poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Al. Witosa pojedziemy szybciej? Ratusz pyta policję o zniesienie ograniczeń

Dodano: 25 stycznia 2017, 20:17
Autor: Dominik Smaga

Radny Bartosz Margul chce, by miasto ustawiło na Witosa znaki pozwalające rozpędzić się do 80 km/h, a przynajmniej do 70 km/h. Fot. Maciej Kaczanowski
Radny Bartosz Margul chce, by miasto ustawiło na Witosa znaki pozwalające rozpędzić się do 80 km/h, a przynajmniej do 70 km/h. Fot. Maciej Kaczanowski

Aleją Witosa będziemy mogli pojechać szybciej. Ratusz przyznał, że część ograniczeń nie ma uzasadnienia i poprosił policję o zgodę na ich zniesienie. Teraz tylko od policji zależy, czy kierowcy będą wciąż wybierali: jechać powoli, czy przyspieszyć i bać się mandatu

O zmianę oznakowania dwóch odcinków al. Witosa prosił miejski radny Bartosz Margul (PO) wskazując miejsca, gdzie możliwa byłaby szybsza jazda.

Chodzi o jezdnię w stronę śródmieścia między światłami przy ul. Doświadczalnej a wiaduktami na skrzyżowaniu z ul. Grygowej, gdzie nie ma przejść dla pieszych, a przy jezdni nie stoją żadne budynki. Natomiast na jezdni w stronę Świdnika radny wskazuje ciąg od ul. Doświadczalnej do granicy miasta.
Na obu tych odcinkach, zgodnie z obecnym oznakowaniem, nie wolno rozwijać prędkości większej niż 50 km/h, a nocą 60 km/h.

– Wielu kierowców widząc doskonałe warunki drogowe jedzie tym fragmentem z prędkością 70–80 km/h – pisze radny do prezydenta. – Trwanie przy absurdalnym ograniczeniu prędkości w opisanych odcinkach al. Witosa naraża kierowców na ryzyko płacenia mandatów za przekroczenie prędkości.
Radny chce, by miasto ustawiło tu znaki pozwalające rozpędzić się do 80 km/h, a przynajmniej do 70 km/h. – To dobry pomysł – stwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta, chociaż zastrzega, że na 80 km/h zgody nie będzie.

– Opracowaliśmy projekt nowej organizacji ruchu dopuszczającej jazdę z prędkością 70 km/h – mówi Kieliszek. – Projekt przekazaliśmy do zaopiniowania Komendzie Miejskiej Policji. Na razie czekamy na opinię.

Propozycja radnego Margula nie jest jedyną prośbą o umożliwienie szybszej jazdy po mieście. Ale zazwyczaj prośby te są przez miasto odrzucane. Za niezasadną miasto uznało choćby propozycję podwyższenia dopuszczalnej prędkości na al. Kraśnickiej między kościołem w Konopnicy a skrzyżowaniem z ul. Bohaterów Monte Cassino. Miejscy urzędnicy nie zgodzili się też na wprowadzenie takich zmian na ul. Jana Pawła II oraz na stanowiącym jej przedłużenie dwujezdniowym odcinku Krochmalnej.

Inną decyzję miasto podjęło w sprawie fragmentu ul. Zelwerowicza od Choiny do Poligonowej (nie mylić z ul. Bohaterów Września). Do listopada 2016 r. kierowcy musieli tu jeździć z prędkością nie większą niż 50 km/h, teraz wolno im się rozpędzić do 70 km/h.

Czytaj więcej o: Lublin al. Witosa
Użytkownik niezarejestrowany
ewa
roman
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 stycznia 2017 o 07:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KTO TAM PRZEJŚĆIE DLA PIESYCH ZROBIŁ. JAK BY GO NIE BYŁO I PRĘDKOŚĆ BYŁO BY NORMALNA, KŁADKA JEST OBOK
Rozwiń
ewa
ewa (28 stycznia 2017 o 00:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
kurde jaki światły ten radny z peło... geniusz niemalże. Nikt nie wymyślił że tam można szybciej, tylko on, ten jedyny...
Geniusze z pisu potrafią tylko kombinować jak usunąć najlepszego prezydenta Lublina w historii - Żuka, miasto ich nie interesuje
Rozwiń
roman
roman (27 stycznia 2017 o 21:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A czy jeżeli zwiększy się ilość wypadków, do będzie możliwe ponowne zmniejszenie limitu prędkości, jak również cofnięcie mandatu radnego?
Na większości Witosa jest 70 i nie ma wypadków, to skąd nagle mają się zrobić wypadki na opisanym w artykule odcinku gdzie jest prosta bezkolizyjna droga?
Rozwiń
gość
gość (27 stycznia 2017 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
*********.pl/al-witosa-sie-zatrzymal-drugi-potracenie-pieszej-przejsciu-zdjecia/ *********.pl/pedzil-140-kmh-al-witosa-smiertelnie-potracil-17-latka-niebawem-stanie-sadem/ a w archiwum jest tego więcej ................. Za ten stan rzeczy odpowiedzialny jest idiota, który umiescił naziemne przejście dla pieszych na dwujezdniówce. To jedyne takie przejście, nie licząc tego niedaleko młyna Krauzego. Nie powinnom go być i kropka.
Rozwiń
Gość
Gość (27 stycznia 2017 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie biedna, lubelska drogówka będzie polowała na kierowców na Witosa? Tak stają sobie z laserkiem pod wiaduktem i koszą tych jadących od Świdnika :) Mało kto jedzie tam 50 km/h, prędzej blisko 80 czy 90 km/h.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!