Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 czerwca 2013 r.
15:04
Edytuj ten wpis

Aquapark i lodowisko w Lublinie. Zobacz nowe wizualizacje basenów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A

Ratusz ujawnia nowe wizualizacje kompleksu pływackiego, który ma powstać przy Al. Zygmuntowskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jednocześnie będzie mogło korzystać z niego 700 osób – mówi Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta. I dodaje, że przy założeniu 60-proc. wykorzystania obiektu miesięcznie będzie obsługiwać ponad 100 tys. osób. Liczy na to, że obiekt sam zarobi na swoje utrzymanie.

– Teren, który mieliśmy do dyspozycji wykorzystaliśmy praktycznie w całości – stwierdza Paweł Tiepłow, projektant obiektu. Główny basen olimpijski będzie mieć ruchome dno i bariery, pozwalające wydzielać jego poszczególne części. Wejście do kompleksu znajdzie się poniżej lustra wody, a w głównym holu będą kojarzące się z delfinarium trzy wielkie okna, za którym będzie widać kąpiących się ludzi. W holu głównym będzie m.in. restauracja na 120 osób.

Sportowcy będą mieć osobne wejście i nawet w czasie zawodów cała reszta będzie mogła funkcjonować normalnie. Trybuny na 2100 widzów będą z trzech stron niecki. Z czwartej strony będzie przeszklona ściana zewnętrzna. Architekt podkreśla, że to północna ściana, więc słońce nie będzie oślepiać kibiców.

Basen rekreacyjny będzie wyżej niż podłoga. – Wystarczy siąść na murku i przerzucić nogi – mówi Tiepłow. Wychodzący z wody nie będą mieć na linii wzroku stóp przechodzących osób. Projekt przewiduje też przeszkloną rzekę, w której z zewnątrz budynku będzie widać kąpiące się osoby. Taki widok będzie z głównego placu. Między tworzącymi jego nawierzchnię płytami będzie podświetlane od spodu szkło.

Do dyspozycji będą gejzery, masaże podwodne i nadwodne, 3 zjeżdżalnie, 2 jacuzzi, bąbelki na siedząco, bąbelki na leżąco, 5 niecek rekreacyjnych, także dla małych dzieci. Obok powstanie też hala z lodowiskiem, ale bez trybun. – Nie było miejsca, nawet 5 cm miało znaczenie – wyjaśnia Tiepłow.

O zlecenie na budowę walczy 5 firm. Chcą od 89 do 107 mln zł. Budowa ma potrwać 16 miesięcy i może zacząć się w lipcu. – W trakcie budowy istniejący basen ma być czynny – zapewnia Marzena Szczepańska z Urzędu Miasta.


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Miroan / 4 lutego 2014 o 14:53

Jakoś nie mogę nigdzie doszukać się wzmianki czy przewidziane jest saunarium,takie z prawdziwego zdarzenia,bo jeśli nie to szkoda ,dam zarobić w  Radomiu saunaklubowi.

Avatar
ewka23 / 7 czerwca 2013 o 19:37

Co się dzieje w Lublinie? Sprawdź!

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
Paula / 7 czerwca 2013 o 09:58

Ludzie, naprawdę weźcie się zastanówcie czasem nad tym co piszecie... Bo projekt  jest moim zdaniem świetny. Budynek jest nowoczesny, ale nie nachalny, jak to ma miejsce w wielu obecnych projektach. Zwłaszcza te okna przez które można patrzeć na pływających ludzi zapowiadają się świetnie. Oby tylko wszystko poszło zgodnie z przewidywanymi terminami, bo ja już chcę tam iść! :)

Avatar
mig / 7 czerwca 2013 o 09:34

Jakoś nie widzę:

- parkingu na przynajmniej 150 aut

- brodzików i atrakcji dla dzieci

- rur zjazdowych wewnątrz - ta zewnętrzna w zimie ze względu na temperaturę będzie niedostępna

gdzie są pieniądze na to?

Avatar
piar / 7 czerwca 2013 o 09:02

Niski obiekt, 1 rura do zjeżdżania... w krakowie jest 8 rur różnej trudności więcej różnych brodzik ów i wydzielonych basenów a obiekt powierzchniowo wcale nie jest większy.

 a czy w krakowie jest 50metrowy basen olimpijski?? cio?

Avatar
marek / 7 czerwca 2013 o 08:39

szkoda za nie przewidzieli fontanny fajnej na placu przed wejsciem. fajna mala architektura przy tym byla by. przemyslcie ejszcze sprawe bo to bardzoi fajny pomysl z ta fontanna

Avatar
Gosia / 7 czerwca 2013 o 08:16

Ludzie!! Czy wam już nic nie dopasuje????

Jak wam się nie podoba to jedźcie do Krakowa... Zamościa czy gdziekolwiek indziej!!!

Jak nie ma źle... jak chcą coś zrobić jeszcze gorzej!!

Ja tam trzymam kciuki, żeby w końcu było coś więcej niż Wrotków w lecie!!

Avatar
pepe / 7 czerwca 2013 o 06:30

Niski obiekt, 1 rura do zjeżdżania... w krakowie jest 8 rur różnej trudności więcej różnych brodzik ów i wydzielonych basenów a obiekt powierzchniowo wcale nie jest większy.

Avatar
kan / 7 czerwca 2013 o 01:07

szkoda ze taki niski poziom arystyczno-architektoniczny obiektu nie jestem pewna z czego to wynika. mysle ze byla szasa na cos ciekawszego niz "popis" architektoniczny w stylu lat 90.

Avatar
z przodu / 7 czerwca 2013 o 00:49

Piękny projekt - brawo! Nareszcie chciałoby się powiedzieć. A malkontentom ch..j w d..pę :)

Avatar
Miroan / 4 lutego 2014 o 14:53

Jakoś nie mogę nigdzie doszukać się wzmianki czy przewidziane jest saunarium,takie z prawdziwego zdarzenia,bo jeśli nie to szkoda ,dam zarobić w  Radomiu saunaklubowi.

Avatar
ewka23 / 7 czerwca 2013 o 19:37

Co się dzieje w Lublinie? Sprawdź!

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
Paula / 7 czerwca 2013 o 09:58

Ludzie, naprawdę weźcie się zastanówcie czasem nad tym co piszecie... Bo projekt  jest moim zdaniem świetny. Budynek jest nowoczesny, ale nie nachalny, jak to ma miejsce w wielu obecnych projektach. Zwłaszcza te okna przez które można patrzeć na pływających ludzi zapowiadają się świetnie. Oby tylko wszystko poszło zgodnie z przewidywanymi terminami, bo ja już chcę tam iść! :)

Avatar
mig / 7 czerwca 2013 o 09:34

Jakoś nie widzę:

- parkingu na przynajmniej 150 aut

- brodzików i atrakcji dla dzieci

- rur zjazdowych wewnątrz - ta zewnętrzna w zimie ze względu na temperaturę będzie niedostępna

gdzie są pieniądze na to?

Avatar
piar / 7 czerwca 2013 o 09:02

Niski obiekt, 1 rura do zjeżdżania... w krakowie jest 8 rur różnej trudności więcej różnych brodzik ów i wydzielonych basenów a obiekt powierzchniowo wcale nie jest większy.

 a czy w krakowie jest 50metrowy basen olimpijski?? cio?

Avatar
marek / 7 czerwca 2013 o 08:39

szkoda za nie przewidzieli fontanny fajnej na placu przed wejsciem. fajna mala architektura przy tym byla by. przemyslcie ejszcze sprawe bo to bardzoi fajny pomysl z ta fontanna

Avatar
Gosia / 7 czerwca 2013 o 08:16

Ludzie!! Czy wam już nic nie dopasuje????

Jak wam się nie podoba to jedźcie do Krakowa... Zamościa czy gdziekolwiek indziej!!!

Jak nie ma źle... jak chcą coś zrobić jeszcze gorzej!!

Ja tam trzymam kciuki, żeby w końcu było coś więcej niż Wrotków w lecie!!

Avatar
pepe / 7 czerwca 2013 o 06:30

Niski obiekt, 1 rura do zjeżdżania... w krakowie jest 8 rur różnej trudności więcej różnych brodzik ów i wydzielonych basenów a obiekt powierzchniowo wcale nie jest większy.

Avatar
kan / 7 czerwca 2013 o 01:07

szkoda ze taki niski poziom arystyczno-architektoniczny obiektu nie jestem pewna z czego to wynika. mysle ze byla szasa na cos ciekawszego niz "popis" architektoniczny w stylu lat 90.

Avatar
z przodu / 7 czerwca 2013 o 00:49

Piękny projekt - brawo! Nareszcie chciałoby się powiedzieć. A malkontentom ch..j w d..pę :)

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 9

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 1

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 18

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!