piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Absolwenci UMCS będą wspominać szczenięce lata

Dodano: 27 maja 2014, 07:45
Autor: (oprac. reda)

UMCS ma już ponad 211 tysięcy absolwentów. 14 czerwca będą mieli okazję by się spotkać. Uczelnia z okazji 70 urodzin organizuje zjazd. Zapisy trwają.

Zainteresowanie zjazdem jest duże i z tygodnia na tydzień coraz większe. Odbieramy sporo telefonów i maili z pytaniami o szczegóły. Odzywają się osoby spoza Polski. Podobne telefony i maile odbierają koordynatorzy wydziałowi. Na przykład na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki zapisują się absolwenci z tak egzotycznych miejsc jak Singapur - mówi Magda Kozak-Siemińska, rzecznik UMCS.

Impreza jest organizowana na uczelni po raz pierwszy. Program podzielono na dwie części: oficjalną - odbywającą się na wszystkich jedenastu Wydziałach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz integracyjno-rozrywkową - na terenie Targów Lublin S.A (ul. Dworcowa 11 w Lublinie). Ta druga jest nazwana Piknikiem UMCS i uczelnia chwali się, że gwiazdą wieczoru i główną atrakcją będzie Bajm. Organizatorzy pikniku przypominają, że zespół swoją drogę artystyczną rozpoczynał w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”.

- W czasie pikniku przewidziano wiele konkursów, zawodów sportowych oraz innych ciekawych propozycji dla dorosłych i dzieci. Nie trzeba być absolwentem uczelni by się tu bawić. Będzie można bliżej zapoznać się z historią UMCS, spotkać znanych absolwentów a także uczestniczyć w pokazach naukowych i świetnej zabawie. Zapraszamy nie tylko naszych absolwentów, ale także wszystkich mieszkańców. Liczymy na to, że przybędą całe rodziny z dziećmi - zachęcają organizatorzy.

Wszystkie atrakcje, w tym także dla dzieci (zabawki dmuchane, kucyki, gry i zabawy zręcznościowe, itp.) są bezpłatne dla osób, które za 20 zł kupią cegiełkę na remont Chatki Żaka.

Zapisz się

Na stronie uczelni w zakładce poświęconej zjazdowi można wypełniać ankiety i zgłaszać swój udział. 14 czerwca spotkania absolwentów na macierzystych wydziałach rozpoczynają się o godz. 10.00 i potrwają do 13.00. Każdy z wydziałów przygotował własny program.

Zrzutka na Chatkę Żaka

Podczas zjazdu będą sprzedawane cegiełki (20 zł) na remont Sali Widowiskowej ACK "Chatka Żaka” w ramach akcji "Absolwenci UMCS Swojej Chatce”. Dla przywrócenia jej pełnej świetności (po zrealizowaniu projektu Inkubatora Medialno-Artystycznego) potrzeba kilku milionów złotych!
Czytaj więcej o: edukacja studia UMCS
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!