Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 czerwca 2018 r.
6:45

Arkady mają nowe pozwolenie na budowę. Plany się zmieniły. Co może tu powstać?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
42 53 A A

W środę nowe pozwolenie na budowę odebrał inwestor, który na terenie Arkad planuje podziemny parking z częścią handlową. Jeżeli do końca roku nie zbuduje obiektu w stanie surowym, miasto będzie mogło nałożyć na niego kary finansowe. Chyba że znowu da mu więcej czasu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Inwestorem od lat obiecującym rozpoczęcie budowy jest spółka Arkady. To ona w latach 2005-2007 przejęła od miasta w użytkowanie wieczyste teren między ul. Lubartowską, Świętoduską i ówczesną Przystankową (dzisiejszą ul. Bajkowskiego). Miała zbudować podziemny parking i galerię handlową.

W umowach dotyczących przejęcia gruntu zapisano, że fundamenty powinny być gotowe jesienią 2008 r., a budynek w stanie surowym zamkniętym do końca roku 2011. Terminy kilkakrotnie zmieniano, a spółka zobowiązała się do tego, że jeśli ich nie dotrzyma, zapłaci miastu karę.

Budowy jak nie było, tak nie ma. Przez 13 lat zdążyli się tu zjawić drwale i archeolodzy. Ci pierwsi powycinali drzewa, drudzy przekopali teren. Pojawił się też płot otaczający teren budowy, a zniknął pomnik Ofiar Getta, przeniesiony „tymczasowo” przed podstawówkę nr 24 na róg Radziwiłłowskiej i Niecałej.

W ciągu 13 lat zdążyły się też zmienić plany. Nie ma już mowy o dużej galerii handlowej, której dotyczyło pozwolenie na budowę wydane w 2009 r. Wczoraj inwestor odebrał nowe, zamienne pozwolenie na znacznie okrojony obiekt.

Teraz mowa jest tylko o 315 miejscach parkingowych, a część handlowa zostanie ograniczona do jednego poziomu (około 3 tys. mkw.), którego nie da się już nazwać centrum handlowym.

– Prawie połowę powierzchni najmu przewidujemy pod gastronomię. Kompleks Alchemia będzie mieć profil gastronomiczno-usługowy. Blisko 75 proc. powierzchni całkowitej obiektu będzie stanowił parking – zapowiada Marek Woliński, przedstawiciel inwestora.

– Obiekt będzie płytszy – przyznaje Woliński. – Bez zmian pozostaje ukształtowanie terenu na powierzchni, czyli tak jak w poprzednich wersjach część nadziemną stanowić będzie dwupoziomowy budynek Arkad i trójkątny budynek restauracji w miejscu dawnych kas biletowych. Pozostała część zajmie przestrzeń rekreacyjna z ławkami i dużą ilością zieleni.

Spółkę wciąż gonią terminy zapisane w umowie zawartej z miastem. – Jeśli Arkady nie zamkną stanu surowego do końca 2018 r., inwestor zapłaci karę 4 mln zł, z czego 2 mln są zabezpieczone w udziałach spółki, kolejne 2 mln w kamienicy stojącej pod adresem Olejna 9/Rybna 6 – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Czy miasto wyegzekwuje kary, czy raczej zgodzi się na kolejną zmianę terminu? – Decyzje będą podejmowane pod koniec roku w zależności od sytuacji.

Czy Arkady zamierzają się starać o kolejną zmianę terminu? W środę zapytaliśmy o to wprost, ale spółka wprost nie odpowiedziała. – Skupiamy się na realizacji inwestycji i jesteśmy zdeterminowani, żeby ją ukończyć – twierdzi Woliński. – Jeśli chodzi o najbliższe prace, to w wakacje na teren inwestycji wróci firma Archee, by dokończyć prace archeologiczne. Trwa również komercjalizacja obiektu, mamy podpisaną umowę ze Stokrotką na 600 m kw., niebawem podpiszemy umowę z lokalnym restauratorem na wynajęcie trójkątnego budynku pod restaurację. Rozmawiamy również m in. z drogerią, dwoma kawiarniami, restauracją i pralnią.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
1 / 17 czerwca 2018 o 12:19
Takich to właśnie inwestorów PiS do Lublina przyciągnął. 13 lat i dalej nic się nie dzieje. Żuk jak ściągnął IKEA to rach, ciach, ciach i obiekt stoi a nie jakieś kombinowanie i przesuwanie w nieskończoność terminu zakończenia prac.
 co ty bredzisz z tą ikeą? przeciez z ikeą to tez zaczynała sie juz robić saga, juz chodziły głosy ze ikea planuje sie wycofać z tej budowy, dlatego tak długo jest przeciagana jej budowa.
Avatar
gggg / 15 czerwca 2018 o 00:39
Lata obiecanek-cacanek i ciągle tylko szpetnie ogrodzony fragment w ścisłym centrum miasta!!! SKANDAL! Blisko 13 lat i NIC kompletnie się nie dzieje!!! Co to za dziadowski inwestor?! Co to za dziadowskie użydniki miejskie, co to beztrosko pozwalają na taką wizytówkę miasta!!
 Boje sie że Pana pytania sa niezwykle sensowne, a szło chyba o to - że podobnie jak w przypadku górek - aby inwestycja i ewentyalne Zyski  przeszły w ręce konkretnych osób ścisle związanych z pewnym układem biznesowym lubelskim.
Avatar
bbb / 15 czerwca 2018 o 00:35
Ludzie, ogarnijcie się, nie powtarzajcie bredni, że na zachodzie walczą z samochodami w miastach. Tam wszędzie gdzie to jest możliwe buduje się parkingi podziemne, nawet pod istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Wszyscy wiedzą, że jeżeli ograniczy się możliwość dostępu do jakiegokolwiek rejonu miasta to ten rejon staje się mniej atrakcyjny i "usycha" tak jak usycha drzewo gdy ogranicza się mu dopływ wody, jak choruje i umiera człowiek gdy ograniczy mu się dopływ krwi do poszczególnych organów. W Lublinie właśnie z powodu bezsensownej, doktrynalnej walki z samochodami zamiera Krakowskie Przedmieście z przyległościami. A przecież powinno się wybudować kilka łatwo dostępnych, dużych parkingów podziemnych na obrzeżach śródmieścia a może i nawet w samym centrum. Twierdzenie, że przez duże parkingi zakorkuje się miasto to jest zwykła ściema. Pod Centrum Spotkania Kultur jest parking na 250 pojazdów. Czy ktoś kiedykolwiek widział zakorkowaną z tego powodu ulicę Radziszewskiego? W miejscu Alchemii powinien powstać duży parking podziemny nawet na 1000 samochodów. Poprawiło by to dostępność i atrakcyjność Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia i pozwoliło by oczyścić przestrzeń publiczną z samochodów parkujących na ulicach, chodnikach i terenach zielonych tego rejonu miasta.
 Pełan zgoda!! O tym własnie mówiłem powyżej, powinmien byc parking i to nawet zbudfowanyu przez Miasto! parking a nie galeria lub stokrotka - dobije ona zresdztą okoliczne sklepiki spożywcze i monopolowe.
 Pełan zgoda!! O tym własnie mówiłem powyżej, powinmien byc parking i to nawet zbudfowanyu przez Miasto! parking a nie galeria lub stokrotka - dobije ona zresdztą okoliczne sklepiki spożywcze i monopolowe. rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 00:01
Tyle drzew wycięto, a Arkad jak nie było tak i nie ma. Nieudaczniki w tym ratuszu siedzą!
Avatar
lll / 14 czerwca 2018 o 20:36
Ludzie, ogarnijcie się, nie powtarzajcie bredni, że na zachodzie walczą z samochodami w miastach. Tam wszędzie gdzie to jest możliwe buduje się parkingi podziemne, nawet pod istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Wszyscy wiedzą, że jeżeli ograniczy się możliwość dostępu do jakiegokolwiek rejonu miasta to ten rejon staje się mniej atrakcyjny i "usycha" tak jak usycha drzewo gdy ogranicza się mu dopływ wody, jak choruje i umiera człowiek gdy ograniczy mu się dopływ krwi do poszczególnych organów. W Lublinie właśnie z powodu bezsensownej, doktrynalnej walki z samochodami zamiera Krakowskie Przedmieście z przyległościami. A przecież powinno się wybudować kilka łatwo dostępnych, dużych parkingów podziemnych na obrzeżach śródmieścia a może i nawet w samym centrum. Twierdzenie, że przez duże parkingi zakorkuje się miasto to jest zwykła ściema. Pod Centrum Spotkania Kultur jest parking na 250 pojazdów. Czy ktoś kiedykolwiek widział zakorkowaną z tego powodu ulicę Radziszewskiego? W miejscu Alchemii powinien powstać duży parking podziemny nawet na 1000 samochodów. Poprawiło by to dostępność i atrakcyjność Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia i pozwoliło by oczyścić przestrzeń publiczną z samochodów parkujących na ulicach, chodnikach i terenach zielonych tego rejonu miasta.
Ludzie, ogarnijcie się, nie powtarzajcie bredni, że na zachodzie walczą z samochodami w miastach. Tam wszędzie gdzie to jest możliwe buduje się parkingi podziemne, nawet pod istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Wszyscy wiedzą, że jeżeli ograniczy się możliwość dostępu do jakiegokolwiek rejonu miasta to ten rejon staje się mniej atrakcyjny i "usycha" tak jak usycha drzewo gdy ogranicza się mu dopływ wody, jak choruje i umiera człowiek gdy ograniczy mu się dopływ krwi do poszczególnych organów. W Lublinie właśnie z powodu bezsensowne... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 18:01
Ta Alchemia to stary przekręt pisowskiego prezydenta, Andrzeja Pruszkowskiego
Avatar
Stanisław / 14 czerwca 2018 o 14:22
Czy ten rejon nie POwinien być objęty ochroną konserwatora zabytków?
Avatar
gość / 14 czerwca 2018 o 14:14
Czego tu mialo nie być....Kto wtedy rzadzil? czy nie przypadkiem dwoch udatnych radnych, specow od przekretow, w tym niewykupienia poligonu i budowy skrzyzowania Trasa- Sikorskiego?? I kto wział kase?  no bo przeciez mialo byc i podziemne przejscie na St, Miasto i trolejbusy na Hanki Świetoduskiej i rozbudowa ratusza... ale szczesliwie udalo sie wyciąc drzewa , wziąc teren  w uzytkowanie wieczyste  (teraz przeksztalcane  w posiadanuie rzeczywiiste) i wal sie, drogi Lublinie...ŻADNEJ GALERII TU NIE BEDZIE, BEDA SKLEPY I SKLEPICZKI A cAŁOŚĆ PO PRZEKSZTALCENIACH WLASNOŚCIOWYCH ZOSTANIE SPRZEDANA DEVELOPEROWI.
Czego tu mialo nie być....Kto wtedy rzadzil? czy nie przypadkiem dwoch udatnych radnych, specow od przekretow, w tym niewykupienia poligonu i budowy skrzyzowania Trasa- Sikorskiego?? I kto wział kase?  no bo przeciez mialo byc i podziemne przejscie na St, Miasto i trolejbusy na Hanki Świetoduskiej i rozbudowa ratusza... ale szczesliwie udalo sie wyciąc drzewa , wziąc teren  w uzytkowanie wieczyste  (teraz przeksztalcane  w posiadanuie rzeczywiiste) i wal sie, drogi Lublinie...ŻADNEJ GALERII TU NIE BEDZIE, BEDA SKLEPY I SKLEPICZKI A cAŁOŚĆ PO... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 14:00
Jak nie skończą do końca 2018 to przywalić karę i po kłopocie.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 13:54
Takich to właśnie inwestorów PiS do Lublina przyciągnął. 13 lat i dalej nic się nie dzieje. Żuk jak ściągnął IKEA to rach, ciach, ciach i obiekt stoi a nie jakieś kombinowanie i przesuwanie w nieskończoność terminu zakończenia prac.
Avatar
1 / 17 czerwca 2018 o 12:19
Takich to właśnie inwestorów PiS do Lublina przyciągnął. 13 lat i dalej nic się nie dzieje. Żuk jak ściągnął IKEA to rach, ciach, ciach i obiekt stoi a nie jakieś kombinowanie i przesuwanie w nieskończoność terminu zakończenia prac.
 co ty bredzisz z tą ikeą? przeciez z ikeą to tez zaczynała sie juz robić saga, juz chodziły głosy ze ikea planuje sie wycofać z tej budowy, dlatego tak długo jest przeciagana jej budowa.
Avatar
gggg / 15 czerwca 2018 o 00:39
Lata obiecanek-cacanek i ciągle tylko szpetnie ogrodzony fragment w ścisłym centrum miasta!!! SKANDAL! Blisko 13 lat i NIC kompletnie się nie dzieje!!! Co to za dziadowski inwestor?! Co to za dziadowskie użydniki miejskie, co to beztrosko pozwalają na taką wizytówkę miasta!!
 Boje sie że Pana pytania sa niezwykle sensowne, a szło chyba o to - że podobnie jak w przypadku górek - aby inwestycja i ewentyalne Zyski  przeszły w ręce konkretnych osób ścisle związanych z pewnym układem biznesowym lubelskim.
Avatar
bbb / 15 czerwca 2018 o 00:35
Ludzie, ogarnijcie się, nie powtarzajcie bredni, że na zachodzie walczą z samochodami w miastach. Tam wszędzie gdzie to jest możliwe buduje się parkingi podziemne, nawet pod istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Wszyscy wiedzą, że jeżeli ograniczy się możliwość dostępu do jakiegokolwiek rejonu miasta to ten rejon staje się mniej atrakcyjny i "usycha" tak jak usycha drzewo gdy ogranicza się mu dopływ wody, jak choruje i umiera człowiek gdy ograniczy mu się dopływ krwi do poszczególnych organów. W Lublinie właśnie z powodu bezsensownej, doktrynalnej walki z samochodami zamiera Krakowskie Przedmieście z przyległościami. A przecież powinno się wybudować kilka łatwo dostępnych, dużych parkingów podziemnych na obrzeżach śródmieścia a może i nawet w samym centrum. Twierdzenie, że przez duże parkingi zakorkuje się miasto to jest zwykła ściema. Pod Centrum Spotkania Kultur jest parking na 250 pojazdów. Czy ktoś kiedykolwiek widział zakorkowaną z tego powodu ulicę Radziszewskiego? W miejscu Alchemii powinien powstać duży parking podziemny nawet na 1000 samochodów. Poprawiło by to dostępność i atrakcyjność Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia i pozwoliło by oczyścić przestrzeń publiczną z samochodów parkujących na ulicach, chodnikach i terenach zielonych tego rejonu miasta.
 Pełan zgoda!! O tym własnie mówiłem powyżej, powinmien byc parking i to nawet zbudfowanyu przez Miasto! parking a nie galeria lub stokrotka - dobije ona zresdztą okoliczne sklepiki spożywcze i monopolowe.
 Pełan zgoda!! O tym własnie mówiłem powyżej, powinmien byc parking i to nawet zbudfowanyu przez Miasto! parking a nie galeria lub stokrotka - dobije ona zresdztą okoliczne sklepiki spożywcze i monopolowe. rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 00:01
Tyle drzew wycięto, a Arkad jak nie było tak i nie ma. Nieudaczniki w tym ratuszu siedzą!
Avatar
lll / 14 czerwca 2018 o 20:36
Ludzie, ogarnijcie się, nie powtarzajcie bredni, że na zachodzie walczą z samochodami w miastach. Tam wszędzie gdzie to jest możliwe buduje się parkingi podziemne, nawet pod istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Wszyscy wiedzą, że jeżeli ograniczy się możliwość dostępu do jakiegokolwiek rejonu miasta to ten rejon staje się mniej atrakcyjny i "usycha" tak jak usycha drzewo gdy ogranicza się mu dopływ wody, jak choruje i umiera człowiek gdy ograniczy mu się dopływ krwi do poszczególnych organów. W Lublinie właśnie z powodu bezsensownej, doktrynalnej walki z samochodami zamiera Krakowskie Przedmieście z przyległościami. A przecież powinno się wybudować kilka łatwo dostępnych, dużych parkingów podziemnych na obrzeżach śródmieścia a może i nawet w samym centrum. Twierdzenie, że przez duże parkingi zakorkuje się miasto to jest zwykła ściema. Pod Centrum Spotkania Kultur jest parking na 250 pojazdów. Czy ktoś kiedykolwiek widział zakorkowaną z tego powodu ulicę Radziszewskiego? W miejscu Alchemii powinien powstać duży parking podziemny nawet na 1000 samochodów. Poprawiło by to dostępność i atrakcyjność Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia i pozwoliło by oczyścić przestrzeń publiczną z samochodów parkujących na ulicach, chodnikach i terenach zielonych tego rejonu miasta.
Ludzie, ogarnijcie się, nie powtarzajcie bredni, że na zachodzie walczą z samochodami w miastach. Tam wszędzie gdzie to jest możliwe buduje się parkingi podziemne, nawet pod istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Wszyscy wiedzą, że jeżeli ograniczy się możliwość dostępu do jakiegokolwiek rejonu miasta to ten rejon staje się mniej atrakcyjny i "usycha" tak jak usycha drzewo gdy ogranicza się mu dopływ wody, jak choruje i umiera człowiek gdy ograniczy mu się dopływ krwi do poszczególnych organów. W Lublinie właśnie z powodu bezsensowne... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 18:01
Ta Alchemia to stary przekręt pisowskiego prezydenta, Andrzeja Pruszkowskiego
Avatar
Stanisław / 14 czerwca 2018 o 14:22
Czy ten rejon nie POwinien być objęty ochroną konserwatora zabytków?
Avatar
gość / 14 czerwca 2018 o 14:14
Czego tu mialo nie być....Kto wtedy rzadzil? czy nie przypadkiem dwoch udatnych radnych, specow od przekretow, w tym niewykupienia poligonu i budowy skrzyzowania Trasa- Sikorskiego?? I kto wział kase?  no bo przeciez mialo byc i podziemne przejscie na St, Miasto i trolejbusy na Hanki Świetoduskiej i rozbudowa ratusza... ale szczesliwie udalo sie wyciąc drzewa , wziąc teren  w uzytkowanie wieczyste  (teraz przeksztalcane  w posiadanuie rzeczywiiste) i wal sie, drogi Lublinie...ŻADNEJ GALERII TU NIE BEDZIE, BEDA SKLEPY I SKLEPICZKI A cAŁOŚĆ PO PRZEKSZTALCENIACH WLASNOŚCIOWYCH ZOSTANIE SPRZEDANA DEVELOPEROWI.
Czego tu mialo nie być....Kto wtedy rzadzil? czy nie przypadkiem dwoch udatnych radnych, specow od przekretow, w tym niewykupienia poligonu i budowy skrzyzowania Trasa- Sikorskiego?? I kto wział kase?  no bo przeciez mialo byc i podziemne przejscie na St, Miasto i trolejbusy na Hanki Świetoduskiej i rozbudowa ratusza... ale szczesliwie udalo sie wyciąc drzewa , wziąc teren  w uzytkowanie wieczyste  (teraz przeksztalcane  w posiadanuie rzeczywiiste) i wal sie, drogi Lublinie...ŻADNEJ GALERII TU NIE BEDZIE, BEDA SKLEPY I SKLEPICZKI A cAŁOŚĆ PO... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 14:00
Jak nie skończą do końca 2018 to przywalić karę i po kłopocie.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 13:54
Takich to właśnie inwestorów PiS do Lublina przyciągnął. 13 lat i dalej nic się nie dzieje. Żuk jak ściągnął IKEA to rach, ciach, ciach i obiekt stoi a nie jakieś kombinowanie i przesuwanie w nieskończoność terminu zakończenia prac.
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę 1 0

Nową trasę do Chin testuje zamojski przewoźnik kolejowy, który na próbę wysłał kontener do Urumczi.

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika 12 1

PIŁKARSKA II LIGA Michał Zuber i Krystian Wójcik podpisali umowy z Górnikiem Łęczna. Dla obu zawodników jest to powrót do zespołu, w którym niegdyś występowali

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach 3 3

Budowę bloków mieszkalnych przy ul. Orkana umożliwić ma nowy plan zagospodarowania terenu, nad którym w czwartek głosować będzie Rada Miasta. Bloki miałyby stanąć obok ośrodka spa, na gruntach zarezerwowanych dotąd pod budowę szkoły.

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji 1 0

Policja z Łęcznej ma zastrzeżenia do jakości obrazu z kilku kamer analogowych pracujących w ramach systemu monitoringu. Miasto obiecuje sukcesywną wymianę sprzętu starszego typu.

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo]
film

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo] 28 1

Trąba powietrzna pojawiła się w Płocku w poniedziałek po godz. 15.

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch 7 1

W niedzielę zmarł miłośnik turystyki pieszej, znany przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Ryszard Bałabuch. Miał 72 lata. W lipcu odbędzie się marsz ku czci jego pamięci.

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć 14 15

Wojewoda zdecydował, że nie unieważni majowej uchwały Rady Miasta Lublin zwiększającej pulę pieniędzy na dodatki motywacyjne dla nauczycieli. W poniedziałek po południu opublikował ją w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Oznacza to, że po 14 dniach wejdzie ona w życie. W efekcie od 1 września nauczyciele będą mogli zarobić więcej.

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską 0 0

Urugwaj pokonał Rosję 3:0 i zajął pierwsze miejsce w grupie A. Jednak porażka „Sbornej” nie musi martwić kibiców bo zespół Stanisława Czerczesowa również wywalczył awans do fazy pucharowej

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów 3 4

Ojciec Krzysztof Modras jest nowym przeorem klasztoru ojców dominikanów w Lublinie. Dzisiaj prowincjał zatwierdził wybór wspólnoty klasztornej. Nowy przeor jest także egzorcystą archidiecezjalnym.

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem 13 0

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami z silnymi porywami wiatru i deszczem w woj. lubelskim

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi 66 10

Praca jak na ostrym dyżurze i przełożone na inne terminy planowe zabiegi. W szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ok. 40 procent pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek od dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim. Podobna sytuacja jest też w innych szpitalach.

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak 0 0

W zaległym spotkaniu Budowlani Lublin przegrali z Ogniwem Sopot 16:34

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców 0 3

To już oficjalna wiadomość: Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej został Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców i zrzekł się mandatu poselskiego oraz członkostwa w PiS. – Tego wymagało to stanowisko – mówi były już poseł

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie
30 czerwca 2018, 10:00

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 30 czerwca w ramach trasy Be Active Tour do Lublina zawita znana propagatorka aktywnego stylu życia - Ewa Chodakowska. Gwiazda poprowadzi warsztaty na Arenie Lublin w godz. 10-17.30.

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia]
galeria

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia] 0 1

Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!