Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2012 r.
11:33
Edytuj ten wpis

Al. Kraśnicka: Drogę podmyła woda. Zapadła się jezdnia (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Jeszcze kilka godzin może minąć, nim na zamkniętym odcinku al. Kraśnickiej zostanie przywrócony ruch samochodów. Jezdnia prowadząca w stronę Kraśnika została zamknięta między ul. Nałęczowską a Wojciechowską po tym, jak tuż przed skrzyżowaniem z ul. Wojciechowską zapadł się asfalt. Wszystko wskazuje na to, że droga nie zostanie dzisiaj naprawiona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KASIA / 6 sierpnia 2012 o 09:59
JAK JA UWIELBIAM POLSKIE SŁUŻBY MUNDUROWE. PRZECIEŻ JEST OGÓLNY ZAKAZ PALENIA W MIEJSCU PUBLICZNYM A JAK WIDAĆ NA ZDJĘCIACH PANOWIE Z EKIPY NAWET MOGĄ ZAPALIĆ PRZY POLICJI I NIKT IM MANDATU MIE WYPISZE. JAKA TO JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ.
Avatar
lech / 4 sierpnia 2012 o 07:41
Moim zdaniem meritum sprawy to fakt,że nie pracuje się całą dobę nad naprawieniem szkody,tylko administracyjnie ustala się właściciela kabla-może wysłac pisma i sprawe skierować do sądu na parę lat.To nie mieści się w głowie co urzędnicy i rząd zrobili z tym krajem..
Avatar
jurgen / 3 sierpnia 2012 o 20:56
ojej, a na ku***erze napisali, ze swiatlowod nalezy do nplaya wiec wiadomo czy nie wiadomo?
Avatar
Greg / 3 sierpnia 2012 o 16:50
[quote name='chrumekk' timestamp='1343988509' post='660459']
1/3 kabli pod i nad naszymi drogami to samowola.. ba.. szarpnąłbym się na stwierdzenie, że nawet 2/3. Pracuje jako elektryk i serwisant w jednej z firm telekomunikacyjnych i to co nie raz mam okazję spotkać pod ziemią ociera się nie dość, że o średniowiecze to ze świecą szukać nie raz tego kto wie który kabel skąd idzie...
[/quote]
Nie przesadzałbym z tymi ilościami. Trochę się ryje i większość tych rzekomych "samowoli" to wykonane zgodnie z pozwoleniem lecz niezainwentaryzowane geodezyjnie i nieodebrane (lecz użytkowane) instalacje telekomunikacyjne wykonywane przez firemki na zlecenia potentatów telekomunikacyjnych.
[quote name='chrumekk' timestamp='1343988509' post='660459']
1/3 kabli pod i nad naszymi drogami to samowola.. ba.. szarpnąłbym się na stwierdzenie, że nawet 2/3. Pracuje jako elektryk i serwisant w jednej z firm telekomunikacyjnych i to co nie raz mam okazję spotkać pod ziemią ociera się nie dość, że o średniowiecze to ze świecą szukać nie raz tego kto wie który kabel skąd idzie...
[/quote]
Nie przesadzałbym z tymi ilościami. Trochę się ryje i większość tych rzekomych "samowoli" to wykona... rozwiń
Avatar
niko / 3 sierpnia 2012 o 14:47
Z Ratusza inżynierowie nie wiedzą co jest położone pod naszymi drogami? i do kogo to coś należy?
Avatar
ddder / 3 sierpnia 2012 o 14:45
czy nadal trwa paraliż?
Avatar
Bartek / 3 sierpnia 2012 o 14:38
Less... cała lubelszczyzna (albo większość) to gleby lessowe, łatwo erodujące - mała strużka wody, wystarczająco długi czas i robią się dziury, szczególnie pod drogami.

Ciekawe czy technologie, z których korzystają lokalni drogowcy są dopasowane do warunków glebowych... sądząc po ilości tego typu zdarzeń w Lublinie, chyba niekoniecznie.

Np. Jana Pawła II, na wysokości kościoła. Kilka lat temu, podczas wymiany nawierzchni nie uwzględniono (dlaczego? tego nie rozumiem) defektu podłoża które było już wcześniej i "na luzaka" położono asfalt. W ciągu roku zrobiło się zagłębienie wystarczające, aby przy 50km/h podskakiwać waląc głową w sufit. Poprawiono dołek, minął rok i znów to samo.

Nie rozumiem, czy nie *taniej* jest zrobić raz a dobrze?
Less... cała lubelszczyzna (albo większość) to gleby lessowe, łatwo erodujące - mała strużka wody, wystarczająco długi czas i robią się dziury, szczególnie pod drogami.

Ciekawe czy technologie, z których korzystają lokalni drogowcy są dopasowane do warunków glebowych... sądząc po ilości tego typu zdarzeń w Lublinie, chyba niekoniecznie.

Np. Jana Pawła II, na wysokości kościoła. Kilka lat temu, podczas wymiany nawierzchni nie uwzględniono (dlaczego? tego nie rozumiem) defektu podłoża które było już wcześniej i "... rozwiń
Avatar
killi / 3 sierpnia 2012 o 14:29
banda deb***i bawi się ulicami w lublinie ( bo o zarządzaniu nie ma mowy, to potrafią osoby inteligentne w stopniu większym niż znikomy). zamiast na rondzie przy statoil postawić jakieś tablice z info, lub policjantów (którzy zresztą też nie wykazują się rozwojem szarych komórek, na dodatek są uzbrojeni a broń i przygłup to groźna mieszanka) żeby już tam sterować ruchem, to cały wszyscy jadą prosto kraśnicką z nadzieją że to tylko chwilowy korek.
Avatar
iX / 3 sierpnia 2012 o 13:58
Zawalił się podkop do pobliskiego Raiffeisen Bank !
Avatar
ktoś!!! / 3 sierpnia 2012 o 12:14
kawałek ulicy się zapada a połowa miasta zakorkowana jakby myśleli wcześniej o planowaniu ulic to nie było by problemu..... banda debi.......
Avatar
KASIA / 6 sierpnia 2012 o 09:59
JAK JA UWIELBIAM POLSKIE SŁUŻBY MUNDUROWE. PRZECIEŻ JEST OGÓLNY ZAKAZ PALENIA W MIEJSCU PUBLICZNYM A JAK WIDAĆ NA ZDJĘCIACH PANOWIE Z EKIPY NAWET MOGĄ ZAPALIĆ PRZY POLICJI I NIKT IM MANDATU MIE WYPISZE. JAKA TO JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ.
Avatar
lech / 4 sierpnia 2012 o 07:41
Moim zdaniem meritum sprawy to fakt,że nie pracuje się całą dobę nad naprawieniem szkody,tylko administracyjnie ustala się właściciela kabla-może wysłac pisma i sprawe skierować do sądu na parę lat.To nie mieści się w głowie co urzędnicy i rząd zrobili z tym krajem..
Avatar
jurgen / 3 sierpnia 2012 o 20:56
ojej, a na ku***erze napisali, ze swiatlowod nalezy do nplaya wiec wiadomo czy nie wiadomo?
Avatar
Greg / 3 sierpnia 2012 o 16:50
[quote name='chrumekk' timestamp='1343988509' post='660459']
1/3 kabli pod i nad naszymi drogami to samowola.. ba.. szarpnąłbym się na stwierdzenie, że nawet 2/3. Pracuje jako elektryk i serwisant w jednej z firm telekomunikacyjnych i to co nie raz mam okazję spotkać pod ziemią ociera się nie dość, że o średniowiecze to ze świecą szukać nie raz tego kto wie który kabel skąd idzie...
[/quote]
Nie przesadzałbym z tymi ilościami. Trochę się ryje i większość tych rzekomych "samowoli" to wykonane zgodnie z pozwoleniem lecz niezainwentaryzowane geodezyjnie i nieodebrane (lecz użytkowane) instalacje telekomunikacyjne wykonywane przez firemki na zlecenia potentatów telekomunikacyjnych.
[quote name='chrumekk' timestamp='1343988509' post='660459']
1/3 kabli pod i nad naszymi drogami to samowola.. ba.. szarpnąłbym się na stwierdzenie, że nawet 2/3. Pracuje jako elektryk i serwisant w jednej z firm telekomunikacyjnych i to co nie raz mam okazję spotkać pod ziemią ociera się nie dość, że o średniowiecze to ze świecą szukać nie raz tego kto wie który kabel skąd idzie...
[/quote]
Nie przesadzałbym z tymi ilościami. Trochę się ryje i większość tych rzekomych "samowoli" to wykona... rozwiń
Avatar
niko / 3 sierpnia 2012 o 14:47
Z Ratusza inżynierowie nie wiedzą co jest położone pod naszymi drogami? i do kogo to coś należy?
Avatar
ddder / 3 sierpnia 2012 o 14:45
czy nadal trwa paraliż?
Avatar
Bartek / 3 sierpnia 2012 o 14:38
Less... cała lubelszczyzna (albo większość) to gleby lessowe, łatwo erodujące - mała strużka wody, wystarczająco długi czas i robią się dziury, szczególnie pod drogami.

Ciekawe czy technologie, z których korzystają lokalni drogowcy są dopasowane do warunków glebowych... sądząc po ilości tego typu zdarzeń w Lublinie, chyba niekoniecznie.

Np. Jana Pawła II, na wysokości kościoła. Kilka lat temu, podczas wymiany nawierzchni nie uwzględniono (dlaczego? tego nie rozumiem) defektu podłoża które było już wcześniej i "na luzaka" położono asfalt. W ciągu roku zrobiło się zagłębienie wystarczające, aby przy 50km/h podskakiwać waląc głową w sufit. Poprawiono dołek, minął rok i znów to samo.

Nie rozumiem, czy nie *taniej* jest zrobić raz a dobrze?
Less... cała lubelszczyzna (albo większość) to gleby lessowe, łatwo erodujące - mała strużka wody, wystarczająco długi czas i robią się dziury, szczególnie pod drogami.

Ciekawe czy technologie, z których korzystają lokalni drogowcy są dopasowane do warunków glebowych... sądząc po ilości tego typu zdarzeń w Lublinie, chyba niekoniecznie.

Np. Jana Pawła II, na wysokości kościoła. Kilka lat temu, podczas wymiany nawierzchni nie uwzględniono (dlaczego? tego nie rozumiem) defektu podłoża które było już wcześniej i "... rozwiń
Avatar
killi / 3 sierpnia 2012 o 14:29
banda deb***i bawi się ulicami w lublinie ( bo o zarządzaniu nie ma mowy, to potrafią osoby inteligentne w stopniu większym niż znikomy). zamiast na rondzie przy statoil postawić jakieś tablice z info, lub policjantów (którzy zresztą też nie wykazują się rozwojem szarych komórek, na dodatek są uzbrojeni a broń i przygłup to groźna mieszanka) żeby już tam sterować ruchem, to cały wszyscy jadą prosto kraśnicką z nadzieją że to tylko chwilowy korek.
Avatar
iX / 3 sierpnia 2012 o 13:58
Zawalił się podkop do pobliskiego Raiffeisen Bank !
Avatar
ktoś!!! / 3 sierpnia 2012 o 12:14
kawałek ulicy się zapada a połowa miasta zakorkowana jakby myśleli wcześniej o planowaniu ulic to nie było by problemu..... banda debi.......