poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Lublin

Apel Metropolity lubelskiego ks. arcybiskupa Józefa Życińskiego

Dodano: 11 listopada 2002, 21:17
Autor: (św, alf)

Metropolita lubelski ks. arcybiskup Józef Życiński w homilii wygłoszonej wczoraj podczas mszy św. za Ojczyznę w Dniu Święta Niepodległości apelował do polityków o uczciwość oraz troskę o biednych i bezdomnych:

- Kieruję gorący apel do wszystkich, którym w ostatnich wyborach na różnych szczeblach zawierzono troskę o los naszej małej ojczyzny - dajcie wyraz waszej uczciwości i waszej wrażliwości na głos sumienia. Nie traktujcie służby dobru wspólnemu jako podziału tortu.
Wezwał rządzących, aby troszczyli się przede wszystkim o najbiedniejszych. - Niech wasze priorytety idą w kierunku bezrobotnych, wielodzietnych rodzin, bezdomnych. Tych, którzy żyją
w nędzy i nie mogą związać końca z końcem.
Niech oni stanowią dla was pierwszą, podstawową rodzinę. Hierarcha skrytykował też postawy karierowiczów, którzy interesy swoje, swoich bliskich i partii traktują jako najwyższe dobro.
Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przeszli na centralny plac Lublina pod pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie złożyli wieńce i kwiaty. Dla najmłodszych była to także okazja do pierwszego
w życiu kontaktu z wojskowym rumakiem. Uroczystości odbyły się też w całym regionie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24