Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lutego 2011 r.
20:46
Edytuj ten wpis

Arkady nie zaczęły budowy. Będą 2 mln zł kary?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Wielokrotnie zapowiadana inwestycja wciąż nie ruszyła. A księżycowy krajobraz w samym centrum Lublin
Wielokrotnie zapowiadana inwestycja wciąż nie ruszyła. A księżycowy krajobraz w samym centrum Lublin

Dwa miliony zł kary grożą spółce Arkady, która ma budować podziemny parking na 1000 aut wraz z częścią handlową u zbiegu ul. Lubartowskiej i Świętoduskiej w Lublinie. W ustalonym z miastem terminie firma nie zaczęła budowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O karze mówi umowa, którą inwestor zawarł z lubelskim magistratem. Ma ją zapłacić Ratuszowi, jeśli nie zacznie lub nie skończy budowy w ustalonym terminie.

Pierwotnie termin rozpoczęcia budowy parkingu z galerią handlową Alchemia ustalono na 31 października 2008 r., a zakończenia na koniec 2011 r. Jako rozpoczęcie rozumiane miało być wykonanie fundamentów, a jako zakończenie – stan surowy zamknięty.

Okazało się, że inwestor potrzebuje więcej czasu na uzgodnienia z konserwatorem zabytków. Poprosił o zmianę umowy. Ratusz się zgodził i zawarł ze spółką nowy akt notarialny. Spółka zobowiązała się w nim, że jeśli nie dotrzyma określonych terminów, zapłaci na żądanie miasta 2 mln zł kary umownej.

Tym razem ustalono, że inwestycja ma być oddana do użytku w 2012 r. Termin rozpoczęcia budowy wyznaczony został na koniec 2009 r., przy czym za spełnienie tego drugiego warunku uznane miało być już samo rozpoczęcie prac ziemnych niezwiązanych z pracami archeologicznymi.

Pozwolenie na budowę Ratusz wydał 25 sierpnia 2009 r. Ale inwestycja do tej pory nie ruszyła. Wreszcie magistrat postanowił formalnie upomnieć się o swoje. 31 stycznia pisemnie spytał inwestora, dlaczego prace się nie zaczęły.
– Do tej chwili nie otrzymaliśmy odpowiedzi – stwierdza Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina.

– Prezes jest na urlopie i nie chciałbym odnosić się do tego pisma – mówi Marek Woliński, rzecznik Arkad. Podkreśla, że spółka czeka na rozwiązanie kwestii staromiejskiej kamienicy przy ul. Olejnej 8, która przejściem podziemnym pod ul. Lubartowską ma być połączona z planowanym obiektem. Arkady twierdzą, że jedna inwestycja nie może ruszyć bez drugiej.

Sęk w tym, że spółka ma większość udziałów w kamienicy, ale nie wszystkie. – Resztę chcemy odkupić od miasta lub jakoś się z miastem zamienić – dodaje Woliński.

I tu jest problem prawny. W kamienicy są lokatorzy z kwaterunku i to im przysługiwałoby prawo pierwokupu, gdyby magistrat chciał sprzedać swoje udziały. Co gorsza, miasto nie ma tam wyodrębnionego prawa własności poszczególnych lokali, a na dodatek miejska uchwała zakazuje sprzedaży mieszkań na Starym Mieście.

– Czekamy na odpowiedź Arkad. Po jej otrzymaniu sprawdzimy, czy przyjmiemy zawarte w niej argumenty, czy zaczniemy wykonywać zapisy wynikające z aktu notarialnego – podsumowuje Mieczkowska-Czerniak.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
głos rozsądku / 21 lutego 2011 o 14:10
(...) a smród spalin, kurzu, pyłu - to dopiero są cudowne wrażenia! I jakie nowoczesne!
[/quote]

Lepszy zapach zapewne był, gdy drzewa te rosły. Zapach psich odchodów...
Avatar
Gość / 18 lutego 2011 o 17:31
Zaraz, zaraz - to kwestia przejścia podziemnego i tej kamienicy wynikła dopiero wtedy, kiedy urzędnicy zaczęli nareszcie dopytywać się, co z ta budową? A to bardzo ciekawe... To co, plany, projekt całej budowy zmienił się już po podpisaniu umowy, sprzedaniu placu itp? No to na podstawie jakich to projektów umowa została podpisana? Nikt nie wiedział, że wyniknie problem z kamienicą? Nikt tego nie uwzględnił odpowiednio wcześnie? Swego czasu czytałem, że inwestor wstrzymuje się, bo - kryzys, brak funduszy, a w ogóle, to jeszcze nie wiadomo... i tuż po tym artykuliku (w Kurierze bodajże...), dosłownie, parę dni po jego ukazaniu się, nagle, błyskawicznie - wycięto te drzewa...
Od tego czasu staram się w każdym komentarzu dotyczącym - czy to Pl. Litewskiego, czy projektom, przy realizacji których "niestety, trzeba będzie wyciąć parę drzewek" (jak ponad 100 drzew, nie drzewek! przy ul. Głębokiej) kłóć w oczy tą inwestycją...
bo budynek można wybudować w ciągu 2 lat, wyburzyć w parę dni - ale drzewa rosną przez lat kilkanaście, kilkadziesiąt... a ten fragment miasta w tej chwili praktycznie pozbawiony został jakiejkolwiek zieleni. Na długie lata. Najbliższy, w miarę zielony, to Pl. Litewski - ale i tam mają "kilka drzewek" wyciąć w ramach nowego projektu "ucywilizowania" - czyli pokrycia betonem - tego placu. Odnoszę wrażenie, że w Lublinie działają siły, które szczególnie nienawidzą - właśnie drzew... czyżby chodziło im o zatarcie niemiłych wspomnień z dzieciństwa, rodzinnych? A jakież to niemiłe wspomnienia można mieć z powodu drzew? A, już wiem - katorżnicza praca przy sprzątaniu liści opadłych jesienią...
a smród spalin, kurzu, pyłu - to dopiero są cudowne wrażenia! I jakie nowoczesne!
Zaraz, zaraz - to kwestia przejścia podziemnego i tej kamienicy wynikła dopiero wtedy, kiedy urzędnicy zaczęli nareszcie dopytywać się, co z ta budową? A to bardzo ciekawe... To co, plany, projekt całej budowy zmienił się już po podpisaniu umowy, sprzedaniu placu itp? No to na podstawie jakich to projektów umowa została podpisana? Nikt nie wiedział, że wyniknie problem z kamienicą? Nikt tego nie uwzględnił odpowiednio wcześnie? Swego czasu czytałem, że inwestor wstrzymuje się, bo - kryzys, brak funduszy, a w ogóle, to jeszcze nie wiadomo... ... rozwiń
Avatar
poleczka / 18 lutego 2011 o 14:18
[quote name='lotny' timestamp='1298030391' post='439094']
Wszystko byłoby ligiczne w twojej wypowiedzi gdyby przyjąć, że mamy do czynienia z rzetelnymi partnerami, ale coś mi się wydaje, że jedyną robotę jaką zrobili to wycięcie starych drzew, które po prostu sprzedali.Jakoś mi tu śmierdzi przekrętem.
[/quote]

A skąd te podejrzenia? Dlaczego wszędzie trzeba dopatrywać się spisku? Natura Polaków...
A zapewne zbili fortunę na sprzedaży tych wyciętych drzew . Ot przekręt
Z takim myśleniem nic nie zmienimy w Lublinie. A czy jesteś zadowolony z tego, co jest? Ja nie.
[quote name='lotny' timestamp='1298030391' post='439094']
Wszystko byłoby ligiczne w twojej wypowiedzi gdyby przyjąć, że mamy do czynienia z rzetelnymi partnerami, ale coś mi się wydaje, że jedyną robotę jaką zrobili to wycięcie starych drzew, które po prostu sprzedali.Jakoś mi tu śmierdzi przekrętem.
[/quote]

A skąd te podejrzenia? Dlaczego wszędzie trzeba dopatrywać się spisku? Natura Polaków...
A zapewne zbili fortunę na sprzedaży tych wyciętych drzew . Ot przekręt
Z takim myśle... rozwiń
Avatar
*** / 18 lutego 2011 o 14:09
[quote name='waldi' timestamp='1298026695' post='439052']
Spółka kupiła za niewielką cene plac w środku miasta, teraz dostanie kamienice na starym mieście prawie gratis. I po cichu poszuka kogoś kto odkupi od niej ten plac i kamienicę, zapłaci karę i jeszcze jej sporo zostanie. A urzędnicy dalej nic nie potrafią wyegzekwować od nich
[/quote]

niewielka cena, tzn?
Avatar
lotny / 18 lutego 2011 o 12:59
[quote name='bejrut' timestamp='1298023745' post='439013']
Ale przecież nikt nie zwala na konserwatora, który robi po prostu swoją robotę - i dobrze, bo od tego jest. Drzewa, o których piszesz też wycięte były po konsultacjach z konserwatorem. A zieleń tam powróci: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100329/LUBLIN/305231421
Gdyby nie chcieli rozpoczynać inwestycji to pewnie, nie wycinaliby tych drzew, bo po co brać sobie na głowę jeszcze narzekania z okazji tej wycinki.
[/quote]
Wszystko byłoby ligiczne w twojej wypowiedzi gdyby przyjąć, że mamy do czynienia z rzetelnymi partnerami, ale coś mi się wydaje, że jedyną robotę jaką zrobili to wycięcie starych drzew, które po prostu sprzedali.Jakoś mi tu śmierdzi przekrętem.
[quote name='bejrut' timestamp='1298023745' post='439013']
Ale przecież nikt nie zwala na konserwatora, który robi po prostu swoją robotę - i dobrze, bo od tego jest. Drzewa, o których piszesz też wycięte były po konsultacjach z konserwatorem. A zieleń tam powróci: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100329/LUBLIN/305231421
Gdyby nie chcieli rozpoczynać inwestycji to pewnie, nie wycinaliby tych drzew, bo po co brać sobie na głowę jeszcze narzekania z okazji tej wycinki.
[/quot... rozwiń
Avatar
waldi / 18 lutego 2011 o 11:58
Spółka kupiła za niewielką cene plac w środku miasta, teraz dostanie kamienice na starym mieście prawie gratis. I po cichu poszuka kogoś kto odkupi od niej ten plac i kamienicę, zapłaci karę i jeszcze jej sporo zostanie. A urzędnicy dalej nic nie potrafią wyegzekwować od nich
Avatar
bejrut / 18 lutego 2011 o 11:09
Ale przecież nikt nie zwala na konserwatora, który robi po prostu swoją robotę - i dobrze, bo od tego jest. Drzewa, o których piszesz też wycięte były po konsultacjach z konserwatorem. A zieleń tam powróci: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100329/LUBLIN/305231421
Gdyby nie chcieli rozpoczynać inwestycji to pewnie, nie wycinaliby tych drzew, bo po co brać sobie na głowę jeszcze narzekania z okazji tej wycinki.
Avatar
LUBLIN 2030 / 18 lutego 2011 o 10:40
[size="3"]ZANALAZŁ SIĘ WINNY, TEN CO ZAWSZE, WINNY-DYŻURNY: KONSERWATOR ZABYTKÓW !!!!!!
JAK TO DOBRZE ŻE GO MAMY, GDYBY GO NIE BYŁO TRZEBA BY GO WYMYŚLEĆ, ATAK JEST
I ZAWSZE MOŻNA NA NIEGO ZWALIĆ!
SKORO JUŻ JEST TO OCZYWIŚCIE NA NIC NIE POZAWALA NASZEMU PRĘŻNEMU RATUSZOWI KTÓRY JAK WIADOMO KIPI I TRYSKA NA LEWO I PRAWO POMYSŁAMI I INICJATYWAMI! JAKBY TEGO BYŁO MAŁO TO JESZCZE RZUCA POD NOGI KŁODY NASZYM WYŚNIONYM INWESTOROM Z CHEŁMA, KTÓRZY BY JUŻ DAWNO ZAMIENILI NASZE PROWINCJONALNE MIASTECZKO W GODNĄ PODZIWU EUROPEJSKA PERŁĘ ARCHITEKTURY, GDYBY NIE JEGO NIECNE KNOWANIA!!!
W DODATKU SĄ TO KŁODY ZE STULETNICH DRZEW KTÓRE TEN PRACOWITY INWESTOR WYRŻNĄŁ PIECZOŁOWICIE CO DO SZTUKI W TROSCE O PRZYSZŁE PIĘKNO I BEZPRETENSJONALNOŚĆ OTOCZENIA STAREGO MIASTA I Z DBAŁOŚCI O WYGODĘ MIESZKAŃCÓW KTÓRZY PRZECIEŻ ZIELENI NIE POTRZEBUJĄ BO MIESZKAJĄ W MIEŚCIE A MIASTO TO NIE WIEŚ!!!![/size]
[size="3"]ZANALAZŁ SIĘ WINNY, TEN CO ZAWSZE, WINNY-DYŻURNY: KONSERWATOR ZABYTKÓW !!!!!!
JAK TO DOBRZE ŻE GO MAMY, GDYBY GO NIE BYŁO TRZEBA BY GO WYMYŚLEĆ, ATAK JEST
I ZAWSZE MOŻNA NA NIEGO ZWALIĆ!
SKORO JUŻ JEST TO OCZYWIŚCIE NA NIC NIE POZAWALA NASZEMU PRĘŻNEMU RATUSZOWI KTÓRY JAK WIADOMO KIPI I TRYSKA NA LEWO I PRAWO POMYSŁAMI I INICJATYWAMI! JAKBY TEGO BYŁO MAŁO TO JESZCZE RZUCA POD NOGI KŁODY NASZYM WYŚNIONYM INWESTOROM Z CHEŁMA, KTÓRZY BY JUŻ DAWNO ZAMIENILI NASZE PROWINCJONA... rozwiń
Avatar
wesoły diabeł / 18 lutego 2011 o 10:22
Powinni płacić kary, bo budowę parkingu mogą zacząć w każdej chwili ale im się to nie opłaca bez centrum handlowego na Starym Mieście.
Avatar
marcin / 18 lutego 2011 o 10:01
Miasto powinno dać arkadom 20 milionów kary natychmiast, bo ta pseudo spółka nigdy nic tam nie zrobi ~!!!!! Kto takich wieśniakó wogóle wziął za inwestora ??!!!!!!!
Avatar
głos rozsądku / 21 lutego 2011 o 14:10
(...) a smród spalin, kurzu, pyłu - to dopiero są cudowne wrażenia! I jakie nowoczesne!
[/quote]

Lepszy zapach zapewne był, gdy drzewa te rosły. Zapach psich odchodów...
Avatar
Gość / 18 lutego 2011 o 17:31
Zaraz, zaraz - to kwestia przejścia podziemnego i tej kamienicy wynikła dopiero wtedy, kiedy urzędnicy zaczęli nareszcie dopytywać się, co z ta budową? A to bardzo ciekawe... To co, plany, projekt całej budowy zmienił się już po podpisaniu umowy, sprzedaniu placu itp? No to na podstawie jakich to projektów umowa została podpisana? Nikt nie wiedział, że wyniknie problem z kamienicą? Nikt tego nie uwzględnił odpowiednio wcześnie? Swego czasu czytałem, że inwestor wstrzymuje się, bo - kryzys, brak funduszy, a w ogóle, to jeszcze nie wiadomo... i tuż po tym artykuliku (w Kurierze bodajże...), dosłownie, parę dni po jego ukazaniu się, nagle, błyskawicznie - wycięto te drzewa...
Od tego czasu staram się w każdym komentarzu dotyczącym - czy to Pl. Litewskiego, czy projektom, przy realizacji których "niestety, trzeba będzie wyciąć parę drzewek" (jak ponad 100 drzew, nie drzewek! przy ul. Głębokiej) kłóć w oczy tą inwestycją...
bo budynek można wybudować w ciągu 2 lat, wyburzyć w parę dni - ale drzewa rosną przez lat kilkanaście, kilkadziesiąt... a ten fragment miasta w tej chwili praktycznie pozbawiony został jakiejkolwiek zieleni. Na długie lata. Najbliższy, w miarę zielony, to Pl. Litewski - ale i tam mają "kilka drzewek" wyciąć w ramach nowego projektu "ucywilizowania" - czyli pokrycia betonem - tego placu. Odnoszę wrażenie, że w Lublinie działają siły, które szczególnie nienawidzą - właśnie drzew... czyżby chodziło im o zatarcie niemiłych wspomnień z dzieciństwa, rodzinnych? A jakież to niemiłe wspomnienia można mieć z powodu drzew? A, już wiem - katorżnicza praca przy sprzątaniu liści opadłych jesienią...
a smród spalin, kurzu, pyłu - to dopiero są cudowne wrażenia! I jakie nowoczesne!
Zaraz, zaraz - to kwestia przejścia podziemnego i tej kamienicy wynikła dopiero wtedy, kiedy urzędnicy zaczęli nareszcie dopytywać się, co z ta budową? A to bardzo ciekawe... To co, plany, projekt całej budowy zmienił się już po podpisaniu umowy, sprzedaniu placu itp? No to na podstawie jakich to projektów umowa została podpisana? Nikt nie wiedział, że wyniknie problem z kamienicą? Nikt tego nie uwzględnił odpowiednio wcześnie? Swego czasu czytałem, że inwestor wstrzymuje się, bo - kryzys, brak funduszy, a w ogóle, to jeszcze nie wiadomo... ... rozwiń
Avatar
poleczka / 18 lutego 2011 o 14:18
[quote name='lotny' timestamp='1298030391' post='439094']
Wszystko byłoby ligiczne w twojej wypowiedzi gdyby przyjąć, że mamy do czynienia z rzetelnymi partnerami, ale coś mi się wydaje, że jedyną robotę jaką zrobili to wycięcie starych drzew, które po prostu sprzedali.Jakoś mi tu śmierdzi przekrętem.
[/quote]

A skąd te podejrzenia? Dlaczego wszędzie trzeba dopatrywać się spisku? Natura Polaków...
A zapewne zbili fortunę na sprzedaży tych wyciętych drzew . Ot przekręt
Z takim myśleniem nic nie zmienimy w Lublinie. A czy jesteś zadowolony z tego, co jest? Ja nie.
[quote name='lotny' timestamp='1298030391' post='439094']
Wszystko byłoby ligiczne w twojej wypowiedzi gdyby przyjąć, że mamy do czynienia z rzetelnymi partnerami, ale coś mi się wydaje, że jedyną robotę jaką zrobili to wycięcie starych drzew, które po prostu sprzedali.Jakoś mi tu śmierdzi przekrętem.
[/quote]

A skąd te podejrzenia? Dlaczego wszędzie trzeba dopatrywać się spisku? Natura Polaków...
A zapewne zbili fortunę na sprzedaży tych wyciętych drzew . Ot przekręt
Z takim myśle... rozwiń
Avatar
*** / 18 lutego 2011 o 14:09
[quote name='waldi' timestamp='1298026695' post='439052']
Spółka kupiła za niewielką cene plac w środku miasta, teraz dostanie kamienice na starym mieście prawie gratis. I po cichu poszuka kogoś kto odkupi od niej ten plac i kamienicę, zapłaci karę i jeszcze jej sporo zostanie. A urzędnicy dalej nic nie potrafią wyegzekwować od nich
[/quote]

niewielka cena, tzn?
Avatar
lotny / 18 lutego 2011 o 12:59
[quote name='bejrut' timestamp='1298023745' post='439013']
Ale przecież nikt nie zwala na konserwatora, który robi po prostu swoją robotę - i dobrze, bo od tego jest. Drzewa, o których piszesz też wycięte były po konsultacjach z konserwatorem. A zieleń tam powróci: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100329/LUBLIN/305231421
Gdyby nie chcieli rozpoczynać inwestycji to pewnie, nie wycinaliby tych drzew, bo po co brać sobie na głowę jeszcze narzekania z okazji tej wycinki.
[/quote]
Wszystko byłoby ligiczne w twojej wypowiedzi gdyby przyjąć, że mamy do czynienia z rzetelnymi partnerami, ale coś mi się wydaje, że jedyną robotę jaką zrobili to wycięcie starych drzew, które po prostu sprzedali.Jakoś mi tu śmierdzi przekrętem.
[quote name='bejrut' timestamp='1298023745' post='439013']
Ale przecież nikt nie zwala na konserwatora, który robi po prostu swoją robotę - i dobrze, bo od tego jest. Drzewa, o których piszesz też wycięte były po konsultacjach z konserwatorem. A zieleń tam powróci: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100329/LUBLIN/305231421
Gdyby nie chcieli rozpoczynać inwestycji to pewnie, nie wycinaliby tych drzew, bo po co brać sobie na głowę jeszcze narzekania z okazji tej wycinki.
[/quot... rozwiń
Avatar
waldi / 18 lutego 2011 o 11:58
Spółka kupiła za niewielką cene plac w środku miasta, teraz dostanie kamienice na starym mieście prawie gratis. I po cichu poszuka kogoś kto odkupi od niej ten plac i kamienicę, zapłaci karę i jeszcze jej sporo zostanie. A urzędnicy dalej nic nie potrafią wyegzekwować od nich
Avatar
bejrut / 18 lutego 2011 o 11:09
Ale przecież nikt nie zwala na konserwatora, który robi po prostu swoją robotę - i dobrze, bo od tego jest. Drzewa, o których piszesz też wycięte były po konsultacjach z konserwatorem. A zieleń tam powróci: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100329/LUBLIN/305231421
Gdyby nie chcieli rozpoczynać inwestycji to pewnie, nie wycinaliby tych drzew, bo po co brać sobie na głowę jeszcze narzekania z okazji tej wycinki.
Avatar
LUBLIN 2030 / 18 lutego 2011 o 10:40
[size="3"]ZANALAZŁ SIĘ WINNY, TEN CO ZAWSZE, WINNY-DYŻURNY: KONSERWATOR ZABYTKÓW !!!!!!
JAK TO DOBRZE ŻE GO MAMY, GDYBY GO NIE BYŁO TRZEBA BY GO WYMYŚLEĆ, ATAK JEST
I ZAWSZE MOŻNA NA NIEGO ZWALIĆ!
SKORO JUŻ JEST TO OCZYWIŚCIE NA NIC NIE POZAWALA NASZEMU PRĘŻNEMU RATUSZOWI KTÓRY JAK WIADOMO KIPI I TRYSKA NA LEWO I PRAWO POMYSŁAMI I INICJATYWAMI! JAKBY TEGO BYŁO MAŁO TO JESZCZE RZUCA POD NOGI KŁODY NASZYM WYŚNIONYM INWESTOROM Z CHEŁMA, KTÓRZY BY JUŻ DAWNO ZAMIENILI NASZE PROWINCJONALNE MIASTECZKO W GODNĄ PODZIWU EUROPEJSKA PERŁĘ ARCHITEKTURY, GDYBY NIE JEGO NIECNE KNOWANIA!!!
W DODATKU SĄ TO KŁODY ZE STULETNICH DRZEW KTÓRE TEN PRACOWITY INWESTOR WYRŻNĄŁ PIECZOŁOWICIE CO DO SZTUKI W TROSCE O PRZYSZŁE PIĘKNO I BEZPRETENSJONALNOŚĆ OTOCZENIA STAREGO MIASTA I Z DBAŁOŚCI O WYGODĘ MIESZKAŃCÓW KTÓRZY PRZECIEŻ ZIELENI NIE POTRZEBUJĄ BO MIESZKAJĄ W MIEŚCIE A MIASTO TO NIE WIEŚ!!!![/size]
[size="3"]ZANALAZŁ SIĘ WINNY, TEN CO ZAWSZE, WINNY-DYŻURNY: KONSERWATOR ZABYTKÓW !!!!!!
JAK TO DOBRZE ŻE GO MAMY, GDYBY GO NIE BYŁO TRZEBA BY GO WYMYŚLEĆ, ATAK JEST
I ZAWSZE MOŻNA NA NIEGO ZWALIĆ!
SKORO JUŻ JEST TO OCZYWIŚCIE NA NIC NIE POZAWALA NASZEMU PRĘŻNEMU RATUSZOWI KTÓRY JAK WIADOMO KIPI I TRYSKA NA LEWO I PRAWO POMYSŁAMI I INICJATYWAMI! JAKBY TEGO BYŁO MAŁO TO JESZCZE RZUCA POD NOGI KŁODY NASZYM WYŚNIONYM INWESTOROM Z CHEŁMA, KTÓRZY BY JUŻ DAWNO ZAMIENILI NASZE PROWINCJONA... rozwiń
Avatar
wesoły diabeł / 18 lutego 2011 o 10:22
Powinni płacić kary, bo budowę parkingu mogą zacząć w każdej chwili ale im się to nie opłaca bez centrum handlowego na Starym Mieście.
Avatar
marcin / 18 lutego 2011 o 10:01
Miasto powinno dać arkadom 20 milionów kary natychmiast, bo ta pseudo spółka nigdy nic tam nie zrobi ~!!!!! Kto takich wieśniakó wogóle wziął za inwestora ??!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 7

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!