Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 marca 2017 r.
12:13

Anonimowa gazetka uderza w Krzysztofa Żuka. Kto jest jej autorem?

99 92 A A

W skrzynkach pocztowych mieszkańców Lublina pojawiła się nietypowa korespondencja. Formą przypomina gazetę, na okładce której znajduje się hasło "Murem za stołkami Żuka". Prezentuje powiązania pracownicze miejskich radnych i urzędników - pisze lubelska "Fundacja Wolności".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod hasłem „Lokalne klany i powiązania” zamieszczone są informacje nt. radnego Michała Krawczyka (pracuje w MOSiR a jednocześnie jest Przewodniczącym Komisji Budżetowo-Ekonomicznej Rady Miasta), Leszka Daniewskiego (Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta oraz pracownik MPWiK), Jakuba Kosowskiego (Dyrektor Wydziały Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta) czy Marka Lembrycha (Doradca Prezydenta ds. Sportu).

Pracownicy podlegli prezydentowi Żukowi

Na kolejnej stronie można znaleźć zestawienie 22 osób, podlegających służbowo prezydentowi miasta. Są tam zdjęcia m. in. prezesów miejskich spółek, doradców prezydenta, dyrektorów wydziałów w urzędzie miasta, dyrektorów jednostek organizacyjnych miasta.

Autor publikacji informuje o ich rocznych wynagrodzeniach oraz zajmowanych stanowiskach.

Na dole strony znajduje się podsumowanie: „To jest koszt utrzymania części muru, który stoi za Żukiem: 11 224 000 zł?”

Czyja to gazeta?

Nie wiadomo, kto jest wydawcą publikacji. W gazecie nie znajdziemy informacji nt. jej autorów ani nakładu. Z pewnością za tym przedsięwzięciem stoi ktoś będący w opozycji do obecnej ekipy rządzącej w urzędzie miasta. Być może w przeciągu kilku dni autor sam się ujawni?

Fundacja pyta o partyjne wydatki na gazety

Fundacja Wolności zwróciła się dziś do biur dwóch największych partii politycznych w Lublinie – Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości z pytaniami o pieniądze wydatkowane na wydawanie gazet:

1. Czy od 1 stycznia 2016 roku do dnia rozpatrzenia wniosku partia wydawała/opłacała wydawanie materiałów w formie gazety?

2. Jeśli tak, wnoszę o udostępnienie informacji o wszystkich kosztach związanych z poszczególnymi publikacjami oraz przedłożenie dokumentów księgowych potwierdzających koszty.

3. Wnoszę o udostępnienie treści w/w materiałów.

Obydwie partie mają do 14 dni na udzielenie odpowiedzi.

Artykuł pochodzi ze strony Fundacji Wolności

Komentarze 92

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 12:51
+1
niech pruszon pokaże kto gdzie pracował jak on był prezydentem, hipokryci
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 12:41
+1
Pewnie poseł Tułajew i radny Pitucha będą przysięgać na wszystkie świętości ( jak Kaczyński ), że nic o tym nie wiedzą. Kłamcy i obłudnicy. Wiadomo, że atak na samorządy kiedyś się zacznie, ale nie sądziłem, że w tak ordynarny sposób.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 12:37
+1
Śmierdzi trochę kukizowcami. Pisiory chyba by się tego nie załapali bo wiedzą że jakby zacząć ich wymieniać te ich wszystkie stołki, komisje przeciwalkoholowe itp to papieru nie starczy. A sama gazetka jest dość śmieszna. Insynuuacja, że jest coś złego w pracy w instytucjach samorządowych przez radnych. A gdzie mają pracować? Jak będą pracować w biznesie to wtedy będzie z kolei, że konflikt interesów. Najlepiej to być bezrobotnym kukizowcem i cały dzień hejtować na wszystkich forach ze swojego profilu na FB pełnego grafik patriotycznych i złotych myśli.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 12:29
+1
Szkoda, że PiSowi takiej gazetki nie zrobili bo stron by zbrakło...
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 12:28
+1
Bo jak nie PiS to kto? :-D
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 12:26
+1
"Jaka masz pewnosc ze to Pis jest autorem ?", lol Kam, Ty tak serio? Kto chce przejąć władzę w Lublinie? PiS. Kto zyska na stracie Żuka? PiS. Kto lubuje się w takich chwytach poniżej pasa? PiS. Ale nie, masz rację, to na pewno niezadowolony obywatel, niepowiązany z żadną partią postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i walczyć z Żukiem. A że PiS na tym najwięcej zyska to tylko przypadek.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 12:25
+1
a kto pisze, że pis jest autorem. Jest tylko stwierdzenie, że zabrakło informacji takiej
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 12:19
+1
Dziwne, że w gazetce nie dopisali, ile kosztuje utrzymanie nowych dyrektorów z nadania pis w spółkach skarbu państwa, co za hipokryzja
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 12:10
Wreszcie ktoś opisał tę hydrę drążącą kieszenie podatników. Kto może odsprzedać 1 egzemplarz tej publikacji?
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 18:13
O widzę, że lokalne gazety czytają w przeważającej większości urzędnicy i pracownicy owych "samorządowych" spółek= po linii partyjnej nieważne jakiej= trollują się nawzajem a to na PIS a to na PO i dla tych głąbów nie ma znaczenia, ze ktoś zadał sobie trud by być może odkryć gigantyczny przekręt. Dziwne, że nie wpadł na to zaden z lokalnych dziennikarzy i że którakolwiek z lubelskich opłacanych przez miasto gazet coś takiego napisała. Czyzby uśmiech do nowej władzy , jaka by ona miała nie być?
Avatar
Gość / 22 marca 2017 o 12:10
Wreszcie ktoś opisał tę hydrę drążącą kieszenie podatników. Kto może odsprzedać 1 egzemplarz tej publikacji?
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 18:13
O widzę, że lokalne gazety czytają w przeważającej większości urzędnicy i pracownicy owych "samorządowych" spółek= po linii partyjnej nieważne jakiej= trollują się nawzajem a to na PIS a to na PO i dla tych głąbów nie ma znaczenia, ze ktoś zadał sobie trud by być może odkryć gigantyczny przekręt. Dziwne, że nie wpadł na to zaden z lokalnych dziennikarzy i że którakolwiek z lubelskich opłacanych przez miasto gazet coś takiego napisała. Czyzby uśmiech do nowej władzy , jaka by ona miała nie być?
Avatar
Gość / 17 marca 2017 o 18:10
Ludzie, czy wy powariowaliście?! Jeśli to jest prawda to mamy gigantyczny przekręt mafijny i powinna się tym zainteresować prokuratura i CBA a wy piszecie o tym, kto śmiał napisać gazetkę?!!. I dobrze, że napisał, może do ludzi dotrze co się wyprawia za ich podatki i kto i jak sobie z tego żyje. Życzę Państwu mózgów i niezależności od Waszych partyjnych mocodawców.
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 11:46
Do gościa z 9:22. Skąd się tacy debile biorą jak ty ? Długo w Abramowicach ?
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 09:22
Za gazetką stoi PIS który wszystkimi a frednymimsposibami pcha się domwsdzy.
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 08:32
Po czym poznać debila na forum? wszędzie tylko pis.pis tu pis tam. Nie dochodzi, że może zwykłego człowieka obchodzi co tam zostało napisane
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 08:30
Jaki ten PiS święty oj Tulajewie panie wstydź sie tak wksfnie wybory organizujesz w województwie to juz przed nominacja byles przygotowany na atak wyścig pi stołek. Na szczescie Lublin jest PO zmień parafue
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 08:28
No ale jakby Pisiory były przy władzy to ani grosza by nie wzięli za robotę a wszysciuchne stanowiska to tylko w konkursa! Pan Misiewcz w konkursie był wybrany chyba miss a inni to z ogłoszeń parafialnych chyba, żenada w wykonaniu pisu
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 08:07
jakby wydali gazetke pisiory murem za stolkami to 50 stron zabraklo by na tych gnomow
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 02:18
To jest taka sama Fundacja Wolnosci jak i PiS ma cos wdpolnego z prawem nie mowiac juz o sprawiedliwosci...nie mogli odwolac Zuka to knuja za plecami.
Zobacz wszystkie komentarze 92

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 5 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!