czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Ambasador Danii w Lublinie

Autor: TOMA

Kurtuazyjną wizytę w Lublinie złożył w środę ambasador Danii w Lublinie Ole Egberg Mikkelsen. Przed południem odwiedził Lubelski Urząd Wojewódzki.

Tematem jego rozmowy z wojewodą była m.in. planowana w rejonie ul. Mełgiewskiej budowa elektrowni na biomasę. – O jej powstaniu zadecydują radni i mieszkańcy. Ale mogę opowiedzieć o doświadczeniach związane z tą stosowaną u nas od 25 lat technologią. Pamiętam, że w naszym kraju ćwierć wieku temu też było wiele obaw, ale one zniknęły, kiedy okazało się, że są to bardzo dobre rozwiązania – mówił Ole Egberg Mikkelsen.

Podczas wizyty nie mogło zabraknąć tematu sobotniego meczu Polska-Dania w eliminacjach do piłkarskich mistrzostw świata. – Zmierzą się dwie dobre drużyny i lepsza z nich wygra – odparł dyplomatycznie ambasador, zapytany o wynik meczu.

Czytaj więcej o: Urząd Wojewódzki dania
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 października 2016 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PRZESTAŃCIE SIĘ OŚMIESZAĆ! Ambasador w panoramie Lubelszczyzny nie użył, a Zalewa i Czarnek określeniem tym się posłużył! Wścik w główce siedzi i o Lubelszczyźnie bredzi i obaj to utwierdzili w swej udzielonej wypowiedzi. Media telewizyjne i radiowe urojenia podkreślają, kłamstwo rozpowszechniają i świadomie wciskają, ponieważ w główce lubelskie złudzenia posiadają i bezmyślnie woj. lubelskie - Lubelszczyzną zowią! Morał to taki: kłamcy z Lublina kiedy zrozumiecie iż prawdy historycznej Polski nigdy nie zmienicie? >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!