wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Afera w Straży Miejskiej w Lublinie. Przetarg na radiowozy ustawiony

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 sierpnia 2012, 21:36
Autor: Dominik Smaga

Za cztery takie auta Straż Miejska zapłaciła <br />
ponad 220 tys. złotych (Paweł Pietraś/Archiwum)
Za cztery takie auta Straż Miejska zapłaciła
ponad 220 tys. złotych (Paweł Pietraś/Archiwum)

Przetarg na nowe radiowozy dla Straży Miejskiej w Lublinie został ustawiony pod konkretny model – ustalili kontrolerzy z Ratusza. Komendant strażników straci dziś stanowisko.

Za cztery skody octavie kierowana przez Waldemara Wieprzowskiego Straż Miejska zapłaciła ponad 220 tys. złotych. Przetarg na dostawę nowych radiowozów ogłosiła w styczniu i precyzyjnie ustaliła wymagania stawiane samochodom. Spośród tych, które je spełniają, miała wybrać najtańszy model. Zgłosiło się dwóch dostawców. Jeden to firma z Rybnika, drugi to CRH Żagiel z Lublina. Oferta lubelskiej spółki okazała się tańsza.

Gdy wiosną pojawiły się zastrzeżenia, co do uczciwości przetargu, prezydent Lublina zarządził kontrolę. Straż Miejska zapewniała wtedy, że o jakichkolwiek machlojkach nie ma mowy.

Ale kontrolerzy nie mają wątpliwości. – Parametry zostały określone tak, że spełniało je tylko jedno auto – skoda octavia. Mamy w tej sprawie opinię rzeczoznawcy – potwierdza Anna Morow, dyrektor Wydziału Audytu i Kontroli w Urzędzie Miasta.

Akta kontroli Ratusz ma ujawnić dziś rano. Wiemy już jednak, dlaczego inne modele nie wchodziły w grę. – Przesądziła o tym kombinacja trzech parametrów: pojemności bagażnika, okresu gwarancji na lakier i określona skrzynia biegów – wyjaśnia Morow. – Wymóg 550-litrowego bagażnika spełniały jeszcze dwa inne auta. Ale jedno z nich dyskwalifikowała skrzynia biegów, a drugie gwarancja na lakier. Została tylko skoda.

W tej sprawie Ratusz złożył już zawiadomienie do rzecznika dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej. A ten może postawić komendanta straży przed komisją orzekającą. Jeśli ta potwierdzi zarzuty, może udzielić komendantowi upomnienia, nagany, wymierzyć karę finansową lub zabronić mu zajmowania stanowisk kierowniczych.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że komendant Waldemar Wieprzowski, zostanie odwołany przez prezydenta. Wczoraj Ratusz odmawiał informacji w tej sprawie. – O wszystkim poinformujemy na czwartkowej konferencji prasowej – ucina Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Oszczędny w słowach był też sam komendant: Procedury się jeszcze nie zakończyły, będziemy przedstawiać swoje stanowisko w tej sprawie – mówi Wieprzowski.

Grzechów było więcej

• Waldemar Wieprzowski dowodzi Strażą Miejską od stycznia 2003 r. Wcześniej był policjantem, m.in. zastępcą komendanta wojewódzkiego.

• W Straży Miejskiej zasłynął m.in. tym, że ukarał naganą strażnika, który wlepił mandat miejskiej radnej. Naganę uchylił sąd pracy.

• Kontrola z Ratusza ujawniła też, że za rządów Wieprzowskiego podczas jednego z naborów, kandydatów na strażników oceniał psycholog z poradni dla dzieci. Do finału dopuszczono osoby, które uznał za agresywne, nieopanowane i nieszczere. Niektórym dopisano dodatkowe punkty.

• Kontrolerzy stwierdzili też bałagan w dokumentacji samochodów, w tym wielkie rozbieżności w danych dotyczących zużycia paliwa.

• W 2007 r. Wieprzowskiego wyrzucono za ściąganie podczas egzaminu na członków rad nadzorczych. Ówczesny prezydent nie odwołał go. Tłumaczył, że do incydentu doszło w wolnym czasie komendanta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kino
Gość
ŁOWCA SKÓR
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kino
kino (22 sierpnia 2013 o 23:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tanie kino. Kino niekomercyjne. Kino festiwalowe. Klasyka kina B) 


Dyskusyjny Klub Filmowy 16 - spotkajmy się przed dużym ekranem

https://www.facebook.com/Dkf16

Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2013 o 16:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A w Smoleńsku to był taki zamach , jaki stan umysłu prezesa-kartofla

Tak,tak święta racja RYZY z tym komunistycznym bydłem musi natychmiast odejść.

Rozwiń
ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (22 sierpnia 2013 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A w Smoleńsku to był taki zamach , jaki stan umysłu prezesa-kartofla

JUDE ???

Rozwiń
Prowatykański Ruhacz
Prowatykański Ruhacz (22 sierpnia 2013 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A urzędnicy tacy jaki premier.

A w Smoleńsku to był taki zamach , jaki stan umysłu prezesa-kartofla

Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2012 o 19:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=black][font=Arial][size="3"]Znajdziecie Państwo na przedstawionym blog’u dowód, ukazujący korelację pomiędzy obywatelem o nazwisku „Wieprzowski”, który będąc całkowicie poddany jurysdykcji Prezydenta miasta – realizuje zadania „narzucone” przez podmiot nadzorujący jego poczynania.[/size][/font][/color]

[color=black][font=Arial][size="3"]Oczywiście, tylko osoba nie posiadająca wzroku i będąca głuchą – nie spostrzeże tych korelacji. Nie można nie zauważyć, że sprawujący określony urząd, który jest bezpośrednio nadzorowany przez Prezydenta miasta – realizuje wszelkie zamierzenia i nadane zadania według wytycznych sprawującego władzę w Ratuszu. Polecam lekturę zawartą pod tym linkiem: [/size][url="http://centralnyanalizator.blog.onet.pl/"][size="3"][color="#0000ff"]http://centralnyanalizator.blog.onet.pl/[/color][/size][/url][/font][/color]

[color=black][font=Arial][size="3"]Z wyrazami szacunku[/size][/font][/color]
[color=black][font=Arial][size="3"]centralnyanalizator[/size][/font][/color]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!