Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lipca 2014 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Adwokat z Lublina miał wyłudzić 200 tys. zł. Nadal pracuje

37 7 A A

Mecenas Wojciech W. z Lublina odpowie za oszustwa. Miał wyłudzić blisko 200 tys. zł. Rzecznik dyscyplinarny rady adwokackiej chce zawiesić prawnika

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawą mecenasa Wojciecha W. zajmuje się Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ. 40-latek usłyszał już dwa zarzuty dotyczące oszustw. Miał się ich dopuścić w 2012 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że adwokat pożyczył od dwóch mężczyzn blisko 200 tys. zł. Obiecywał, że odda, chociaż wcale nie miał takiego zamiaru.

- W pierwszym przypadku chodzi o 90 tys. zł - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Drugi zarzut dotyczy kilku pożyczek na łączną sumę 104 tys. zł. Pożyczając pieniądze Wojciech W. zatajał swoje stare długi.

Prawnik nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

- Śledztwo w tej sprawie zmierza ku końcowi - dodaje Syk-Jankowska. - Sprawdzamy jeszcze, czy wobec Wojciecha W. nie toczą się inne, podobne postępowania. W takim wypadku wszystkie sprawy mogłyby zostać połączone.

Szczegóły działalności Wojciecha W. opisała wtorkowa "Gazeta Wyborcza”, ujawniając historie klientów, których Wojciech W. miał oszukać.

- Zobowiązał się wyciągnąć z aresztu mojego syna. W zamian za 25 tys. zł miał za kilka dni wyjść na wolność. Opuścił areszt dopiero po dwóch latach - relacjonowała na łamach gazety Iwona T. z Lublina.

Adwokat miał również pożyczać pieniądze od swoich klientów. Twierdzą oni, że zamiast zwrócić pożyczkę zaczynał ich straszyć lub przestawał odbierać telefony.
Poszkodowani przez mecenasa informowali o wszystkim radę adwokacką. Prawnikiem zajął się sąd dyscyplinarny, ale sprawa toczyła się w żółwim tempie. O działalności Wojciecha W. wie również rzecznik dyscyplinarny rady adwokackiej. Tymczasem mecenas wciąż wykonuje swoją profesję.

- Jutro złożę wniosek o zawieszenie Wojciecha W. w czynnościach - zapewnia Jerzy Koszel, rzecznik dyscyplinarny rady.

Wojciech W. pierwsze zarzuty usłyszał już w kwietniu. Dlaczego wcześniej nie został zawieszony?

- W takich przypadkach czekamy na rozstrzygnięcia w postępowaniu karnym - wyjaśnia mec. Koszel. - W ostatnich publikacjach medialnych pojawiły się jednak nowe informacje. W tej sytuacji wniosek o zawieszenie należy uznać za zasadny. Liczę, że sąd dyscyplinarny niezwłocznie się nim zajmie.
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robert / 3 września 2014 o 22:34

Sama rada adwokacka to mafia. Mnie też on oszukał, ale jak się ma znajomości u przewodniczącego sądu dyscyplinarnego Rady Adwokackiej w Lublinie, bo się mu zrobiło przysługę i przegrało własną sprawę dla obecnych ulg. Pisałem skargę do ORA 2 lata temu, szukałem pomocy w lokalnych mediach (gazeta wyborcza, kurier, dziennik wschodni) - niestety moja sprawa nie była tak medialna. Pan mecenas sobie folgowal i robił dalej bezkarnie co chciał. Tatuś mecenas pomagał aby syniowi nic się nie stało.

To prawda ,gdyby nie zamieszanie medialne które zrobil artykuł w gazecie wyborczej,Pan Wojtek W nadal by ,,pracował,,....Słyszałem natomiast,że teraz to jeżdzi jako kurier z Holandi...z pewnymi drogimi towarami....

To prawda ,gdyby nie zamieszanie medialne które zrobil artykuł w gazecie wyborczej,Pan Wojtek W nadal by ,,pracował,,....Słyszałem natomiast,że teraz to jeżdzi jako kurier z Holandi...z pewnymi drogimi towarami....

rozwiń
Avatar
prawnik z Lublina / 24 lipca 2014 o 08:00

Wsród przedstawicieli innych zawodów też znajdują się ludzie nieuczciwi i jakoś nikt nie robi takiego rabanu. Ludzie zwyczajnie zazdroszczą co widać z postów. A najlepsze jest to, że wiedzę o prawie czerpią z programów typu "Państwo w państwie", "Sędzia Anna Maria Wesołowska", "Interwencja", czy wreszcie "Prawo Agaty". No a potem wypisują głupoty na formach. Pewnie większość z tych "specjalistów" i :znawców prawa" nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. Założę się że na kobietę sędziego mówi "sędzina" i nie wie że "sędzina" to jest żona sędziego. Spotkałem się z wieloma takimi przypadkami. Najlepsią są taky którzy z prawem nie mają nic wspólnego a najlepiej się na nim znają bo "kolega mówił", "w telewizji mówili" itp. Dlatego myślę, że mówienie, że "każdy prawnik jest z założenia zły" to efekt frustracji mówiących tak osób, zazdroszczących prawnikom pieniędzy, pozycji społecznej i wiedzy. Oczywiście są wyjątki ale tak jest w każdym zawidzie. Tak czy inaczej wszystkim osobom którym "sędzina źle wyrok wydała" proponuje się douczyć i nie gadać bzdur. Ja dla przykładu nie znam się na budowlance więc nie pouczam kogoś kto się zna. Proponuję przyjąt taką samą metodę. Nie wspomnę już o "zawiedzionych klientach", którzy po roz piierwszy przychodzą do aprawnika jak mają prawomocny wyrok i jest szloch i płacz. Jak się pytam dlaczego dopiero teraz to słyszę np. że "wcześniej to mi sąsiad pomagał bo miał podobną sprawę", albo "sąsiadka to była kiedyś ławnikiem to mi pisma pisała", albo najlepsze "w internecie poczytałem":-))))) no i prawnik na wyraźną prośbę klienta zajmuje się sprawą a potem jest gadanie, że "zły prawnik bo kasację przegrał":-)))) Zorientowani wiedzą o czym piszę.

Dlatego proszę nie wrzucać do worka wszystkich prawników i nie wypisywać obraźliwych bredni. W każdym zawodzie są czarne owce. Zaznaczam że nie bronię pana Wojciecha W. którego zachowanie oceniam jako naganne.

Proszę nie wypisywać pod moim postem przekleństw i nieprwdziwych plotek czy insynuacji. Mam nadzieję, że ci wszyscy "znawcy tematu" napiszą coś merytotycznego, choć nie jest to zbyt duża nadzieja:-)

Wsród przedstawicieli innych zawodów też znajdują się ludzie nieuczciwi i jakoś nikt nie robi takiego rabanu. Ludzie zwyczajnie zazdroszczą co widać z postów. A najlepsze jest to, że wiedzę o prawie czerpią z programów typu "Państwo w państwie", "Sędzia Anna Maria Wesołowska", "Interwencja", czy wreszcie "Prawo Agaty". No a potem wypisują głupoty na formach. Pewnie większość z tych "specjalistów" i :znawców prawa" nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. Założę się że na kobietę sędziego mówi "sędzina" i nie wie że "sędzina" to jest żona sę... rozwiń

Avatar
Jurek / 23 lipca 2014 o 23:40

Dlaczego autor artykułu mataczy , winien pisać to co usłyszał od obu pokrzywdzonych , Jak można zapomnieć o pożyczce i prosić o następną , Jest jedna możliwość i to by wyjaśniało sprawę , Ten pan nie powinien pewnie pełnić takiej funkcji , jak można dać pełnomocnictwa dla osób mających problemy z pamięcią .

Avatar
knot / 23 lipca 2014 o 23:25

To nie byly pozyczki tylko nazywajmy rzecz po imieniu : lapowki .

Avatar
Gość / 23 lipca 2014 o 22:41

Klasyka gatunku.

Avatar
slo / 23 lipca 2014 o 22:14
Sama rada adwokacka to mafia. Mnie też on oszukał, ale jak się ma znajomości u przewodniczącego sądu dyscyplinarnego Rady Adwokackiej w Lublinie, bo się mu zrobiło przysługę i przegrało własną sprawę dla obecnych ulg. Pisałem skargę do ORA 2 lata temu, szukałem pomocy w lokalnych mediach (gazeta wyborcza, kurier, dziennik wschodni) - niestety moja sprawa nie była tak medialna. Pan mecenas sobie folgowal i robił dalej bezkarnie co chciał. Tatuś mecenas pomagał aby syniowi nic się nie stało.
Avatar
Barbara Ubryk / 23 lipca 2014 o 20:37

Nie ma czegoś takiego jak uczciwy adwokat.To samo w sobie jest sprzecznością nie dającą się nijak pogodzić z realną rzeczywistością.

Avatar
Robert / 3 września 2014 o 22:34

Sama rada adwokacka to mafia. Mnie też on oszukał, ale jak się ma znajomości u przewodniczącego sądu dyscyplinarnego Rady Adwokackiej w Lublinie, bo się mu zrobiło przysługę i przegrało własną sprawę dla obecnych ulg. Pisałem skargę do ORA 2 lata temu, szukałem pomocy w lokalnych mediach (gazeta wyborcza, kurier, dziennik wschodni) - niestety moja sprawa nie była tak medialna. Pan mecenas sobie folgowal i robił dalej bezkarnie co chciał. Tatuś mecenas pomagał aby syniowi nic się nie stało.

To prawda ,gdyby nie zamieszanie medialne które zrobil artykuł w gazecie wyborczej,Pan Wojtek W nadal by ,,pracował,,....Słyszałem natomiast,że teraz to jeżdzi jako kurier z Holandi...z pewnymi drogimi towarami....

To prawda ,gdyby nie zamieszanie medialne które zrobil artykuł w gazecie wyborczej,Pan Wojtek W nadal by ,,pracował,,....Słyszałem natomiast,że teraz to jeżdzi jako kurier z Holandi...z pewnymi drogimi towarami....

rozwiń
Avatar
prawnik z Lublina / 24 lipca 2014 o 08:00

Wsród przedstawicieli innych zawodów też znajdują się ludzie nieuczciwi i jakoś nikt nie robi takiego rabanu. Ludzie zwyczajnie zazdroszczą co widać z postów. A najlepsze jest to, że wiedzę o prawie czerpią z programów typu "Państwo w państwie", "Sędzia Anna Maria Wesołowska", "Interwencja", czy wreszcie "Prawo Agaty". No a potem wypisują głupoty na formach. Pewnie większość z tych "specjalistów" i :znawców prawa" nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. Założę się że na kobietę sędziego mówi "sędzina" i nie wie że "sędzina" to jest żona sędziego. Spotkałem się z wieloma takimi przypadkami. Najlepsią są taky którzy z prawem nie mają nic wspólnego a najlepiej się na nim znają bo "kolega mówił", "w telewizji mówili" itp. Dlatego myślę, że mówienie, że "każdy prawnik jest z założenia zły" to efekt frustracji mówiących tak osób, zazdroszczących prawnikom pieniędzy, pozycji społecznej i wiedzy. Oczywiście są wyjątki ale tak jest w każdym zawidzie. Tak czy inaczej wszystkim osobom którym "sędzina źle wyrok wydała" proponuje się douczyć i nie gadać bzdur. Ja dla przykładu nie znam się na budowlance więc nie pouczam kogoś kto się zna. Proponuję przyjąt taką samą metodę. Nie wspomnę już o "zawiedzionych klientach", którzy po roz piierwszy przychodzą do aprawnika jak mają prawomocny wyrok i jest szloch i płacz. Jak się pytam dlaczego dopiero teraz to słyszę np. że "wcześniej to mi sąsiad pomagał bo miał podobną sprawę", albo "sąsiadka to była kiedyś ławnikiem to mi pisma pisała", albo najlepsze "w internecie poczytałem":-))))) no i prawnik na wyraźną prośbę klienta zajmuje się sprawą a potem jest gadanie, że "zły prawnik bo kasację przegrał":-)))) Zorientowani wiedzą o czym piszę.

Dlatego proszę nie wrzucać do worka wszystkich prawników i nie wypisywać obraźliwych bredni. W każdym zawodzie są czarne owce. Zaznaczam że nie bronię pana Wojciecha W. którego zachowanie oceniam jako naganne.

Proszę nie wypisywać pod moim postem przekleństw i nieprwdziwych plotek czy insynuacji. Mam nadzieję, że ci wszyscy "znawcy tematu" napiszą coś merytotycznego, choć nie jest to zbyt duża nadzieja:-)

Wsród przedstawicieli innych zawodów też znajdują się ludzie nieuczciwi i jakoś nikt nie robi takiego rabanu. Ludzie zwyczajnie zazdroszczą co widać z postów. A najlepsze jest to, że wiedzę o prawie czerpią z programów typu "Państwo w państwie", "Sędzia Anna Maria Wesołowska", "Interwencja", czy wreszcie "Prawo Agaty". No a potem wypisują głupoty na formach. Pewnie większość z tych "specjalistów" i :znawców prawa" nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. Założę się że na kobietę sędziego mówi "sędzina" i nie wie że "sędzina" to jest żona sę... rozwiń

Avatar
Jurek / 23 lipca 2014 o 23:40

Dlaczego autor artykułu mataczy , winien pisać to co usłyszał od obu pokrzywdzonych , Jak można zapomnieć o pożyczce i prosić o następną , Jest jedna możliwość i to by wyjaśniało sprawę , Ten pan nie powinien pewnie pełnić takiej funkcji , jak można dać pełnomocnictwa dla osób mających problemy z pamięcią .

Avatar
knot / 23 lipca 2014 o 23:25

To nie byly pozyczki tylko nazywajmy rzecz po imieniu : lapowki .

Avatar
Gość / 23 lipca 2014 o 22:41

Klasyka gatunku.

Avatar
slo / 23 lipca 2014 o 22:14
Sama rada adwokacka to mafia. Mnie też on oszukał, ale jak się ma znajomości u przewodniczącego sądu dyscyplinarnego Rady Adwokackiej w Lublinie, bo się mu zrobiło przysługę i przegrało własną sprawę dla obecnych ulg. Pisałem skargę do ORA 2 lata temu, szukałem pomocy w lokalnych mediach (gazeta wyborcza, kurier, dziennik wschodni) - niestety moja sprawa nie była tak medialna. Pan mecenas sobie folgowal i robił dalej bezkarnie co chciał. Tatuś mecenas pomagał aby syniowi nic się nie stało.
Avatar
Barbara Ubryk / 23 lipca 2014 o 20:37

Nie ma czegoś takiego jak uczciwy adwokat.To samo w sobie jest sprzecznością nie dającą się nijak pogodzić z realną rzeczywistością.

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 7 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 3

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 14 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0