poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Akta „TW Bolka” w Lublinie. Co znalazło się w teczce personalnej? (zdjęcia)

Dodano: 24 lutego 2016, 20:00

W środę lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej udostępnił dziennikarzom materiały z tzw. szafy gen. Czesława Kiszczaka

Co znajduje się w pierwszym pakiecie akt udostępnionych przez IPN? M.in. teczka personalna (licząca 90 kart) i teczka pracy TW „Bolek” (licząca 279 kart). Dokumenty obejmują lata 1970–1976. 

W teczce personalnej znajduje się koperta, a w niej odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa podpisane: Lech Wałęsa „Bolek”. Wśród dokumentów znajdujących się w tej teczce są również m.in. odręczne, podpisane pseudonimem „Bolek”, pokwitowania odbioru pieniędzy. Są też liczne doniesienia tajnego współpracownika pseudonim „Bolek” oraz notatki funkcjonariuszy SB ze spotkań z nim. Część doniesień pisana jest odręcznie i podpisana pseudonimem „Bolek”.

Prezes IPN zapowiedział, że w ramach procedur dokumenty będą poddane różnego rodzaju badaniom i weryfikacji, w tym także „ekspertyzom typu grafologicznego”. Według opinii eksperta archiwisty dokumenty są autentyczne. 

– Nie może być żadnych materiałów mojego pochodzenia – zapewnia tymczasem Wałęsa. Pisał w sieci, że nie współpracował z SB, ale popełnił błąd, dał słowo „sprawcy” i nie może ujawnić prawdy. Wskazał, że jako donosy mogły zostać wykorzystane jego odręczne notatki zarekwirowane podczas rewizji. (ask)

Czytaj więcej o: Lublin TW Bolek
Gość
Gość
Gość
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 lutego 2016 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najgroźniejszym rywalem dla USA i reszty świata jest narodowość polska, nie Wietnamczycy, których tak bardzo obawiają się Izraelici - w polu wyników naukowych. Dlatego Polacy nie mają wiz do USA i przy tym w RP musi mieć miejsce bagno!!!! Kto się wyróżni, ten zasili USA, Niemcy, Holandię, Anglię, ..., a nie RP. Każdy inny Polak (który nie wyjeżdża) ma prawo co najwyżej zasilić prowincję w RP, bo pracę w miastach polskich dostają ludzie ... .
Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2016 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ilu agentów rosyjskich uwolnili Amerykanie za polskie światłowody, do których nie mamy żadnych praw i Rosja również nie? Istnieją takie dziedziny, do których Rosjanie nigdy nie mogli pchać ryja. To ma miejsce nadal i wciąż - na wielką stratę dla RP?
Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2016 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rok 2012. Niemcy - około 16 500 patentów. RP - 42 patenty. Ustalić przyczyny tej fatalnej statystyki. Natychmiast!!!! W przeciwnym razie będziecie niewolnikami po wszystkie czasy. Pokaż mi umowę Politechniki Lubelskiej z SIEMENS. Czyje będą niektóre patenty? Tu jest kucz!!!! Bez patentów RP będzie zawsze biedna. Jeszcze raz. Zostaw sprzedawczyka Bolka. Ta gnida nigdy się nie przyzna do zdrady RP. Wałęsa odegrał rolę przeciwko RP. Czapa nie istnieje. Co dalej?
Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2016 o 15:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czas ucieka? Kto rządzi czasem? Kto rządzi w czasie? Kto trzymał, trzyma i trzymać będzie wszystkich Polaków za pyski? Kto? Na pewno nie jednomyślni. A więc mamy coś wspólnego z tymi, którzy trzymają nas za mordy, przy czym my, nie mamy nic do powiedzenia. Nic, zupełnie nic. Reszta ma ciężko pracować nie dla Polski, lecz dla tych, którzy nią władają. Co to jest? To, że Polak nie ma pojęcia o rządzeniu. Polak woli, aby inni nim kierowali. Czy jest szansa, że Ci inni uznają RP za swoją Ojczyznę? Niewielka, ale jest szansa na troszeczkę lepsze życie w RP, dalekie jednak od poziomu życia w RFN.
Rozwiń
Gość
Gość (25 lutego 2016 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bolek padł, ale co zrobimy z Adamem Szechterem i jego medialnym antypolskim imperium?

żeby nie było ,że wynalazek żyda fryca habera(zyklon) zdecydowanie NIE ,może azot N2? zamrozić na pamiątkę dla przyszłych pokoleń? a jak sporządnieje odmrozić ,jak sylwestra stalone w jednym filmie :) jak by stara pierdoła pieski dziadyga  zobaczył sandre bullock może, by sie przestał jąkać?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!