Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2008 r.
19:22
Edytuj ten wpis

Abp Życiński ogłosił dyspensę

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 19 A A

W piątek, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, możemy jeść mięso bez grzechu. Abp Józef Życiński, metropolita lubelski, ogłosił dyspensę od obowiązku zachowania "charakteru pokutnego” tego dnia, w tym od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jednocześnie usilnie zachęcam wszystkich wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, do zadośćuczynienia obowiązkowi pokuty w innym dniu i w formie przez siebie dowolnie wybranej (np. wypełnienie uczynków miłosierdzia, jałmużna, post) - napisał w dekrecie abp Życiński.

Z dyspensy mogą skorzystać wszyscy wierni Archidiecezji Lubelskiej oraz inne osoby przebywające w tym dniu na jej terytorium.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polak / 27 grudnia 2008 o 22:34
Korcilo mnie by odpowiedzic slowami poety;Sa w Ojczyznie rachunki krzywd lecz obca dlon ich tez nie przekresli; .Jak ladnie mowi Ewangelia;Przyszli do Jezusa farezeusze mowiac;
Koscol i ludzie kosciola w latach trudnych wmieszali sie w polityke w doslownym tego slowa znaczeniu.
Stracili wiarygodnosc jak wszyscy politycy i tak sa postrzegani. Jak politycy ,a nie kaplani.
Dochodzi ponadto sceptycyzm co do intencji.
Tak to sa skutki laczenia powolania z polityka. Glos doradczy,wywazony tak ,a nie obobiste zaangazowanie sie w polityke.
kosciol jest dla ludzi tym bardziej potrzebny ,ze na wskutek przyjmowania z zachodu tzw nowinek stajemy sie spoleczenstwem bez tradycji,bez wiedzy historycvznej bez korzeni.
I jeszcze jedno ludzie ktorzy wyjechali za praca do Angli itp w Polsce biora sluby w Polsce.
To cos znaczy,A lososie kupuja tam bo sa najtansze.
Korcilo mnie by odpowiedzic slowami poety;Sa w Ojczyznie rachunki krzywd lecz obca dlon ich tez nie przekresli; .Jak ladnie mowi Ewangelia;Przyszli do Jezusa farezeusze mowiac;
Koscol i ludzie kosciola w latach trudnych wmieszali sie w polityke w doslownym tego slowa znaczeniu.
Stracili wiarygodnosc jak wszyscy politycy i tak sa postrzegani. Jak politycy ,a nie kaplani.
Dochodzi ponadto sceptycyzm co do intencji.
Tak to sa skutki laczenia powolania z polityka. Glos doradczy,wywazony tak ,a nie obobiste zaanga... rozwiń
Avatar
polak / 27 grudnia 2008 o 22:33
Korcilo mnie by odpowiedzic slowami poety;Sa w Ojczyznie rachunki krzywd lecz obca dlon ich tez nie przekresli; .Jak ladnie mowi Ewangelia;Przyszli do Jezusa farezeusze mowiac;
Koscol i ludzie kosciola w latach trudnych wmieszali sie w polityke w doslownym tego slowa znaczeniu.
Stracili wiarygodnosc jak wszyscy politycy i tak sa postrzegani. Jak politycy ,a nie kaplani.
Dochodzi ponadto sceptycyzm co do intencji.
Tak to sa skutki laczenia powolania z polityka. Glos doradczy,wywazony tak ,a nie obobiste zaangazowanie sie w polityke.
kosciol jest dla ludzi tym bardziej potrzebny ,ze na wskutek przyjmowania z zachodu tzw nowinek stajemy sie spoleczenstwem bez tradycji,bez wiedzy historycvznej bez korzeni.
I jeszcze jedno ludzie ktorzy wyjechali za praca do Angli itp w Polsce biora sluby w Polsce.
To cos znaczy,A lososie kupuja tam bo sa najtansze.
Korcilo mnie by odpowiedzic slowami poety;Sa w Ojczyznie rachunki krzywd lecz obca dlon ich tez nie przekresli; .Jak ladnie mowi Ewangelia;Przyszli do Jezusa farezeusze mowiac;
Koscol i ludzie kosciola w latach trudnych wmieszali sie w polityke w doslownym tego slowa znaczeniu.
Stracili wiarygodnosc jak wszyscy politycy i tak sa postrzegani. Jak politycy ,a nie kaplani.
Dochodzi ponadto sceptycyzm co do intencji.
Tak to sa skutki laczenia powolania z polityka. Glos doradczy,wywazony tak ,a nie obobiste zaanga... rozwiń
Avatar
Podlasiak / 27 grudnia 2008 o 18:30
Ludzie mylicie pojęcia! 26 grudnia to święto w tradycji polskiej ale nie w kościele rzymskokatolickim! W KRK 26 grudnia to jest święto św. Szczepana pierwszego męczennika uznanego przez kościół i jest to dzień zwykły żadne tam święto! Nawet czytania są jak w zwykły dzień tzn. nie ma drugiego czytania itp. Ten z naszą tradycją ostatnio coś się coraz wyraźniej rozmija. W wigilie czyli 24 grudnia post w tradycji KRK nie obowiązuje jest to tradycja polska! A tym aktem łaskawej dyspensy zapomniany arcybufon pokazał że jeszcze cokolwiek władzy nu zostało. Tak nawiasem to myślałem że dyspensy od prawdy udzielił sobie i swoim kolesiom że już nigdy przyznać się do niej nie będą musieli! Zwłaszcza do tej niewygodnej dla arcy i bp. A WIECIE CO SUKIENKOWI JEDZĄ W PIĄTEK ZWŁASZCZA WIELKIM ZWANY = Przeważnie ŁOSOSIE biedaki jedza!!! OT to jest POST istotnie WIELKI!!!! Afffffeeeeee!!!!
Ludzie mylicie pojęcia! 26 grudnia to święto w tradycji polskiej ale nie w kościele rzymskokatolickim! W KRK 26 grudnia to jest święto św. Szczepana pierwszego męczennika uznanego przez kościół i jest to dzień zwykły żadne tam święto! Nawet czytania są jak w zwykły dzień tzn. nie ma drugiego czytania itp. Ten z naszą tradycją ostatnio coś się coraz wyraźniej rozmija. W wigilie czyli 24 grudnia post w tradycji KRK nie obowiązuje jest to tradycja polska! A tym aktem łaskawej dyspensy zapomniany arcybufon pokazał że jeszcze coko... rozwiń
Avatar
baba / 27 grudnia 2008 o 18:23
to chyba zarty....codziennie ludzie mogliby poscic tak ,jak poszcza ksieza....a suchy chleb im i wode....,dzieciom brakuje chleba
Avatar
zosia / 27 grudnia 2008 o 17:54
Ja czegoś nie rozumię " w 2-gi dzień świąt Bożego Narodzenia"
jest to dzień 26,12 czyli Szczepana (piątek) bo we środę była
wigilia to o jakiej dyspensie mówił arcb Życiński.
Od kiedy to post obowiązuje w 2-gi dzień świąt.
Jest to chyba "kaczka"dziennikarska, czyli małe
przekłamanie - mnie się wydaje że chodziło o piątek
przed Wigilią, bo nie o dzień św.Szczepana, kiedy jest
dużo wesel, chrzcin i innych uroczystości. Coś mi tu nie
pasuje. Proszę o sprecyzowanie - kiedy i od czego ta
dyspensa?
Ja czegoś nie rozumię " w 2-gi dzień świąt Bożego Narodzenia"
jest to dzień 26,12 czyli Szczepana (piątek) bo we środę była
wigilia to o jakiej dyspensie mówił arcb Życiński.
Od kiedy to post obowiązuje w 2-gi dzień świąt.
Jest to chyba "kaczka"dziennikarska, czyli małe
przekłamanie - mnie się wydaje że chodziło o piątek
przed Wigilią, bo nie o dzień św.Szczepana, kiedy jest
dużo wesel, chrzcin i innych uroczystości. Coś mi tu nie
pasuje. Proszę o sprecyzowanie - kie... rozwiń
Avatar
jeszcze "ja" / 27 grudnia 2008 o 14:12
aha, no oczywiscie nie mowie o RM, ktore z Kosciołem, to powino kojarzyc sie chyba tylko z nazwy Dobrze, ze takie radio jest, bo starzy, samotni ludzie mogą się łączyć w modlitwie z innymi... Szkoda tylko, ze wykorzystuje sie je do prywatnych celow, do celow politycznych, a nawet! antysemickich, ale Kosciol to nie Radio M!
Avatar
ja / 27 grudnia 2008 o 14:09
Piotrze zgodzę się, że jest wielu księży, którzy minęli się z powołaniem, ale w której profesji tak nie jest? Księża są tylko ludźmi! Taki proboszcz np. musi zadbać o finanse dla kościoła, o jego ogrzewanie, konserwacje, a ludzi tylko krytykują... ja np. znam wielu wspaniałych ksieży, którym także wiele zawdzięczam, zawsze można z nimi porozmawiać, podpytać, a oni doradzą... Ale jak ktoś np. nie rozumie dlaczego ks. Podstawka jeździł za tą dziewczyną, żeby nie usuwała dziecka... stanął po stronie wiary! I obrony życia! A ludzie tylko krytykują... Owszem zgodzę się, że czasami księża przeginają (szczególnie proboszczowie), ale prowadzenie kościoła to zapewne bardzo ciężkie zadanie...
ps. np. o tacy piszą (krytykują) zapewne tylko Ci, którzy nie dają na tacę... albo w ogóle nie chodzą do kościoła...
pozdrawiam
Piotrze zgodzę się, że jest wielu księży, którzy minęli się z powołaniem, ale w której profesji tak nie jest? Księża są tylko ludźmi! Taki proboszcz np. musi zadbać o finanse dla kościoła, o jego ogrzewanie, konserwacje, a ludzi tylko krytykują... ja np. znam wielu wspaniałych ksieży, którym także wiele zawdzięczam, zawsze można z nimi porozmawiać, podpytać, a oni doradzą... Ale jak ktoś np. nie rozumie dlaczego ks. Podstawka jeździł za tą dziewczyną, żeby nie usuwała dziecka... stanął po stronie wiary! I obrony życia! A ludzie t... rozwiń
Avatar
~piotr~ / 27 grudnia 2008 o 01:29
ja napisał:
skad w Was tyle nienawiści do Kościoła? można nie wierzyć, ale skąd ta OGROMNA nienawiść?
ja wierzę! choć rzeczywiście dziwne byłoby, żeby w dzień Narodzenia Pana, myśleć o jego śmierci... Wesołych Świąt Wszystki i wierzącym i niewierzącym, a tym także osobom pełnym nienawiści!

Wiara juz od dawna nie ma nic wspolnego z kosciolem - nigdy cudzej wiary nie ocenialem ale kosciol jako instytucje tak. Kazda inna "organizacja", ktora wyprawialaby to co kosciol wyprawia bylaby juz dawno zdelegalizowana....Sam wierze w Boga ale z polskim katolicyzmem, ktory jest wspaniala ostoja braku tolerancji i ciemnogrodu nie za bardzo chce miec cokolwiek wspolnego. Wesolych Swiat rowniez :-)
ako instytucje tak. Kazda inna "organizacja", ktora wyprawialaby to co kosciol wyprawia bylaby juz dawno zdelegalizowana....Sam wierze w Boga ale z polskim katolicyzmem, ktory jest wspaniala ostoja braku tolerancji i ciemnogrodu nie za bardzo chce miec cokolwiek wspolnego. Wesolych Swiat rowniez :-) rozwiń
Avatar
STYX / 26 grudnia 2008 o 20:51
Won klecho od mojego talerza !!! lepiej pilnuj swoje teczki FILOZOF !!!
Avatar
ja / 26 grudnia 2008 o 11:38
skad w Was tyle nienawiści do Kościoła? można nie wierzyć, ale skąd ta OGROMNA nienawiść?
ja wierzę! choć rzeczywiście dziwne byłoby, żeby w dzień Narodzenia Pana, myśleć o jego śmierci... Wesołych Świąt Wszystki i wierzącym i niewierzącym, a tym także osobom pełnym nienawiści!
Avatar
polak / 27 grudnia 2008 o 22:34
Korcilo mnie by odpowiedzic slowami poety;Sa w Ojczyznie rachunki krzywd lecz obca dlon ich tez nie przekresli; .Jak ladnie mowi Ewangelia;Przyszli do Jezusa farezeusze mowiac;
Koscol i ludzie kosciola w latach trudnych wmieszali sie w polityke w doslownym tego slowa znaczeniu.
Stracili wiarygodnosc jak wszyscy politycy i tak sa postrzegani. Jak politycy ,a nie kaplani.
Dochodzi ponadto sceptycyzm co do intencji.
Tak to sa skutki laczenia powolania z polityka. Glos doradczy,wywazony tak ,a nie obobiste zaangazowanie sie w polityke.
kosciol jest dla ludzi tym bardziej potrzebny ,ze na wskutek przyjmowania z zachodu tzw nowinek stajemy sie spoleczenstwem bez tradycji,bez wiedzy historycvznej bez korzeni.
I jeszcze jedno ludzie ktorzy wyjechali za praca do Angli itp w Polsce biora sluby w Polsce.
To cos znaczy,A lososie kupuja tam bo sa najtansze.
Korcilo mnie by odpowiedzic slowami poety;Sa w Ojczyznie rachunki krzywd lecz obca dlon ich tez nie przekresli; .Jak ladnie mowi Ewangelia;Przyszli do Jezusa farezeusze mowiac;
Koscol i ludzie kosciola w latach trudnych wmieszali sie w polityke w doslownym tego slowa znaczeniu.
Stracili wiarygodnosc jak wszyscy politycy i tak sa postrzegani. Jak politycy ,a nie kaplani.
Dochodzi ponadto sceptycyzm co do intencji.
Tak to sa skutki laczenia powolania z polityka. Glos doradczy,wywazony tak ,a nie obobiste zaanga... rozwiń
Avatar
polak / 27 grudnia 2008 o 22:33
Korcilo mnie by odpowiedzic slowami poety;Sa w Ojczyznie rachunki krzywd lecz obca dlon ich tez nie przekresli; .Jak ladnie mowi Ewangelia;Przyszli do Jezusa farezeusze mowiac;
Koscol i ludzie kosciola w latach trudnych wmieszali sie w polityke w doslownym tego slowa znaczeniu.
Stracili wiarygodnosc jak wszyscy politycy i tak sa postrzegani. Jak politycy ,a nie kaplani.
Dochodzi ponadto sceptycyzm co do intencji.
Tak to sa skutki laczenia powolania z polityka. Glos doradczy,wywazony tak ,a nie obobiste zaangazowanie sie w polityke.
kosciol jest dla ludzi tym bardziej potrzebny ,ze na wskutek przyjmowania z zachodu tzw nowinek stajemy sie spoleczenstwem bez tradycji,bez wiedzy historycvznej bez korzeni.
I jeszcze jedno ludzie ktorzy wyjechali za praca do Angli itp w Polsce biora sluby w Polsce.
To cos znaczy,A lososie kupuja tam bo sa najtansze.
Korcilo mnie by odpowiedzic slowami poety;Sa w Ojczyznie rachunki krzywd lecz obca dlon ich tez nie przekresli; .Jak ladnie mowi Ewangelia;Przyszli do Jezusa farezeusze mowiac;
Koscol i ludzie kosciola w latach trudnych wmieszali sie w polityke w doslownym tego slowa znaczeniu.
Stracili wiarygodnosc jak wszyscy politycy i tak sa postrzegani. Jak politycy ,a nie kaplani.
Dochodzi ponadto sceptycyzm co do intencji.
Tak to sa skutki laczenia powolania z polityka. Glos doradczy,wywazony tak ,a nie obobiste zaanga... rozwiń
Avatar
Podlasiak / 27 grudnia 2008 o 18:30
Ludzie mylicie pojęcia! 26 grudnia to święto w tradycji polskiej ale nie w kościele rzymskokatolickim! W KRK 26 grudnia to jest święto św. Szczepana pierwszego męczennika uznanego przez kościół i jest to dzień zwykły żadne tam święto! Nawet czytania są jak w zwykły dzień tzn. nie ma drugiego czytania itp. Ten z naszą tradycją ostatnio coś się coraz wyraźniej rozmija. W wigilie czyli 24 grudnia post w tradycji KRK nie obowiązuje jest to tradycja polska! A tym aktem łaskawej dyspensy zapomniany arcybufon pokazał że jeszcze cokolwiek władzy nu zostało. Tak nawiasem to myślałem że dyspensy od prawdy udzielił sobie i swoim kolesiom że już nigdy przyznać się do niej nie będą musieli! Zwłaszcza do tej niewygodnej dla arcy i bp. A WIECIE CO SUKIENKOWI JEDZĄ W PIĄTEK ZWŁASZCZA WIELKIM ZWANY = Przeważnie ŁOSOSIE biedaki jedza!!! OT to jest POST istotnie WIELKI!!!! Afffffeeeeee!!!!
Ludzie mylicie pojęcia! 26 grudnia to święto w tradycji polskiej ale nie w kościele rzymskokatolickim! W KRK 26 grudnia to jest święto św. Szczepana pierwszego męczennika uznanego przez kościół i jest to dzień zwykły żadne tam święto! Nawet czytania są jak w zwykły dzień tzn. nie ma drugiego czytania itp. Ten z naszą tradycją ostatnio coś się coraz wyraźniej rozmija. W wigilie czyli 24 grudnia post w tradycji KRK nie obowiązuje jest to tradycja polska! A tym aktem łaskawej dyspensy zapomniany arcybufon pokazał że jeszcze coko... rozwiń
Avatar
baba / 27 grudnia 2008 o 18:23
to chyba zarty....codziennie ludzie mogliby poscic tak ,jak poszcza ksieza....a suchy chleb im i wode....,dzieciom brakuje chleba
Avatar
zosia / 27 grudnia 2008 o 17:54
Ja czegoś nie rozumię " w 2-gi dzień świąt Bożego Narodzenia"
jest to dzień 26,12 czyli Szczepana (piątek) bo we środę była
wigilia to o jakiej dyspensie mówił arcb Życiński.
Od kiedy to post obowiązuje w 2-gi dzień świąt.
Jest to chyba "kaczka"dziennikarska, czyli małe
przekłamanie - mnie się wydaje że chodziło o piątek
przed Wigilią, bo nie o dzień św.Szczepana, kiedy jest
dużo wesel, chrzcin i innych uroczystości. Coś mi tu nie
pasuje. Proszę o sprecyzowanie - kiedy i od czego ta
dyspensa?
Ja czegoś nie rozumię " w 2-gi dzień świąt Bożego Narodzenia"
jest to dzień 26,12 czyli Szczepana (piątek) bo we środę była
wigilia to o jakiej dyspensie mówił arcb Życiński.
Od kiedy to post obowiązuje w 2-gi dzień świąt.
Jest to chyba "kaczka"dziennikarska, czyli małe
przekłamanie - mnie się wydaje że chodziło o piątek
przed Wigilią, bo nie o dzień św.Szczepana, kiedy jest
dużo wesel, chrzcin i innych uroczystości. Coś mi tu nie
pasuje. Proszę o sprecyzowanie - kie... rozwiń
Avatar
jeszcze "ja" / 27 grudnia 2008 o 14:12
aha, no oczywiscie nie mowie o RM, ktore z Kosciołem, to powino kojarzyc sie chyba tylko z nazwy Dobrze, ze takie radio jest, bo starzy, samotni ludzie mogą się łączyć w modlitwie z innymi... Szkoda tylko, ze wykorzystuje sie je do prywatnych celow, do celow politycznych, a nawet! antysemickich, ale Kosciol to nie Radio M!
Avatar
ja / 27 grudnia 2008 o 14:09
Piotrze zgodzę się, że jest wielu księży, którzy minęli się z powołaniem, ale w której profesji tak nie jest? Księża są tylko ludźmi! Taki proboszcz np. musi zadbać o finanse dla kościoła, o jego ogrzewanie, konserwacje, a ludzi tylko krytykują... ja np. znam wielu wspaniałych ksieży, którym także wiele zawdzięczam, zawsze można z nimi porozmawiać, podpytać, a oni doradzą... Ale jak ktoś np. nie rozumie dlaczego ks. Podstawka jeździł za tą dziewczyną, żeby nie usuwała dziecka... stanął po stronie wiary! I obrony życia! A ludzie tylko krytykują... Owszem zgodzę się, że czasami księża przeginają (szczególnie proboszczowie), ale prowadzenie kościoła to zapewne bardzo ciężkie zadanie...
ps. np. o tacy piszą (krytykują) zapewne tylko Ci, którzy nie dają na tacę... albo w ogóle nie chodzą do kościoła...
pozdrawiam
Piotrze zgodzę się, że jest wielu księży, którzy minęli się z powołaniem, ale w której profesji tak nie jest? Księża są tylko ludźmi! Taki proboszcz np. musi zadbać o finanse dla kościoła, o jego ogrzewanie, konserwacje, a ludzi tylko krytykują... ja np. znam wielu wspaniałych ksieży, którym także wiele zawdzięczam, zawsze można z nimi porozmawiać, podpytać, a oni doradzą... Ale jak ktoś np. nie rozumie dlaczego ks. Podstawka jeździł za tą dziewczyną, żeby nie usuwała dziecka... stanął po stronie wiary! I obrony życia! A ludzie t... rozwiń
Avatar
~piotr~ / 27 grudnia 2008 o 01:29
ja napisał:
skad w Was tyle nienawiści do Kościoła? można nie wierzyć, ale skąd ta OGROMNA nienawiść?
ja wierzę! choć rzeczywiście dziwne byłoby, żeby w dzień Narodzenia Pana, myśleć o jego śmierci... Wesołych Świąt Wszystki i wierzącym i niewierzącym, a tym także osobom pełnym nienawiści!

Wiara juz od dawna nie ma nic wspolnego z kosciolem - nigdy cudzej wiary nie ocenialem ale kosciol jako instytucje tak. Kazda inna "organizacja", ktora wyprawialaby to co kosciol wyprawia bylaby juz dawno zdelegalizowana....Sam wierze w Boga ale z polskim katolicyzmem, ktory jest wspaniala ostoja braku tolerancji i ciemnogrodu nie za bardzo chce miec cokolwiek wspolnego. Wesolych Swiat rowniez :-)
ako instytucje tak. Kazda inna "organizacja", ktora wyprawialaby to co kosciol wyprawia bylaby juz dawno zdelegalizowana....Sam wierze w Boga ale z polskim katolicyzmem, ktory jest wspaniala ostoja braku tolerancji i ciemnogrodu nie za bardzo chce miec cokolwiek wspolnego. Wesolych Swiat rowniez :-) rozwiń
Avatar
STYX / 26 grudnia 2008 o 20:51
Won klecho od mojego talerza !!! lepiej pilnuj swoje teczki FILOZOF !!!
Avatar
ja / 26 grudnia 2008 o 11:38
skad w Was tyle nienawiści do Kościoła? można nie wierzyć, ale skąd ta OGROMNA nienawiść?
ja wierzę! choć rzeczywiście dziwne byłoby, żeby w dzień Narodzenia Pana, myśleć o jego śmierci... Wesołych Świąt Wszystki i wierzącym i niewierzącym, a tym także osobom pełnym nienawiści!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 4

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!