Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 stycznia 2013 r.
17:57
Edytuj ten wpis

Al. Warszawska: Drogowy paraliż później. Przez pogodę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
Al. Sikorskiego. Tu będzie wytyczony objazd, ale wydłużony do 300 m pas do skrętu w lewo jeszcze jes
Al. Sikorskiego. Tu będzie wytyczony objazd, ale wydłużony do 300 m pas do skrętu w lewo jeszcze jes

Wielkie utrudnienia w ruchu na al. Warszawskiej, al. Solidarności i al. Sikorskiego nie zaczną się w najbliższy poniedziałek. Drogowcom przeszkodziła pogoda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Problemy nas nie ominą, ale się opóźnią. Będą wynikać z budowy wiaduktu, na który przeniesiona zostanie al. Warszawska. Wiadukt ma biec nad nowym odcinkiem al. Solidarności biegnącym w kierunku przyszłej obwodnicy Lublina. Budowa estakady będzie wymagać zamknięcia skrzyżowania al. Warszawskiej i al. Solidarności.

Odpowiedzialny za komunikację miejską Zarząd Transportu Miejskiego zapowiadał niedawno, że autobusy trafią na objazdy od 14 stycznia. Urzędnicy od dróg w tym samym czasie zastrzegali, że nie jest to pewny termin, bo skrzyżowanie nie zostanie zamknięte, dopóki nie zostanie położony asfalt na tymczasowych jezdniach, którymi prowadzić ma objazd.

Układanie asfaltu było planowane na wczoraj. – Ale nie pozwoliła na to pogoda – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Nawierzchnia układana w obecnych warunkach nie miałaby takiej jakości, jakiej oczekujemy – dodaje.

Jeśli pogoda się poprawi drogowcy położą asfalt. – Przy odpowiednich warunkach atmosferycznych byłoby to możliwe do końca stycznia. Następnie przez kilka dni testowalibyśmy wytrzymałość dróg tymczasowych, a dopiero potem wprowadzalibyśmy nową organizację ruchu – mówi Kieliszek.

Ratusz tłumaczy, że testy są konieczne, bo tymczasowa droga biegnie nasypem blisko brzegu Czechówki. Jezdnia ma przejąć ruch samochodów w dwóch kierunkach. Korzystać będą z niej auta jadące al. Solidarności i skręcające w prawo w al. Warszawską; skręt w lewo będzie niemożliwy. Droga będzie też służyć jadącym al. Warszawską od granicy miasta i skręcającym w lewo w al. Solidarności – tu niemożliwa będzie jazda al. Warszawską na wprost w kierunku Al. Racławickich. Z kolei jadąc od ronda w ogóle nie dotrzemy do skrzyżowania. Objazd będzie wytyczony przez al. Sikorskiego, na której wydłużony do 300 m będzie pas do skrętu w lewo w al. Solidarności.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
imka / 9 stycznia 2013 o 13:45
Kto inteligentny planuje takie prace w zimie??? Przecież jest o wiele większa szansa, że będzie śnieg i ujemne temperatury, a więc nie da się położyć nawierzchni, niż że będzie ciepło i sucho!!! Pół Lublina chcecie rozkopać: Filaretów - niewypał; rozkopane przystanki w mieście - niewypał; a teraz al. Warszawska? Przecież to jest styczeń a nie marzec czy kwiecień!!! Skąd przyjechali ci, którzy układają terminarz robót? Z Afryki?
Avatar
gr / 9 stycznia 2013 o 12:24
Ciekawe jak na tej dróżce miną się tiry??? Nie dosyć, że wąska to jeszcze narobili jakiś zakrętów. Kiedyś policzyłem na jednym zielonym przejeżdża Warszawską 10 tirów w stronę Warszawy i to o godz.18:00 - a o takiej porze nie kręcą się wywrotki i mniejsze ciężarówki. Taką dróżką chca puścić ruch tranzytowy...Tak wygląda projektowanie z ciepłego stołka. Prezydent, marszałek tam nie mieszka więc nie widzą tam problemu...
Avatar
kcar / 9 stycznia 2013 o 11:21
...jak będzie na plusie, to samochody potopią.
Avatar
gaga / 9 stycznia 2013 o 09:49
max kolonko wystarczy +5 i można układać
Avatar
g / 9 stycznia 2013 o 09:16
A jakoś w to nie wierzę aby w styczniu było ciepło a swoją drogą prowizorkę można robić przy tej temperaturze(-4 [sup]0[/sup] C).
Avatar
Antyżuk / 9 stycznia 2013 o 08:15
Kieliszek, czy ty człowieku wiesz o czym mówisz ?? Czy bredzisz jak Żuk o straży miejskiej, poprawiającej bezpieczeństwo...

I co się dzieje w sprawie budowy pasa na Filaretów ?? Coś dziwnie ten temat ucichł...
Avatar
sławienk / 9 stycznia 2013 o 08:09
Wygląda na to, że najpierw ściągneli "sprzęt" na miejsce a dopiero potem uznali, że jednak nie da się kłaść nawierzchni, bo widziałem z rana maszynę do asfaltu i kilka walców :-)
Avatar
maxkolanko / 9 stycznia 2013 o 07:46
No tak, to oczywiście jak najbardziej zrozumiałe, że w styczniu powinno być +15, więc to że jest zimno ich zaskoczyło.
Avatar
imka / 9 stycznia 2013 o 13:45
Kto inteligentny planuje takie prace w zimie??? Przecież jest o wiele większa szansa, że będzie śnieg i ujemne temperatury, a więc nie da się położyć nawierzchni, niż że będzie ciepło i sucho!!! Pół Lublina chcecie rozkopać: Filaretów - niewypał; rozkopane przystanki w mieście - niewypał; a teraz al. Warszawska? Przecież to jest styczeń a nie marzec czy kwiecień!!! Skąd przyjechali ci, którzy układają terminarz robót? Z Afryki?
Avatar
gr / 9 stycznia 2013 o 12:24
Ciekawe jak na tej dróżce miną się tiry??? Nie dosyć, że wąska to jeszcze narobili jakiś zakrętów. Kiedyś policzyłem na jednym zielonym przejeżdża Warszawską 10 tirów w stronę Warszawy i to o godz.18:00 - a o takiej porze nie kręcą się wywrotki i mniejsze ciężarówki. Taką dróżką chca puścić ruch tranzytowy...Tak wygląda projektowanie z ciepłego stołka. Prezydent, marszałek tam nie mieszka więc nie widzą tam problemu...
Avatar
kcar / 9 stycznia 2013 o 11:21
...jak będzie na plusie, to samochody potopią.
Avatar
gaga / 9 stycznia 2013 o 09:49
max kolonko wystarczy +5 i można układać
Avatar
g / 9 stycznia 2013 o 09:16
A jakoś w to nie wierzę aby w styczniu było ciepło a swoją drogą prowizorkę można robić przy tej temperaturze(-4 [sup]0[/sup] C).
Avatar
Antyżuk / 9 stycznia 2013 o 08:15
Kieliszek, czy ty człowieku wiesz o czym mówisz ?? Czy bredzisz jak Żuk o straży miejskiej, poprawiającej bezpieczeństwo...

I co się dzieje w sprawie budowy pasa na Filaretów ?? Coś dziwnie ten temat ucichł...
Avatar
sławienk / 9 stycznia 2013 o 08:09
Wygląda na to, że najpierw ściągneli "sprzęt" na miejsce a dopiero potem uznali, że jednak nie da się kłaść nawierzchni, bo widziałem z rana maszynę do asfaltu i kilka walców :-)
Avatar
maxkolanko / 9 stycznia 2013 o 07:46
No tak, to oczywiście jak najbardziej zrozumiałe, że w styczniu powinno być +15, więc to że jest zimno ich zaskoczyło.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 0

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 17 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 26 60

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 10 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 6 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!