niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

I Ty możesz wyciągnąć bezdomnych z bezrobocia

Każdego dnia 500 mieszkańców Lublina dostaje bezpłatnie żywność od Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. Wkrótce znajdą tu także pomoc w znalezieniu pracy.
- Bo to najczęściej bezrobocie odziera ludzi z godności - mówi Wojciech Bylicki, prezes Bractwa. - Dlatego szukaliśmy najlepszego rozwiązania, żeby im pomóc. Zamierzamy zająć się nie tylko wydawaniem chleba, obiadów i żywności i prowadzeniem noclegowni dla najuboższych z naszego regionu. Chcemy dać im pracę. Skłania do tego fakt, że coraz większy odsetek podopiecznych stanowią ludzie w wieku aktywności zawodowej, którzy nie są w stanie poradzić sobie z utratą pracy. Wśród nich pojawiają się też ludzie z wyższym wykształceniem.

Nowa placówka Bractwa powstaje w Bystrzejowicach Trzecich, w budynku dawnej szkoły podstawowej. Znajdą się tam mieszkania dla 35 bezdomnych oraz dla personelu oraz kaplica i kawiarenka internetowa. Ale Bystrzejowice będą przede wszystkim miejscem dla tych, którzy chcą pracować. Tak jak pan Władysław, bezrobotny tokarz z Lublina, który przychodzi po chleb na ul. Zieloną. - Była w życiu praca, a potem zakład zlikwidowali. Fach mam w ręku i szukam zatrudnienia - mówi.

Ośrodek ma przygotowywać do pracy. - Liczymy na pomoc firm, które zechcą zatrudnić naszych podopiecznych - dodaje Bylicki. - Ale chcemy także uruchomić własną produkcję: wyrób produktów garmażeryjnych, siatki ogrodzeniowej, brykietu ze słomy. Nasi podopieczni będą prowadzić też pracownię kowalstwa artystycznego.
Pieniądze na ośrodek Bractwo zamierza pozyskać z funduszy unijnych. - Niezbędna jest także pomoc ludzi, którzy przekażą w tym roku jeden procent swojego podatku na pomoc naszym podopiecznym - mówi Norbert Rudaś, pracownik biura "Alberta”.

JEDEN PROC. PODATKU MOŻESZ PRZEKAZAĆ BRACTWU MIŁOSIERDZIA ŚW. BRATA ALBERTA PRZY UL. ZIELONEJ 3, 20-082 LUBLIN, NR KONTA: BANK PKO BP II/O LUBLIN 35 1020 3150 0000 3702 0003 3936

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!