wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Andrzej Pruszkowski triumfuje

  Edytuj ten wpis

Sąd uznał, że uchwała sejmiku pozwalająca na odwołanie Andrzeja Pruszkowskiego z lubelskiego oddziału ANR była bezprawna.

Tak uznał wczoraj sąd.

Pruszkowski stracił stanowisko szefa lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w kwietniu, już za rządów w województwie koalicji PO-PSL. Ponieważ był radnym, agencja potrzebowała zgody sejmiku. Dostała ją. - Uchwała nie miała uzasadnienia i dlatego powinna być uchylona - zaprotestował Andrzej Pruszkowski w piśmie do wojewody. Przewodniczący sejmiku Jacek Czerniak (SLD) tłumaczył, że w przepisach nie ma zapisanego wprost wymogu, że w przypadku podejmowania podobnych uchwał trzeba je uzasadniać. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

- Nawet jak ktoś chciał mnie zwolnić z pracy to powinien podać powody. Radni muszą znać uzasadnienie przed głosowaniem - mówi Pruszkowski. I dodaje: Mam satysfakcję, że w Rzeczypospolitej liczy się prawo, a nie siła rządzącej aktualnie partii.

Wczorajszy wyrok nie jest prawomocny. - Muszę przeczytać uzasadnienie i poprosić o opinię radców prawnych. Mamy trzy możliwości: uznanie wyroku, złożenie wniosku o jego kasację lub przyjęcie przez sejmik uchwał z uzasadnieniem - ocenia przewodniczący Czerniak.

Pruszkowski nie chce wracać do ANR, czeka na ruch jej prezesa i wzmocniony wyrokiem sądu administracyjnego rozważa teraz wystąpienie
do sądu pracy.

- Agencja nie naruszyła prawa, gdyż dysponowała zgodą Sejmiku Województwa Lubelskiego. Nie możemy na podstawie dzisiejszej decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego odpowiadać za ewentualne skutki działań sejmiku. Sąd oceniał decyzję (i tryb jej podejmowania) sejmiku a nie agencji - stwierdza Grażyna Kapelko rzecznik ANR.

Rafał Panas
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lubelak
artur890
KK
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lubelak
Lubelak (8 października 2008 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spokojnie, spokojnie. Zapadnie wyrok, Sad Pracy zasadzi 5-cio cyfrowe odszkodwanie, odszkodowanie zostanie bardzo szybko wyplacone i jedyne co bedzie trzeba zrobic nam to wyegzekwowac obiazenie tymi kosztami osob odpowiedzialnych. I poszkodowanego koledzy z sejmiku pokryja to z wlasnej kieszeni. To tyle. Koniec .
Rozwiń
artur890
artur890 (8 października 2008 o 08:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to ten sam Pan który: wyrzucił giełdę z Lublina i teraz jest w Niemcach z powodu czego lublin od kilkunastu lat mam mniejsze wpływy do kasy 3-4 mln/rok, nie zgodził się by Lublin wprowadzić jako organizatora ME2012 mówiąc, że i tak polska nie wygra, dzięki któremu jak stracił urzad Prezydenya M. Lublina powstała strefa ekonomiczna, jak były wybory na Prezydenta M. Lublin dał swoim podwładnym po raz pierwszy od 7 lat podwy zki!!!, został wygwizdany przez 4,5 tys. osób zebranych na Globusie z okazji otwarcia hali, i możnaby tak wyliczać i wyliczac.
Panie Pruszkowski Pan już i honor, etykę i moralność starcił. Niech Pan odejdzie najdalej z Lublinia jak się da i oszczędzi nam wstudu.
Rozwiń
KK
KK (8 października 2008 o 07:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CÓŻ TY KOMENTOWAĆ ,TRZYMA SIĘ RĘKAMI I NOGAMI KORYTA I TYLE,BEZNADZIEJNY BYŁ TO PREZYDENT I TAKI ZOSTAŁ
Rozwiń
em6164cd
em6164cd (8 października 2008 o 06:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i jego spotkala zasluzona za bufonade itp. k a r a.Sad wydal nieusprawiedliwy wyrok.TO JEST PROZA ZYCIA.NIGDY ZDOBYCIE POZYCJI PO TRUPACH NIE JEST SZCZESCIEM.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!