młodzieży mózgi lasują na lekcjach religii.Wnuki dzwoniły do mnie,że w jednej szkole warszawskiej ksiądz obrzucił premiera błotem i oskarżył za katastrofę smoleńską.Takie to jest nauczanie wiary przez sianie nienawiści.
Rozwiń
~gość~
~gość~ (4 maja 2010 o 20:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nick napisał:
Parę milionów ludzi słuchało w radio dziś rano mszy z bazyliki św.Krzyża w Warszawie. OJCZYZNĘ WOLNĄ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE- kilka razy powtarzał ksiądz wygłaszający homilię. Polecam Lubelskiemu Metropolicie. Z wyrazami szacunku...
to my ciągle w niewoli.W głowach się niektórym przewraca czy naprawdę tego chcą.
Rozwiń
der
der (3 maja 2010 o 22:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czytam se wpisy i jedno pytanie mi się nasuwa:

Czy jest na sali psychiatra?
No chyba, że to wtórny analfabetyzm; w takim razie przepraszam.
Rozwiń
beduin
beduin (3 maja 2010 o 21:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cdn napisał:
Skąd u was tyle jadu ????Skąd w was taki cynizm katolicy z Lublina????????
Abp J.Życiński to bardzo wybitna postać ale to do waszych mózgów nie może dotrzeć !!!!!

Wybitna osoba ,postać ale w czyjej opinii mocodawców z Izraela czy Rabiego z USA i bynajmniej nie jest to żaden jad a stwierdzenie faktów .Można sobie indywidualnie kochać tow. Ż -ale żeby od razu namawiać do jednostronnej miłości to hipokryzja i bezczelność !.Więc tłumaczę do naszych mózgów dociera to i wiele innych faktów o których tu nie wspomniano jest to o tyle istotne i prawdziwe że wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują , ale są ludzie zaślepieni w złudzeniach z różnych powodów więc kochaj sobie sam tego żydka i nikogo do tego nie nakłaniaj .No bo jeżeli idzie o innych księży można mieć mieszane uczucia ale w tym przypadku ...e szkoda gadać .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!