sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Antysemickie plakaty drukowane na sprzęcie muzeum na Majdanku? (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 stycznia 2014, 11:19
Autor: jsz, łm

Policjanci zatrzymali sześć osób, odpowiedzialnych za propagowanie antysemityzmu. Do tego rodzaju akcji dochodziło w Lublinie na przestrzeni ostatnich trzech lat. Wśród zatrzymanych jest pracownik Państwowego Muzeum na Majdanku, a także syn byłego profesora z UMCS.

- Do zatrzymań doszło w nocy ze środy na czwartek - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik KWP. - Sześć osób zostało już doprowadzonych do prokuratury. Cztery usłyszały zarzuty. W południe, podczas specjalnej konferencji prasowej śledczy ujawnili szczegóły sprawy. Trzech mężczyzn w wieku 34-35 lat zatrzymano na gorącym uczynku przy ul. Doświadczalnej, kiedy próbowali powiesić plakat szkalujący dyrektora Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN. W samochodzie policjanci znaleźli jeszcze 14 innych plakatów. Pozostali mężczyźni wpadli w swoich domach. Policjanci zatrzymali Krzysztofa K. z Lublina oraz 29-letniego Rafała I. z powiatu kraśnickiego. W Łodzi zatrzymano 34-letniego właściciela firmy, który drukował antysemickie banery. Według prokuratury zatrzymane osoby związane są z atakami antysemickimi w Lublinie, do których dochodziło od grudnia 2009 r. - W ich mieszkaniach znaleziono odręczne notatki z hasłami, które znajdowały się później na plakatach. Wśród haseł były m.in.: "Lublin stolicą bolszewizmu", "Palić wieszać wysterylizować", "Syjoniści won z Lublina", "Nasze ulice nasze kamienice". Zatrzymani mieli również listę miejsc, gdzie planowali powiesić plakaty. Były to miejsca, których nie obejmuje monitoring - mówi Janusz Wójtowicz. Wśród zatrzymanych jest pracownik Państwowego Muzeum na Majdanku. 50-letni Krzysztof K. pracuje w dziale wystawienniczym muzeum. Plakaty miał drukować m.in. na firmowym sprzęcie muzeum. - Poza tym co ukazało się dziś w mediach, nic o tej sprawie nie wiemy. Czekamy na oficjalne informacje, wtedy będziemy mogli się do nich odnieść - mówi nam Agnieszka Kowalczyk-Nowak, rzecznik prasowy Państwowego Muzeum na Majdanku. Zatrzymano także syna byłego profesora UMCS - 35-letniego Krzysztofa K. Muzeum zszokowane Po południu komunikat w tej sprawie przesłało mediom Państwowe Muzeum na Majdanku: - Jesteśmy zszokowani doniesieniami prasowymi dotyczącymi zatrzymania naszego pracownika w związku z atakami o charakterze antysemickim w Lublinie i wszczęliśmy w tej sprawie wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego podejrzany w sprawie pracownik zostanie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. Najważniejsze są jednak ustalenia policji i prokuratury, z którymi współpracujemy - napisała Agnieszka Kowalczyk-Nowak.

Tomasz Pietrasiewicz o zatrzymanych

- To dojrzali ludzie, a więc mają ukształtowane poglądy. Gdyby to byli np. młodzi kibole, to pewni machnęlibyśmy na to ręką. Teraz jednak widać, że to jest głębsza sprawa. Chciałbym stanąć z tymi ludźmi twarzą w twarz, żeby spojrzeli mi w oczy. Myślę, że będzie ku temu okazja podczas procesu. W tej sprawie chodzi nie tylko o mnie, ale i o wielu innych ludzi, działających m. in. na rzecz upamiętnienia kultury żydowskiej. Ja stałem się tylko symbolem, a przecież ucierpiało znacznie więcej osób. Teraz nie ma we mnie emocji i chęci karania. Nie myślę w ten sposób. Kara to moim zdaniem rzecz drugorzędna. Najważniejsze, że sprawa została upubliczniona.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin antysemityzm
Polak
Polak
mikro
(68) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Polak
Polak (27 stycznia 2014 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

SPRÓBUJ TYLKO POWIEDZIEĆ LUB NAPISAĆ jakąś prawdę niechlubną, niewygodną dla żydów, albo zademonstrować publicznie swój patriotyzm czy katolicyzm, to w PeOlsce żydostwo zaraz okrzyknie Cię w swoich koszermediach - ANTYSEMITĄ, FASZYSTĄ, KSENOFOBEM, KATOLEM i CIEMNOGRODEM ! ! ! ! ! To ich ulubione wytrychy do kneblowania ust każdemu, kto nawet tylko się broni przed żydowską dominacją i polonofobią ! ! ! ! !

Rozwiń
Polak
Polak (27 stycznia 2014 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dziś do PeOlski przylaciało POnad POłowę żydowskiego kneSSetu, który odbędzie swoją sesję na naszej polskiej ziemi ! ! ! Będzie to jawna demonstracja żydowskiej dominacji nad PeOlską ! ! ! ! ! Media na razie milczą na temat POwstawania w Europie i tworzenia "na naszych oczach" nowego państwa żydowskiego - Judeopolonii... na naszej polskiej ziemi, za którą od 1000 lat nasi słowiańscy przodkowie przelewali krew w jej obronie ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ŻYDOWSKA BUTA NIE MA SOBIE RÓWNYCH W ŚWIECIE ! ! ! ! ! Wpisz w google: kongres ruchu odrodzenia żydowskiego w Polsce ! ! ! !

Rozwiń
mikro
mikro (27 stycznia 2014 o 08:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja nic z tego nie rozumiem ... Jesteśmy w swoim kraju ... mamy swoje poglady to mówimy o nich w taki sposób jak uważamy za stosowny ... czy to przez plakaty czy to przez wpisy na forach itd ,a nawet przez zwykła rozmowe . Jaki problem jest ? o co tu chodzi ? dlaczego żyda nie można nazwać żydem ? TO JEST POLSKA ,A NIE żYDOLANDIA! Czasami odnosze wrażenie że żydzi w naszym kraju mogą wiecej niż Polacy. Spójrzcie na zachód ... wpuścili tam muzułmanów i chcą im tam szariat wprowadzać , naplęgło się tego tałatajstwa nic nie robią ,żyją z socjali i jeszcze chcą mieć prawo głosu bo oni tu żyją ....  do domu won ! A szkoda gadać i się wk...ć z rana .

Rozwiń
pawl
pawl (26 stycznia 2014 o 20:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzymajcie sie chlopaki Polacy sa z wami
Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (26 stycznia 2014 o 11:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czytajcie http://wpolityce.pl/wydarzenia/72620-nasz-news-antysemicka-szajka-w-muzeum-na-majdanku-czy-zemsta-antify-brutalne-zatrzymanie-inwalidy-dramatyczny-list-rodziny

będzie więcej informacji jak się skontaktuję z wPolityce

pzdr

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (68)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!