poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Aqua Lublin z problemami. Urządzenia odesłane do producenta

Autor: Dominik Smaga

Posłuszeństwa odmówiły dwa wymienniki ciepła odpowiadające za ogrzewanie wody w nowym, jeszcze nie otwartym kompleksie Aqua Lublin. Urządzenia trzeba było odesłać aż do producenta. – Analizujemy sprawę – stwierdza zarządzająca basenami spółka MOSiR.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

To właśnie awaria wymienników nie pozwoliła wpuścić do basenu olimpijskiego jego pierwszych użytkowników, czyli szkółek pływackich, które miały wejść tu jeszcze we wrześniu. Nie weszły, bo woda nie była wystarczająco ciepła. MOSiR zaprzecza, jakoby urządzenia zostały zamulone pyłem budowlanym z niedokładnie umytego basenu.

– W obiekcie jest wiele wymienników, jeżeli powodem awarii byłby pył budowlany zamuliłyby się wszystkie, a tymczasem awaria nastąpiła tylko w dwóch – tłumaczy Marcin Bielski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jeśli nie pył, to co mogło być przyczyną awarii? – Wszystko wskazuje na to, że jest ona spowodowana osadzeniem się na płytkach wymiennika kamienia, który wytrącił się z naszej twardej, lubelskiej wody.

Woda w Lublinie rzeczywiście zalicza się do tych twardych ze względu na dużą zawartość związków wapnia. Ale twarda nie jest od dziś. Spółka tłumaczy, że podczas „prób i rozruchów” dotyczących także instalacji dawkującej odpowiednie chemikalia mogła się wytrącić większa ilość kamienia kotłowego. Wymienniki trzeba było przekazać producentowi do oczyszczenia.

MOSiR ma się dokładnie przyglądać zainstalowanym ponownie urządzeniom i jeśli znów będą szwankować, zostaną zastąpione nowymi.

– Jeśli natomiast problem zacznie dotyczyć wszystkich wymienników na obiekcie, wówczas będziemy rozważać zastosowanie stacji uzdatniania wody lub stacji demineralizacji – zapowiada Bielski.

Takich stacji Aqua Lublin aktualnie nie ma. – Nigdzie ich nie stosujemy – przyznaje Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta, która nadzorowała budowę kompleksu pływackiego przy Al. Zygmuntowskich. – Ale jeśli się okaże, ze takie urządzenia są potrzebne zawsze możemy je zamontować.

Aqua Lublin - ceny

Kompleks wraz z wyposażeniem kosztował ok. 105 milionów zł. Jego otwarcie dla wszystkich chętnych planowane jest na połowę października, konkretna data nie jest jeszcze znana.

Cennik nie jest już tajemnicą. Bilet 60-minutowy na kosztować 18 zł (ulgowy 14 zł), zaś 180-minutowy wyceniono na 36 zł (ulgowy na 28 zł). Ceny te obejmują tylko wstęp do strefy wody. Za bilet ważny także w saunarium trzeba będzie płacić 22 zł (ulgowy 17 zł) za godzinny, albo 44 zł (ulgowy 34 zł) za trzygodzinny. To podstawowe ceny, w ofercie są jeszcze tańsze bilety w godzinach porannych, czy też bilety rodzinne. Tuż po otwarciu mają obowiązywać promocyjne, niższe stawki, ale na razie nie zostały one ogłoszone.

Gość
Gość
Gość
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 października 2015 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świetny obiekt zdecydowanie może konkurować z takimi kompleksami, jak np. Aqua Park w Zakopanem. Basen Olimpijski to prawdziwa perełka :)
Rozwiń
Gość
Gość (24 października 2015 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzień dobry
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2015 o 19:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek? - Podwójny...Stać mnie!
Rozwiń
kol
kol (5 października 2015 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie powiem, piękny budynek, pewnie super w srodku. Dzięki tej inwestycji i np. stadionowi. Lublin jest 5 najbardziej zadłużonym miastem w Polsce....!!!!! Nie wiem czy ten aquapark to powód do dumy, czy raczej dowód głupoty! Chyba bardziej brakuje nam dróg, skrzyżowań np. Solidarnosci i Sikorskiego, Racławickie, etc... Kołbiel przez, którą inwestorzy nas olali... ale fajnie będzie popływać na kredyt z providenta w nowym PArku Wodnym Lublina.......

Obwodnicy ,paru innych drog teatru nie widzisz,wyjdz z domu zobacz co sie dzieje na Labedziej czy na Starym Miescie

Rozwiń
Balbina
Balbina (5 października 2015 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

SUkcess PO i już, a kto mówi o awarii, to zawistnik z PISu.


Sukcess. PO prostu sukcess, a że nie działa, to mało znaczące przejściowe (10… 15 lat) trudności bez znaczenia. Głosuj na owada.


Sukcess. PO prostu sukcess, a że nie działa, to mało znaczące przejściowe (10… 15 lat) trudności bez znaczenia. Głosuj na owada.

Sukces, a co? nie PaOdoba się komuś?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!