Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 sierpnia 2009 r.
12:40
Edytuj ten wpis

Amstaff rzucił się na dwie kobiety, obie dotkliwie pogryzł

Autor: Zdjęcie autora er
0 10 A A

Należący do sąsiadki amstaf pogryzł 23-letnią mieszkankę ul. Walecznych w Lublinie i jej 18-letnią siostrę. Właścicielka trzymała psa na smyczy ale nie potrafiła nad nim zapanować.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Około godziny 23-ciej 18-letnia kobieta wyprowadziła przed blok swego psa. Zaatakował go amstaff. Agresywny pies był trzymany na smyczy przez właścicielkę. Nie miał jednak kagańca.

18-latka próbowała rozdzielić psy. Pomagała jej w tym jej 23-letnia siostra. Wówczas amstaff rzucił się na kobiety. Obydwie ugryzł. Rana u 23-latki ukazała się na tyle poważna, że kobieta została zabrana przez karetkę do szpitala.

Sprawą zajęła się policja. - Właściwe zabezpieczenie zwierząt tak, aby nikogo nie pogryzły, należy do podstawowych obowiązków ich właściciela – mówi Arkadiusz Arciszewski, z lubelskiej policji. - Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polak / 6 sierpnia 2009 o 11:21
Male pieski pewne opieki biegajace bez smyczy badz na smyczy wyciaganej obszczekuja inne psy prowokujac je do ataku.
To jest instynkt ,ktory mozna opanowac.
Wlascicie roznej masci kundelkow reaguja na zwracana uwage przewaznie ,ze jest maly i nie gryzie. Ale prowokuje i stanowi zagrozenie w miejscach publicznych.
Przeklada to sie tez na ludzi przewaznie politykow ,prowokuje nastepnie z podwinietym ogonem szuka ratunku u swego pana.
Kundel zawinil, amstafa powiesza.
Avatar
nissan / 6 sierpnia 2009 o 07:05
Ast napisał:
i tu się mylisz!!!! Amstaff wcale nie należy do rasy uznanej za groźną i nie trzeba mieć papierów na jego posiadanie!!!!!!! Niedoinformowanym polecam lekturę : Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne - (Dz. U. Nr 77, poz. 687). Kolejna sprawa-autor artykułu napisał:" Agresywny pies był trzymany na smyczy przez właścicielkę. Nie miał jednak kagańca." Pies prowadzony na smyczy nie musi mieć kagańca, chyba że należy do rasy psów uznawanych za agresywne i tu znów kłania sie znajomość Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nie zabierajcie głosu jak się nie znacie!!! i zgadzam się z Pitbullem, ze takiego psa trzeba umieć wychować!!!!!! Sama mam Amstaffkę, bardzo dobrze ułożoną i jakoś w ciągu 10-ciu lat nie miałam z nią najmniejszego problemu. Pozdrawiam wszystkich miłośników Amstaffów i Pitbulli, najukochańszych psów na świecie!!!



Właśnie, jak to jest? Wszystkie psy dobre, spokojne i nie należy zakładać kagańca jeżeli jest na smyczy, to idiotyzm!A ten przypadek ,że właścicielka nie była w stanie go powstrzymać? Tam gdzie głupota nie zna granic powinna wkraczać kara i nie prawda jest,że psy prowadzane na smyczy nie muszą!!!!!!!!!!! bez względu jaki to jest pies duży, mały, czrny, brązowy na spacerze musi spełniać dwa warunki: ma być prowadzony na smyczy i w kagańcu, a jego prowadzący wyposazony w woreczek i łopatkę(choć nie koniecznie) do zbierania odchodów po psie! Kto spełnia takie warunki?ANO NIKT.



Właśnie, jak to jest? Wszystkie psy dobre, spokojne i nie należy zakładać kagańca jeżeli jest na smyczy, to idiotyzm!A ten przypadek ,że właścicielka nie była w stanie go powstrzymać? Tam gdzie głupota nie zna granic powinna wkraczać kara i nie prawda jest,że psy prowadzane na smyczy nie muszą!!!!!!!!!!! bez względu jaki to jest pies duży, mały, czrny, brązowy na spacerze musi spełniać dwa warunki: ma być prowadzony na smyczy i w kagańcu, a jego prowadzący wypo... rozwiń
Avatar
polak / 5 sierpnia 2009 o 22:19
Maz prawo do wlasnego zdania pod warunkiem ,ze jestes homo sapiens .To wlasnie glupota powodem tego zdarzenia.
glupota tych poszkodowanych .bo ich p[ies sprowokowal i tez nie mial kaganca.Glupota bylo wlazenie pomiedzy walczace psy zamiast pomoc wlasciciele amstafa odciadnac od psa.Glupota opiekunki amstafa bylo ,ze nie uchronila swojego psa przed agresja i nie zalozyla mu kaganca.
Rozumujac ta jak ty uwazam ,ze niektorzy ludzie nie powinni miec dzieci ,a tym bardziej psow.
Urodzic kazda moze ale wychowac na normalnego to nie obowiazek lecz odpowiedzialnosc i przewidywanie skutkow.
Chcesz kogos chronic badz odpowiedzialny i mysl bo jestes podobno czlowiekiem.
Maz prawo do wlasnego zdania pod warunkiem ,ze jestes homo sapiens .To wlasnie glupota powodem tego zdarzenia.
glupota tych poszkodowanych .bo ich p[ies sprowokowal i tez nie mial kaganca.Glupota bylo wlazenie pomiedzy walczace psy zamiast pomoc wlasciciele amstafa odciadnac od psa.Glupota opiekunki amstafa bylo ,ze nie uchronila swojego psa przed agresja i nie zalozyla mu kaganca.
Rozumujac ta jak ty uwazam ,ze niektorzy ludzie nie powinni miec dzieci ,a tym bardziej psow.
Urodzic kazda moze ale wychowac na normalnego to... rozwiń
Avatar
jon / 5 sierpnia 2009 o 21:21
ludzie chorzy umysłowo trzymają takie psy
Avatar
polak / 5 sierpnia 2009 o 18:23
Istnieje lista ras uznanych za niebezpieczne.Kryterium jest proste duzy ciezki pies nawet w zabawie moze uczynic krzywde.
Naturalny u psa instynkt dominacji i wlasnegp terytorium ,a takze ocena zagrozenia przez innego psa ,,opiekujacej? sie nim wlascicielki powoduje automatyczna reakcje.
Niektorzy ludzie uwazaja ,ze wystarczy dac jesc i wyprowadzic.
Z psami bez wzgledu na rase trzeba przebywac ,uczyc zachowan latami,a bezwzglednie w miejscach publicznych prowadzic na krotkiej smyczy.
Mam psa z tych ras,pilnuje go by inne psy luzem biegajace i nieraz atakujace go ,,przy komentarzach durnuch wlascicieli moj jest maly i nie gryzie nie wywolaly agresji. Nauczylem mojego psa ni reagowania na ataki i prowokacje innych psow.
Na spacerze jest na smyczy ze mna i olewa inne psy po prostu nie reaguje na zaczepki.
Wydaje mi sie ,ze zdarzenie swowodowal inny pies szczekaniem .Wlasciciel nie zapanowal nad masa i stalo to co sie stalo.
Poznym wieczorem i w miejscach publicznych pies powinien miec bezwzglednie kaganiec.
W przypadku upalow wychodze ze swoim psem na smyczy w teren zacieniany i nie zakladam kaganca.Pies chlodzi sie otwierajac pysk i nie w glowie mu agresja.
Istnieje lista ras uznanych za niebezpieczne.Kryterium jest proste duzy ciezki pies nawet w zabawie moze uczynic krzywde.
Naturalny u psa instynkt dominacji i wlasnegp terytorium ,a takze ocena zagrozenia przez innego psa ,,opiekujacej? sie nim wlascicielki powoduje automatyczna reakcje.
Niektorzy ludzie uwazaja ,ze wystarczy dac jesc i wyprowadzic.
Z psami bez wzgledu na rase trzeba przebywac ,uczyc zachowan latami,a bezwzglednie w miejscach publicznych prowadzic na krotkiej smyczy.
Mam psa z tych ras,pilnuje go by... rozwiń
Avatar
Ast / 5 sierpnia 2009 o 18:18
i tu się mylisz!!!! Amstaff wcale nie należy do rasy uznanej za groźną i nie trzeba mieć papierów na jego posiadanie!!!!!!! Niedoinformowanym polecam lekturę : Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne - (Dz. U. Nr 77, poz. 687). Kolejna sprawa-autor artykułu napisał:" Agresywny pies był trzymany na smyczy przez właścicielkę. Nie miał jednak kagańca." Pies prowadzony na smyczy nie musi mieć kagańca, chyba że należy do rasy psów uznawanych za agresywne i tu znów kłania sie znajomość Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nie zabierajcie głosu jak się nie znacie!!! i zgadzam się z Pitbullem, ze takiego psa trzeba umieć wychować!!!!!! Sama mam Amstaffkę, bardzo dobrze ułożoną i jakoś w ciągu 10-ciu lat nie miałam z nią najmniejszego problemu. Pozdrawiam wszystkich miłośników Amstaffów i Pitbulli, najukochańszych psów na świecie!!!
i tu się mylisz!!!! Amstaff wcale nie należy do rasy uznanej za groźną i nie trzeba mieć papierów na jego posiadanie!!!!!!! Niedoinformowanym polecam lekturę : Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne - (Dz. U. Nr 77, poz. 687). Kolejna sprawa-autor artykułu napisał:" Agresywny pies był trzymany na smyczy przez właścicielkę. Nie miał jednak kagańca." Pies prowadzony na smyczy nie musi mieć kagańca, c... rozwiń
Avatar
Pit bull / 5 sierpnia 2009 o 16:30
Takie psy trzeba umieć wychować a nie tylko umieć dać mu jeść.Nie są to wcale grożne psy to kwestia wychowania wiem bo sam mam pit bulla skoro ktoś nie umie go wychować niech go nie kupuje pseudo hodowców jest wielu dlaczego nikt nie pisze że owczarek niemiecki albo jakies tam inne nawet mieszańce kogos pogryzly tylko glupie gadanie amstaff pit bull zabójcy głupie przekonanie głupich ludzi tyle.
Avatar
ebro / 5 sierpnia 2009 o 15:01
Amstaff rasa uznana za groźną, trzeba miec papier na jego posiadanie.
Przetrzepać d*py właścicielom wszystkich amstaffów, pittbulli i podobnych. Miasto sporo pieniezy zarobi na mandatach.
Avatar
józia / 5 sierpnia 2009 o 14:53
skoro właścicielka nie potrafiła zapanować to skierowac właścicielkę do psychitryka na badania!!! lepiej niech tam sie znajdzie zanim dojdzie do takiej tragedii jak z dzieckiem w Krakowie...
Avatar
Normalny / 5 sierpnia 2009 o 13:56
To nie jest wina psa.To wina bezmózgowców nazywających siebie miłośnikami zwierząt!
Avatar
polak / 6 sierpnia 2009 o 11:21
Male pieski pewne opieki biegajace bez smyczy badz na smyczy wyciaganej obszczekuja inne psy prowokujac je do ataku.
To jest instynkt ,ktory mozna opanowac.
Wlascicie roznej masci kundelkow reaguja na zwracana uwage przewaznie ,ze jest maly i nie gryzie. Ale prowokuje i stanowi zagrozenie w miejscach publicznych.
Przeklada to sie tez na ludzi przewaznie politykow ,prowokuje nastepnie z podwinietym ogonem szuka ratunku u swego pana.
Kundel zawinil, amstafa powiesza.
Avatar
nissan / 6 sierpnia 2009 o 07:05
Ast napisał:
i tu się mylisz!!!! Amstaff wcale nie należy do rasy uznanej za groźną i nie trzeba mieć papierów na jego posiadanie!!!!!!! Niedoinformowanym polecam lekturę : Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne - (Dz. U. Nr 77, poz. 687). Kolejna sprawa-autor artykułu napisał:" Agresywny pies był trzymany na smyczy przez właścicielkę. Nie miał jednak kagańca." Pies prowadzony na smyczy nie musi mieć kagańca, chyba że należy do rasy psów uznawanych za agresywne i tu znów kłania sie znajomość Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nie zabierajcie głosu jak się nie znacie!!! i zgadzam się z Pitbullem, ze takiego psa trzeba umieć wychować!!!!!! Sama mam Amstaffkę, bardzo dobrze ułożoną i jakoś w ciągu 10-ciu lat nie miałam z nią najmniejszego problemu. Pozdrawiam wszystkich miłośników Amstaffów i Pitbulli, najukochańszych psów na świecie!!!



Właśnie, jak to jest? Wszystkie psy dobre, spokojne i nie należy zakładać kagańca jeżeli jest na smyczy, to idiotyzm!A ten przypadek ,że właścicielka nie była w stanie go powstrzymać? Tam gdzie głupota nie zna granic powinna wkraczać kara i nie prawda jest,że psy prowadzane na smyczy nie muszą!!!!!!!!!!! bez względu jaki to jest pies duży, mały, czrny, brązowy na spacerze musi spełniać dwa warunki: ma być prowadzony na smyczy i w kagańcu, a jego prowadzący wyposazony w woreczek i łopatkę(choć nie koniecznie) do zbierania odchodów po psie! Kto spełnia takie warunki?ANO NIKT.



Właśnie, jak to jest? Wszystkie psy dobre, spokojne i nie należy zakładać kagańca jeżeli jest na smyczy, to idiotyzm!A ten przypadek ,że właścicielka nie była w stanie go powstrzymać? Tam gdzie głupota nie zna granic powinna wkraczać kara i nie prawda jest,że psy prowadzane na smyczy nie muszą!!!!!!!!!!! bez względu jaki to jest pies duży, mały, czrny, brązowy na spacerze musi spełniać dwa warunki: ma być prowadzony na smyczy i w kagańcu, a jego prowadzący wypo... rozwiń
Avatar
polak / 5 sierpnia 2009 o 22:19
Maz prawo do wlasnego zdania pod warunkiem ,ze jestes homo sapiens .To wlasnie glupota powodem tego zdarzenia.
glupota tych poszkodowanych .bo ich p[ies sprowokowal i tez nie mial kaganca.Glupota bylo wlazenie pomiedzy walczace psy zamiast pomoc wlasciciele amstafa odciadnac od psa.Glupota opiekunki amstafa bylo ,ze nie uchronila swojego psa przed agresja i nie zalozyla mu kaganca.
Rozumujac ta jak ty uwazam ,ze niektorzy ludzie nie powinni miec dzieci ,a tym bardziej psow.
Urodzic kazda moze ale wychowac na normalnego to nie obowiazek lecz odpowiedzialnosc i przewidywanie skutkow.
Chcesz kogos chronic badz odpowiedzialny i mysl bo jestes podobno czlowiekiem.
Maz prawo do wlasnego zdania pod warunkiem ,ze jestes homo sapiens .To wlasnie glupota powodem tego zdarzenia.
glupota tych poszkodowanych .bo ich p[ies sprowokowal i tez nie mial kaganca.Glupota bylo wlazenie pomiedzy walczace psy zamiast pomoc wlasciciele amstafa odciadnac od psa.Glupota opiekunki amstafa bylo ,ze nie uchronila swojego psa przed agresja i nie zalozyla mu kaganca.
Rozumujac ta jak ty uwazam ,ze niektorzy ludzie nie powinni miec dzieci ,a tym bardziej psow.
Urodzic kazda moze ale wychowac na normalnego to... rozwiń
Avatar
jon / 5 sierpnia 2009 o 21:21
ludzie chorzy umysłowo trzymają takie psy
Avatar
polak / 5 sierpnia 2009 o 18:23
Istnieje lista ras uznanych za niebezpieczne.Kryterium jest proste duzy ciezki pies nawet w zabawie moze uczynic krzywde.
Naturalny u psa instynkt dominacji i wlasnegp terytorium ,a takze ocena zagrozenia przez innego psa ,,opiekujacej? sie nim wlascicielki powoduje automatyczna reakcje.
Niektorzy ludzie uwazaja ,ze wystarczy dac jesc i wyprowadzic.
Z psami bez wzgledu na rase trzeba przebywac ,uczyc zachowan latami,a bezwzglednie w miejscach publicznych prowadzic na krotkiej smyczy.
Mam psa z tych ras,pilnuje go by inne psy luzem biegajace i nieraz atakujace go ,,przy komentarzach durnuch wlascicieli moj jest maly i nie gryzie nie wywolaly agresji. Nauczylem mojego psa ni reagowania na ataki i prowokacje innych psow.
Na spacerze jest na smyczy ze mna i olewa inne psy po prostu nie reaguje na zaczepki.
Wydaje mi sie ,ze zdarzenie swowodowal inny pies szczekaniem .Wlasciciel nie zapanowal nad masa i stalo to co sie stalo.
Poznym wieczorem i w miejscach publicznych pies powinien miec bezwzglednie kaganiec.
W przypadku upalow wychodze ze swoim psem na smyczy w teren zacieniany i nie zakladam kaganca.Pies chlodzi sie otwierajac pysk i nie w glowie mu agresja.
Istnieje lista ras uznanych za niebezpieczne.Kryterium jest proste duzy ciezki pies nawet w zabawie moze uczynic krzywde.
Naturalny u psa instynkt dominacji i wlasnegp terytorium ,a takze ocena zagrozenia przez innego psa ,,opiekujacej? sie nim wlascicielki powoduje automatyczna reakcje.
Niektorzy ludzie uwazaja ,ze wystarczy dac jesc i wyprowadzic.
Z psami bez wzgledu na rase trzeba przebywac ,uczyc zachowan latami,a bezwzglednie w miejscach publicznych prowadzic na krotkiej smyczy.
Mam psa z tych ras,pilnuje go by... rozwiń
Avatar
Ast / 5 sierpnia 2009 o 18:18
i tu się mylisz!!!! Amstaff wcale nie należy do rasy uznanej za groźną i nie trzeba mieć papierów na jego posiadanie!!!!!!! Niedoinformowanym polecam lekturę : Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne - (Dz. U. Nr 77, poz. 687). Kolejna sprawa-autor artykułu napisał:" Agresywny pies był trzymany na smyczy przez właścicielkę. Nie miał jednak kagańca." Pies prowadzony na smyczy nie musi mieć kagańca, chyba że należy do rasy psów uznawanych za agresywne i tu znów kłania sie znajomość Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nie zabierajcie głosu jak się nie znacie!!! i zgadzam się z Pitbullem, ze takiego psa trzeba umieć wychować!!!!!! Sama mam Amstaffkę, bardzo dobrze ułożoną i jakoś w ciągu 10-ciu lat nie miałam z nią najmniejszego problemu. Pozdrawiam wszystkich miłośników Amstaffów i Pitbulli, najukochańszych psów na świecie!!!
i tu się mylisz!!!! Amstaff wcale nie należy do rasy uznanej za groźną i nie trzeba mieć papierów na jego posiadanie!!!!!!! Niedoinformowanym polecam lekturę : Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne - (Dz. U. Nr 77, poz. 687). Kolejna sprawa-autor artykułu napisał:" Agresywny pies był trzymany na smyczy przez właścicielkę. Nie miał jednak kagańca." Pies prowadzony na smyczy nie musi mieć kagańca, c... rozwiń
Avatar
Pit bull / 5 sierpnia 2009 o 16:30
Takie psy trzeba umieć wychować a nie tylko umieć dać mu jeść.Nie są to wcale grożne psy to kwestia wychowania wiem bo sam mam pit bulla skoro ktoś nie umie go wychować niech go nie kupuje pseudo hodowców jest wielu dlaczego nikt nie pisze że owczarek niemiecki albo jakies tam inne nawet mieszańce kogos pogryzly tylko glupie gadanie amstaff pit bull zabójcy głupie przekonanie głupich ludzi tyle.
Avatar
ebro / 5 sierpnia 2009 o 15:01
Amstaff rasa uznana za groźną, trzeba miec papier na jego posiadanie.
Przetrzepać d*py właścicielom wszystkich amstaffów, pittbulli i podobnych. Miasto sporo pieniezy zarobi na mandatach.
Avatar
józia / 5 sierpnia 2009 o 14:53
skoro właścicielka nie potrafiła zapanować to skierowac właścicielkę do psychitryka na badania!!! lepiej niech tam sie znajdzie zanim dojdzie do takiej tragedii jak z dzieckiem w Krakowie...
Avatar
Normalny / 5 sierpnia 2009 o 13:56
To nie jest wina psa.To wina bezmózgowców nazywających siebie miłośnikami zwierząt!