sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Aqua Lublin po roku jest na plusie. Wiadomo, ile zysku przyniósł kompleks basenów

Autor: Dominik Smaga

Fot. Maciej Kaczanowski / archiwum
Fot. Maciej Kaczanowski / archiwum

Prawie 113 tys. zł zysku przyniósł kompleks Aqua Lublin w pierwszym roku działalności. Przez ten czas obiekt miał blisko 400 tys. klientów. Oficjalne wyliczenia przedstawił zarządca ośrodka

Od samego początku kompleks Aqua Lublin był przedstawiany przez miasto jako obiekt, do którego nie będzie trzeba dokładać. Gwarantować miała to i liczba atrakcji, i przepustowość ośrodka.
Prognozy się sprawdziły. - Całkowity wynik finansowy wyniósł około 112 800 zł - informuje Jacek Czarecki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To wynik na koniec września, ale spółka nie spodziewa się, by znacznie zmienił się do końca roku.

Przypomnijmy, że inna kwota padła na niedawnym posiedzeniu komisji sportu w Radzie Miasta, gdzie szef Biura Nadzoru Właścicielskiego, które kontroluje miejskie spółki, w tym MOSiR mówił o 350 tys. zł zysku. - Mogły to być szacunki Biura Nadzoru Właścicielskiego - komentuje prezes MOSiR. Z wynoszącego prawie 113 tys. zł zysku jest zadowolony. - To dość unikalne w skali kraju - ocenia Czarecki. - Żaden obiekt przez pierwsze dwa, trzy lata nie zbliżył się do wyniku zera. Życzylibyśmy sobie, aby ten wynik utrzymał się w kolejnych latach.

Od otwarcia Aqua Lublin w połowie października ubiegłego roku do końca zeszłego miesiąca kompleks Aqua Lublin miał ponad 393 tys. klientów.

Pływacko-rekreacyjny ośrodek przy Al. Zygmuntowskich nie musiał walczyć o o osiągnięcie określonej liczby gości, tak jak walczyć musiał stadion Arena Lublin zabiegając o wymagane 361 tys. klientów. Poniżej tego poziomu pojawiłoby się ryzyko zwrotu części unijnej dotacji przyznanej na budowę stadionu. - Tutaj takiego celu nie było ze względu na to, że nie było środków unijnych - mówi Czarecki. W przypadku budowy Aqua Lublin miasto posiłkowało się dotacją ministerialną.

Otwarty jesienią 2014 r. stadion Arena Lublin również powinien zamknąć rok niewielkim zyskiem, zarządca mówi o kwocie 200 tys. złotych. Natomiast starsze od stadionu o niecałe pół roku centrum rekreacyjne z pływalnią przy Łabędziej, jak przyznał dzisiaj MOSiR, wychodzi na zero.

Czytaj więcej o: Lublin basen Aqua Lublin
Użytkownik niezarejestrowany
spink
jOOj
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 października 2016 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SUPER! Nareszcie dobre wiadomości. Grunt to dobrze zarządzać! Można?! Można! Brawo i dalszych sukcesów! Wspaniałe miejsce dla całej rodziny!
Rozwiń
spink
spink (13 października 2016 o 15:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jOOj napisał:
Dobrze, ciesze sieze dołożyłem z moich  podatków jedynie do ponad 110 mln na budowę i już nie muszę dokładać na funkcjionowanie... Ciekawe jak będzie jak siegwarancja skończy na róchome dno i ciekawe co z areną, csk i innymi "inwestycjami"...??
Arena też na plusie ma skończyć rok więc nie jest źle.
Rozwiń
jOOj
jOOj (13 października 2016 o 15:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze, ciesze sieze dołożyłem z moich  podatków jedynie do ponad 110 mln na budowę i już nie muszę dokładać na funkcjionowanie... Ciekawe jak będzie jak siegwarancja skończy na róchome dno i ciekawe co z areną, csk i innymi "inwestycjami"...??
Rozwiń
mirek
mirek (13 października 2016 o 14:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
xxx napisał:
bardzo fajna miejska inwestycja za 110 mln ;) kosztem całego województwa  i oszałamiający  zysk w pierwszym roku działalności 113 tyś. Gratuluje .
Trzeba się cieszyć, że w ogóle zarabia bo tego typu obiekty zazwyczaj przynoszą jedynie straty. Jeśli obiekt będzie tak kończył rok w rok to nie ma powodów do narzekań bo to znaczy, że inwestycja była ze wszech miar trafiona.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2016 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Działa efekt "500+". To dzięki temu AQUA LUBLIN zarabia. Bez budżetowej kasy wypłacanej rodzicom wiatr by tam hulał.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!