Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2009 r.
21:01
Edytuj ten wpis

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna: Płać lub ucz się kierunku, którego nie ma

0 9 A A

Kierunki w likwidacji, a rekrutacja w lubelskim oddziale AHE trwa w najlepsze. Studentów, którzy chcą odejść, uczelnia stawia pod ścianą: rezygnacja i karna opłata lub uregulowanie czesnego i nauka na kierunku, którego nie ma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To jeden wielki przekręt – mówi Marta, która w lubelskiej filii AHE zaliczyła rok informatyki. – Skoro zlikwidowano nasz kierunek, chcemy się przenieść na inną uczelnię. Tymczasem dają nam do podpisu oświadczenia, w których deklarujemy rezygnację z własnej winy. A to oznacza około 2 tys. zł karnej opłaty.
Alternatywą jest pozostanie na uczelni. – Czyli za "studia”, które nie istnieją i tak będziemy musieli zapłacić – kwituje Marta.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zabrało się bowiem za likwidację AHE. Informatykę zamknięto z początkiem września. Jej los najprawdopodobniej podzieli zarządzanie, które otrzymało fatalną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Akademia wstrzymała nabór na zlikwidowany kierunek, ale wciąż chce kształcić przyszłych rekinów biznesu.

– Nadal prowadzimy nabór na zarządzanie – usłyszała nasza dziennikarka w lubelskim ośrodku AHE. Mogła natychmiast podpisać umowę na najbliższy rok akademicki. O kłopotach z komisją akredytacyjną nie powiedziano jej ani słowa.

• Dlaczego wstrzymano nabór na informatykę?

– Bo najważniejsze jest dla nas dobro studentów. Likwidacja tego kierunku jest przesądzona – mówi Aleksandra Mysiakowska, rzecznik AHE.

• Skąd więc oświadczenia o rezygnacji z własnej winy i karne opłaty?

– Oświadczenia wynikają z przyjętej procedury i podpisanych umów – tłumaczy Mysiakowska. – Nie otrzymaliśmy jeszcze decyzji o likwidacji informatyki, więc formalnie studia istnieją.

Studenci o problemach szkoły dowiedzieli się z mediów. Przestudiowali swoje umowy. Wynika z nich, że formalnie nie studiowali, a jedynie uczestniczyli w kursach. Na lipne studia wydali od 2 do 4 tys. zł. Chcieli odzyskać choćby część tych pieniędzy. O karnych opłatach nie chcą słyszeć.

Sprawą zajął się już Parlament Studentów RP.

– Oświadczenia i kary są bezprawne, to się kwalifikuje do sądu – mówi Bartłomiej Banaszak, przewodniczący PS RP. – Do rzecznika praw studentów wpłynęły już pierwsze skargi. Apelujemy o przesyłanie kolejnych dokumentów.

Wczoraj wieczorem studenci spotkali się z przedstawicielami lubelskiego oddziału AHE, którzy sami przyznali, że roszczenia finansowe wobec odchodzących studentów są "nielogiczne”. Zapowiedzieli interwencję w centrali.

(imię studentki zostało zmienione)

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
"student" / 22 września 2009 o 11:56
Oczywiście zgadzam się z tym, że są to odrębne Uczelnie, ale na Boga czemu na tym wszystkim cierpieć muszą studenci. Pierwsze rozmowy z WSPA były inne niż te kolejne, a róznice programowe wychodzą centowo tak jak cały semsetr, a godzin jest 255. JAk to fizycznie wykonać skoro szacunkowo wypad, że należąło by studiować po ok 12 godzin na zjazdach sobotnio-niedzielnych.
"student"
Avatar
Pracownik_WSPA / 10 września 2009 o 10:51
Ludziom, którzy mają wątpliwości o co w tej sprawie chodzi, polecam przeglądać strony uczelni, których sprawy dotyczą. Na stronie WSPA zaraz po ukazaniu się artykułów szkalujących uczelnię, zamieściliśmy komunikat wladz na temat sytuacji: [url="http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/1840-komunikat_wladz_wspa"]http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/18...ikat_wladz_wspa[/url]
WSPA ma się dobrze -ŻADEN z naszych kierunków nie znajduje się w stanie likwidacji, bo nie ma takich podstaw.
Po raz kolejny zwróciłbym uwagę na informacje, które uczelnia umieszcza na swojej stronie - wygraliśmy projekt (a wraz z nim prawie 3 mln zł) na prowadzenie dodatkowych, bezpłatnych zajęć oraz nowych specjalizacji na kierunkach inżynierskich - informatyce i transporcie.
Zainteresowanym polecam przejrzeć archwium aktualności na wspa.pl/aktualnosci
Ludziom, którzy mają wątpliwości o co w tej sprawie chodzi, polecam przeglądać strony uczelni, których sprawy dotyczą. Na stronie WSPA zaraz po ukazaniu się artykułów szkalujących uczelnię, zamieściliśmy komunikat wladz na temat sytuacji: [url="http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/1840-komunikat_wladz_wspa"]http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/18...ikat_wladz_wspa[/url]
WSPA ma się dobrze -ŻADEN z naszych kierunków nie znajduje się w stanie likwidacji, bo nie ma takich podstaw.
Po raz kolejny zwróciłbym uwagę na informacje... rozwiń
Avatar
WooW / 10 września 2009 o 06:59
A sępy krążą.... krążą...., padlina pachnie. Ummm.....


Doradca napisał:
W mojej skromnej ocenie, studenci będą chcieli kontynuować naukę, a w Lublinie nie sądzę by wybrali WSPA (WSHE / AHE jest właścicielem WSPA), bo po niemiłych doświadczeniach z AHE, mają prawo do uprzedzeń również względem WSPA, mimo, że ta ma oddzielną licencję, ale włąściciel jest ten sam.

Wklejam poniższy cytat z dobrej woli, mam nadzieję, że komuś pomoże:





[url="http://www.wsei.lublin.pl"]www.wsei.lublin.pl[/url]
rozwiń
Avatar
dola / 10 września 2009 o 06:27
[url="######"]######[/url]
Avatar
Doradca / 10 września 2009 o 02:47
W mojej skromnej ocenie, studenci będą chcieli kontynuować naukę, a w Lublinie nie sądzę by wybrali WSPA (WSHE / AHE jest właścicielem WSPA), bo po niemiłych doświadczeniach z AHE, mają prawo do uprzedzeń również względem WSPA, mimo, że ta ma oddzielną licencję, ale włąściciel jest ten sam.

Wklejam poniższy cytat z dobrej woli, mam nadzieję, że komuś pomoże:


Jesteś studentem AHE? Nie wiesz co dalej?
31 lipca 2009


Twój niepokój wzbudziła informacja zamieszczona na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotyczącym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, cyt. „Ze względu na rażące naruszenie prawa polegające na prowadzeniu kształcenia poza siedzibą Uczelni zostało wszczęte postępowanie w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie Uczelni oraz nakaz jej likwidacji"? Boisz się o swoja przyszłość?

Ukończ studia w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie! Największej i najszybciej rozwijającej się Uczelni w regionie. Studenci likwidowanej AHE, a także wszystkich Punktów Informacyjno-Rekrutacyjnych Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w regionie, nielegalnie prowadzących zajęcia, mogą kontynuować naukę bez dodatkowych kosztów! Uczelnia zapewnia wszystkim przyszłym studentom możliwość kontynuowania nauki po uzupełnieniu ewentualnych różnic programowych. Szczegółowe informacje można uzyskać w Sekretariacie WSEI oraz pod nr tel. (081) 749 17 77.

Serdecznie zapraszamy



[url="http://www.wsei.lublin.pl"]www.wsei.lublin.pl[/url]



[url="http://www.wsei.lublin.pl"]www.wsei.lublin.pl[/url] rozwiń
Avatar
mk / 10 września 2009 o 01:59
pai napisał:
Kurczę to chodzi o WSPiA -Wyspę? To tam likwidują te kierunki???


Nie chodzi o WSPA, tylko o AHE, to są zupełnie różne uczelnie działające na podstawie oddzielnych licencji. Tylko AHE ministerstwo odbiera uprawnienia, WSPA cała sprawa nie dotyczy. Cała sytuacja wygląda tak: wyobraź sobie, że masz dwa samochody, w jednym skończyły Ci się badania i musisz zrobić przegląd, ale żaden diagnosta nie wbije Ci pieczątki, bo samochód nie nadaje się do jazdy = nie spełnia warunków. Drugim możesz wciąż jechać, chociaż jesteś właścicielem także tego pierwszego. Tu jest tak samo - WSPA i AEH mają wspólnego właściciela, ale tylko AEH ma problemy, nie WSPA.


Nie chodzi o WSPA, tylko o AHE, to są zupełnie różne uczelnie działające na podstawie oddzielnych licencji. Tylko AHE ministerstwo odbiera uprawnienia, WSPA cała sprawa nie dotyczy. Cała sytuacja wygląda tak: wyobraź sobie, że masz dwa samochody, w jednym skończyły Ci się badania i musisz zrobić przegląd, ale żaden diagnosta nie wbije Ci pieczątki, bo samochód nie nadaje się do jazdy = nie spełnia warunków. Drugim możesz wciąż jechać, chociaż jesteś właścicielem także tego pierwszego. Tu jest tak samo - WSPA i AEH ... rozwiń
Avatar
zniesmaczony / 9 września 2009 o 23:39
Kto w ogóle studiuje na takich uczelniach?:\
Avatar
paji / 9 września 2009 o 23:31
Kurczę to chodzi o WSPiA-Wyspę? To tam likwidują te kierunki???
Avatar
pai / 9 września 2009 o 23:27
Kurczę to chodzi o WSPiA -Wyspę? To tam likwidują te kierunki???
Avatar
"student" / 22 września 2009 o 11:56
Oczywiście zgadzam się z tym, że są to odrębne Uczelnie, ale na Boga czemu na tym wszystkim cierpieć muszą studenci. Pierwsze rozmowy z WSPA były inne niż te kolejne, a róznice programowe wychodzą centowo tak jak cały semsetr, a godzin jest 255. JAk to fizycznie wykonać skoro szacunkowo wypad, że należąło by studiować po ok 12 godzin na zjazdach sobotnio-niedzielnych.
"student"
Avatar
Pracownik_WSPA / 10 września 2009 o 10:51
Ludziom, którzy mają wątpliwości o co w tej sprawie chodzi, polecam przeglądać strony uczelni, których sprawy dotyczą. Na stronie WSPA zaraz po ukazaniu się artykułów szkalujących uczelnię, zamieściliśmy komunikat wladz na temat sytuacji: [url="http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/1840-komunikat_wladz_wspa"]http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/18...ikat_wladz_wspa[/url]
WSPA ma się dobrze -ŻADEN z naszych kierunków nie znajduje się w stanie likwidacji, bo nie ma takich podstaw.
Po raz kolejny zwróciłbym uwagę na informacje, które uczelnia umieszcza na swojej stronie - wygraliśmy projekt (a wraz z nim prawie 3 mln zł) na prowadzenie dodatkowych, bezpłatnych zajęć oraz nowych specjalizacji na kierunkach inżynierskich - informatyce i transporcie.
Zainteresowanym polecam przejrzeć archwium aktualności na wspa.pl/aktualnosci
Ludziom, którzy mają wątpliwości o co w tej sprawie chodzi, polecam przeglądać strony uczelni, których sprawy dotyczą. Na stronie WSPA zaraz po ukazaniu się artykułów szkalujących uczelnię, zamieściliśmy komunikat wladz na temat sytuacji: [url="http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/1840-komunikat_wladz_wspa"]http://www.wspa.pl/uczelnia/aktualnosci/18...ikat_wladz_wspa[/url]
WSPA ma się dobrze -ŻADEN z naszych kierunków nie znajduje się w stanie likwidacji, bo nie ma takich podstaw.
Po raz kolejny zwróciłbym uwagę na informacje... rozwiń
Avatar
WooW / 10 września 2009 o 06:59
A sępy krążą.... krążą...., padlina pachnie. Ummm.....


Doradca napisał:
W mojej skromnej ocenie, studenci będą chcieli kontynuować naukę, a w Lublinie nie sądzę by wybrali WSPA (WSHE / AHE jest właścicielem WSPA), bo po niemiłych doświadczeniach z AHE, mają prawo do uprzedzeń również względem WSPA, mimo, że ta ma oddzielną licencję, ale włąściciel jest ten sam.

Wklejam poniższy cytat z dobrej woli, mam nadzieję, że komuś pomoże:





[url="http://www.wsei.lublin.pl"]www.wsei.lublin.pl[/url]
rozwiń
Avatar
dola / 10 września 2009 o 06:27
[url="######"]######[/url]
Avatar
Doradca / 10 września 2009 o 02:47
W mojej skromnej ocenie, studenci będą chcieli kontynuować naukę, a w Lublinie nie sądzę by wybrali WSPA (WSHE / AHE jest właścicielem WSPA), bo po niemiłych doświadczeniach z AHE, mają prawo do uprzedzeń również względem WSPA, mimo, że ta ma oddzielną licencję, ale włąściciel jest ten sam.

Wklejam poniższy cytat z dobrej woli, mam nadzieję, że komuś pomoże:


Jesteś studentem AHE? Nie wiesz co dalej?
31 lipca 2009


Twój niepokój wzbudziła informacja zamieszczona na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotyczącym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, cyt. „Ze względu na rażące naruszenie prawa polegające na prowadzeniu kształcenia poza siedzibą Uczelni zostało wszczęte postępowanie w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie Uczelni oraz nakaz jej likwidacji"? Boisz się o swoja przyszłość?

Ukończ studia w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie! Największej i najszybciej rozwijającej się Uczelni w regionie. Studenci likwidowanej AHE, a także wszystkich Punktów Informacyjno-Rekrutacyjnych Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w regionie, nielegalnie prowadzących zajęcia, mogą kontynuować naukę bez dodatkowych kosztów! Uczelnia zapewnia wszystkim przyszłym studentom możliwość kontynuowania nauki po uzupełnieniu ewentualnych różnic programowych. Szczegółowe informacje można uzyskać w Sekretariacie WSEI oraz pod nr tel. (081) 749 17 77.

Serdecznie zapraszamy



[url="http://www.wsei.lublin.pl"]www.wsei.lublin.pl[/url]



[url="http://www.wsei.lublin.pl"]www.wsei.lublin.pl[/url] rozwiń
Avatar
mk / 10 września 2009 o 01:59
pai napisał:
Kurczę to chodzi o WSPiA -Wyspę? To tam likwidują te kierunki???


Nie chodzi o WSPA, tylko o AHE, to są zupełnie różne uczelnie działające na podstawie oddzielnych licencji. Tylko AHE ministerstwo odbiera uprawnienia, WSPA cała sprawa nie dotyczy. Cała sytuacja wygląda tak: wyobraź sobie, że masz dwa samochody, w jednym skończyły Ci się badania i musisz zrobić przegląd, ale żaden diagnosta nie wbije Ci pieczątki, bo samochód nie nadaje się do jazdy = nie spełnia warunków. Drugim możesz wciąż jechać, chociaż jesteś właścicielem także tego pierwszego. Tu jest tak samo - WSPA i AEH mają wspólnego właściciela, ale tylko AEH ma problemy, nie WSPA.


Nie chodzi o WSPA, tylko o AHE, to są zupełnie różne uczelnie działające na podstawie oddzielnych licencji. Tylko AHE ministerstwo odbiera uprawnienia, WSPA cała sprawa nie dotyczy. Cała sytuacja wygląda tak: wyobraź sobie, że masz dwa samochody, w jednym skończyły Ci się badania i musisz zrobić przegląd, ale żaden diagnosta nie wbije Ci pieczątki, bo samochód nie nadaje się do jazdy = nie spełnia warunków. Drugim możesz wciąż jechać, chociaż jesteś właścicielem także tego pierwszego. Tu jest tak samo - WSPA i AEH ... rozwiń
Avatar
zniesmaczony / 9 września 2009 o 23:39
Kto w ogóle studiuje na takich uczelniach?:\
Avatar
paji / 9 września 2009 o 23:31
Kurczę to chodzi o WSPiA-Wyspę? To tam likwidują te kierunki???
Avatar
pai / 9 września 2009 o 23:27
Kurczę to chodzi o WSPiA -Wyspę? To tam likwidują te kierunki???
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 3

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 30 64

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 11 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 14

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!