czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Alarm24: Po paszport w kolejce

Dodano: 25 lipca 2015, 07:39
Autor: toma

(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

– Po co biuro paszportowe ogłasza, że pracuje do 15, skoro to fikcja i tak naprawdę petenci przyjmowani są do 14.30? – pyta nasz Czytelnik, który w środę pojawił się w biurze przy ul. Północnej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Informację dostaliśmy na skrzynkę alarm24@dziennnikwschodni.pl. Nasz Czytelnik w środę wybrał się z żoną i dwójką dzieci, by wyrobić im paszporty. W takim przypadku konieczna jest obecność obojga rodziców.

- Przyszliśmy o godz. 14.15. Kwadrans zajęło nam zrobienie zdjęć i wypełnianie wniosków. Zgodnie z instrukcją wywieszoną w korytarzu mogliśmy pobrać numerek, by złożyć wnioski o paszport, ale okazało się, że o godz. 14.30 nie ma już wolnych numerków i nikt nas nie obsłuży – relacjonuje pan Tomasz.

- Rzeczywiście, w tym dniu zaprzestano wydawania numerków o godz. 14.30, bo było tak dużo osób. Ale wszyscy, którzy mieli komplet dokumentów niezbędny do wydania paszportu, zostali obsłużeni, nawet bez numerka.

A pracownicy zostali po godzinach, do ok. 15.30 – mówi Marcin Bielesz, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego, któremu podlega biuro paszportowe. – Tę konkretną sytuację mógłbym szerzej skomentować, gdybym znał więcej szczegółów. Podejrzewam, że mogło zabraknąć np. opłaty paszportowej, inaczej wszystkie formalności powinny zostać załatwione – dodaje.

Oddział przy ul. Północnej w Lublinie jest otwarty w poniedziałki od 10 do 17, a od wtorku do piątku w godzinach 8-15 (w środy od 9). Podobne biura działają też w siedzibach starostw powiatowych w Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Puławach i Kraśniku.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 lipca 2015 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zasadnicza sprawa to taka, że wszystkie biura obsługi petentów/klientów itd. powinny być czynne od godz. 7.30 do godz. 19. Jest tylu urzędników, że da się im zrobić 2 zmiany, a nie człowiek za każdym razem musi się zwalniać, aby coś w urzędzie załatwić. W końcu urzędnik pracuje dla petenta, a nie odwrotnie.
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2015 o 13:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie pomyślałeś, że nie mógł wcześniej wyjść z pracy?
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2015 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pajac przyszedł o 14:15 i ma do kogoś pretensje. Trzeba było przyjść o 9:00
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!