sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Ambasador Rosji w Lublinie. Szkoły będą promować język rosyjski

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lutego 2011, 18:31
Autor: (mb)

Wśród gości znalazł się m.in. ambasador Rosji w Polsce Aleksander Aleksiejew.  (Fot. Maciej Kaczanow
Wśród gości znalazł się m.in. ambasador Rosji w Polsce Aleksander Aleksiejew. (Fot. Maciej Kaczanow

VI Liceum im. Hugona Kołłątaja i cztery lubelskie gimnazja będą wspólnie promować język rosyjski. W piątek dyrektorowie tych szkół podpisali umowę o współpracy.

Okazją był Dzień Kultury i Języka Rosyjskiego, który organizowało liceum przy ul. Mickiewicza. Wśród gości znalazł się m.in. ambasador Rosji w Polsce Aleksander Aleksiejew. A programie była m.in. część artystyczna w wykonaniu uczniów VI LO oraz gimnazjów nr: 1, 11, 18 i 26 oraz specjalne seminarium.

Na koniec dyrektorzy VI LO oraz czterech gimnazjów biorących udział w imprezie podpisali umowę o współpracy w dziedzinie promocji języka rosyjskiego. – To zdarzenie wyjątkowe – podkreśla Dariusz Tomczuk, dyrektor VI LO. – Chcemy, aby podjęte przez nas działania zostały uwieńczone sukcesem we współpracy szkół zaangażowanych w promocję kultury rosyjskiej oraz nauczanie języka rosyjskiego.
Wcześniej ambasador Rosji spotkał się z władzami województwa i Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Przyznał, że jest pozytywnie zaskoczony zainteresowaniem kulturą Rosji, jakie wykazują młodzi Polacy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Claudia
prof.dr Hab.PaweŁ
gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Claudia
Claudia (28 lutego 2011 o 00:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Krecia robota dla Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS i ich odpowiednika z tej drugiej co do wielkości i znaczenia uczelni lubelskiej. Oni tam od lat uczą rosyjskiego od podstaw i nie muszą wykorzeniać złych nawyków, nabytych przez uczniów w trakcie nauki w szkołach średnich. (Dobrym przykładem nie udało się [niestety!] zarazić szefów innych filologii). Tabula rasa najczystszej wody - to i wyniki mają! Przez to tłumaczy rosyjskiego u nas dostatek - choć za psami rzucać. Ergo Pani Izabela Kasperek delikatnie mija się z prawdą - nawet nie śmiem podejrzewać, że z wyrachowania, bo co Pani Polonistce po godzinach dla konkurencji?...
Rozwiń
prof.dr Hab.PaweŁ
prof.dr Hab.PaweŁ (26 lutego 2011 o 11:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A po co mi uczyć się ruskiego wystarczy ,że umiem strzelać
Rozwiń
gość
gość (26 lutego 2011 o 08:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już się w Zamoyu wyedukowali po rosyjsku, teraz się wyuczą w VI LO , która szkoła średnia kolejna do propagadny, z której nic nie wynika
Rozwiń
Gość
Gość (26 lutego 2011 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='smutny marian' timestamp='1298681345' post='442860']
podobno w uni jesteśmy.. a tu lenin wiecznie żywy. spasiba PO ku***.
[/quote]
Ale co ma UE do tego?? Czyżby UE było drugim ZSRR i był przymus uczenia się tylko jego języków?? Tutaj chodzi o promowanie, a nie zmuszanie. Poza tym Ukraina w perspektywie 15-20 lat wstąpi do Unii, czy tego deb***e z UE chcą czy nie, nam, jako województwu na pewno to się BARDZO opłaci. Żeby jeszcze Łukaszenka odszedł to i może Białoruś wejdzie za jakieś 20 lat, to wtedy skończy się "ściana wschodnia" a zaczną poważne interesy i normalny rozwój. Do tego właśnie potrzeby rosyjski, bo to Lingua Franca byłego ZSRR, nie angielski.
A może by tak pomyśleć o tureckim?? A może serbski/chorwacki?? Trzeba poszerzać horyzonty, a nie tylko tkwić w tym angloamerykańskim i maraźmie. Po cholerę się ludzie uczą hiszpańskiego?? Po co to komu potrzebna, czyżby Polska stała się republiką bananową, leżącą w Ameryce Południowej??
Rozwiń
smutny marian
smutny marian (26 lutego 2011 o 01:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
podobno w uni jesteśmy.. a tu lenin wiecznie żywy. spasiba PO ku***.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!