Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 marca 2011 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Al. Witosa: Daewoo uderzyło w tył "elki”. Trzy osoby w szpitalu

Autor: Zdjęcie autora MB
0 43 A A
Do wypadku doszło przed godz. 18. (Archiwum)
Do wypadku doszło przed godz. 18. (Archiwum)

Kolizja przy al. Witosa w Lublinie. W okolicy torów kolejowych osobowe daewoo uderzyło w naukę jazdy. Kierowca daewoo, kursantka i instruktor trafili do szpitali. Droga do Świdnika jest zablokowana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Do zdarzenia doszło o godz. 17.35 – informuje mł. asp. Andrzej Fijołek z lubelskiej policji. – Przy al. Witosa, na wysokości torów kolejowych, daewoo uderzyło w tył samochodu nauki jazdy.

Kierowca daewoo jest w ciężkim stanie. Został przewieziony do szpitala przy ul. Jaczewskiego. – Jeśli obrażenia kierowcy są tak poważne, jak mówili policjanci pracujący na miejscu, zderzenie musiało być mocne – podkreśla Fijołek.

Kursantka i jej instruktor również trafili do szpitala – tyle, że przy ul. Staszica. Ich stan nie jest tak poważny, jak kierowcy daewoo.

Na razie nie są znane przyczyny kolizji. Na miejscu pracują policjanci.

Pas ul. Witosa w kierunku Świdnika jest zablokowany.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Instruktor / 29 marca 2011 o 17:00
Faktem jest, że na egzaminie jest zadanie "hamowanie do zatrzymania w wyznaczonym miejscu". Nasi mądrzy egzaminatorzy ochoczo wybierają miejsce powyższego zdarzenia do sprawdzenia umiejętności wykonania tego zadania przez kursanta, a zatem i pojazdy nauki jazdy też tam ćwiczą.

Tutaj, nie wnikając w szczegóły miało miejsce "najechanie na tył pojazdu" i winę za to zdarzenie ponosi kierowca daewoo. Daję głowę, że instruktor zanim wydal polecenie do zatrzymania upewnił się, że nie stworzy to zagrożenia i nie był w stanie przewidzieć, że jakiś gwiazdor zmieni sobie pas bez upewnienia się czy jest po co.

Warto zauważyć że:
-Prędkość dopuszczalna na tym odcinku to 50 km/h,
-Zatrzymanie w tym miejscu jest dozwolone (wcześniej
ustawiony jest znak "zakaz postoju").
-Zatrzymując pojazd bez zmiany pasa ruchu, tak jak to bylo
w tym przypadku nie ma obowiązku włączania
kierunkowskazu ani tym bardziej świateł awaryjnych.

PS.
Nie chce mi się komentować wszechobecnych wypowiedzi super-kierowców o utrudniających ruch elkach, o tym że jeżdżą po Kalinie i Bronowicach z prędkością 40 km/h i że instruktorzy siedzą sobie radośnie i tylko głuszą wystraszone kursantki. Uwierzcie mi, to ciężki kawałek chleba i sporo się trzeba namęczyć żeby kursant który nie miał styczności z samochodem zdał egzamin i potem bezpiecznie poruszał się po drogach. Tylko, że taki "świeżak" z prawkiem od tygodnia patrzy na to jak "mistrzowie kierownicy" jeżdżą stówką po mieście i jak tylko nabiorą trochę wprawy to robią to samo. Życie szybko weryfikuje umiejętności z tym, że przeważnie jest to bardzo bolesne zarówno dla sprawcy jak i jego ofiar.

Pozdrawiam "M" i załogę Wiraża.
Faktem jest, że na egzaminie jest zadanie "hamowanie do zatrzymania w wyznaczonym miejscu". Nasi mądrzy egzaminatorzy ochoczo wybierają miejsce powyższego zdarzenia do sprawdzenia umiejętności wykonania tego zadania przez kursanta, a zatem i pojazdy nauki jazdy też tam ćwiczą.

Tutaj, nie wnikając w szczegóły miało miejsce "najechanie na tył pojazdu" i winę za to zdarzenie ponosi kierowca daewoo. Daję głowę, że instruktor zanim wydal polecenie do zatrzymania upewnił się, że nie stworzy to zagrożenia i nie był ... rozwiń
Avatar
bbb / 29 marca 2011 o 07:47
[quote name='www' timestamp='1301092490' post='455038']
Mam nadzieję że w końcu Policja zacznie baczniej się przyglądać eLkom. W tym przypadku może i nie była to jej wina, ale jak jeżdżę po mieście i widzę naukę to mnie krew zalewa. Rozumiem, ze każdy ma prawo się uczyć, ale np ruszania można na placu manewrowym. A nie potem taki stoi pod światłami bo nie umie ruszyć!!!! Szanujmy się! Albo jedzie taki delikwent ze strachem w oczach i kierownicą przy brodzie 20km/h.......o ile mi wiadomo utrudnianie ruchu także stanowi wykroczenie drogowe!!! Podobnie jak nagłe hamowanie bez przyczyny na środku drogi.

Dla tych którzy się zaraz obruszą. Tak, ja też uczyłam się i jeździłam eLką. Ale jeżeli kursanci boją się jeździć z insrtuktorami ( bo tak to wygląda, jak się włóczy i każdy manewr wykonuje z taką szybkością, że 10 aut by przejechało) to co będzie jak już dostaną upragniony dokument i wsiądą sami za kółko?

A ul Pogoda dla eLek powinna być zamknięta. Jest ich tam więcej niż normalnych aut!
[/quote]
Krew to zalewa człowieka jak czyta wypociny takich ludzi jak Ty,a Policja to powinna przyjrzeć się tym komentarzom i skierować na ponowne szkolenie wszystkich mistrzów prostej bo poziom wiedzy prezentowany na tym forum jest przerażająco niski.
[quote name='www' timestamp='1301092490' post='455038']
Mam nadzieję że w końcu Policja zacznie baczniej się przyglądać eLkom. W tym przypadku może i nie była to jej wina, ale jak jeżdżę po mieście i widzę naukę to mnie krew zalewa. Rozumiem, ze każdy ma prawo się uczyć, ale np ruszania można na placu manewrowym. A nie potem taki stoi pod światłami bo nie umie ruszyć!!!! Szanujmy się! Albo jedzie taki delikwent ze strachem w oczach i kierownicą przy brodzie 20km/h.......o ile mi wiadomo utrud... rozwiń
Avatar
wojtek / 28 marca 2011 o 18:01
Kursant odpowiada za swoje błędy-inaczej INSTRUKTOR po paru godzinach jazdy tracił by prawojazdy za punkty.
Przejazd obok L-obwarowany jest przepisami/bezpieczna odległość,ograniczone zaufanie itd./
Avatar
IGOR / 28 marca 2011 o 15:22
wiecie co... skończcie już jechać po Lkach kierowcy w "doświadczeniem", osobiście udzielałem pomocy kobietom rannym w identycznym wypadku będąc jednocześnie jego świadkiem. będąc na kursie jechalem właśnie Lką kulturalnie prawym pasem, przede mna autobus. Przed nami na pasie stał samochód na awaryjnych (jak sie potem okazało kobieta miała awarię układu kierowniczego i czekała na lawetę, nie miała możliwości opuścić jezdni, była wewnątrz pojazdu), więc i my i autobus zjechalismy na lewy pas, jadąc ok 50km/h. za nami lewym pasem pędziła jakaś ******* piekną furką po "narzeczonym" z podlubelskiej miescowości, jak nas dogoniła to wyskoczyła na lewy pas prosto na stojący samochód (autobus zasłonił jej widoczność). przydzwoniła tak że tył samochodu podskoczył do góry, licznik zatrzymał się na 110km/h. mój instruktor pomagał obu rannym przed przyjazdem karetki, a zęby tej dziewczyny mozna było zbierać po całym samochodzie. to był klasyczny przykład idiotyzmu, żeby nie powiedzieć gorzej bo co na to moderator? pozdrawiam napinaczy
wiecie co... skończcie już jechać po Lkach kierowcy w "doświadczeniem", osobiście udzielałem pomocy kobietom rannym w identycznym wypadku będąc jednocześnie jego świadkiem. będąc na kursie jechalem właśnie Lką kulturalnie prawym pasem, przede mna autobus. Przed nami na pasie stał samochód na awaryjnych (jak sie potem okazało kobieta miała awarię układu kierowniczego i czekała na lawetę, nie miała możliwości opuścić jezdni, była wewnątrz pojazdu), więc i my i autobus zjechalismy na lewy pas, jadąc ok 50km/h. za nami lewym pasem pę... rozwiń
Avatar
rob II / 28 marca 2011 o 14:47
[quote name='kamil' timestamp='1301076307' post='454937']
może ktoś wie z której szkoły była ta elka?
[/quote]
z Wiraża kolego
Avatar
zp / 28 marca 2011 o 10:17
[quote name='Gość' timestamp='1301112154' post='455060']
Jeśli deb*** na lewym jedzie z najwyższą dopuszczalną w tym miejscu prędkośią to nie wiem jak chcesz go wyprzedzić nie łamiąc przepisów na które sie powołujesz.
[/quote]
Nie ma znaczenia ile jedzie.
Skoro ma wolny prawy pas, a jedzie lewym, to łamie przepisy i powinien za to dostać mandat.
Jeśli ktoś go wyprzedza przekraczając prędkość to też łamie przepisy i powinien również dostać mandat.

Mamy ruch prawostronny = trzymamy się najbliżej prawej strony.
[quote name='Gość' timestamp='1301112154' post='455060']
Jeśli deb*** na lewym jedzie z najwyższą dopuszczalną w tym miejscu prędkośią to nie wiem jak chcesz go wyprzedzić nie łamiąc przepisów na które sie powołujesz.
[/quote]
Nie ma znaczenia ile jedzie.
Skoro ma wolny prawy pas, a jedzie lewym, to łamie przepisy i powinien za to dostać mandat.
Jeśli ktoś go wyprzedza przekraczając prędkość to też łamie przepisy i powinien również dostać mandat.

Mamy ruch prawostronny = trzy... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2011 o 17:57
[quote name='Gość' timestamp='1301158034' post='455228']
Dlaczego? Proste - za wykroczenia kursantów odpowiadają instruktorzy więc lepiej pozwolić im jeździć 30-40 km/h i nie mieć problemów, na egzaminie ich za to nie obleją. A że kursant nie nauczy się jeździć... - kursant nie ma się nauczyć jeździć tylko opanować trasy egzaminacyjne i zdać egzamin. Ciekawe ilu z Was doświadczonych kierowców zdałoby egzamin, może około 10%
[/quote]

To powinni zmienić nazwę na "nauka zdania egzaminu" !!!
[quote name='Gość' timestamp='1301158034' post='455228']
Dlaczego? Proste - za wykroczenia kursantów odpowiadają instruktorzy więc lepiej pozwolić im jeździć 30-40 km/h i nie mieć problemów, na egzaminie ich za to nie obleją. A że kursant nie nauczy się jeździć... - kursant nie ma się nauczyć jeździć tylko opanować trasy egzaminacyjne i zdać egzamin. Ciekawe ilu z Was doświadczonych kierowców zdałoby egzamin, może około 10%
[/quote]

To powinni zmienić nazwę na "nauka zdania egzaminu"... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2011 o 17:47
[quote name='Gość' timestamp='1301156656' post='455219']
Instruktor jak nic

Skoro mogą jeździć tyle ile pozwalają przepisy to dlaczego wszytkie Lki jeżdża z prędkością 30-50km/h. Nawet na drodze które pozwala jechać 70km/h to i tak jeżdżą 40-50km/h.

Czy mam zrozumieć że uczycie ludzi jeździć z maxymalna prędkością 50km/h

Jakbyś nie wiedział, są w terenie zabudowanym drogi na których prędkość jest podniesiona np. do 70km/h, może tego nie wiesz dlatego tak uczysz

Zanim zaczniesz odsyłać innych do lekarze,udaj się sam, do takiego ze specjalnością - psychiatria ciężkie przypadki.
[/quote]
Dlaczego? Proste - za wykroczenia kursantów odpowiadają instruktorzy więc lepiej pozwolić im jeździć 30-40 km/h i nie mieć problemów, na egzaminie ich za to nie obleją. A że kursant nie nauczy się jeździć... - kursant nie ma się nauczyć jeździć tylko opanować trasy egzaminacyjne i zdać egzamin. Ciekawe ilu z Was doświadczonych kierowców zdałoby egzamin, może około 10%
[quote name='Gość' timestamp='1301156656' post='455219']
Instruktor jak nic

Skoro mogą jeździć tyle ile pozwalają przepisy to dlaczego wszytkie Lki jeżdża z prędkością 30-50km/h. Nawet na drodze które pozwala jechać 70km/h to i tak jeżdżą 40-50km/h.

Czy mam zrozumieć że uczycie ludzi jeździć z maxymalna prędkością 50km/h

Jakbyś nie wiedział, są w terenie zabudowanym drogi na których prędkość jest podniesiona np. do 70km/h, może tego nie wiesz dlatego tak uczysz
rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2011 o 17:24
Po co gościu piszesz i wypowiadasz się na temat przepisów skora sam ich nie znasz ????
1. To NIE JEST PAS SZYBKIEGO RUCHU !!!
2. ELKI mogą jechać i 140 na godzinę - jeżeli tylko przepisy na to pozwalają. TO w terenie zabudowanym jest ograniczenie do 50 km/h.

Widzisz jadą 40 km/h tam gdzie wolno 50km/h, bo 50km/h jest MAKSYMALNĄ DOZWOLONĄ prędkością, która obowiązuje WSZYSTKICH kierowców.

Lecz się gościu na nogi, bo na głowę już za późno.
[/quote]

Instruktor jak nic

Skoro mogą jeździć tyle ile pozwalają przepisy to dlaczego wszytkie Lki jeżdża z prędkością 30-50km/h. Nawet na drodze które pozwala jechać 70km/h to i tak jeżdżą 40-50km/h.

Czy mam zrozumieć że uczycie ludzi jeździć z maxymalna prędkością 50km/h

Jakbyś nie wiedział, są w terenie zabudowanym drogi na których prędkość jest podniesiona np. do 70km/h, może tego nie wiesz dlatego tak uczysz

Zanim zaczniesz odsyłać innych do lekarze,udaj się sam, do takiego ze specjalnością - psychiatria ciężkie przypadki.
Po co gościu piszesz i wypowiadasz się na temat przepisów skora sam ich nie znasz ????
1. To NIE JEST PAS SZYBKIEGO RUCHU !!!
2. ELKI mogą jechać i 140 na godzinę - jeżeli tylko przepisy na to pozwalają. TO w terenie zabudowanym jest ograniczenie do 50 km/h.

Widzisz jadą 40 km/h tam gdzie wolno 50km/h, bo 50km/h jest MAKSYMALNĄ DOZWOLONĄ prędkością, która obowiązuje WSZYSTKICH kierowców.

Lecz się gościu na nogi, bo na głowę już za późno.
[/quote]

Instruktor jak nic
... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2011 o 17:16
[quote name='x' timestamp='1301137042' post='455129']
"po co eLki wyjeżdżają w ogóle na trasę szybkiego ruchu, skoro nie wolno im przekraczać 50 km/h a i tak jeżdża 40 km/h i wolniej. Taki wlekący się żółw 40km/h na Witosa gdzie każdy z**** 80km/h i więcej, stwarza większe zagrożenie"...mogą jechać więcej niż 50 jeżeli przepisy pozwalają a druga sprawa tam gdzie doszło do wypadku prędkość jest 50km/h a jak takie pojeb...y nagminnie lamia przepisy to są i skutki...
[/quote]

a może jednak 70km/h ??? Na Witosa jest 70 km/h
[quote name='x' timestamp='1301137042' post='455129']
"po co eLki wyjeżdżają w ogóle na trasę szybkiego ruchu, skoro nie wolno im przekraczać 50 km/h a i tak jeżdża 40 km/h i wolniej. Taki wlekący się żółw 40km/h na Witosa gdzie każdy z**** 80km/h i więcej, stwarza większe zagrożenie"...mogą jechać więcej niż 50 jeżeli przepisy pozwalają a druga sprawa tam gdzie doszło do wypadku prędkość jest 50km/h a jak takie pojeb...y nagminnie lamia przepisy to są i skutki...
[/quote]
... rozwiń
Avatar
Instruktor / 29 marca 2011 o 17:00
Faktem jest, że na egzaminie jest zadanie "hamowanie do zatrzymania w wyznaczonym miejscu". Nasi mądrzy egzaminatorzy ochoczo wybierają miejsce powyższego zdarzenia do sprawdzenia umiejętności wykonania tego zadania przez kursanta, a zatem i pojazdy nauki jazdy też tam ćwiczą.

Tutaj, nie wnikając w szczegóły miało miejsce "najechanie na tył pojazdu" i winę za to zdarzenie ponosi kierowca daewoo. Daję głowę, że instruktor zanim wydal polecenie do zatrzymania upewnił się, że nie stworzy to zagrożenia i nie był w stanie przewidzieć, że jakiś gwiazdor zmieni sobie pas bez upewnienia się czy jest po co.

Warto zauważyć że:
-Prędkość dopuszczalna na tym odcinku to 50 km/h,
-Zatrzymanie w tym miejscu jest dozwolone (wcześniej
ustawiony jest znak "zakaz postoju").
-Zatrzymując pojazd bez zmiany pasa ruchu, tak jak to bylo
w tym przypadku nie ma obowiązku włączania
kierunkowskazu ani tym bardziej świateł awaryjnych.

PS.
Nie chce mi się komentować wszechobecnych wypowiedzi super-kierowców o utrudniających ruch elkach, o tym że jeżdżą po Kalinie i Bronowicach z prędkością 40 km/h i że instruktorzy siedzą sobie radośnie i tylko głuszą wystraszone kursantki. Uwierzcie mi, to ciężki kawałek chleba i sporo się trzeba namęczyć żeby kursant który nie miał styczności z samochodem zdał egzamin i potem bezpiecznie poruszał się po drogach. Tylko, że taki "świeżak" z prawkiem od tygodnia patrzy na to jak "mistrzowie kierownicy" jeżdżą stówką po mieście i jak tylko nabiorą trochę wprawy to robią to samo. Życie szybko weryfikuje umiejętności z tym, że przeważnie jest to bardzo bolesne zarówno dla sprawcy jak i jego ofiar.

Pozdrawiam "M" i załogę Wiraża.
Faktem jest, że na egzaminie jest zadanie "hamowanie do zatrzymania w wyznaczonym miejscu". Nasi mądrzy egzaminatorzy ochoczo wybierają miejsce powyższego zdarzenia do sprawdzenia umiejętności wykonania tego zadania przez kursanta, a zatem i pojazdy nauki jazdy też tam ćwiczą.

Tutaj, nie wnikając w szczegóły miało miejsce "najechanie na tył pojazdu" i winę za to zdarzenie ponosi kierowca daewoo. Daję głowę, że instruktor zanim wydal polecenie do zatrzymania upewnił się, że nie stworzy to zagrożenia i nie był ... rozwiń
Avatar
bbb / 29 marca 2011 o 07:47
[quote name='www' timestamp='1301092490' post='455038']
Mam nadzieję że w końcu Policja zacznie baczniej się przyglądać eLkom. W tym przypadku może i nie była to jej wina, ale jak jeżdżę po mieście i widzę naukę to mnie krew zalewa. Rozumiem, ze każdy ma prawo się uczyć, ale np ruszania można na placu manewrowym. A nie potem taki stoi pod światłami bo nie umie ruszyć!!!! Szanujmy się! Albo jedzie taki delikwent ze strachem w oczach i kierownicą przy brodzie 20km/h.......o ile mi wiadomo utrudnianie ruchu także stanowi wykroczenie drogowe!!! Podobnie jak nagłe hamowanie bez przyczyny na środku drogi.

Dla tych którzy się zaraz obruszą. Tak, ja też uczyłam się i jeździłam eLką. Ale jeżeli kursanci boją się jeździć z insrtuktorami ( bo tak to wygląda, jak się włóczy i każdy manewr wykonuje z taką szybkością, że 10 aut by przejechało) to co będzie jak już dostaną upragniony dokument i wsiądą sami za kółko?

A ul Pogoda dla eLek powinna być zamknięta. Jest ich tam więcej niż normalnych aut!
[/quote]
Krew to zalewa człowieka jak czyta wypociny takich ludzi jak Ty,a Policja to powinna przyjrzeć się tym komentarzom i skierować na ponowne szkolenie wszystkich mistrzów prostej bo poziom wiedzy prezentowany na tym forum jest przerażająco niski.
[quote name='www' timestamp='1301092490' post='455038']
Mam nadzieję że w końcu Policja zacznie baczniej się przyglądać eLkom. W tym przypadku może i nie była to jej wina, ale jak jeżdżę po mieście i widzę naukę to mnie krew zalewa. Rozumiem, ze każdy ma prawo się uczyć, ale np ruszania można na placu manewrowym. A nie potem taki stoi pod światłami bo nie umie ruszyć!!!! Szanujmy się! Albo jedzie taki delikwent ze strachem w oczach i kierownicą przy brodzie 20km/h.......o ile mi wiadomo utrud... rozwiń
Avatar
wojtek / 28 marca 2011 o 18:01
Kursant odpowiada za swoje błędy-inaczej INSTRUKTOR po paru godzinach jazdy tracił by prawojazdy za punkty.
Przejazd obok L-obwarowany jest przepisami/bezpieczna odległość,ograniczone zaufanie itd./
Avatar
IGOR / 28 marca 2011 o 15:22
wiecie co... skończcie już jechać po Lkach kierowcy w "doświadczeniem", osobiście udzielałem pomocy kobietom rannym w identycznym wypadku będąc jednocześnie jego świadkiem. będąc na kursie jechalem właśnie Lką kulturalnie prawym pasem, przede mna autobus. Przed nami na pasie stał samochód na awaryjnych (jak sie potem okazało kobieta miała awarię układu kierowniczego i czekała na lawetę, nie miała możliwości opuścić jezdni, była wewnątrz pojazdu), więc i my i autobus zjechalismy na lewy pas, jadąc ok 50km/h. za nami lewym pasem pędziła jakaś ******* piekną furką po "narzeczonym" z podlubelskiej miescowości, jak nas dogoniła to wyskoczyła na lewy pas prosto na stojący samochód (autobus zasłonił jej widoczność). przydzwoniła tak że tył samochodu podskoczył do góry, licznik zatrzymał się na 110km/h. mój instruktor pomagał obu rannym przed przyjazdem karetki, a zęby tej dziewczyny mozna było zbierać po całym samochodzie. to był klasyczny przykład idiotyzmu, żeby nie powiedzieć gorzej bo co na to moderator? pozdrawiam napinaczy
wiecie co... skończcie już jechać po Lkach kierowcy w "doświadczeniem", osobiście udzielałem pomocy kobietom rannym w identycznym wypadku będąc jednocześnie jego świadkiem. będąc na kursie jechalem właśnie Lką kulturalnie prawym pasem, przede mna autobus. Przed nami na pasie stał samochód na awaryjnych (jak sie potem okazało kobieta miała awarię układu kierowniczego i czekała na lawetę, nie miała możliwości opuścić jezdni, była wewnątrz pojazdu), więc i my i autobus zjechalismy na lewy pas, jadąc ok 50km/h. za nami lewym pasem pę... rozwiń
Avatar
rob II / 28 marca 2011 o 14:47
[quote name='kamil' timestamp='1301076307' post='454937']
może ktoś wie z której szkoły była ta elka?
[/quote]
z Wiraża kolego
Avatar
zp / 28 marca 2011 o 10:17
[quote name='Gość' timestamp='1301112154' post='455060']
Jeśli deb*** na lewym jedzie z najwyższą dopuszczalną w tym miejscu prędkośią to nie wiem jak chcesz go wyprzedzić nie łamiąc przepisów na które sie powołujesz.
[/quote]
Nie ma znaczenia ile jedzie.
Skoro ma wolny prawy pas, a jedzie lewym, to łamie przepisy i powinien za to dostać mandat.
Jeśli ktoś go wyprzedza przekraczając prędkość to też łamie przepisy i powinien również dostać mandat.

Mamy ruch prawostronny = trzymamy się najbliżej prawej strony.
[quote name='Gość' timestamp='1301112154' post='455060']
Jeśli deb*** na lewym jedzie z najwyższą dopuszczalną w tym miejscu prędkośią to nie wiem jak chcesz go wyprzedzić nie łamiąc przepisów na które sie powołujesz.
[/quote]
Nie ma znaczenia ile jedzie.
Skoro ma wolny prawy pas, a jedzie lewym, to łamie przepisy i powinien za to dostać mandat.
Jeśli ktoś go wyprzedza przekraczając prędkość to też łamie przepisy i powinien również dostać mandat.

Mamy ruch prawostronny = trzy... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2011 o 17:57
[quote name='Gość' timestamp='1301158034' post='455228']
Dlaczego? Proste - za wykroczenia kursantów odpowiadają instruktorzy więc lepiej pozwolić im jeździć 30-40 km/h i nie mieć problemów, na egzaminie ich za to nie obleją. A że kursant nie nauczy się jeździć... - kursant nie ma się nauczyć jeździć tylko opanować trasy egzaminacyjne i zdać egzamin. Ciekawe ilu z Was doświadczonych kierowców zdałoby egzamin, może około 10%
[/quote]

To powinni zmienić nazwę na "nauka zdania egzaminu" !!!
[quote name='Gość' timestamp='1301158034' post='455228']
Dlaczego? Proste - za wykroczenia kursantów odpowiadają instruktorzy więc lepiej pozwolić im jeździć 30-40 km/h i nie mieć problemów, na egzaminie ich za to nie obleją. A że kursant nie nauczy się jeździć... - kursant nie ma się nauczyć jeździć tylko opanować trasy egzaminacyjne i zdać egzamin. Ciekawe ilu z Was doświadczonych kierowców zdałoby egzamin, może około 10%
[/quote]

To powinni zmienić nazwę na "nauka zdania egzaminu"... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2011 o 17:47
[quote name='Gość' timestamp='1301156656' post='455219']
Instruktor jak nic

Skoro mogą jeździć tyle ile pozwalają przepisy to dlaczego wszytkie Lki jeżdża z prędkością 30-50km/h. Nawet na drodze które pozwala jechać 70km/h to i tak jeżdżą 40-50km/h.

Czy mam zrozumieć że uczycie ludzi jeździć z maxymalna prędkością 50km/h

Jakbyś nie wiedział, są w terenie zabudowanym drogi na których prędkość jest podniesiona np. do 70km/h, może tego nie wiesz dlatego tak uczysz

Zanim zaczniesz odsyłać innych do lekarze,udaj się sam, do takiego ze specjalnością - psychiatria ciężkie przypadki.
[/quote]
Dlaczego? Proste - za wykroczenia kursantów odpowiadają instruktorzy więc lepiej pozwolić im jeździć 30-40 km/h i nie mieć problemów, na egzaminie ich za to nie obleją. A że kursant nie nauczy się jeździć... - kursant nie ma się nauczyć jeździć tylko opanować trasy egzaminacyjne i zdać egzamin. Ciekawe ilu z Was doświadczonych kierowców zdałoby egzamin, może około 10%
[quote name='Gość' timestamp='1301156656' post='455219']
Instruktor jak nic

Skoro mogą jeździć tyle ile pozwalają przepisy to dlaczego wszytkie Lki jeżdża z prędkością 30-50km/h. Nawet na drodze które pozwala jechać 70km/h to i tak jeżdżą 40-50km/h.

Czy mam zrozumieć że uczycie ludzi jeździć z maxymalna prędkością 50km/h

Jakbyś nie wiedział, są w terenie zabudowanym drogi na których prędkość jest podniesiona np. do 70km/h, może tego nie wiesz dlatego tak uczysz
rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2011 o 17:24
Po co gościu piszesz i wypowiadasz się na temat przepisów skora sam ich nie znasz ????
1. To NIE JEST PAS SZYBKIEGO RUCHU !!!
2. ELKI mogą jechać i 140 na godzinę - jeżeli tylko przepisy na to pozwalają. TO w terenie zabudowanym jest ograniczenie do 50 km/h.

Widzisz jadą 40 km/h tam gdzie wolno 50km/h, bo 50km/h jest MAKSYMALNĄ DOZWOLONĄ prędkością, która obowiązuje WSZYSTKICH kierowców.

Lecz się gościu na nogi, bo na głowę już za późno.
[/quote]

Instruktor jak nic

Skoro mogą jeździć tyle ile pozwalają przepisy to dlaczego wszytkie Lki jeżdża z prędkością 30-50km/h. Nawet na drodze które pozwala jechać 70km/h to i tak jeżdżą 40-50km/h.

Czy mam zrozumieć że uczycie ludzi jeździć z maxymalna prędkością 50km/h

Jakbyś nie wiedział, są w terenie zabudowanym drogi na których prędkość jest podniesiona np. do 70km/h, może tego nie wiesz dlatego tak uczysz

Zanim zaczniesz odsyłać innych do lekarze,udaj się sam, do takiego ze specjalnością - psychiatria ciężkie przypadki.
Po co gościu piszesz i wypowiadasz się na temat przepisów skora sam ich nie znasz ????
1. To NIE JEST PAS SZYBKIEGO RUCHU !!!
2. ELKI mogą jechać i 140 na godzinę - jeżeli tylko przepisy na to pozwalają. TO w terenie zabudowanym jest ograniczenie do 50 km/h.

Widzisz jadą 40 km/h tam gdzie wolno 50km/h, bo 50km/h jest MAKSYMALNĄ DOZWOLONĄ prędkością, która obowiązuje WSZYSTKICH kierowców.

Lecz się gościu na nogi, bo na głowę już za późno.
[/quote]

Instruktor jak nic
... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2011 o 17:16
[quote name='x' timestamp='1301137042' post='455129']
"po co eLki wyjeżdżają w ogóle na trasę szybkiego ruchu, skoro nie wolno im przekraczać 50 km/h a i tak jeżdża 40 km/h i wolniej. Taki wlekący się żółw 40km/h na Witosa gdzie każdy z**** 80km/h i więcej, stwarza większe zagrożenie"...mogą jechać więcej niż 50 jeżeli przepisy pozwalają a druga sprawa tam gdzie doszło do wypadku prędkość jest 50km/h a jak takie pojeb...y nagminnie lamia przepisy to są i skutki...
[/quote]

a może jednak 70km/h ??? Na Witosa jest 70 km/h
[quote name='x' timestamp='1301137042' post='455129']
"po co eLki wyjeżdżają w ogóle na trasę szybkiego ruchu, skoro nie wolno im przekraczać 50 km/h a i tak jeżdża 40 km/h i wolniej. Taki wlekący się żółw 40km/h na Witosa gdzie każdy z**** 80km/h i więcej, stwarza większe zagrożenie"...mogą jechać więcej niż 50 jeżeli przepisy pozwalają a druga sprawa tam gdzie doszło do wypadku prędkość jest 50km/h a jak takie pojeb...y nagminnie lamia przepisy to są i skutki...
[/quote]
... rozwiń