Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 maja 2013 r.
16:07
Edytuj ten wpis

Akcja przed Ratuszem. O jazdę bez biletów

Autor: Zdjęcie autora (j drs)
0 10 A A
Bezpłatną komunikację miejską w Lublinie promowali "ponad politycznymi podziałami” związkowcy "Sie
Bezpłatną komunikację miejską w Lublinie promowali \"ponad politycznymi podziałami” związkowcy \"Sie

Bezpłatną komunikację miejską w Lublinie promowali "ponad politycznymi podziałami” związkowcy "Sierpnia 80”, działacze Polskiej Partii Pracy, młodzieżówka Ruchu Palikota oraz Zieloni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Akcja przed Ratuszem odbywała się w ramach ogólnopolskiej kampanii prowadzonej pod hasłem "NIE dla podwyżek cen biletów –TAK dla bezpłatnej komunikacji miejskiej”.

– W Lublinie był już pomysł wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej. Delegacja Ratusza udała się nawet do stolicy Estonii – Tallina, gdzie projekt ten funkcjonuje od stycznia. I temat umarł. Chcemy dopingować prezydenta Lublina, by nie porzucał tego planu – mówi Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80”.

Tymczasem po kwietniowej wizycie lubelskiej delegacji w Estonii jest jasne: nie ma szans na darmową komunikację w Lublinie.

– Mimo że Tallin jest porównywalnej wielkości, to w obu miastach są zupełnie inne realia. Tam co innego jest za darmo, a za co innego się płaci. Na przykład rodzice muszą płacić za posyłanie dzieci do szkoły – relacjonował nam Grzegorz Malec, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lubelski / 23 maja 2013 o 09:09
[quote name='JKM Fan' timestamp='1369258518' post='773313']
Jeszcze kilka lat temu była o połowę tańsza - prywatna. Bilet kosztował złotówkę. Oczywiście nie było w tych autobusach wyświetlaczy, klimatyzacji i innych "wodotrysków" ale z punktu A do punktu B dało się dojechać. I nie dość, że miasto nie dokładało do prywatnej komunikacji ani grosza to jeszcze łupiło ich opłatą za korzystanie z przystanków. I komu to przeszkadzało ???
[/quote]
Mi to przeszkadzało. Po pierwsze to było tylko parę głównych linii bezczelnie skopiowanych z pomysłu MPK, i to w godzinach szczytu z pominięciem week-endów. Po drugie, nie honorowali biletów miesięcznych. A po trzecie to były śmierdzące rzęchy. Chcesz Ukrainy? To jedź tam i zobaczysz, że poza rozpadającymi się trolejbusami jeżdżą tylko wypchane po brzegi marszrutki.
[quote name='JKM Fan' timestamp='1369258518' post='773313']
Jeszcze kilka lat temu była o połowę tańsza - prywatna. Bilet kosztował złotówkę. Oczywiście nie było w tych autobusach wyświetlaczy, klimatyzacji i innych "wodotrysków" ale z punktu A do punktu B dało się dojechać. I nie dość, że miasto nie dokładało do prywatnej komunikacji ani grosza to jeszcze łupiło ich opłatą za korzystanie z przystanków. I komu to przeszkadzało ???
[/quote]
Mi to przeszkadzało. Po pierwsze to było tylko parę... rozwiń
Avatar
dawid1sm12 / 23 maja 2013 o 08:56
"Tam co innego jest za darmo, a za co innego się płaci. Na przykład [url=""]rodzice[/url] muszą płacić za posyłanie [url=""]dzieci[/url] do szkoły ..."
To trzeba było aż delegację tam wysłać, aby tego się dowiedzieć?
Avatar
Jurgen / 23 maja 2013 o 05:33
Niech "lewicowcy" i działacze "Sierpnia80" pracują za darmo ... Zobaczymy czy im to się spodoba . A tak na marginesie : lewactwo i islamizm to taka sama zaraza !!!
Avatar
1 / 22 maja 2013 o 23:48
Popieram obecny kurs władz miasta. Za darmo? za poł darmo??? Co na to akcjonariusze???
W dup...się poprzewracało. Non-profit się zachciało. Właśnie mam Z350 w lizingu... Więc nie ociągać się z płaceniem ... Członek czegośtam...
Avatar
Anzelm / 22 maja 2013 o 23:41
Lewacka hołota, wszystkiego chcą za darmo. Jak ich nie stać na komunikację miejską, która w Lublinie jest tania, to niech biegają na piechotę.
Avatar
JKM Fan / 22 maja 2013 o 23:35
Jeszcze kilka lat temu była o połowę tańsza - prywatna. Bilet kosztował złotówkę. Oczywiście nie było w tych autobusach wyświetlaczy, klimatyzacji i innych "wodotrysków" ale z punktu A do punktu B dało się dojechać. I nie dość, że miasto nie dokładało do prywatnej komunikacji ani grosza to jeszcze łupiło ich opłatą za korzystanie z przystanków. I komu to przeszkadzało ???
Avatar
an / 22 maja 2013 o 22:50
w d....pach sie poprzewracało i tyle
Avatar
Antoni / 22 maja 2013 o 22:38
Chcą bezpłatną komunikacje i połączenia zewsząd wszędzie co 5 minut. Tylko ciekawe skąd na to brać pieniądze. Ja chce bezpłatne piwo.
Avatar
po / 22 maja 2013 o 21:19
może nie darmowa... ale o połowę tańsza. jak na tak małe i mało rozwinięte miasto jest mocno za droga.
Avatar
Kamil Wizjoner / 22 maja 2013 o 21:12
I bardzo slusznie. Uwazam, ze wszytsko powinno byc za darmo, a pracodawcy powinni pracowac bez przerwy wynagradzajac swoich leniwych robotnikow na poziomie dochodow adwokata, wybitnego lekarza specjalisty, albo tez najznamienitszego sporwotowca! Precz z praca, precz z obowiazkiem podatkowym, precz z przymusem utrzymywania rodziny....wszystko za darmo i, co najwazniejsze ...rowno dla obywateli bez wzgledu na zaangazowanie, wyksztalcenie, pracowitosc i zdolnosci. Wszyscy wszak mamy takie same zoladki i potrzeby. Mercedes dla kazdego i willa z basenem! To mozemy osiagnac jedynie z PiS u steru wladzy!
I bardzo slusznie. Uwazam, ze wszytsko powinno byc za darmo, a pracodawcy powinni pracowac bez przerwy wynagradzajac swoich leniwych robotnikow na poziomie dochodow adwokata, wybitnego lekarza specjalisty, albo tez najznamienitszego sporwotowca! Precz z praca, precz z obowiazkiem podatkowym, precz z przymusem utrzymywania rodziny....wszystko za darmo i, co najwazniejsze ...rowno dla obywateli bez wzgledu na zaangazowanie, wyksztalcenie, pracowitosc i zdolnosci. Wszyscy wszak mamy takie same zoladki i potrzeby. Mercedes dla kazdego i will... rozwiń
Avatar
Lubelski / 23 maja 2013 o 09:09
[quote name='JKM Fan' timestamp='1369258518' post='773313']
Jeszcze kilka lat temu była o połowę tańsza - prywatna. Bilet kosztował złotówkę. Oczywiście nie było w tych autobusach wyświetlaczy, klimatyzacji i innych "wodotrysków" ale z punktu A do punktu B dało się dojechać. I nie dość, że miasto nie dokładało do prywatnej komunikacji ani grosza to jeszcze łupiło ich opłatą za korzystanie z przystanków. I komu to przeszkadzało ???
[/quote]
Mi to przeszkadzało. Po pierwsze to było tylko parę głównych linii bezczelnie skopiowanych z pomysłu MPK, i to w godzinach szczytu z pominięciem week-endów. Po drugie, nie honorowali biletów miesięcznych. A po trzecie to były śmierdzące rzęchy. Chcesz Ukrainy? To jedź tam i zobaczysz, że poza rozpadającymi się trolejbusami jeżdżą tylko wypchane po brzegi marszrutki.
[quote name='JKM Fan' timestamp='1369258518' post='773313']
Jeszcze kilka lat temu była o połowę tańsza - prywatna. Bilet kosztował złotówkę. Oczywiście nie było w tych autobusach wyświetlaczy, klimatyzacji i innych "wodotrysków" ale z punktu A do punktu B dało się dojechać. I nie dość, że miasto nie dokładało do prywatnej komunikacji ani grosza to jeszcze łupiło ich opłatą za korzystanie z przystanków. I komu to przeszkadzało ???
[/quote]
Mi to przeszkadzało. Po pierwsze to było tylko parę... rozwiń
Avatar
dawid1sm12 / 23 maja 2013 o 08:56
"Tam co innego jest za darmo, a za co innego się płaci. Na przykład [url=""]rodzice[/url] muszą płacić za posyłanie [url=""]dzieci[/url] do szkoły ..."
To trzeba było aż delegację tam wysłać, aby tego się dowiedzieć?
Avatar
Jurgen / 23 maja 2013 o 05:33
Niech "lewicowcy" i działacze "Sierpnia80" pracują za darmo ... Zobaczymy czy im to się spodoba . A tak na marginesie : lewactwo i islamizm to taka sama zaraza !!!
Avatar
1 / 22 maja 2013 o 23:48
Popieram obecny kurs władz miasta. Za darmo? za poł darmo??? Co na to akcjonariusze???
W dup...się poprzewracało. Non-profit się zachciało. Właśnie mam Z350 w lizingu... Więc nie ociągać się z płaceniem ... Członek czegośtam...
Avatar
Anzelm / 22 maja 2013 o 23:41
Lewacka hołota, wszystkiego chcą za darmo. Jak ich nie stać na komunikację miejską, która w Lublinie jest tania, to niech biegają na piechotę.
Avatar
JKM Fan / 22 maja 2013 o 23:35
Jeszcze kilka lat temu była o połowę tańsza - prywatna. Bilet kosztował złotówkę. Oczywiście nie było w tych autobusach wyświetlaczy, klimatyzacji i innych "wodotrysków" ale z punktu A do punktu B dało się dojechać. I nie dość, że miasto nie dokładało do prywatnej komunikacji ani grosza to jeszcze łupiło ich opłatą za korzystanie z przystanków. I komu to przeszkadzało ???
Avatar
an / 22 maja 2013 o 22:50
w d....pach sie poprzewracało i tyle
Avatar
Antoni / 22 maja 2013 o 22:38
Chcą bezpłatną komunikacje i połączenia zewsząd wszędzie co 5 minut. Tylko ciekawe skąd na to brać pieniądze. Ja chce bezpłatne piwo.
Avatar
po / 22 maja 2013 o 21:19
może nie darmowa... ale o połowę tańsza. jak na tak małe i mało rozwinięte miasto jest mocno za droga.
Avatar
Kamil Wizjoner / 22 maja 2013 o 21:12
I bardzo slusznie. Uwazam, ze wszytsko powinno byc za darmo, a pracodawcy powinni pracowac bez przerwy wynagradzajac swoich leniwych robotnikow na poziomie dochodow adwokata, wybitnego lekarza specjalisty, albo tez najznamienitszego sporwotowca! Precz z praca, precz z obowiazkiem podatkowym, precz z przymusem utrzymywania rodziny....wszystko za darmo i, co najwazniejsze ...rowno dla obywateli bez wzgledu na zaangazowanie, wyksztalcenie, pracowitosc i zdolnosci. Wszyscy wszak mamy takie same zoladki i potrzeby. Mercedes dla kazdego i willa z basenem! To mozemy osiagnac jedynie z PiS u steru wladzy!
I bardzo slusznie. Uwazam, ze wszytsko powinno byc za darmo, a pracodawcy powinni pracowac bez przerwy wynagradzajac swoich leniwych robotnikow na poziomie dochodow adwokata, wybitnego lekarza specjalisty, albo tez najznamienitszego sporwotowca! Precz z praca, precz z obowiazkiem podatkowym, precz z przymusem utrzymywania rodziny....wszystko za darmo i, co najwazniejsze ...rowno dla obywateli bez wzgledu na zaangazowanie, wyksztalcenie, pracowitosc i zdolnosci. Wszyscy wszak mamy takie same zoladki i potrzeby. Mercedes dla kazdego i will... rozwiń