sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Alarm 24: Mieszkańcy Turystycznej i Wólki mają dość ciężarówek

Dodano: 27 lipca 2015, 12:09
Autor: Paweł Puzio

(fot. alarm24@dziennikwschodni.pl)
(fot. alarm24@dziennikwschodni.pl)

Mieszkańcy ul. Turystycznej oraz Wólki protestują przeciwko większemu natężeniu ruchu ciężarówek po wprowadzeniu opłat dla tych pojazdów na obwodnicy Lublina.

– Chodzi o dużą ilość ciężarówek o wysokiej ładowności jadących tranzytem, które od świtu do nocy prawie nieustannie jadą w obie strony ulicą Turystyczną i dalej Wólką. Jest to wielka uciążliwość i zagrożenie bezpieczeństwa dla mieszkańców udręczonych hałasem i natężeniem ruchu, na tym gęsto zamieszkałym odcinku DK 82. Prosimy o interwencję – napisali do nas Czytelnicy.

Sprawa jest znana lubelskiemu ratuszowi. – Mamy kilka takich sygnałów z tej części miasta. Skarżą się także mieszkańcy Spółdzielczości Pracy. W najbliższa środę odbędzie się spotkanie z udziałem m.in. pracowników Wydziału Dróg i Mostów, ITD, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, policji – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Twarde dane od operator systemu poboru opłat drogowych viaTOOL nie wskazują jednak, że ciężarówki masowo uciekają z obwodnicy. Być może większy ruch ciężarówek jest efektem remontu mostu na Bystrzycy w Spiczynie. Z tego co nam się udało ustalić, niestety nie ma szans, aby ograniczyć tonaż ciężarówek poruszających się po drodze numer 82.

Czytaj więcej o: Lublin Wólka ul. Turystyczna
Gość
robi
anka
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 lipca 2015 o 08:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Autostradę Wolności A2 z Warszawy do Terespola wybudować, podobno to też Lubelskie.Ile tam pieniąchów do pobrania. :)

Rozwiń
robi
robi (28 lipca 2015 o 07:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To wszystko jest wina w tym, że nia ma obowiązku jazdy TIR- ów obwodnicą tranzytem. I tyle w temaci. Ja sam jakbym miał płacić to wolałbym tańsze rozwiązanie, czyli przejazd dawną al. Tysiąclecia niż obwodnicą. Proste i logiczne

Rozwiń
anka
anka (27 lipca 2015 o 23:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kretynizmem jest budować w mieście, na osiedlach markety zaopatrywane przez tiry i obwodnicę, która ma służyć głownie samochodom osobowym. W mieście powinny być mniejsze sklepy zaoptrywane przez dostawczaki wielkości busów, a markety, centra logistyczne powinny być na obrzeżach miast, tak aby można było do nich dojechać wprost z obwodnicy. Tymczasem nasz ratusz na coraz większy hałas w mieście nic nie poradzi bo przecież sam wydał pozwolenia na budowę marketów między blokami. Po mieście jeżdżą tiry, a co jakiś czas dla zamydlenia oczu ukazuje się artykuł o tym, że radni radzą jak wyprowadzić tiry z miasta. Brak spójnej polityki, brak racjonalnego planu zagospodarowania przestrzennego, brak zwykłej logiki. I tak lada chwila pomiędzy Bronowicami, a blokami na Felinie powstaną kolejne zakłady, do których będzie dojeżdżać kilkanaście tirów dziennie, a za tymi zakładami nadal będzie stawiać się bloki mieszkalne. Banda idiotów. Jeszcze dla urozmaicenia krajobrazu i powietrza powstanie pod oknami spalarnia odpadów Megatemu i spalarnia biomasy Tergo Power. Takich mamy mistrzów rządzących naszym miastem.

Rozwiń
komiwojażer
komiwojażer (27 lipca 2015 o 20:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Od wiaduktu na Solidarności do Łęcznej jest tyle samo kilometrów jadąc na expesówkę co przez Turystyczną,nie wiem po co jechać na Turystyczną osobowym i narzekać na wielość świateł i korki.

Rozwiń
Gość
Gość (27 lipca 2015 o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto wprowadził opłaty na obwodnicy??? Opłaty powinny być za wjazd do miasta a nie za omijanie miasta. Obwodnice powinny być wolne od opłat, a urzadzenia do naliczania na tych ulichach gdzie powstał wzmożony ruch po wprowadzonych zmianach. (NAjlepiej wszystkie dojazdy do miasta od oboddnic tj. Spółdzielczości Pracy - Elizówka, Turystyczna, Mełgiewska, Tysiąclecia, Solidarności, no wszystkie tu gdize pchaja sie TIRy) to jedyny logoczny sposó na to by jeździli obwodnicą
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!