Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 września 2007 r.
16:07
Edytuj ten wpis

Armia kusi

0 6 A A

Żołnierz zasadniczej służby wojskowej może liczyć na 1,8 tys. zł pensji, po studiach w szkole oficerskiej - 2,5 tys. zł. Do tego dojdą dodatki, np. trzynastki i 26 dni urlopu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To - zdaniem dowództwa armii - może przekonać młodych ludzi z naszego regionu do wstąpienia do wojska. Bo polska armia szuka żołnierzy na gwałt. Mundurowych brakuje w zasadniczej służbie wojskowej, w szkołach oficerskich i podoficerskich.
- Musimy wyjść do ludzi, żeby ich zdobyć - przyznaje Robert Papliński, kierownik zespołu ds. promocji Sił Zbrojnych RP. - To metoda, którą stosują największe armie na świecie. Teraz pora na nas. Zwłaszcza, że do 2012 r. polskie wojsko ma być w pełni zawodowe.
Dowództwo polskiej armii nie może się nachwalić poborowych z Lubelszczyzny. I to od nas zaczyna ogólnopolską akcję promocyjną Sił Zbrojnych RP. W październiku na ulicach największych miast naszego regionu pojawią się żołnierze, żeby zachęcać młodych mężczyzn do założenia kamaszy.
- Będą wręczać ulotki, płyty CD i formularze - mówi Papliński. - Ale przede wszystkim opowiadać o życiu w koszarach, o możliwościach, jakie daje służba i o realnej szansie na dobrą pracę.
Papliński dodaje, że województwo lubelskie ma drugie miejsce w kraju pod względem liczby osób, które co roku wstępują do armii.
Pierwsze jednostki już przyjmują kandydatów na zawodowych żołnierzy. Od czterech tygodni, w każdą środę, rekrutację prowadzi lubelska 3. Brygada Zmechanizowana.
- Po każdym dniu naboru w naszym banku pozostaje ok. 50 nazwisk kandydatów, których możemy przyjąć - tłumaczy płk Sławomir Wierzbieniec, zastępca dowódcy 3 Brygady. W pierwszej kolejności lubelska jednostka przyjmie 170 zawodowców.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marcin / 21 września 2007 o 22:20
Napewno na poczatek kursy i szkolenia,zależy jaka miales fuche jako żołnierz służby zasadniczej..praca 8 godzin masz normalni zakwaterowanie elegancki pokój z tapczanem,kuchnia ale jak masz swoja chate to mozesz isc do domu tak to wygladalo w Międzyrzeczu jak bylem tam na praktykach 1800zł brutto to jakies 1630zł na łape
Avatar
kiloq / 16 września 2007 o 13:20
i gdzie ta prace sie podejmujejak jestem z lublina to w lublinie bedzie praca i jaka to bedzie praca?
Avatar
zainteresowany / 16 września 2007 o 12:58
Jestem ciekawy, jak wugladaja pierwsze dni w takim wojsku.na poczatke jakis kurs czy szkolenie?jak ma wygladac zycie takiego zolnierza? 8 h pracy i do domu poniedzialek-piatek?i juz za pierwszy mies pracy 1,8 tys na reke?wie ktos moze blizej o tym?
Avatar
zainteresowany / 16 września 2007 o 12:58
Jestem ciekawy, jak wugladaja pierwsze dni w takim wojsku.na poczatke jakis kurs czy szkolenie?jak ma wygladac zycie takiego zolnierza? 8 h pracy i do domu poniedzialek-piatek?i juz za pierwszy mies pracy 1,8 tys na reke?wie ktos moze blizej o tym?
Avatar
xavier / 14 września 2007 o 13:26
"Nowoczesne" uposazeniem wojskowego ehh szkoda słów , a wyjazdy na misje - nie nasza / nie chcianą wojne zawodowych pod groźbą ( zwaną przez "nich" rozkazem) rozkaz: jedziesz!!! i musisz jechac, chyba ze bedziesz uparty i bedziesz wyrażał niechec, a co za tym idzie blokują etat, przenoszą w drugi koniec Polski lub najgorsze znajda powód aby " wyp..." z wojska.
Avatar
Arek / 14 września 2007 o 11:20
Szukają głupich, wyjeżdżasz do Anglii lub Irlandii i zarabiasz minimum 7-8 tys zł to są przeciętne zarobki i co najważniejsze nie narażasz życia na misjach w cudzych wojnach.
Avatar
marcin / 21 września 2007 o 22:20
Napewno na poczatek kursy i szkolenia,zależy jaka miales fuche jako żołnierz służby zasadniczej..praca 8 godzin masz normalni zakwaterowanie elegancki pokój z tapczanem,kuchnia ale jak masz swoja chate to mozesz isc do domu tak to wygladalo w Międzyrzeczu jak bylem tam na praktykach 1800zł brutto to jakies 1630zł na łape
Avatar
kiloq / 16 września 2007 o 13:20
i gdzie ta prace sie podejmujejak jestem z lublina to w lublinie bedzie praca i jaka to bedzie praca?
Avatar
zainteresowany / 16 września 2007 o 12:58
Jestem ciekawy, jak wugladaja pierwsze dni w takim wojsku.na poczatke jakis kurs czy szkolenie?jak ma wygladac zycie takiego zolnierza? 8 h pracy i do domu poniedzialek-piatek?i juz za pierwszy mies pracy 1,8 tys na reke?wie ktos moze blizej o tym?
Avatar
zainteresowany / 16 września 2007 o 12:58
Jestem ciekawy, jak wugladaja pierwsze dni w takim wojsku.na poczatke jakis kurs czy szkolenie?jak ma wygladac zycie takiego zolnierza? 8 h pracy i do domu poniedzialek-piatek?i juz za pierwszy mies pracy 1,8 tys na reke?wie ktos moze blizej o tym?
Avatar
xavier / 14 września 2007 o 13:26
"Nowoczesne" uposazeniem wojskowego ehh szkoda słów , a wyjazdy na misje - nie nasza / nie chcianą wojne zawodowych pod groźbą ( zwaną przez "nich" rozkazem) rozkaz: jedziesz!!! i musisz jechac, chyba ze bedziesz uparty i bedziesz wyrażał niechec, a co za tym idzie blokują etat, przenoszą w drugi koniec Polski lub najgorsze znajda powód aby " wyp..." z wojska.
Avatar
Arek / 14 września 2007 o 11:20
Szukają głupich, wyjeżdżasz do Anglii lub Irlandii i zarabiasz minimum 7-8 tys zł to są przeciętne zarobki i co najważniejsze nie narażasz życia na misjach w cudzych wojnach.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 7 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 3

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 14 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0