piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

ARiMR: Ma być szybciej i łatwiej z wnioskami. Pracę znajdzie 60 osób

Dodano: 7 kwietnia 2016, 18:27
Autor: dd

Prezes Daniel Obajtek
Prezes Daniel Obajtek

System zostanie usprawniony, wnioski dla rolników będą prostsze, a w Lublinie powstanie departament informatyczny, który da pracę 60 ludziom – zapowiada Daniel Obajtek, prezes Agencji Restrukturalizacji i Modernizacji Rolnictwa.

W czwartek w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym prezes Obajtek spotkał się z dziennikarzami. Lubelskie jest siódmym województwem, które odwiedził.

– Problemy wszędzie są takie same – stwierdził prezes i wspomniał o kłopotach z wypłatami dla rolników. Jedną z przyczyn, które hamowały dopłaty bezpośrednie miał być system informatyczny. – Wzmocniliśmy departament informatyki, co było bardzo istotne, podjęliśmy nowe negocjacje z firmą, która wykonuje system – stwierdził.

Władze ARiMR mają zamiar uprościć procedury związane z wnioskami oraz zmienić swój wizerunek zmniejszając biurokrację. – Nie może być tak, że z powodów błędów formalnych rolnicy są w sądach.

Zreformowany ma zostać również system informatyczny. Prezes Agencji zapowiedział utworzenie w Lublinie zamiejscowego departamentu informatycznego.

– Są dobre uczelnie, są dobrzy informatycy. Po co ci ludzie mają jechać do Warszawy i płacić za mieszkanie, jeśli mogą mieć pracę na miejscu? W tym roku wynajmiemy pomieszczenie i zaczniemy zatrudniać ludzi, by powoli przejęli utrzymanie systemu w 2017 roku.

Według Obajtka, lubelski wydział miałby zatrudniać ok. 60 osób. Prezes sporo mówił też o poprzednich władzach Agencji. Zarzucał im marnotrawienie pieniędzy. – Około 10 mln zł poszło na szkolenia połączone z imprezami. Budżet na szkolenia obcięliśmy o 2 mln. zł.

Czytaj więcej o: Lublin praca ARiMR
Gość
Gość
Gość
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 kwietnia 2016 o 17:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CZY TO PRZYPADEK, ŻE AKURAT W LUBLINIE? CZYŻBY NAJLEPSI INFORMATYCY STUDIOWALI NA KUL-u?
Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2016 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Prokuratura i CBA nadal gromadzą materiał dowodowy ws. Jana Burego"

gromadzą i gromadzą, a tu :

Wymiar sprawiedliwości. Były wójt gminy Pcim, a obecny prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pozostaje w dalszym ciągu oskarżony o przyjęcie łapówki i oszustwo. Obrońca Daniela Obajtka wnioskował o umorzenie postępowania ze względu na „oczywistą niewiarygodność dowodów, na jakich oparto oskarżenie”. - Sąd uznał, że takiej oceny nie można dokonać bez przesłuchania osób, których wiarygodność wnioskodawca kwestionuje - powiedział nam Jacek Klęk, rzecznik Sądu Okręgowego w Sieradzu. Tym samym prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) nadal jest osobą, na której ciążą zarzuty prokuratorskie. Jest oskarżony o przyjęcie (jako wójt Pcimia) łapówki w wysokości 50 tys. zł w zamian za korzystne rozstrzygnięcie przetargu oraz o oszustwo (wyłudzenie kilkuset tys. zł z firmy, w której pracował, zanim został wójtem). 

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/9387032,daniel-obajtek-bedzie-mial-proces-sad-odrzucil-wniosek-obroncy,id,t.html

Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2016 o 15:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

FRAJERZY - PSL o rolnikach! - "Ja szanuję biznesmanów, a nie FRAJERÓW. Jeśli zaproponowaliśmy już w połowie sierpnia instrument wycofania z rynku, w którym za jabłka proponujemy 27 groszy, a frajerzy wiozą jabłka na przetwórstwo po 12-14 groszy ich wybór " - mówił minister w wywiadzie dla portalu mpolska24.pl.

Frajerzy o rolnikach to akurat nie PSL tak powiedział chłopku roztropku :P  cebulaku

Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2016 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FRAJERZY - PSL o rolnikach! - "Ja szanuję biznesmanów, a nie FRAJERÓW. Jeśli zaproponowaliśmy już w połowie sierpnia instrument wycofania z rynku, w którym za jabłka proponujemy 27 groszy, a frajerzy wiozą jabłka na przetwórstwo po 12-14 groszy ich wybór " - mówił minister w wywiadzie dla portalu mpolska24.pl.
Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2016 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 

No i PSLowiec się doigrał "– Prokuratura i CBA nadal gromadzą materiał dowodowy ws. Jana Burego. Śledztwo przedłużone jest do 30 czerwca. O szczegółach postępowania nie możemy informować dla dobra sprawy– mówił „Codziennej” o postępach śledztwa prokurator Tomasz Tadla. PSL Jan Bury jest w coraz większych opałach. Po tym, jak został zatrzymany w ubiegłym roku przez CBA, wyszedł na wolność za poręczeniem majątkowym w wysokości miliona złotych. Dotychczas zapłacił 100 tys. zł, i mimo że nie wykonał reszty nakazu sądowego, pozostaje na wolności."

 A królewna i smok tam był. Sąd w Siedlcach nie chciał zamieść po dywan sprawę Obojniaka
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!