piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Antyklerykałowie atakują Jana Pawła II. W Lublinie powieszą billboard

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2014, 05:45

1 kwietnia w Lublinie ma się pojawić uliczny billboard ukazujący zdjęcie Karola Wojtyły z domniemaną konkubiną i synem. - Bez okazania dowodów to jest oszczerstwo - komentuje ks. prof. Andrzej Szostek, lubelski etyk

- My nie mówimy, że to jest jego (Jana Pawła II - red.) syn. My możemy tak przypuszczać. Co do konkubiny to takie publikacje były - tłumaczy Tomasz Zielonka, prezes lubelskiej Fundacji Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm, organizującej kampanię. I dodaje: Episkopat Polski raczej milczał. Jak czytamy na stronie lubelskiej Fundacji tym wydarzeniem chcą rozpocząć "długofalową, ogólnopolską kampanię obnażającą pogardę dla ludzi i zwierząt, arogancję, bezczelność, obłudę, pychę i zachłanność kleru Kościoła Rzymskokatolickiego, jednocześnie szanując społeczność wspólnoty religijnej wierzącą w Boga”. Data rozpoczęcia kampanii nie jest przypadkowa. 27 kwietnia odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II. "Fundacja Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm korzystając z ostatniej okazji przed kwietniową histerią kanonizacyjną "największej, najświętszej na świecie postaci wszech czasów”, postanowiła obrazem na billboardzie postawić Polakom pytanie; czy zacnym jest ten, kto zdobył mir milionów w pojedynkę i zasługuje na szacunek, czy raczej godnym potępienia jest ten, kto porzucił garstkę kochających go i zasługuje na pogardę?”- czytamy dalej. Ks. prof. Andrzej Szostek, etyk i były rektor KUL nic nie wie o pomówieniach wobec Jana Pawła II. Akcją jest oburzony. - Po pierwsze opowiadanie takich rzeczy bez żadnego dowodu jest oszczerstwem. Po drugie nawet okazanie osobie, która jest kandydatem na ołtarze, że jest grzesznikiem nie jest zarzutem. Bo wszyscy popełniamy grzechy. Poza tym podejrzewam, że ta akcja jest przede wszystkim promowaniem własnej osoby a nie szukanie prawdy. - Dość szeroko znana jest prowokacja SB pod nazwą "Operacja Triangolo”. Zatem sprawa powinna być wyjaśniana w kategoriach historycznych, nie zaś kościelnych - odpowiada nam ks. Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. - Prowokacja była przygotowywana przez ludzi z kręgu Grzegorza Piotrowskiego w odniesieniu do ks. Bardeckiego z "Tygodnika Powszechnego”. W akcji służb bezpieczeństwa, która miała uniemożliwić przyjazd papieża do Polski pojawiła się postać Ireny Kinaszewskiej, znajomej Karola Wojtyły. To jej pantofle i podrobiony pamiętnik funkcjonariusze SB podrzucili na początku 1983 r. do mieszkania ks. Bardeckiego.
  Edytuj ten wpis
deda
Gość
evka
(39) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

deda
deda (6 marca 2014 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wpadka w okresie przedkleryckim wynikająca z konsekwentnej niechęci do używania wyrobów przemysłu gumowego nie jest z punktu widzenia humanistycznego czymś nadzwyczajnym, nawet jeśli Adam nie otrzymał nazwiska tatusia. Lepiej brykać z Irena niż z nieletnim ministrantem.

Gorzej z całowaniem koranu, Buddą na ołtarzu w Asyżu, animistycznymi czarami w świętych gajach Togo i hinduistycznym trzecim okiem. Nawet ze świeckiego punktu wodzenia dyrektor Coca-coli pijący ostentacyjnie Pepsi- colę wzbudza niesmak...

Rozwiń
Gość
Gość (6 marca 2014 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Piekło nam POjeby i Tusk stworzył,ten diabeł musi odejść bo nie będzie dobrze !!

Jak najszybciej powinien odejść,ale diabeł nie śpi-miejmy to na uwadze przy urnach wyborczych.

Rozwiń
evka
evka (6 marca 2014 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Piekło jest tutaj na Ziemi,nigdzie nie musimy się wybierać-chyba,że do nieba...to daleka droga przed nami i wyboista raczej.

Piekło nam POjeby i Tusk stworzył,ten diabeł musi odejść bo nie będzie dobrze !!

Rozwiń
Aron
Aron (6 marca 2014 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Większej głupoty jeszcze nie widziałem . A jeśli my będziemy "przypuszczać", że autorzy zamieszania to pedofile i narkomani to już jest wystarczający dowód żeby publicznie szargać?

Rozwiń
Gość
Gość (6 marca 2014 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

pojdziecie do piekła...

Piekło jest tutaj na Ziemi,nigdzie nie musimy się wybierać-chyba,że do nieba...to daleka droga przed nami i wyboista raczej.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (39)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!