wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Adwokat z Lublina miał wyłudzić 200 tys. zł. Nadal pracuje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lipca 2014, 20:00

Mecenas Wojciech W. z Lublina odpowie za oszustwa. Miał wyłudzić blisko 200 tys. zł. Rzecznik dyscyplinarny rady adwokackiej chce zawiesić prawnika

Sprawą mecenasa Wojciecha W. zajmuje się Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ. 40-latek usłyszał już dwa zarzuty dotyczące oszustw. Miał się ich dopuścić w 2012 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że adwokat pożyczył od dwóch mężczyzn blisko 200 tys. zł. Obiecywał, że odda, chociaż wcale nie miał takiego zamiaru.

- W pierwszym przypadku chodzi o 90 tys. zł - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Drugi zarzut dotyczy kilku pożyczek na łączną sumę 104 tys. zł. Pożyczając pieniądze Wojciech W. zatajał swoje stare długi.

Prawnik nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

- Śledztwo w tej sprawie zmierza ku końcowi - dodaje Syk-Jankowska. - Sprawdzamy jeszcze, czy wobec Wojciecha W. nie toczą się inne, podobne postępowania. W takim wypadku wszystkie sprawy mogłyby zostać połączone.

Szczegóły działalności Wojciecha W. opisała wtorkowa "Gazeta Wyborcza”, ujawniając historie klientów, których Wojciech W. miał oszukać.

- Zobowiązał się wyciągnąć z aresztu mojego syna. W zamian za 25 tys. zł miał za kilka dni wyjść na wolność. Opuścił areszt dopiero po dwóch latach - relacjonowała na łamach gazety Iwona T. z Lublina.

Adwokat miał również pożyczać pieniądze od swoich klientów. Twierdzą oni, że zamiast zwrócić pożyczkę zaczynał ich straszyć lub przestawał odbierać telefony.
Poszkodowani przez mecenasa informowali o wszystkim radę adwokacką. Prawnikiem zajął się sąd dyscyplinarny, ale sprawa toczyła się w żółwim tempie. O działalności Wojciecha W. wie również rzecznik dyscyplinarny rady adwokackiej. Tymczasem mecenas wciąż wykonuje swoją profesję.

- Jutro złożę wniosek o zawieszenie Wojciecha W. w czynnościach - zapewnia Jerzy Koszel, rzecznik dyscyplinarny rady.

Wojciech W. pierwsze zarzuty usłyszał już w kwietniu. Dlaczego wcześniej nie został zawieszony?

- W takich przypadkach czekamy na rozstrzygnięcia w postępowaniu karnym - wyjaśnia mec. Koszel. - W ostatnich publikacjach medialnych pojawiły się jednak nowe informacje. W tej sytuacji wniosek o zawieszenie należy uznać za zasadny. Liczę, że sąd dyscyplinarny niezwłocznie się nim zajmie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin sąd adwokat
Robert
prawnik z Lublina
Jurek
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Robert
Robert (3 września 2014 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Sama rada adwokacka to mafia. Mnie też on oszukał, ale jak się ma znajomości u przewodniczącego sądu dyscyplinarnego Rady Adwokackiej w Lublinie, bo się mu zrobiło przysługę i przegrało własną sprawę dla obecnych ulg. Pisałem skargę do ORA 2 lata temu, szukałem pomocy w lokalnych mediach (gazeta wyborcza, kurier, dziennik wschodni) - niestety moja sprawa nie była tak medialna. Pan mecenas sobie folgowal i robił dalej bezkarnie co chciał. Tatuś mecenas pomagał aby syniowi nic się nie stało.

To prawda ,gdyby nie zamieszanie medialne które zrobil artykuł w gazecie wyborczej,Pan Wojtek W nadal by ,,pracował,,....Słyszałem natomiast,że teraz to jeżdzi jako kurier z Holandi...z pewnymi drogimi towarami....

Rozwiń
prawnik z Lublina
prawnik z Lublina (24 lipca 2014 o 08:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wsród przedstawicieli innych zawodów też znajdują się ludzie nieuczciwi i jakoś nikt nie robi takiego rabanu. Ludzie zwyczajnie zazdroszczą co widać z postów. A najlepsze jest to, że wiedzę o prawie czerpią z programów typu "Państwo w państwie", "Sędzia Anna Maria Wesołowska", "Interwencja", czy wreszcie "Prawo Agaty". No a potem wypisują głupoty na formach. Pewnie większość z tych "specjalistów" i :znawców prawa" nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. Założę się że na kobietę sędziego mówi "sędzina" i nie wie że "sędzina" to jest żona sędziego. Spotkałem się z wieloma takimi przypadkami. Najlepsią są taky którzy z prawem nie mają nic wspólnego a najlepiej się na nim znają bo "kolega mówił", "w telewizji mówili" itp. Dlatego myślę, że mówienie, że "każdy prawnik jest z założenia zły" to efekt frustracji mówiących tak osób, zazdroszczących prawnikom pieniędzy, pozycji społecznej i wiedzy. Oczywiście są wyjątki ale tak jest w każdym zawidzie. Tak czy inaczej wszystkim osobom którym "sędzina źle wyrok wydała" proponuje się douczyć i nie gadać bzdur. Ja dla przykładu nie znam się na budowlance więc nie pouczam kogoś kto się zna. Proponuję przyjąt taką samą metodę. Nie wspomnę już o "zawiedzionych klientach", którzy po roz piierwszy przychodzą do aprawnika jak mają prawomocny wyrok i jest szloch i płacz. Jak się pytam dlaczego dopiero teraz to słyszę np. że "wcześniej to mi sąsiad pomagał bo miał podobną sprawę", albo "sąsiadka to była kiedyś ławnikiem to mi pisma pisała", albo najlepsze "w internecie poczytałem":-))))) no i prawnik na wyraźną prośbę klienta zajmuje się sprawą a potem jest gadanie, że "zły prawnik bo kasację przegrał":-)))) Zorientowani wiedzą o czym piszę.

Dlatego proszę nie wrzucać do worka wszystkich prawników i nie wypisywać obraźliwych bredni. W każdym zawodzie są czarne owce. Zaznaczam że nie bronię pana Wojciecha W. którego zachowanie oceniam jako naganne.

Proszę nie wypisywać pod moim postem przekleństw i nieprwdziwych plotek czy insynuacji. Mam nadzieję, że ci wszyscy "znawcy tematu" napiszą coś merytotycznego, choć nie jest to zbyt duża nadzieja:-)

Rozwiń
Jurek
Jurek (23 lipca 2014 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego autor artykułu mataczy , winien pisać to co usłyszał od obu pokrzywdzonych , Jak można zapomnieć o pożyczce i prosić o następną , Jest jedna możliwość i to by wyjaśniało sprawę , Ten pan nie powinien pewnie pełnić takiej funkcji , jak można dać pełnomocnictwa dla osób mających problemy z pamięcią .

Rozwiń
knot
knot (23 lipca 2014 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To nie byly pozyczki tylko nazywajmy rzecz po imieniu : lapowki .

Rozwiń
Gość
Gość (23 lipca 2014 o 22:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Klasyka gatunku.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!