Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2010 r.
16:07
Edytuj ten wpis

Alma próbowała zablokować kontrowersyjny materiał TVP Lublin. Sąd odrzucił wniosek

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 11 A A

Sąd odrzucił w poniedziałek wniosek sieci delikatesów Alma, która chciała zakazać emisji reportażu z zaplecza marketu przygotowanego przez TVP Lublin. M.in. dlatego, że z filmu nie wynika, o jaki sklep chodzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziennikarze zajęli się delikatesami po tym, jak otrzymali nakręcony ukrytą kamerą film z zaplecza sklepu. Widać na nim m.in. niewłaściwie przechowywane towary. Reporterzy TVP Lublin dotarli do pracowników marketu, którzy anonimowo mówili do kamery np. o tym, że musieli przepakowywać nieświeże jaja do innych opakowań.

O ustanowienie zakazu rozpowszechniania filmu w telewizji i Internecie wystąpiła do lubelskiego sądu sieć delikatesów Alma, która w Lublinie ma swój sklep w nowej części Galerii Olimp. Firma uznała, że emisja reportażu godziłaby w jej dobre imię.

Sąd oddalił w poniedziałek ten wniosek. – Brak było podstaw do uwzględnienia argumentacji, że dziennikarze wybiórczo wykorzystali zebrane materiały prasowe i że działali pod z góry określoną tezę – wyjaśnia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – Sąd nie uznał też, że na podstawie materiału filmowego można się zorientować, jakiej konkretnie firmy on dotyczy – dodaje.

Decyzja nie jest prawomocna. Alma może się od niej odwołać. Ma na to tydzień. – Dopóki nie otrzymamy pisma z uzasadnieniem tego postanowienia nie możemy udzielić szerszego komentarza – stwierdza Monika Jędrzejczyk, rzecznik spółki Alma Market.

Póki co telewizja może bez przeszkód wyemitować kontrowersyjny reportaż. Czy się na to zdecyduje?
– Jeszcze pracujemy nad tym materiałem – mówi Tomasz Rakowski, który kieruje TVP Lublin. Cieszy się z postanowienia sądu. – To dobra wiadomość dla całego środowiska dziennikarskiego.

Reportaż miał być nadany już 4 stycznia, ale ówczesny szef telewizji Dariusz Sienkiewicz wstrzymał emisję po tym, jak Alma zagroziła pozwem o 100 tys. zł odszkodowania w odpowiedzi na prośbę dziennikarzy o odniesienie się do nagrań.

Sienkiewicz tłumaczy, że przekazywał wtedy władzę w TVP Lublin Rakowskiemu i jemu też chciał pozostawić decyzję w sprawie reportażu.

Otrzymane nagrania z zaplecza dziennikarze pracujący nad materiałem pokazali też szefowi lubelskiego sanepidu.

– Po ich obejrzeniu wysłałem kontrolę do delikatesów. Ujawniliśmy wtedy tylko drobne nieprawidłowości – mówi Paweł Policzkiewicz. – Sklep został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Almaman / 23 stycznia 2010 o 19:00
ppp napisał:
U nas w Piasecznie W Almie dzieje się to samo,w każdej tak samo się dzieje i ukrywają wszytko przed klijentami jeszcze więcej reklam w TVN MY WIEMY SWOJE .POZDRAWIAM


Jak nie wiesz to nie pisz... nie w każdej tak jest. Wiem bo tam pracuję
Avatar
ppp / 22 stycznia 2010 o 22:07
U nas w Piasecznie W Almie dzieje się to samo,w każdej tak samo się dzieje i ukrywają wszytko przed klijentami jeszcze więcej reklam w TVN MY WIEMY SWOJE .POZDRAWIAM
Avatar
z / 22 stycznia 2010 o 22:03
AA
Avatar
reallublin / 22 stycznia 2010 o 14:42
czemu nikt od razu nie zaalarmował? nie powiadomił specjalnych jednostek? policji aby zabezpieczyła dowody, np. popsute wędliny, czy w czasie przekładania jajek nikt z pracowników nie zadzwonił z ukrycia pod 112 ?
Avatar
byla pracownica / 21 stycznia 2010 o 23:35
hehe, ten reportaż to tylko przedsmak tego, co można napisać o delikatesach alma. Zawiodłam się gdyż myślałam, że okryje on więcej "mrocznych tajemnic".
Avatar
asfasf / 19 stycznia 2010 o 02:24
Uderzy w dobre imię sklepu HE HE HE go go biedronka go go biedronka
Kierowniczke do zwolnienia i mandat 300000 tyś zł a nie 300 zł SZOK jak mozna zepsute jaja kłaść na półki ????????????????? LUDZIE GDZIE JA ZYJE!!!
Avatar
Arek / 18 stycznia 2010 o 19:08
He he sami sobie narobili koło ogona, po tych artykułach na pewno z połowa więcej ludzi będzie chciała zobaczyć co Alma ma nam tak na prawdę do zaoferowania. Na złodzieju czapka gore...
Avatar
~gosc~ / 18 stycznia 2010 o 18:58
~: napisał:
Bezszczelność tego dziennika nie zna granic.To materiał wyborczej

[url="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7457599,Delikatesy_Alma_blokuja_emisje_reportazu_w_TVP_Lublin.html"]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...TVP_Lublin.html[/url]

Wywalanie nazwiska redkatora wołami nic nie da panno Mazuś.


wyluzuj, GW i tak malo kto czyta
Avatar
~czepiacz~ / 18 stycznia 2010 o 18:24
Bezszczelność tego dziennika nie zna granic.To materiał wyborczej

[url="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7457599,Delikatesy_Alma_blokuja_emisje_reportazu_w_TVP_Lublin.html"]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...TVP_Lublin.html[/url]

Wywalanie nazwiska redkatora wołami nic nie da panno Mazuś.
Avatar
Chłop Polski / 18 stycznia 2010 o 18:15
TO DZISIAJ KLIENT NIE MA PRAWA WIEDZIEĆ KTO GO TRUJE ? TO DZISIAJ OSZUST MA PRAWO DO OCHRONY DÓBR OSOBISTYCH? A DOBRO KLIENTA ?. JEGO DOBRA BĘDĄ PILNOWAŁY DRZWI OD WC ?.- PARANOJA,PARANOJA,PARANOJA,PARANOJA a mówił mi kiedyś śp.Dziadzio (właściciel majątku ziemskiego),że kapitalizm+demokracja = ku*** -wtedy nic z tego nie rozumiałem dopiero teraz po 30 latach zaczynam coś kumać
Avatar
Almaman / 23 stycznia 2010 o 19:00
ppp napisał:
U nas w Piasecznie W Almie dzieje się to samo,w każdej tak samo się dzieje i ukrywają wszytko przed klijentami jeszcze więcej reklam w TVN MY WIEMY SWOJE .POZDRAWIAM


Jak nie wiesz to nie pisz... nie w każdej tak jest. Wiem bo tam pracuję
Avatar
ppp / 22 stycznia 2010 o 22:07
U nas w Piasecznie W Almie dzieje się to samo,w każdej tak samo się dzieje i ukrywają wszytko przed klijentami jeszcze więcej reklam w TVN MY WIEMY SWOJE .POZDRAWIAM
Avatar
z / 22 stycznia 2010 o 22:03
AA
Avatar
reallublin / 22 stycznia 2010 o 14:42
czemu nikt od razu nie zaalarmował? nie powiadomił specjalnych jednostek? policji aby zabezpieczyła dowody, np. popsute wędliny, czy w czasie przekładania jajek nikt z pracowników nie zadzwonił z ukrycia pod 112 ?
Avatar
byla pracownica / 21 stycznia 2010 o 23:35
hehe, ten reportaż to tylko przedsmak tego, co można napisać o delikatesach alma. Zawiodłam się gdyż myślałam, że okryje on więcej "mrocznych tajemnic".
Avatar
asfasf / 19 stycznia 2010 o 02:24
Uderzy w dobre imię sklepu HE HE HE go go biedronka go go biedronka
Kierowniczke do zwolnienia i mandat 300000 tyś zł a nie 300 zł SZOK jak mozna zepsute jaja kłaść na półki ????????????????? LUDZIE GDZIE JA ZYJE!!!
Avatar
Arek / 18 stycznia 2010 o 19:08
He he sami sobie narobili koło ogona, po tych artykułach na pewno z połowa więcej ludzi będzie chciała zobaczyć co Alma ma nam tak na prawdę do zaoferowania. Na złodzieju czapka gore...
Avatar
~gosc~ / 18 stycznia 2010 o 18:58
~: napisał:
Bezszczelność tego dziennika nie zna granic.To materiał wyborczej

[url="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7457599,Delikatesy_Alma_blokuja_emisje_reportazu_w_TVP_Lublin.html"]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...TVP_Lublin.html[/url]

Wywalanie nazwiska redkatora wołami nic nie da panno Mazuś.


wyluzuj, GW i tak malo kto czyta
Avatar
~czepiacz~ / 18 stycznia 2010 o 18:24
Bezszczelność tego dziennika nie zna granic.To materiał wyborczej

[url="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7457599,Delikatesy_Alma_blokuja_emisje_reportazu_w_TVP_Lublin.html"]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...TVP_Lublin.html[/url]

Wywalanie nazwiska redkatora wołami nic nie da panno Mazuś.
Avatar
Chłop Polski / 18 stycznia 2010 o 18:15
TO DZISIAJ KLIENT NIE MA PRAWA WIEDZIEĆ KTO GO TRUJE ? TO DZISIAJ OSZUST MA PRAWO DO OCHRONY DÓBR OSOBISTYCH? A DOBRO KLIENTA ?. JEGO DOBRA BĘDĄ PILNOWAŁY DRZWI OD WC ?.- PARANOJA,PARANOJA,PARANOJA,PARANOJA a mówił mi kiedyś śp.Dziadzio (właściciel majątku ziemskiego),że kapitalizm+demokracja = ku*** -wtedy nic z tego nie rozumiałem dopiero teraz po 30 latach zaczynam coś kumać
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 32 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!