Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 czerwca 2015 r.
6:50

Aqua Lublin: Powstaje nowoczesny kompleks basenów. Otwarcie jesienią (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A

Rwąca rzeka, ruchome dno, bicze wodne, gorące łoża – to tylko niektóre atrakcje nowego kompleksu basenów Aqua Lublin. Otwarcie obiektu przy Al. Zygmuntowskich już w październiku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budowa idzie pełną parą. – W zasadzie trwają już ostatnie prace wykończeniowe. Ekipy budowlane powinny zakończyć pracę w wrześniu – mówi Tomasz Grodzki, prezes zarządu lubelskiego MOSiR. Inwestor musi się spieszyć, bo inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską, a opóźnienia w realizacji mogą skończyć się karą.

Wybraliśmy się na spacer po nowym kompleksie basenów. – Zaraz przy wejściu gości przywita wielka szyba, jak w akwarium, przez którą będzie można podpatrywać osoby pływające w nowym, 50-metrowym basenie olimpijskim – mówi Izabela Czernicka-Białowąs, kierownik grupy obiektów Aqua Lublin. Na poziomie zero będzie także gastronomia oraz strefa rehabilitacji.

– Po zakupie biletu w recepcji, ceny zaczną się od kilkunastu złotych, gość otrzyma zegarek na rękę, który odmierzy czas jego pobytu – dodaje Czernicka-Białowąs. Kolejny krok skieruje do koedukacyjnej szatni, gdzie jest 800 szafek oraz przebieralnie.

– Przed wejściem na baseny każdy musi wziąć prysznic. Oddzielnie są natryski dla pań i panów – dodaje pani kierownik.

Po obejrzeniu pryszniców idziemy na 50-metrowy basen olimpijski. – Jest to najnowocześniejszy obiekt w Polsce, jeśli nie w Europie. Ciekawostką jest jego modułowość. Za pomocą pomostu wygrodzeniowego, wychodzącego z dna, można go podzielić na dwie części, uzyskując basen 25-metrowy oraz niespełna 24-metrowy, rozgrzewkowy. Na części 25-metrowej dno jest podzielone wzdłuż. Każda z części dna jest ruchoma, co umożliwia regulację głębokości od 0 do 2,2 metra – opowiada Izabela Czernicka-Białowąs. Zmagania pływaków może obserwować 2,1 tysiąca widzów.

Z basenu olimpijskiego można przejeść na kompleks rekreacyjny. – Tutaj czekają baseny z biczami wodnymi, hydromasażem, „rwące rzeki”, jacuzzi, zjeżdżalnie oraz brodzik dla najmłodszych. W lecie będzie można skorzystać z basenów na świeżym powietrzu, także wyposażonych w hydromasaże. Będą także leżaki do plażowania i boisko do siatkówki plażowej – dodaje kierownik.

Ciekawostką jest chyba coś w rodzaju wodnej bieżni dla pływaków. – Jest to basen z przeciwprądem i lustrami w dnie i nad głową pływaka. W ten sposób można szlifować perfekcję ruchów, niemal co do milimetra. Każdy trening będzie dodatkowo nagrywany – dodaje Izabela Czernicka-Białowąs.

Na amatorów saun czeka kilka kabin, baseny z zimną wodą oraz specjalne, ogrzewane, kamienne łoża. Strefa saun będzie dodatkowo płatna. Dla amatorów budowy masy ciała lub ćwiczeń motoryki będzie profesjonalna siłownia. Wszystkie części Aqua Lublin scali ogród zimowy, widoczny z każdej części nowego obiektu.

– Na początek planujemy kilka imprez pływackich o wymiarze regionalnym. W ten sposób chcemy przetestować nową arenę pływacką. Potem przymierzymy się do zawodów rangi krajowej, europejskiej – dodaje Marcin Bielski, menedżer do spraw sportowych MOSiR Lublin.

Najlepszym określeniem nowego obiektu są słowa naszego mistrza pływackiego Konrada Czerniaka, który powiedział, że takie warunki do treningu, jakie będą w Aqua Lublin, miał tylko na Teneryfie.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 10:53
Tylko po co w Lublinie większy stadion na III ligę? W Białymstoku jest Ekstraklasa i tylko 4 razy było więcej niż 15.500 widzów (tyle ma stadion w Lublinie) - na otwarciu stadionu w meczu z Pogonią 18.10.2014 i w meczach grupy mistrzowskiej z Wisłą, Górnikiem Zabrze i Lechią. W pozostałych meczach średnio 10.000 - 11.000 widzów. Zapełnienie dużych stadionów we Wrocławiu i Gdańsku czy średniego w Kielcach to dramat. Nasza Arena w zupełności wystarczy jeszcze na kilka- kilkanaście lat. Strefa buforowa na stadionie jest, przypatrz się uważniej jak wygląda sektor gości. Co do stadionu Startu - pełna zgoda, 1.400 widzów to śmiech. Powinno być minimum 3.000 - 4.000
Tylko po co w Lublinie większy stadion na III ligę? W Białymstoku jest Ekstraklasa i tylko 4 razy było więcej niż 15.500 widzów (tyle ma stadion w Lublinie) - na otwarciu stadionu w meczu z Pogonią 18.10.2014 i w meczach grupy mistrzowskiej z Wisłą, Górnikiem Zabrze i Lechią. W pozostałych meczach średnio 10.000 - 11.000 widzów. Zapełnienie dużych stadionów we Wrocławiu i Gdańsku czy średniego w Kielcach to dramat. Nasza Arena w zupełności wystarczy jeszcze na kilka- kilkanaście lat. Strefa buforowa na stadionie jest, przypatrz się uważniej ... rozwiń
Avatar
obserwaror ziomal z Pń / 19 czerwca 2015 o 17:57

Gratulacje dla Lublina tylko za pływalnie Olimpijską tutaj należy się nota 6 ,natomiast stadion arena Lublin jak na Lublin i region to, 2  [dwuja] bo to jest Kurnik dla miasta 400 tys .stadion 15 tys ni to na ważne mecze ni to  ,a gdzie strefa buforowa dla kibiców przyjezdnych  bezpieczeństwo Białystok -włodarze potrafią mysleć mają stadion z widownią na 22.5 tysiąca widzów .Panowie Radni  Lublina  panie Żuk nie zepsujcie stadionu LA  stadion Startu?gdzie znowu będzie jeszcze gorszy KURNIK pojemność 1.4 tys widzów i tu Lublin nigdy nie otrzyma poważnych zawodów ,dzięki p  .Żukowi ze taki stadion za 32 mil planowany dla Juniorów na zawody Polskie [tylko krajowe ].Wieksze stadiony La mają Bydgoszcz Zielona  Góra  czy Radom

Gratulacje dla Lublina tylko za pływalnie Olimpijską tutaj należy się nota 6 ,natomiast stadion arena Lublin jak na Lublin i region to, 2  [dwuja] bo to jest Kurnik dla miasta 400 tys .stadion 15 tys ni to na ważne mecze ni to  ,a gdzie strefa buforowa dla kibiców przyjezdnych  bezpieczeństwo Białystok -włodarze potrafią mysleć mają stadion z widownią na 22.5 tysiąca widzów .Panowie Radni  Lublina  panie Żuk nie zepsujcie stadionu LA  stadion Startu?gdzie znowu będzie jeszcze gorszy KURNIK pojemność 1.4 ... rozwiń

Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 12:44
fajnie, że takie cudo powstaje - ja z rodzinką napewno będziemy wpadać
Avatar
bla / 19 czerwca 2015 o 12:10

Po co ci to ozonowanie i tak nie zabierzesz tam dzieciaków ty jesteś specjalistą od krytykowana a nie od pływania

Ot, powiedział/napisał co wiedział!

Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 11:00
A TO CI NIESPODZIANKA!!!! OBIEKT NIE JEST BUDOWANY ZE ŚRODKÓW UE!!! RESZTA BEZ KOMENTARZA...
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 10:43
"Polska w ruinie"??? Mam do Lublina 90 km i bardzo się ciesze, że w końcu będę mógł przyjechać z dzieckiem i po szaleć w Aquaparku. Do tej pory najbliższy przyzwoity aquapark miałem w Warszawie! Zakupy, obiad, kino, a na koniec Aquapark. ... super!
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 09:57
Miedzy prysznicami przydałyby się przepierzenia, coś w rodzaju tych w starej częsci basenu. Mi nagość nie przeszkadza, ale są tacy, którym owszem i uważam, że nalezy to uszanować
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 09:53
Szatnia koedukacyjna jest też na basenie przy Łabędziej i bardzo dobrze się sprawdza. Można wejść całą rodziną, a przebierasz się i tak w boksie przebieralni zamykanym :-)
Avatar
Robert / 19 czerwca 2015 o 09:10
Po co ci to ozonowanie i tak nie zabierzesz tam dzieciaków ty jesteś specjalistą od krytykowana a nie od pływania

A czy będzie basen dla najmłodszych z woda ozonowana? Zapewne nie. Buduje się super nowe obiekty, a o takich kwestiach się zapomina...

Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 08:24
Szatnia koedukacyjna? Baby z facetami?
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 10:53
Tylko po co w Lublinie większy stadion na III ligę? W Białymstoku jest Ekstraklasa i tylko 4 razy było więcej niż 15.500 widzów (tyle ma stadion w Lublinie) - na otwarciu stadionu w meczu z Pogonią 18.10.2014 i w meczach grupy mistrzowskiej z Wisłą, Górnikiem Zabrze i Lechią. W pozostałych meczach średnio 10.000 - 11.000 widzów. Zapełnienie dużych stadionów we Wrocławiu i Gdańsku czy średniego w Kielcach to dramat. Nasza Arena w zupełności wystarczy jeszcze na kilka- kilkanaście lat. Strefa buforowa na stadionie jest, przypatrz się uważniej jak wygląda sektor gości. Co do stadionu Startu - pełna zgoda, 1.400 widzów to śmiech. Powinno być minimum 3.000 - 4.000
Tylko po co w Lublinie większy stadion na III ligę? W Białymstoku jest Ekstraklasa i tylko 4 razy było więcej niż 15.500 widzów (tyle ma stadion w Lublinie) - na otwarciu stadionu w meczu z Pogonią 18.10.2014 i w meczach grupy mistrzowskiej z Wisłą, Górnikiem Zabrze i Lechią. W pozostałych meczach średnio 10.000 - 11.000 widzów. Zapełnienie dużych stadionów we Wrocławiu i Gdańsku czy średniego w Kielcach to dramat. Nasza Arena w zupełności wystarczy jeszcze na kilka- kilkanaście lat. Strefa buforowa na stadionie jest, przypatrz się uważniej ... rozwiń
Avatar
obserwaror ziomal z Pń / 19 czerwca 2015 o 17:57

Gratulacje dla Lublina tylko za pływalnie Olimpijską tutaj należy się nota 6 ,natomiast stadion arena Lublin jak na Lublin i region to, 2  [dwuja] bo to jest Kurnik dla miasta 400 tys .stadion 15 tys ni to na ważne mecze ni to  ,a gdzie strefa buforowa dla kibiców przyjezdnych  bezpieczeństwo Białystok -włodarze potrafią mysleć mają stadion z widownią na 22.5 tysiąca widzów .Panowie Radni  Lublina  panie Żuk nie zepsujcie stadionu LA  stadion Startu?gdzie znowu będzie jeszcze gorszy KURNIK pojemność 1.4 tys widzów i tu Lublin nigdy nie otrzyma poważnych zawodów ,dzięki p  .Żukowi ze taki stadion za 32 mil planowany dla Juniorów na zawody Polskie [tylko krajowe ].Wieksze stadiony La mają Bydgoszcz Zielona  Góra  czy Radom

Gratulacje dla Lublina tylko za pływalnie Olimpijską tutaj należy się nota 6 ,natomiast stadion arena Lublin jak na Lublin i region to, 2  [dwuja] bo to jest Kurnik dla miasta 400 tys .stadion 15 tys ni to na ważne mecze ni to  ,a gdzie strefa buforowa dla kibiców przyjezdnych  bezpieczeństwo Białystok -włodarze potrafią mysleć mają stadion z widownią na 22.5 tysiąca widzów .Panowie Radni  Lublina  panie Żuk nie zepsujcie stadionu LA  stadion Startu?gdzie znowu będzie jeszcze gorszy KURNIK pojemność 1.4 ... rozwiń

Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 12:44
fajnie, że takie cudo powstaje - ja z rodzinką napewno będziemy wpadać
Avatar
bla / 19 czerwca 2015 o 12:10

Po co ci to ozonowanie i tak nie zabierzesz tam dzieciaków ty jesteś specjalistą od krytykowana a nie od pływania

Ot, powiedział/napisał co wiedział!

Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 11:00
A TO CI NIESPODZIANKA!!!! OBIEKT NIE JEST BUDOWANY ZE ŚRODKÓW UE!!! RESZTA BEZ KOMENTARZA...
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 10:43
"Polska w ruinie"??? Mam do Lublina 90 km i bardzo się ciesze, że w końcu będę mógł przyjechać z dzieckiem i po szaleć w Aquaparku. Do tej pory najbliższy przyzwoity aquapark miałem w Warszawie! Zakupy, obiad, kino, a na koniec Aquapark. ... super!
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 09:57
Miedzy prysznicami przydałyby się przepierzenia, coś w rodzaju tych w starej częsci basenu. Mi nagość nie przeszkadza, ale są tacy, którym owszem i uważam, że nalezy to uszanować
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 09:53
Szatnia koedukacyjna jest też na basenie przy Łabędziej i bardzo dobrze się sprawdza. Można wejść całą rodziną, a przebierasz się i tak w boksie przebieralni zamykanym :-)
Avatar
Robert / 19 czerwca 2015 o 09:10
Po co ci to ozonowanie i tak nie zabierzesz tam dzieciaków ty jesteś specjalistą od krytykowana a nie od pływania

A czy będzie basen dla najmłodszych z woda ozonowana? Zapewne nie. Buduje się super nowe obiekty, a o takich kwestiach się zapomina...

Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 08:24
Szatnia koedukacyjna? Baby z facetami?