Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2010 r.
19:50
Edytuj ten wpis

Al. Piłsudskiego: Zderzenie trzech samochodów i trolejbusu

Autor: Zdjęcie autora mc
0 40 A A

Późnym popołudniem w środę przy Al. Piłsudskiego w Lublinie zderzyły się trzy samochody i trolejbus komunikacji miejskiej. W rejonie wypadku tworzą się korki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak podają strażacy, przy Al. Piłsudskiego na wysokości MPWiK doszło do kolizji trzech samochodów i trolejbusu. Na miejsce pojechały trzy zastępy Straży Pożarnej. Ruchem w miejscu wypadku kierują policjanci.

- Jestem kierowcą jednego z samochodów. Jechałem z synem i żoną. Całe szczęście, że nikomu się nic nie stało. Blacha to tylko blacha! - napisał do nas nasz Internauta.

Według wstępnych informacji, nikt poważnie nie ucierpiał. W okolicy Al. Piłsudskiego tworzą się ogromne korki. Samochody stoją na także na Narutowicza i Lipowej. Korek w stronę LSM sięga aż po skrzyżowanie z ulicą Zana.

Masz zdjęcia wypadku? Przyślij je na Alarm 24! Chętnie opublikujemy Twoje zdjęcia! Nie wiesz jak to zrobić? Przekonaj się, że to łatwe: Alarm dziennikwschodni.pl

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michał / 13 listopada 2010 o 09:41
Byłem pierwszą osobą przy wypadku (niebieskie Audi A4 z tablicami "Michaś") Sprawdziłem oczywiście czy nikomu nic się nie stało i po upewnieniu się pojechałem dalej, gdyż nie chciałem blokować ruchu pieszych po chodniku i dodatkowo dostać mandatu za zaparkowanie na chodniku... Gdybym mógł jakoś pomóc proszę o maila michalsiwek87@wp.pl
Avatar
solaris2284 / 12 listopada 2010 o 17:55
1.Drogi w centrum da się poszerzyć pod warunkiem że się ich nie zwęża(vide:Kunickiego);2.Udrożnić kanał:CZECHÓW-CZUBY też się da tanim kosztem,wystarczy chcieć-zamiast zbiorowych zjazdów na Głęboką z Sowińskiego i Filaretów,ulice te połączyć ze sobą kosztem mało funkcjonalnego skweru na wylocie Sowińskiego,ZOSTAWIAJĄC jednocześnie obecny wylot z Filaretów w Głęboką(tylko lewoskręt),dzięki czemu pojazdy w relacji N-S poruszałyby się praktycznie bez problemu;3.Faktycznie,gdyby w Lublinie stworzyć system płatnego wjazdu do centrum,korki by się zmniejszyły,lecz tu są potrzebne parkingi PARK&RIDE,a to w Lublinie chyba niemożliwe.
1.Drogi w centrum da się poszerzyć pod warunkiem że się ich nie zwęża(vide:Kunickiego);2.Udrożnić kanał:CZECHÓW-CZUBY też się da tanim kosztem,wystarczy chcieć-zamiast zbiorowych zjazdów na Głęboką z Sowińskiego i Filaretów,ulice te połączyć ze sobą kosztem mało funkcjonalnego skweru na wylocie Sowińskiego,ZOSTAWIAJĄC jednocześnie obecny wylot z Filaretów w Głęboką(tylko lewoskręt),dzięki czemu pojazdy w relacji N-S poruszałyby się praktycznie bez problemu;3.Faktycznie,gdyby w Lublinie stworzyć system płatnego wjazdu do centrum,korki by się ... rozwiń
Avatar
gość / 12 listopada 2010 o 15:51
Z tymi autami na świdnickich numerach rzeczywiście jest coś na rzeczy. Około 90% aut które wpychają mi się przed maskę to właśnie Świdniczanie.
Avatar
pavel / 12 listopada 2010 o 12:01
I znowu ktoś coś ma do świdników. Ja mieszkam od 2 lat w świdniku, wcześniej mieszkałem w lublinie. Centrum moich interesów życiowych jest lublin i jestem tu codziennie co za tym idzie jeżdżę też samochodem po lublinie. I z moich obserwacji wynika, że niezależnie od rejestracji samochodu mistrzów kierownicy jest sporo i wbrew temu czego można się od niektórych użytkowników dowiedzieć to LU też potrafią dać popis podobnie jak RLI, RLU, LSW, LLB, LUB i wiele wiele innych.
Avatar
goisc / 11 listopada 2010 o 19:07
[quote name='imka' timestamp='1289477303' post='378303']
Zgadzam się ze wszystkim, poza tunelem. Pomysł dobry, ale w Lublinie niewykonalny (prace trwałyby kilkanaście-kilkadziesiąt lat i nie wiadomom, czy w ogóle były ukończony). Może kompromisem byłoby poszerzenie Sowińskiego - po 2 pasy w każdą stronę (przecież jest miejsce)? Wkurza mnie też, że Głęboka, w stronę Wileńskiej, ma 2 pasy dopiero tuż przed skrzyżowaniem z Sowińskiego. I dlatego z drugiego pasa, na zielonym swietle, tylko 5-6 samochodów przejeżdża, a mogłoby przynajmniej 2 razy tyle, gdyby poszerzyć ulicę już na wysokości stacji benzynowej...
[/quote]
CO do kierowców z innym miast i miasteczek, zgadzam się w stu procentach. Prawko robiłem w Zamościu co prawda ale "jeździć nauczyłem się" w lublinie. Oczywiście nie mozna generalizować, bo i w Lublinie pełno "mistrzów kierownicy", ale fakt kiepskiej jazdy choćby kierowców z zamościa wynika z faktu że po zamościu jeżdżą jak po swoim podówrku, w sposób iście" rekreacyjny". O innych Krasnystawach, Krasnikach i Świdnikach nie wspomnę.

No i największa bolączka... używanie kierunkowskazów... ludzie... nie każdy wie że tu skręcasz bo mieszka tu twój wujek Wacek;P
[quote name='imka' timestamp='1289477303' post='378303']
Zgadzam się ze wszystkim, poza tunelem. Pomysł dobry, ale w Lublinie niewykonalny (prace trwałyby kilkanaście-kilkadziesiąt lat i nie wiadomom, czy w ogóle były ukończony). Może kompromisem byłoby poszerzenie Sowińskiego - po 2 pasy w każdą stronę (przecież jest miejsce)? Wkurza mnie też, że Głęboka, w stronę Wileńskiej, ma 2 pasy dopiero tuż przed skrzyżowaniem z Sowińskiego. I dlatego z drugiego pasa, na zielonym swietle, tylko 5-6 samochodów przejeżdża,... rozwiń
Avatar
lublinianka / 11 listopada 2010 o 15:21
[quote name='storagat' timestamp='1289482418' post='378324']
to chyba nie byłaś na Oxford Street albo to tak dawno było[/quote]
Powtarzam: po OXFORD STREET JEŻDŻĄ JEDYNIE AUTOBUSY I TAKSÓWKI, samochód osobowy nie może tam wjechać (chyba że ma pozwolenie, np. właściciel mieszka obok), wyjątkiem mogą być samochody dostawcze, dowożące towar np. do jakiegoś sklepu - niemniej jednak ulica ta jest zamknięta dla ruchu poza taxi i autobusami.
PS. W Londynie byłam ostatnio pół roku temu (na Oxford Street - także), więc zdanie "to chyba nie byłaś na Oxford Street albo to tak dawno było" możesz sobie wrzucić do kosza
[quote name='storagat' timestamp='1289482418' post='378324']
to chyba nie byłaś na Oxford Street albo to tak dawno było[/quote]
Powtarzam: po OXFORD STREET JEŻDŻĄ JEDYNIE AUTOBUSY I TAKSÓWKI, samochód osobowy nie może tam wjechać (chyba że ma pozwolenie, np. właściciel mieszka obok), wyjątkiem mogą być samochody dostawcze, dowożące towar np. do jakiegoś sklepu - niemniej jednak ulica ta jest zamknięta dla ruchu poza taxi i autobusami.
PS. W Londynie byłam ostatnio pół roku temu (na Oxford Street - t... rozwiń
Avatar
gośc / 11 listopada 2010 o 15:11
eee nie przesadzajmy z tymi korkami. Ja jeżdę codziennie ok 7.20 do pracy w centrum i wszystkie skrzyżowania przejeżdżam na pierwszym zielonym.

Chętnie jeździłabym komunikacją miejską gdyby takowa była. Z moich okolic jedzie tylko jeden autobus i to 2 razy na godzinę, nie muszę zaznaczać w innym kierunku niż mnie interesuje
Avatar
storagat / 11 listopada 2010 o 14:33
[quote name='lublinianka' timestamp='1289476989' post='378300']
To nieprawda! w Londynie mieszkałam 10 lat i to nieprawda, że do centrum wjeżdża tylko komunikacja miejska! Jedyną ulicą, gdzie jeżdżą tylko autobusy i taksówki jest Oxford Street...

[/quote]

to chyba nie byłaś na Oxford Street albo to tak dawno było

[quote name='lublinianka' timestamp='1289476989' post='378300']
..Jednakże, za jazdę po centrum miasta samochodami osobowymi trzeba płacić (jeśli to się nie zmieniło, to 5 funtów dziennie), chyba że się w centrum mieszka. Więc takie opłaty skutecznie zmniejszają liczbę samochodów osobowych w centrum...
[/quote]

Czyli potwierdzasz słowa 'imi' - że w centrum ruch jest ograniczony:)

[quote name='lublinianka' timestamp='1289476989' post='378300']
..Może i u nas by się to przydało? Tylko najpierw trzeba zbudować odwodnicę i usprawnić komunikację miejską, a to może być dla naszych władz niewykonalne...
[/quote]

Skoro tak mówisz
[quote name='lublinianka' timestamp='1289476989' post='378300']
To nieprawda! w Londynie mieszkałam 10 lat i to nieprawda, że do centrum wjeżdża tylko komunikacja miejska! Jedyną ulicą, gdzie jeżdżą tylko autobusy i taksówki jest Oxford Street...

[/quote]

to chyba nie byłaś na Oxford Street albo to tak dawno było

[quote name='lublinianka' timestamp='1289476989' post='378300']
..Jednakże, za jazdę po centrum miasta samochodami osobowymi... rozwiń
Avatar
lalala / 11 listopada 2010 o 13:54
wszystko przez to że studenci mają tyle samochodów oraz małą ilość autobusów w mieście.

ja jeżdzę z ZTM
Avatar
imka / 11 listopada 2010 o 13:08
[quote name='chlopakZsasiedztwa' timestamp='1289472700' post='378274']
Kilka spostrzeżeń odnośnie lubelskich kierowców - w sumie to będzie podsumowanie tego, o czym wiele osób już pisało:- lubelscy kierowcy nie potrafią jeździć (to jest niezaprzeczalne). Fakt - kierowcy z Zamościa, Hrubieszowa są zdecydowanie gorsi, jednak LBN niewiele się od tego różni. Czasami po prostu nóż się w kieszeni otwiera.- lubelscy kierowcy nie używają kierunkowskazów. Przykład: jest pas przeznaczony jednocześnie do lewoskrętu i jazdy prosto - stoi przed sygnalizatorem jeden kierowca bez włączonego kierunkowskazu w lewo. Zapala się zielone, pan 'kierownik' rusza, w połowie skrzyżowania hamuje do 0 i włącza kieruneczek w lewo. Nie trudno zgadnąć, jakie słowa lecą z ust tych, którzy do końca wierzyli, że ten pseudo-kierowca pojedzie prosto, zamiast skręcać w lewo. Dodatkowo kierunkowskazów przy zmianie pasa też połowa kierujących nie używa. W kwestii świateł mamy jeszcze przeciwmgielne, których włączenie daje +10 do lansu, wiec trzeba jeździć z włączonymi.- lubelscy kierowcy to cwaniacy. Przykład: Filaretów, Narutowicza, Poniatowskiego, gdzie te pacany jadą do końca luźnym pasem i później na siłę się wpier***ają na prawy pas. Oczywiście często mamy tu do czynienia ze spostrzeżeniem nr 2. Bo po co włączać kieruneczek przy zmianie pasa, gdy na dodatek wpier***amy się osobom grzecznie czekającym od kilku, kilkunastu minut.I teraz kilka spostrzeżeń na temat ulic Lublina:- lubelscy kierowcy narzekają, że stoją w korkach. No i niestety do tych korków trzeba się przyzwyczaić. Ja stoję, kierowca obok też stać musi. Jeśli komuś to nie pasuje, niech chodzi na piechotę - będzie na ulicach luźniej. Z Zana na Narutowicza po 16 jadę najczęściej minimum 20-30 minut, więc nie piszcie, że wczoraj takie wielkie korki były z powodu tej kolizji. Centrum zawsze było zapchane w godzinach szczytu.- jak już ktoś powiedział: poszerzyć nie ma jak. Ale wystarczyłoby przekopać tunel pod Racławickimi i delikatnie usprawnić ruch na skrzyżowaniu Filaretów-Głęboka-Sowińskiego. I korki na linii Czechów - Czuby mamy załatwione. - buspasy u nas się nie sprawdzą, bo i tak cwaniaczki osobówkami będą kombinować. Poza tym już napisałem - nie ma miejsca na buspasy.Pozdrawiam kierowców (ale tylko tych trzeźwo myślących)
[/quote]
Zgadzam się ze wszystkim, poza tunelem. Pomysł dobry, ale w Lublinie niewykonalny (prace trwałyby kilkanaście-kilkadziesiąt lat i nie wiadomom, czy w ogóle były ukończony). Może kompromisem byłoby poszerzenie Sowińskiego - po 2 pasy w każdą stronę (przecież jest miejsce)?
Wkurza mnie też, że Głęboka, w stronę Wileńskiej, ma 2 pasy dopiero tuż przed skrzyżowaniem z Sowińskiego. I dlatego z drugiego pasa, na zielonym swietle, tylko 5-6 samochodów przejeżdża, a mogłoby przynajmniej 2 razy tyle, gdyby poszerzyć ulicę już na wysokości stacji benzynowej...
[quote name='chlopakZsasiedztwa' timestamp='1289472700' post='378274']
Kilka spostrzeżeń odnośnie lubelskich kierowców - w sumie to będzie podsumowanie tego, o czym wiele osób już pisało:- lubelscy kierowcy nie potrafią jeździć (to jest niezaprzeczalne). Fakt - kierowcy z Zamościa, Hrubieszowa są zdecydowanie gorsi, jednak LBN niewiele się od tego różni. Czasami po prostu nóż się w kieszeni otwiera.- lubelscy kierowcy nie używają kierunkowskazów. Przykład: jest pas przeznaczony jednocześnie do lewoskrętu i jazdy... rozwiń
Avatar
Michał / 13 listopada 2010 o 09:41
Byłem pierwszą osobą przy wypadku (niebieskie Audi A4 z tablicami "Michaś") Sprawdziłem oczywiście czy nikomu nic się nie stało i po upewnieniu się pojechałem dalej, gdyż nie chciałem blokować ruchu pieszych po chodniku i dodatkowo dostać mandatu za zaparkowanie na chodniku... Gdybym mógł jakoś pomóc proszę o maila michalsiwek87@wp.pl
Avatar
solaris2284 / 12 listopada 2010 o 17:55
1.Drogi w centrum da się poszerzyć pod warunkiem że się ich nie zwęża(vide:Kunickiego);2.Udrożnić kanał:CZECHÓW-CZUBY też się da tanim kosztem,wystarczy chcieć-zamiast zbiorowych zjazdów na Głęboką z Sowińskiego i Filaretów,ulice te połączyć ze sobą kosztem mało funkcjonalnego skweru na wylocie Sowińskiego,ZOSTAWIAJĄC jednocześnie obecny wylot z Filaretów w Głęboką(tylko lewoskręt),dzięki czemu pojazdy w relacji N-S poruszałyby się praktycznie bez problemu;3.Faktycznie,gdyby w Lublinie stworzyć system płatnego wjazdu do centrum,korki by się zmniejszyły,lecz tu są potrzebne parkingi PARK&RIDE,a to w Lublinie chyba niemożliwe.
1.Drogi w centrum da się poszerzyć pod warunkiem że się ich nie zwęża(vide:Kunickiego);2.Udrożnić kanał:CZECHÓW-CZUBY też się da tanim kosztem,wystarczy chcieć-zamiast zbiorowych zjazdów na Głęboką z Sowińskiego i Filaretów,ulice te połączyć ze sobą kosztem mało funkcjonalnego skweru na wylocie Sowińskiego,ZOSTAWIAJĄC jednocześnie obecny wylot z Filaretów w Głęboką(tylko lewoskręt),dzięki czemu pojazdy w relacji N-S poruszałyby się praktycznie bez problemu;3.Faktycznie,gdyby w Lublinie stworzyć system płatnego wjazdu do centrum,korki by się ... rozwiń
Avatar
gość / 12 listopada 2010 o 15:51
Z tymi autami na świdnickich numerach rzeczywiście jest coś na rzeczy. Około 90% aut które wpychają mi się przed maskę to właśnie Świdniczanie.
Avatar
pavel / 12 listopada 2010 o 12:01
I znowu ktoś coś ma do świdników. Ja mieszkam od 2 lat w świdniku, wcześniej mieszkałem w lublinie. Centrum moich interesów życiowych jest lublin i jestem tu codziennie co za tym idzie jeżdżę też samochodem po lublinie. I z moich obserwacji wynika, że niezależnie od rejestracji samochodu mistrzów kierownicy jest sporo i wbrew temu czego można się od niektórych użytkowników dowiedzieć to LU też potrafią dać popis podobnie jak RLI, RLU, LSW, LLB, LUB i wiele wiele innych.
Avatar
goisc / 11 listopada 2010 o 19:07
[quote name='imka' timestamp='1289477303' post='378303']
Zgadzam się ze wszystkim, poza tunelem. Pomysł dobry, ale w Lublinie niewykonalny (prace trwałyby kilkanaście-kilkadziesiąt lat i nie wiadomom, czy w ogóle były ukończony). Może kompromisem byłoby poszerzenie Sowińskiego - po 2 pasy w każdą stronę (przecież jest miejsce)? Wkurza mnie też, że Głęboka, w stronę Wileńskiej, ma 2 pasy dopiero tuż przed skrzyżowaniem z Sowińskiego. I dlatego z drugiego pasa, na zielonym swietle, tylko 5-6 samochodów przejeżdża, a mogłoby przynajmniej 2 razy tyle, gdyby poszerzyć ulicę już na wysokości stacji benzynowej...
[/quote]
CO do kierowców z innym miast i miasteczek, zgadzam się w stu procentach. Prawko robiłem w Zamościu co prawda ale "jeździć nauczyłem się" w lublinie. Oczywiście nie mozna generalizować, bo i w Lublinie pełno "mistrzów kierownicy", ale fakt kiepskiej jazdy choćby kierowców z zamościa wynika z faktu że po zamościu jeżdżą jak po swoim podówrku, w sposób iście" rekreacyjny". O innych Krasnystawach, Krasnikach i Świdnikach nie wspomnę.

No i największa bolączka... używanie kierunkowskazów... ludzie... nie każdy wie że tu skręcasz bo mieszka tu twój wujek Wacek;P
[quote name='imka' timestamp='1289477303' post='378303']
Zgadzam się ze wszystkim, poza tunelem. Pomysł dobry, ale w Lublinie niewykonalny (prace trwałyby kilkanaście-kilkadziesiąt lat i nie wiadomom, czy w ogóle były ukończony). Może kompromisem byłoby poszerzenie Sowińskiego - po 2 pasy w każdą stronę (przecież jest miejsce)? Wkurza mnie też, że Głęboka, w stronę Wileńskiej, ma 2 pasy dopiero tuż przed skrzyżowaniem z Sowińskiego. I dlatego z drugiego pasa, na zielonym swietle, tylko 5-6 samochodów przejeżdża,... rozwiń
Avatar
lublinianka / 11 listopada 2010 o 15:21
[quote name='storagat' timestamp='1289482418' post='378324']
to chyba nie byłaś na Oxford Street albo to tak dawno było[/quote]
Powtarzam: po OXFORD STREET JEŻDŻĄ JEDYNIE AUTOBUSY I TAKSÓWKI, samochód osobowy nie może tam wjechać (chyba że ma pozwolenie, np. właściciel mieszka obok), wyjątkiem mogą być samochody dostawcze, dowożące towar np. do jakiegoś sklepu - niemniej jednak ulica ta jest zamknięta dla ruchu poza taxi i autobusami.
PS. W Londynie byłam ostatnio pół roku temu (na Oxford Street - także), więc zdanie "to chyba nie byłaś na Oxford Street albo to tak dawno było" możesz sobie wrzucić do kosza
[quote name='storagat' timestamp='1289482418' post='378324']
to chyba nie byłaś na Oxford Street albo to tak dawno było[/quote]
Powtarzam: po OXFORD STREET JEŻDŻĄ JEDYNIE AUTOBUSY I TAKSÓWKI, samochód osobowy nie może tam wjechać (chyba że ma pozwolenie, np. właściciel mieszka obok), wyjątkiem mogą być samochody dostawcze, dowożące towar np. do jakiegoś sklepu - niemniej jednak ulica ta jest zamknięta dla ruchu poza taxi i autobusami.
PS. W Londynie byłam ostatnio pół roku temu (na Oxford Street - t... rozwiń
Avatar
gośc / 11 listopada 2010 o 15:11
eee nie przesadzajmy z tymi korkami. Ja jeżdę codziennie ok 7.20 do pracy w centrum i wszystkie skrzyżowania przejeżdżam na pierwszym zielonym.

Chętnie jeździłabym komunikacją miejską gdyby takowa była. Z moich okolic jedzie tylko jeden autobus i to 2 razy na godzinę, nie muszę zaznaczać w innym kierunku niż mnie interesuje
Avatar
storagat / 11 listopada 2010 o 14:33
[quote name='lublinianka' timestamp='1289476989' post='378300']
To nieprawda! w Londynie mieszkałam 10 lat i to nieprawda, że do centrum wjeżdża tylko komunikacja miejska! Jedyną ulicą, gdzie jeżdżą tylko autobusy i taksówki jest Oxford Street...

[/quote]

to chyba nie byłaś na Oxford Street albo to tak dawno było

[quote name='lublinianka' timestamp='1289476989' post='378300']
..Jednakże, za jazdę po centrum miasta samochodami osobowymi trzeba płacić (jeśli to się nie zmieniło, to 5 funtów dziennie), chyba że się w centrum mieszka. Więc takie opłaty skutecznie zmniejszają liczbę samochodów osobowych w centrum...
[/quote]

Czyli potwierdzasz słowa 'imi' - że w centrum ruch jest ograniczony:)

[quote name='lublinianka' timestamp='1289476989' post='378300']
..Może i u nas by się to przydało? Tylko najpierw trzeba zbudować odwodnicę i usprawnić komunikację miejską, a to może być dla naszych władz niewykonalne...
[/quote]

Skoro tak mówisz
[quote name='lublinianka' timestamp='1289476989' post='378300']
To nieprawda! w Londynie mieszkałam 10 lat i to nieprawda, że do centrum wjeżdża tylko komunikacja miejska! Jedyną ulicą, gdzie jeżdżą tylko autobusy i taksówki jest Oxford Street...

[/quote]

to chyba nie byłaś na Oxford Street albo to tak dawno było

[quote name='lublinianka' timestamp='1289476989' post='378300']
..Jednakże, za jazdę po centrum miasta samochodami osobowymi... rozwiń
Avatar
lalala / 11 listopada 2010 o 13:54
wszystko przez to że studenci mają tyle samochodów oraz małą ilość autobusów w mieście.

ja jeżdzę z ZTM
Avatar
imka / 11 listopada 2010 o 13:08
[quote name='chlopakZsasiedztwa' timestamp='1289472700' post='378274']
Kilka spostrzeżeń odnośnie lubelskich kierowców - w sumie to będzie podsumowanie tego, o czym wiele osób już pisało:- lubelscy kierowcy nie potrafią jeździć (to jest niezaprzeczalne). Fakt - kierowcy z Zamościa, Hrubieszowa są zdecydowanie gorsi, jednak LBN niewiele się od tego różni. Czasami po prostu nóż się w kieszeni otwiera.- lubelscy kierowcy nie używają kierunkowskazów. Przykład: jest pas przeznaczony jednocześnie do lewoskrętu i jazdy prosto - stoi przed sygnalizatorem jeden kierowca bez włączonego kierunkowskazu w lewo. Zapala się zielone, pan 'kierownik' rusza, w połowie skrzyżowania hamuje do 0 i włącza kieruneczek w lewo. Nie trudno zgadnąć, jakie słowa lecą z ust tych, którzy do końca wierzyli, że ten pseudo-kierowca pojedzie prosto, zamiast skręcać w lewo. Dodatkowo kierunkowskazów przy zmianie pasa też połowa kierujących nie używa. W kwestii świateł mamy jeszcze przeciwmgielne, których włączenie daje +10 do lansu, wiec trzeba jeździć z włączonymi.- lubelscy kierowcy to cwaniacy. Przykład: Filaretów, Narutowicza, Poniatowskiego, gdzie te pacany jadą do końca luźnym pasem i później na siłę się wpier***ają na prawy pas. Oczywiście często mamy tu do czynienia ze spostrzeżeniem nr 2. Bo po co włączać kieruneczek przy zmianie pasa, gdy na dodatek wpier***amy się osobom grzecznie czekającym od kilku, kilkunastu minut.I teraz kilka spostrzeżeń na temat ulic Lublina:- lubelscy kierowcy narzekają, że stoją w korkach. No i niestety do tych korków trzeba się przyzwyczaić. Ja stoję, kierowca obok też stać musi. Jeśli komuś to nie pasuje, niech chodzi na piechotę - będzie na ulicach luźniej. Z Zana na Narutowicza po 16 jadę najczęściej minimum 20-30 minut, więc nie piszcie, że wczoraj takie wielkie korki były z powodu tej kolizji. Centrum zawsze było zapchane w godzinach szczytu.- jak już ktoś powiedział: poszerzyć nie ma jak. Ale wystarczyłoby przekopać tunel pod Racławickimi i delikatnie usprawnić ruch na skrzyżowaniu Filaretów-Głęboka-Sowińskiego. I korki na linii Czechów - Czuby mamy załatwione. - buspasy u nas się nie sprawdzą, bo i tak cwaniaczki osobówkami będą kombinować. Poza tym już napisałem - nie ma miejsca na buspasy.Pozdrawiam kierowców (ale tylko tych trzeźwo myślących)
[/quote]
Zgadzam się ze wszystkim, poza tunelem. Pomysł dobry, ale w Lublinie niewykonalny (prace trwałyby kilkanaście-kilkadziesiąt lat i nie wiadomom, czy w ogóle były ukończony). Może kompromisem byłoby poszerzenie Sowińskiego - po 2 pasy w każdą stronę (przecież jest miejsce)?
Wkurza mnie też, że Głęboka, w stronę Wileńskiej, ma 2 pasy dopiero tuż przed skrzyżowaniem z Sowińskiego. I dlatego z drugiego pasa, na zielonym swietle, tylko 5-6 samochodów przejeżdża, a mogłoby przynajmniej 2 razy tyle, gdyby poszerzyć ulicę już na wysokości stacji benzynowej...
[quote name='chlopakZsasiedztwa' timestamp='1289472700' post='378274']
Kilka spostrzeżeń odnośnie lubelskich kierowców - w sumie to będzie podsumowanie tego, o czym wiele osób już pisało:- lubelscy kierowcy nie potrafią jeździć (to jest niezaprzeczalne). Fakt - kierowcy z Zamościa, Hrubieszowa są zdecydowanie gorsi, jednak LBN niewiele się od tego różni. Czasami po prostu nóż się w kieszeni otwiera.- lubelscy kierowcy nie używają kierunkowskazów. Przykład: jest pas przeznaczony jednocześnie do lewoskrętu i jazdy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 4

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 31 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 24

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!