Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 marca 2017 r.
20:10

Adwokat oskarżony o usiłowanie zabójstwa żony wyszedł na wolność. Ona tego chciała?

28 18 A A
łody prawnik odpowiada za wyjątkowo brutalną napaść. Doszło do niej w lipcu ubiegłego roku.
łody prawnik odpowiada za wyjątkowo brutalną napaść. Doszło do niej w lipcu ubiegłego roku. (fot. Jacek Szydłowski)

Sąd wypuścił z aresztu adwokata oskarżonego o usiłowanie zabójstwa żony. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, prosił o to nie tylko obrońca Bartosza W., ale także małżonka oskarżonego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bartosz W. to znany chełmski adwokat. Przed Sądem Okręgowym w Lublinie występuje jednak w roli oskarżonego. Śledczy zarzucają mu, że próbował zabić swoją żonę. Znęcał się nad kobietą, pobił ją, po czym rzucił się na nią z nożem. Ze względu na okoliczności sprawy, proces Bartosza W. toczy się za zamkniętymi drzwiami. W poniedziałek zeznawała jego żona. Na czas przesłuchania 34-letniego mecenasa wyprowadzono z sali.

Obrońca Bartosza W. złożył później wniosek o uchylenie aresztu wobec swojego klienta. Jak ustaliliśmy, motywował to m.in. tym, że większość dowodów w sprawie już przeprowadzono. Wniosek obrony miała poprzeć również sama pokrzywdzona. Jej argumenty okazały się na tyle przekonujące, że Bartosz W. mógł wyjść na wolność.

– Sąd uznał, że dalsze stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania nie jest już konieczne – tłumaczy sędzia Dariusz Abramowicz, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.
Bartosz W. opuścił już areszt i wrócił do domu. Nie wiadomo jednak, jak długo pozostanie na wolności. Podczas poniedziałkowej rozprawy prokurator nie zgadzał się bowiem na wypuszczenie go z aresztu.

– Przygotujemy zażalenie w tej sprawie. Wcześniej musimy jednak zapoznać się z uzasadnieniem decyzji sądu – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Uchylenie aresztu oznacza, że zdaniem sądu Bartosz W. nie jest groźny dla swojej żony i nie powinien jej ponownie zaatakować.

Młody prawnik odpowiada za wyjątkowo brutalną napaść. Doszło do niej w lipcu ubiegłego roku. Bartosz W. przeczytał wówczas wiadomości w telefonie małżonki. Tak dowiedział się, że jego żona, pracownica prokuratury, ma romans z kolegą z pracy. Związek miał trwać od blisko dwóch lat. Z ustaleń śledczych wynika, że wpadł wówczas w szał i pobił kobietę.

Po awanturze żona obiecała, że zakończy romans. Bartosz W. nie mógł jednak pogodzić się ze zdradą. Kilka dni po pierwszej kłótni ponownie zaatakował żonę. Z akt sprawy wynika, że był wtedy pod wpływem alkoholu i narkotyków. Feralnego wieczoru małżonkowie byli w domu sami. Dziecko zabrali wcześniej dziadkowie.

Bartosz W. wypominał żonie romans, kłócił się z nią, a wreszcie rzucił się na kobietę z pięściami. Miał ją również bić kijem. Później sięgnął po dwa noże myśliwskie. Groził żonie, że ją oszpeci. Wreszcie dźgnął kobietę. Zadał jej dwa mocne ciosy w korpus.

Pobita i zakrwawiona kobieta zdołała wybiec z domu. Schowała się w aptece całodobowej przy ul. Wołyńskiej. Powiedziała, że napadł ją mąż. Farmaceutka wezwała pogotowie i policjantów. Ranna kobieta przeszła operację, która uratowała jej życie.

Mundurowi zatrzymali Bartosza W. w jego domu. Był pijany i zakrwawiony. Oprócz wieloletniego wyroku grozi mu wyrzucenie z zawodu.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 15:56
A czy posiadanie i zażywanie narkotyków nie jest u nas karalne zwłaszcza w przypadku osoby publiczna z wymiaru sprawiedliwości, jeszcze próba zabójstwa pod ich wpływem chyba za to nie powinien wyjść z aresztu.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 11:38
Ciekawe czy kosztem wyjścia na wolność , żonka zagarnie cały majątek a jego puści z torbami . Mądra baba miałaby okazję .
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 09:49
cyt.: Cześć pracy niech żyje bezrobocie. Czy Wy ludzie wierzycie, że w tym nasim Lublinie działa wymiar sprawiedliwości? Jak są kurduplowe sundy, chodakowi prokuratorzy to sprawiedliwość wyszła do kibla, żeby się wysrać. A, że ta nasi sprawiedliwość ma rozwolnienie to szybko z kibla nie wyjdzie. Popieram. Dokładnie tak jest. Dotyczy to całej Lubelszczyzny, na ten przykład. I nie tylko Lubelszczyzny. W Ziobro nadzieja.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 06:03
Cześć pracy niech żyje bezrobocie. Czy Wy ludzie wierzycie, że w tym nasim Lublinie działa wymiar sprawiedliwości? Jak są kurduplowe sundy, chodakowi prokuratorzy to sprawiedliwość wyszła do kibla, żeby się wysrać. A, że ta nasi sprawiedliwość ma rozwolnienie to szybko z kibla nie wyjdzie.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 00:23
"Wniosek obrony miała poprzeć również sama pokrzywdzona. Jej argumenty okazały się na tyle przekonujące, że Bartosz W. mógł wyjść na wolność." .... dogadali się finansowo w temacie "zadośćuczynienia" ? :)
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 23:56
A co się w Islamie robi z facetami, którzy rżną czyjeś żony? Staje się honorowym obywatelem ISIS. A tak na serio, kiedy sędziowie za swe decyzje będą odpowiadać? Czy jak teraz ten Adwokat zabije żonę, to sędzia straci togę i prawo do sędziowskiej emerytury, tj. w krajach skandynawskich?
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 22:39
Ale ciężki frajer!!!! Próbować zabić kobietę za "skok w bok", tylko ostatnia niedorajda może cos takiego wymyślić! Oczywiście rożnego autoramentu rogacze będą utyskiwali i współczuli ciamajdzie, ale i tak na niewiele się to zda!
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 22:27
Najwyraźniej to cienias jest. Taka ci.pa w męskim ciele. Baba go w ch... zrobiła bo jest cieniasem. A teraz próbuje się ratować spuszczając jej wpier.... i jeszcze bardziej wygląda na cieniasa
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 22:23
Sprawa honorowa taka Ku...we to skrocic o glowe szkoda ze w prawie nie ma karania przypadkow zdrady to pole do popisu cichodajkom.
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 21:49
....byłby facetem z prawdziwego zdarzenia, to po prostu dalby sobie spokój i nie upokarzał samego siebie! Teraz wyszedł nie tylko na rogacza, ale i bandziora... Karierem szlag trafi :( Wszystkim oburzonym pozwolę sobie nadmienić, że każdy z nas niesie w sobie jakąś życiową historie! Zazdrośnicy nigdy nie powinni się żenić, ani wchodzić w związki... Przecież nie jest ważne z iloma i z kim sypiała/sypiał, ale czy chcemy być razem, czy też nie....
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 15:56
A czy posiadanie i zażywanie narkotyków nie jest u nas karalne zwłaszcza w przypadku osoby publiczna z wymiaru sprawiedliwości, jeszcze próba zabójstwa pod ich wpływem chyba za to nie powinien wyjść z aresztu.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 11:38
Ciekawe czy kosztem wyjścia na wolność , żonka zagarnie cały majątek a jego puści z torbami . Mądra baba miałaby okazję .
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 09:49
cyt.: Cześć pracy niech żyje bezrobocie. Czy Wy ludzie wierzycie, że w tym nasim Lublinie działa wymiar sprawiedliwości? Jak są kurduplowe sundy, chodakowi prokuratorzy to sprawiedliwość wyszła do kibla, żeby się wysrać. A, że ta nasi sprawiedliwość ma rozwolnienie to szybko z kibla nie wyjdzie. Popieram. Dokładnie tak jest. Dotyczy to całej Lubelszczyzny, na ten przykład. I nie tylko Lubelszczyzny. W Ziobro nadzieja.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 06:03
Cześć pracy niech żyje bezrobocie. Czy Wy ludzie wierzycie, że w tym nasim Lublinie działa wymiar sprawiedliwości? Jak są kurduplowe sundy, chodakowi prokuratorzy to sprawiedliwość wyszła do kibla, żeby się wysrać. A, że ta nasi sprawiedliwość ma rozwolnienie to szybko z kibla nie wyjdzie.
Avatar
Gość / 16 marca 2017 o 00:23
"Wniosek obrony miała poprzeć również sama pokrzywdzona. Jej argumenty okazały się na tyle przekonujące, że Bartosz W. mógł wyjść na wolność." .... dogadali się finansowo w temacie "zadośćuczynienia" ? :)
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 23:56
A co się w Islamie robi z facetami, którzy rżną czyjeś żony? Staje się honorowym obywatelem ISIS. A tak na serio, kiedy sędziowie za swe decyzje będą odpowiadać? Czy jak teraz ten Adwokat zabije żonę, to sędzia straci togę i prawo do sędziowskiej emerytury, tj. w krajach skandynawskich?
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 22:39
Ale ciężki frajer!!!! Próbować zabić kobietę za "skok w bok", tylko ostatnia niedorajda może cos takiego wymyślić! Oczywiście rożnego autoramentu rogacze będą utyskiwali i współczuli ciamajdzie, ale i tak na niewiele się to zda!
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 22:27
Najwyraźniej to cienias jest. Taka ci.pa w męskim ciele. Baba go w ch... zrobiła bo jest cieniasem. A teraz próbuje się ratować spuszczając jej wpier.... i jeszcze bardziej wygląda na cieniasa
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 22:23
Sprawa honorowa taka Ku...we to skrocic o glowe szkoda ze w prawie nie ma karania przypadkow zdrady to pole do popisu cichodajkom.
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 21:49
....byłby facetem z prawdziwego zdarzenia, to po prostu dalby sobie spokój i nie upokarzał samego siebie! Teraz wyszedł nie tylko na rogacza, ale i bandziora... Karierem szlag trafi :( Wszystkim oburzonym pozwolę sobie nadmienić, że każdy z nas niesie w sobie jakąś życiową historie! Zazdrośnicy nigdy nie powinni się żenić, ani wchodzić w związki... Przecież nie jest ważne z iloma i z kim sypiała/sypiał, ale czy chcemy być razem, czy też nie....
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 10 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 6

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 24 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!