czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Al. Tysiąclecia: Jak nie wylądować na buspasie? Czytelnik ma pomysł, co na to urząd?

Dodano: 11 maja 2017, 10:57
Autor: drs

Zmianę oznakowania ronda przy Zamku proponuje nasz Czytelnik prosząc o inne wytyczenie pasów ruchu. Twierdzi, że dzięki temu kierowcy nie będą wjeżdżać na buspas, z którego trudno uciec. – Już to rozważaliśmy – odpisują urzędnicy. – Nie będzie takich zmian.

Sprawa dotyczy pasa dla autobusów wytyczonego na al. Tysiąclecia po stronie dworca. Kierowcy zbliżający się do ronda od strony ul. Mełgiewskiej nie są ostrzegani, że za rondem jeden z pasów zmienia się w buspas, z którego będą musieli zjechać.

– Nie zawsze jest to łatwe, a oczekiwanie na możliwość zmiany pasa skutecznie blokuje nadjeżdżające autobusy – pisze do nas Tomasz Staszewski. – Jazda na wprost skrajnym lewym pasem jest utrudniona przez pojazdy skręcające w lewo w al. Unii Lubelskiej.

Nasz Czytelnik twierdzi, że pomoże tu zmiana oznakowania i przeznaczenie skrajnego lewego pasa od strony Mełgiewskiej tylko do skrętu w lewo. Z trzech pasów do jazdy na wprost zostałyby wtedy dwa. Pan Tomasz chciałby je „ugiąć” tak by żaden nie prowadził już wprost na buspas.

– Proponowane rozwiązanie było już przez nas analizowane i konsultowane z policją, lecz nie uzyskało aprobaty żadnej ze stron – odpowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Tłumaczy, że lewoskręt wydzielony na rondzie zabierze część miejsca dla kierowców skręcających w lewo i czekających na możliwość zjazdu z ronda. Ratusz podkreśla, że już teraz mają mało miejsca.

Urzędnicy wytaczają także argumenty przeciw „ugięciu” pasów ruchu. Ich zdaniem może to prowadzić do stłuczek, jeśli ktoś zignoruje narzucony tor jazdy i pojedzie prosto.

– Wtedy problemem będzie spotkanie się dwóch pojazdów na jednym pasie ruchu za skrzyżowaniem – ocenia Kieliszek. Podkreśla też, że zimą lub nocą linie na jezdni mogą być mniej zauważalne.

Ratusz już wcześniej wykluczył ustawienie od strony ul. Mełgiewskiej znaków informujących o tym, że za rondem zaczyna się buspas. Według miejskich urzędników obecne oznakowanie jest prawidłowe i w pełni wystarczające.

tellchar
Użytkownik niezarejestrowany
Krzysiek_33
(46) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tellchar
tellchar (13 maja 2017 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To fascynujące, że o wszystkie złe decyzje komentujący obwiniają Kieliszka, człowieka, który jest rzecznikiem prasowym... i tacy ludzie mają prawa wyborcze
Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2017 o 20:22) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
ten buspas ma być zlikwidowany i koniec.
Rozwiń
Krzysiek_33
Krzysiek_33 (12 maja 2017 o 09:13) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Ogólnie rzecz biorąc buspas, który ma 50m długości to już poroniony pomysł. Reszta dywagacji jest bezzasadna :]
Rozwiń
Waldek1765
Waldek1765 (11 maja 2017 o 23:17) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomysł czytelnika jest bardzo dobry i go popieram. Żeby było bezpiecznie należy TYLKO ustawić odpowiednie znaki informacyjne przed rondem. Na pewno się da, tylko brak dobrych chęci ze strony właściwych służb i UM.
Rozwiń
takaprawda
takaprawda (11 maja 2017 o 21:28) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
bo ten buspas jest tam potrzebny jak k.... majtki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (46)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!