Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2013 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Absurd na Czubach. Jeden znak sobie, drugi sobie

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 31 A A
Znaki mylą kierowców
Znaki mylą kierowców

Opisane przez nas znaki "przystanek tramwajowy” to nie jedyny absurd zaobserwowany przez nas przy przebudowie rondzie w lubelskiej dzielnicy Czuby w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na ul. Armii Krajowej pionowy znak mówi, że skrajny lewy pas przeznaczony jest tylko do skrętu w lewo. Nieco dalej znaki poziome na jezdni mówią, że z tego pasa można też jechać na wprost.

O ile jednak znaki z tramwajem zamiast trolejbusu były błędem drogowców, o tyle w tym przypadku drogowcy są niewinni, bo na drodze jest dokładnie takie oznakowanie, jakie dostali w projekcie. Tu zawiniło miasto.

– W 2010 r. ktoś przeoczył to, przyjmując dokumentację od projektantów – przyznaje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Oznakowanie zostanie poprawione – zapowiada.

Tablica ma być zgodna z tym, co pokazują strzałki na asfalcie.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mic / 16 listopada 2013 o 12:48

No cóż, nie jest to błąd tylko niedogodność. Kodeks drogowy wyraźnie mówi, że znaki pionowe (tablice przy drodze) są ważniejsze niż znaki poziomie (namalowane na drodze). Zazwyczaj łatwiej jest zmienić organizację ruchu ustawiając znak przy drodze niż przemalowując drogę. Niemniej jednak z uwagi na wciąż wzrastające natężenie ruchu oraz pośpiech kierowców nie powinno dochodzić do takich sytuacji.

Avatar
antygłupek / 15 listopada 2013 o 22:28

Nie może być pas lewy ze strzałką prosto bo ktoś kto b ędzie jechał z prawego w stronę biedronki a ktoś z lewego w Jana Pawła to znajdą się na pasie kolizyjnym!!!!

a ty prawko zdales czy za cwiartke swini dali? doucz sie i nie p.. glupot.

Avatar
Gość / 15 listopada 2013 o 22:26

<cudownie> poprawili skrzyzowanie, jedyne co sie zmienilo i zaplacilismy my wszyscy to nowe latarnie, krawezniki i chodniki wokolo, asfalt byl dobry a skrzyzowanie bezkolizyjne, teraz zaczniemy utworzyli cuda w postaci buspasow gdzie nigdy te kierunki ruchu sie nie korkowaly, bzdura poprostu totalna, ludzi ktorzy zgodzili sie na taka przebudowe to zwolnic powinni odrazu

ci ludzie którzy zgodzili się na taką przebudową nie jeżdżą przez to skrzyżowanie dlatego mają to w d... że kiedyś przejeżdżało się płynnie a teraz trzeba stać w korku.

bezkolizyjny prawoskręt przez rondo został zlikwidowany, więc nie mówcie że teraz jest lepiej.

ci ludzie którzy zgodzili się na taką przebudową nie jeżdżą przez to skrzyżowanie dlatego mają to w d... że kiedyś przejeżdżało się płynnie a teraz trzeba stać w korku.

bezkolizyjny prawoskręt przez rondo został zlikwidowany, więc nie mówcie że teraz jest lepiej.

rozwiń
Avatar
xxx / 15 listopada 2013 o 22:25

Opisane przez nas znaki "przystanek tramwajowy” to nie jedyny absurd zaobserwowany przez nas przy przebudowie rondzie w lubelskiej dzielnicy Czuby w Lublinie.

Czepiają się znaków lepiej niech popatrzą na swoje błędy " dziennikarze "!!!

Avatar
aamanda. / 15 listopada 2013 o 20:36
podobnych oznaczen w lublinie jest jeszcze kilka.
Avatar
zielony / 15 listopada 2013 o 19:42

<cudownie> poprawili skrzyzowanie, jedyne co sie zmienilo i zaplacilismy my wszyscy to nowe latarnie, krawezniki i chodniki wokolo, asfalt byl dobry a skrzyzowanie bezkolizyjne, teraz zaczniemy utworzyli cuda w postaci buspasow gdzie nigdy te kierunki ruchu sie nie korkowaly, bzdura poprostu totalna, ludzi ktorzy zgodzili sie na taka przebudowe to zwolnic powinni odrazu

Avatar
GranCarno / 15 listopada 2013 o 19:31

Opisane przez nas znaki "przystanek tramwajowy” to nie jedyny absurd zaobserwowany przez nas przy przebudowie rondzie w lubelskiej dzielnicy Czuby w Lublinie.

Bo lubelska dzielnica nie zawsze może być w Lublinie może być też w Szczecinie.

Avatar
seb / 15 listopada 2013 o 19:27

Nie może być pas lewy ze strzałką prosto bo ktoś kto b ędzie jechał z prawego w stronę biedronki a ktoś z lewego w Jana Pawła to znajdą się na pasie kolizyjnym!!!!

Avatar
der / 15 listopada 2013 o 16:46

NIE NAWIDZE POLSKI PREZ TAKICH KRETYNÓW.ZA ROK BEDZIE TREBA ZMIENIC KONCEPCJE BO KORKI BEDA TAKIE ZE AUTOBUS DO BUS PASA NIE DOJEDZIE !

APELUJE DO PRASY opiscie to!

Avatar
zorro / 15 listopada 2013 o 15:34

Kieliszek najczęściej podpisywany jest jako przedstawiciel biura prasowego, co oznacza, że przekazuje informacje, które dostaje gdzieś wyżej. Sorry, ale nie trzeba być geniuszem, zeby wiedzieć, że biuro prasowe raczej nie decyduje jak mają być malowane znaki na drodze lub czy drogowcy zdążyli w terminie...

Avatar
mic / 16 listopada 2013 o 12:48

No cóż, nie jest to błąd tylko niedogodność. Kodeks drogowy wyraźnie mówi, że znaki pionowe (tablice przy drodze) są ważniejsze niż znaki poziomie (namalowane na drodze). Zazwyczaj łatwiej jest zmienić organizację ruchu ustawiając znak przy drodze niż przemalowując drogę. Niemniej jednak z uwagi na wciąż wzrastające natężenie ruchu oraz pośpiech kierowców nie powinno dochodzić do takich sytuacji.

Avatar
antygłupek / 15 listopada 2013 o 22:28

Nie może być pas lewy ze strzałką prosto bo ktoś kto b ędzie jechał z prawego w stronę biedronki a ktoś z lewego w Jana Pawła to znajdą się na pasie kolizyjnym!!!!

a ty prawko zdales czy za cwiartke swini dali? doucz sie i nie p.. glupot.

Avatar
Gość / 15 listopada 2013 o 22:26

<cudownie> poprawili skrzyzowanie, jedyne co sie zmienilo i zaplacilismy my wszyscy to nowe latarnie, krawezniki i chodniki wokolo, asfalt byl dobry a skrzyzowanie bezkolizyjne, teraz zaczniemy utworzyli cuda w postaci buspasow gdzie nigdy te kierunki ruchu sie nie korkowaly, bzdura poprostu totalna, ludzi ktorzy zgodzili sie na taka przebudowe to zwolnic powinni odrazu

ci ludzie którzy zgodzili się na taką przebudową nie jeżdżą przez to skrzyżowanie dlatego mają to w d... że kiedyś przejeżdżało się płynnie a teraz trzeba stać w korku.

bezkolizyjny prawoskręt przez rondo został zlikwidowany, więc nie mówcie że teraz jest lepiej.

ci ludzie którzy zgodzili się na taką przebudową nie jeżdżą przez to skrzyżowanie dlatego mają to w d... że kiedyś przejeżdżało się płynnie a teraz trzeba stać w korku.

bezkolizyjny prawoskręt przez rondo został zlikwidowany, więc nie mówcie że teraz jest lepiej.

rozwiń
Avatar
xxx / 15 listopada 2013 o 22:25

Opisane przez nas znaki "przystanek tramwajowy” to nie jedyny absurd zaobserwowany przez nas przy przebudowie rondzie w lubelskiej dzielnicy Czuby w Lublinie.

Czepiają się znaków lepiej niech popatrzą na swoje błędy " dziennikarze "!!!

Avatar
aamanda. / 15 listopada 2013 o 20:36
podobnych oznaczen w lublinie jest jeszcze kilka.
Avatar
zielony / 15 listopada 2013 o 19:42

<cudownie> poprawili skrzyzowanie, jedyne co sie zmienilo i zaplacilismy my wszyscy to nowe latarnie, krawezniki i chodniki wokolo, asfalt byl dobry a skrzyzowanie bezkolizyjne, teraz zaczniemy utworzyli cuda w postaci buspasow gdzie nigdy te kierunki ruchu sie nie korkowaly, bzdura poprostu totalna, ludzi ktorzy zgodzili sie na taka przebudowe to zwolnic powinni odrazu

Avatar
GranCarno / 15 listopada 2013 o 19:31

Opisane przez nas znaki "przystanek tramwajowy” to nie jedyny absurd zaobserwowany przez nas przy przebudowie rondzie w lubelskiej dzielnicy Czuby w Lublinie.

Bo lubelska dzielnica nie zawsze może być w Lublinie może być też w Szczecinie.

Avatar
seb / 15 listopada 2013 o 19:27

Nie może być pas lewy ze strzałką prosto bo ktoś kto b ędzie jechał z prawego w stronę biedronki a ktoś z lewego w Jana Pawła to znajdą się na pasie kolizyjnym!!!!

Avatar
der / 15 listopada 2013 o 16:46

NIE NAWIDZE POLSKI PREZ TAKICH KRETYNÓW.ZA ROK BEDZIE TREBA ZMIENIC KONCEPCJE BO KORKI BEDA TAKIE ZE AUTOBUS DO BUS PASA NIE DOJEDZIE !

APELUJE DO PRASY opiscie to!

Avatar
zorro / 15 listopada 2013 o 15:34

Kieliszek najczęściej podpisywany jest jako przedstawiciel biura prasowego, co oznacza, że przekazuje informacje, które dostaje gdzieś wyżej. Sorry, ale nie trzeba być geniuszem, zeby wiedzieć, że biuro prasowe raczej nie decyduje jak mają być malowane znaki na drodze lub czy drogowcy zdążyli w terminie...

Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 1

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 11

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 4

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 10

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!