Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2013 r.
18:18
Edytuj ten wpis

Al. Warszawska: Drogowy paraliż zbliża się coraz szybciej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A
Budowa wiaduktu, którym pobiegnie al. Warszawska spowoduje duże utrudnienia w ruchu. (Maciej Kaczano
Budowa wiaduktu, którym pobiegnie al. Warszawska spowoduje duże utrudnienia w ruchu. (Maciej Kaczano

Za tydzień zamknięta ma zostać część al. Warszawskiej. Jadąc od Zbożowej nie dotrzemy do ronda, trzeba będzie skręcać w al. Solidarności. Nie łatwiej będzie z powrotem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Utrudnienia to efekt budowy nowego odcinka al. Solidarności do przyszłej obwodnicy. Al. Warszawska ma biec wiaduktem, a jego wznoszenie wymusi wielomiesięczne zamknięcie drogi.

Szlabany mają stanąć od 14 stycznia. Taki termin podają urzędnicy zajmujący się komunikacją miejską. Ci od dróg jeszcze się wstrzymują. – Nie będzie zamknięcia jezdni, póki na objazdach nie będzie asfaltu. Ten ma być układany we wtorek i wtedy będziemy pewni terminu – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Co się zmieni? Wjeżdżając w al. Warszawską od Al. Racławickich znajdziemy się na ślepej drodze, którą nie dotrzemy nawet do al. Solidarności. Ci, którzy chcą jechać w stronę stolicy powinni zjechać w al. Sikorskiego i skręcić w lewo w al. Solidarności. Pas do skrętu w lewo będzie o wiele dłuższy, niż teraz. – Został wydłużony do 300 metrów – mówi Kieliszek. Dalej, na al. Solidarności będzie wąsko, bo do jazdy w obu kierunkach służyć ma tylko jedna jezdnia, ta służąca zwykle jadącym do centrum. Druga będzie czasowo rozebrana.

Jadący od strony Warszawy będą musieli zaraz za Ogrodem Botanicznym skręcić w lewo na tymczasową jezdnię, która poprowadzi ich na al. Solidarności.

Zmiany czekają też komunikację miejską. Linia 5 nie dotrze na Zbożową. Z Al. Racławickich nie skręci w al. Sikorskiego, ale pojedzie na wprost do Botanicznej, gdzie skończy kurs i nawróci. Godziny odjazdów z pozostałych przystanków mają pozostać niezmienione.

Linie 18 i 20 mają kursować objazdem (Racławickie–Sikorskiego–Solidarności–Warszawska) w obie strony, natomiast linia 37 w kierunku Zbożowej pojedzie po staremu, zaś w stronę Żeglarskiej przez al. Warszawską, al. Solidarności i al. Sikorskiego.

Nocna linia N1 od Al. Racławickich pojedzie przez al. Sikorskiego, Ducha, Willową i Sławinkowską pod skansen. Tą samą trasą ma wracać.
Na ulice wysłana zostanie też tymczasowa linia 718. Trasę ma zaczynać na al. Warszawskiej w tymczasowym miejscu do zawracania koło ul. Botanicznej, dalej pojedzie al. Warszawską, Al. Racławickimi, Lipową i Okopową do Hempla. Wróci przez Kołłątaja, Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie i al. Warszawską.

ZTM zastrzega też, że w razie dużych utrudnień na skrzyżowaniu Sikorskiego-Solidarności może wprowadzać kolejne zmiany w rozkładach linii 7, 13 i 42.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krasnal / 7 stycznia 2013 o 12:21
[size="3"][color="#000000"][font="Calibri"]Jeśli urzędasy nie ruszą dupska i nie wyjdą na wizję „ w teren” to 14 –tego narobią strasznej kaszanki. Warto też przeczytać komentarze na forum mieszkańców i kierowców bo większość z nich jest bardzo trafna.[/font][/color][/size]

[size="3"][color="#000000"][font="Calibri"] Popieram: oznakować odpowiednio wyjazd na Puławy – Radom przez Nałęczowską (później można ruch skierować z powrotem na Warszawską np. za Główną). Zelwerowicza ( miała być 2 lata temu) otworzyć przynajmniej tymczasowo ( i tak ludzie jeżdżą z Poligonowej na Czechów przez pola), wysypać choćby żwirem ( o więcej urzędasów nie podejrzewam) lewoskręt z Solidarności w Willową/Ducha/Poligonową ( i tak kierowcy jeżdżą od paru lat po trawie), można by też opracować objazdy dużo wcześniej przed Lublinem dla tirów z i na Ukrainę. Tak niewiele trzeba ale ktoś w urzędzie miasta musi zacząć myśleć bo puszczenie w obecnej formie ruchu na żywioł zablokuje cały dojazd od Warszawy. Wystarczy jeden ślizgający się tir albo autobus koło Skansenu i będzie masakra, wtedy nie chciałbym pracować przy telefonie w urzędzie miasta.[/font][/color][/size]
[size="3"][color="#000000"][font="Calibri"]Jeśli urzędasy nie ruszą dupska i nie wyjdą na wizję „ w teren” to 14 –tego narobią strasznej kaszanki. Warto też przeczytać komentarze na forum mieszkańców i kierowców bo większość z nich jest bardzo trafna.[/font][/color][/size]

[size="3"][color="#000000"][font="Calibri"] Popieram: oznakować odpowiednio wyjazd na Puławy – Radom przez Nałęczowską (później można ruch skierować z powrotem na Warszawską np. za Główną). Zelwerowicza ( miała być 2 lata temu) otworzyć przynajmniej tymczasowo... rozwiń
Avatar
sławinek / 7 stycznia 2013 o 12:20
co za poroniony pomysł rozpoczynać remont w środku zimy,
do tego puszczać cały rych na ten cienki prowizoryczny nasyp przy botaniku,
przecież już teraz mamy masakryczne korki po 7 rano

widać, że Ci co podjeli taką decyzję mają to gdzieś, nie przemyśleli tego jak zwykle,
takie rzeczy to tylko w Lublinie i w Polsce...
Avatar
mietek / 7 stycznia 2013 o 11:59
No ale jaka jest Twoja propozycja ? Chcesz mieć lepsze drogi i czy nie chcesz. Zakładam ,że chcesz to po co te głupie pytania.Bez utrudnień szę nie da tym bardziej ,że ten węzeł trzeba przebudować a nie wybudować od nowa.[quote name='Anna' timestamp='1357541711' post='717097']
Drogowy paraliz dotyczy nie tylko mieszkancow Sławinka, lecz tez osób codziennie dojeżdzających spoza Lublina (kierunek Puławy) do pracy, szkoły itp. To bedzie masakra!!!!!! Ktos w urzedzie miasta nie myśłi, a moze i cały urząd, niech sie przejadą raz i postoją w korku!!!
[/quote]
[quote name='Anna' timestamp='1357541711' post='717097']
Drogowy paraliz dotyczy nie tylko mieszkancow Sławinka, lecz tez osób codziennie dojeżdzających spoza Lublina (kierunek Puławy) do pracy, szkoły itp. To bedzie masakra!!!!!! Ktos w urzedzie miasta nie myśłi, a moze i cały urząd, niech sie przejadą raz i postoją w korku!!!
[/quote]
No ale jaka jest Twoja propozycja ? Chcesz mieć lepsze drogi i czy nie chcesz. Zakładam ,że chcesz to po co te głupie pytania.Bez utrudnień szę nie da tym bardziej ,że ten węzeł trzeba przebudować a nie wybudować od nowa.[quote name='Anna' timestamp='1357541711' post='717097']
Drogowy paraliz dotyczy nie tylko mieszkancow Sławinka, lecz tez osób codziennie dojeżdzających spoza Lublina (kierunek Puławy) do pracy, szkoły itp. To bedzie masakra!!!!!! Ktos w urzedzie miasta nie myśłi, a moze ... rozwiń
Avatar
Łuki / 7 stycznia 2013 o 11:47
Tak protest mieszkańców Botanika jest wskazany!
Avatar
Mieszkanka Botanika / 7 stycznia 2013 o 11:35
Aż mi sie słabo zrobiło jak przeczytaam ten artykuł- wiadomo wszyscy teraz bedą Willową jechac a my zakorkowani i bez tego a bywa ze z własnego osiedla nie da sie wyjechac bo korek. Zelwerowicza powinni dawno temu zrobic a nie robic wszytsko od końca. Remonty przebudowy jak najbardziej ale zanim sie je bedzie realizowac najpierw trzeba pomyśleć o ludziach i zaproponować prawidzwe alternatywy a nie pożyjemy zobaczymy.
Oj będzie sie działo .
Avatar
pepe / 7 stycznia 2013 o 10:47
[quote name='Dżordż' timestamp='1357543240' post='717106']
No i co z tego, że będą korki? Trudno. Rok będzie ciężki, a potem będzie spokojniej. Nie da się zrobić takiej roboty w kilka dni. Niestety wszyscy musimy się przemęczyć. Ci od Świdnika i Chełma też musieli sporo się wycierpieć, ale niedługo będą już tego wymierne efekty.
[/quote]

Polecam codzienny wyjazd od strony ul Willowej przez Ducha. W tym momencie o godz. 7.00 korek jest ok 500 metrów - z każdą chwilą się wydłuża do godziny 8.30 (czasami kończy się obok stokrotki - kolejne 500 metrów).

Jak zamknął warszawską to część kierowców będzie próbowało jeździć właśnie przez Zbożową i Willową gdzie się zakorkuje jeszcze bardziej.

Remonty powinni zacząć od ul Zelwerowicza jednak nasz "kochany Żuczek" nie dotrzymał obietnicy budowy tej drogi. Ale GŁOWA DO GÓRY BO ZA ROK BĘDZIE LEPIEJ - rewelacja. A przez rok to z każdej pracy człowiaka wywalą bo będą opóźnienia o 40 minut lub więcej.

Pozdrawiam wszystkich i proponuję przystąpić do jakiegoś protestu - może blokada drogi ul. Ducha.
[quote name='Dżordż' timestamp='1357543240' post='717106']
No i co z tego, że będą korki? Trudno. Rok będzie ciężki, a potem będzie spokojniej. Nie da się zrobić takiej roboty w kilka dni. Niestety wszyscy musimy się przemęczyć. Ci od Świdnika i Chełma też musieli sporo się wycierpieć, ale niedługo będą już tego wymierne efekty.
[/quote]

Polecam codzienny wyjazd od strony ul Willowej przez Ducha. W tym momencie o godz. 7.00 korek jest ok 500 metrów - z każdą chwilą się wydłuża do godziny 8.30 ... rozwiń
Avatar
lubelak / 7 stycznia 2013 o 10:25
Współczuje ale wszędzie tak się jeździ skoro ma być budowany węzeł - jak ktoś chciał zobaczyć prawdziwy sajgon to jeszcze pół roku temu mógł się przejechać budowaną obwodnicą Kielc - lublin to przy tym pikuś.
Avatar
vfsd / 7 stycznia 2013 o 10:18
ulica zelwerowicza natychmiast! choćby z betowych płyt

a do kierowców z kierunku Puławy, najlepiej będzie jechać przez Nałęczowską
Avatar
mecenas / 7 stycznia 2013 o 09:53
Głosujcie dalej na TUSKA.
Avatar
Wojciech / 7 stycznia 2013 o 09:38
Mogliby faktycznie troche pomyśleć i ruszyć z remontem na poważnie na wiosne jak zapowiadali a nie w połowie zimy ( która faktycznie nie przypomina zimy ale nie wiadomo czy za 2 tygodnie nie chwyci mróz ).
Druga sprawa mogli by najpierw zrobić obwodnice Bogucin - Witosa ruch by poszedł obwodnicą a na al. Warszawskiej możnaby było spokojnie pracować.
Trzecim problemem będzie wieczny zator w obu kierunkach tak jak miało to miejsce w Świdniku, ale i tu damy sobie jakieś radę część aut będzie uciekało na Krasienin ( tak jak ja solówką ), część przez ul. Willową, część na w Markuszowie na Nałęczów.

Jeśli chcemy mieć lepsze drogi musimy przecierpieć remonty, ale remonty powinny być prowadzone z głową co w Polsce jest na odwrót.
Więc rodacy nie narzekajmy bo sami wybraliśmy taki a nie inny rząd.
Mogliby faktycznie troche pomyśleć i ruszyć z remontem na poważnie na wiosne jak zapowiadali a nie w połowie zimy ( która faktycznie nie przypomina zimy ale nie wiadomo czy za 2 tygodnie nie chwyci mróz ).
Druga sprawa mogli by najpierw zrobić obwodnice Bogucin - Witosa ruch by poszedł obwodnicą a na al. Warszawskiej możnaby było spokojnie pracować.
Trzecim problemem będzie wieczny zator w obu kierunkach tak jak miało to miejsce w Świdniku, ale i tu damy sobie jakieś radę część aut będzie uciekało na Krasienin ( tak jak ja solówk... rozwiń
Avatar
krasnal / 7 stycznia 2013 o 12:21
[size="3"][color="#000000"][font="Calibri"]Jeśli urzędasy nie ruszą dupska i nie wyjdą na wizję „ w teren” to 14 –tego narobią strasznej kaszanki. Warto też przeczytać komentarze na forum mieszkańców i kierowców bo większość z nich jest bardzo trafna.[/font][/color][/size]

[size="3"][color="#000000"][font="Calibri"] Popieram: oznakować odpowiednio wyjazd na Puławy – Radom przez Nałęczowską (później można ruch skierować z powrotem na Warszawską np. za Główną). Zelwerowicza ( miała być 2 lata temu) otworzyć przynajmniej tymczasowo ( i tak ludzie jeżdżą z Poligonowej na Czechów przez pola), wysypać choćby żwirem ( o więcej urzędasów nie podejrzewam) lewoskręt z Solidarności w Willową/Ducha/Poligonową ( i tak kierowcy jeżdżą od paru lat po trawie), można by też opracować objazdy dużo wcześniej przed Lublinem dla tirów z i na Ukrainę. Tak niewiele trzeba ale ktoś w urzędzie miasta musi zacząć myśleć bo puszczenie w obecnej formie ruchu na żywioł zablokuje cały dojazd od Warszawy. Wystarczy jeden ślizgający się tir albo autobus koło Skansenu i będzie masakra, wtedy nie chciałbym pracować przy telefonie w urzędzie miasta.[/font][/color][/size]
[size="3"][color="#000000"][font="Calibri"]Jeśli urzędasy nie ruszą dupska i nie wyjdą na wizję „ w teren” to 14 –tego narobią strasznej kaszanki. Warto też przeczytać komentarze na forum mieszkańców i kierowców bo większość z nich jest bardzo trafna.[/font][/color][/size]

[size="3"][color="#000000"][font="Calibri"] Popieram: oznakować odpowiednio wyjazd na Puławy – Radom przez Nałęczowską (później można ruch skierować z powrotem na Warszawską np. za Główną). Zelwerowicza ( miała być 2 lata temu) otworzyć przynajmniej tymczasowo... rozwiń
Avatar
sławinek / 7 stycznia 2013 o 12:20
co za poroniony pomysł rozpoczynać remont w środku zimy,
do tego puszczać cały rych na ten cienki prowizoryczny nasyp przy botaniku,
przecież już teraz mamy masakryczne korki po 7 rano

widać, że Ci co podjeli taką decyzję mają to gdzieś, nie przemyśleli tego jak zwykle,
takie rzeczy to tylko w Lublinie i w Polsce...
Avatar
mietek / 7 stycznia 2013 o 11:59
No ale jaka jest Twoja propozycja ? Chcesz mieć lepsze drogi i czy nie chcesz. Zakładam ,że chcesz to po co te głupie pytania.Bez utrudnień szę nie da tym bardziej ,że ten węzeł trzeba przebudować a nie wybudować od nowa.[quote name='Anna' timestamp='1357541711' post='717097']
Drogowy paraliz dotyczy nie tylko mieszkancow Sławinka, lecz tez osób codziennie dojeżdzających spoza Lublina (kierunek Puławy) do pracy, szkoły itp. To bedzie masakra!!!!!! Ktos w urzedzie miasta nie myśłi, a moze i cały urząd, niech sie przejadą raz i postoją w korku!!!
[/quote]
[quote name='Anna' timestamp='1357541711' post='717097']
Drogowy paraliz dotyczy nie tylko mieszkancow Sławinka, lecz tez osób codziennie dojeżdzających spoza Lublina (kierunek Puławy) do pracy, szkoły itp. To bedzie masakra!!!!!! Ktos w urzedzie miasta nie myśłi, a moze i cały urząd, niech sie przejadą raz i postoją w korku!!!
[/quote]
No ale jaka jest Twoja propozycja ? Chcesz mieć lepsze drogi i czy nie chcesz. Zakładam ,że chcesz to po co te głupie pytania.Bez utrudnień szę nie da tym bardziej ,że ten węzeł trzeba przebudować a nie wybudować od nowa.[quote name='Anna' timestamp='1357541711' post='717097']
Drogowy paraliz dotyczy nie tylko mieszkancow Sławinka, lecz tez osób codziennie dojeżdzających spoza Lublina (kierunek Puławy) do pracy, szkoły itp. To bedzie masakra!!!!!! Ktos w urzedzie miasta nie myśłi, a moze ... rozwiń
Avatar
Łuki / 7 stycznia 2013 o 11:47
Tak protest mieszkańców Botanika jest wskazany!
Avatar
Mieszkanka Botanika / 7 stycznia 2013 o 11:35
Aż mi sie słabo zrobiło jak przeczytaam ten artykuł- wiadomo wszyscy teraz bedą Willową jechac a my zakorkowani i bez tego a bywa ze z własnego osiedla nie da sie wyjechac bo korek. Zelwerowicza powinni dawno temu zrobic a nie robic wszytsko od końca. Remonty przebudowy jak najbardziej ale zanim sie je bedzie realizowac najpierw trzeba pomyśleć o ludziach i zaproponować prawidzwe alternatywy a nie pożyjemy zobaczymy.
Oj będzie sie działo .
Avatar
pepe / 7 stycznia 2013 o 10:47
[quote name='Dżordż' timestamp='1357543240' post='717106']
No i co z tego, że będą korki? Trudno. Rok będzie ciężki, a potem będzie spokojniej. Nie da się zrobić takiej roboty w kilka dni. Niestety wszyscy musimy się przemęczyć. Ci od Świdnika i Chełma też musieli sporo się wycierpieć, ale niedługo będą już tego wymierne efekty.
[/quote]

Polecam codzienny wyjazd od strony ul Willowej przez Ducha. W tym momencie o godz. 7.00 korek jest ok 500 metrów - z każdą chwilą się wydłuża do godziny 8.30 (czasami kończy się obok stokrotki - kolejne 500 metrów).

Jak zamknął warszawską to część kierowców będzie próbowało jeździć właśnie przez Zbożową i Willową gdzie się zakorkuje jeszcze bardziej.

Remonty powinni zacząć od ul Zelwerowicza jednak nasz "kochany Żuczek" nie dotrzymał obietnicy budowy tej drogi. Ale GŁOWA DO GÓRY BO ZA ROK BĘDZIE LEPIEJ - rewelacja. A przez rok to z każdej pracy człowiaka wywalą bo będą opóźnienia o 40 minut lub więcej.

Pozdrawiam wszystkich i proponuję przystąpić do jakiegoś protestu - może blokada drogi ul. Ducha.
[quote name='Dżordż' timestamp='1357543240' post='717106']
No i co z tego, że będą korki? Trudno. Rok będzie ciężki, a potem będzie spokojniej. Nie da się zrobić takiej roboty w kilka dni. Niestety wszyscy musimy się przemęczyć. Ci od Świdnika i Chełma też musieli sporo się wycierpieć, ale niedługo będą już tego wymierne efekty.
[/quote]

Polecam codzienny wyjazd od strony ul Willowej przez Ducha. W tym momencie o godz. 7.00 korek jest ok 500 metrów - z każdą chwilą się wydłuża do godziny 8.30 ... rozwiń
Avatar
lubelak / 7 stycznia 2013 o 10:25
Współczuje ale wszędzie tak się jeździ skoro ma być budowany węzeł - jak ktoś chciał zobaczyć prawdziwy sajgon to jeszcze pół roku temu mógł się przejechać budowaną obwodnicą Kielc - lublin to przy tym pikuś.
Avatar
vfsd / 7 stycznia 2013 o 10:18
ulica zelwerowicza natychmiast! choćby z betowych płyt

a do kierowców z kierunku Puławy, najlepiej będzie jechać przez Nałęczowską
Avatar
mecenas / 7 stycznia 2013 o 09:53
Głosujcie dalej na TUSKA.
Avatar
Wojciech / 7 stycznia 2013 o 09:38
Mogliby faktycznie troche pomyśleć i ruszyć z remontem na poważnie na wiosne jak zapowiadali a nie w połowie zimy ( która faktycznie nie przypomina zimy ale nie wiadomo czy za 2 tygodnie nie chwyci mróz ).
Druga sprawa mogli by najpierw zrobić obwodnice Bogucin - Witosa ruch by poszedł obwodnicą a na al. Warszawskiej możnaby było spokojnie pracować.
Trzecim problemem będzie wieczny zator w obu kierunkach tak jak miało to miejsce w Świdniku, ale i tu damy sobie jakieś radę część aut będzie uciekało na Krasienin ( tak jak ja solówką ), część przez ul. Willową, część na w Markuszowie na Nałęczów.

Jeśli chcemy mieć lepsze drogi musimy przecierpieć remonty, ale remonty powinny być prowadzone z głową co w Polsce jest na odwrót.
Więc rodacy nie narzekajmy bo sami wybraliśmy taki a nie inny rząd.
Mogliby faktycznie troche pomyśleć i ruszyć z remontem na poważnie na wiosne jak zapowiadali a nie w połowie zimy ( która faktycznie nie przypomina zimy ale nie wiadomo czy za 2 tygodnie nie chwyci mróz ).
Druga sprawa mogli by najpierw zrobić obwodnice Bogucin - Witosa ruch by poszedł obwodnicą a na al. Warszawskiej możnaby było spokojnie pracować.
Trzecim problemem będzie wieczny zator w obu kierunkach tak jak miało to miejsce w Świdniku, ale i tu damy sobie jakieś radę część aut będzie uciekało na Krasienin ( tak jak ja solówk... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 8

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 69 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 317 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 193 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!