niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Armia szuka mieszkań, bo hotel garnizonowy jest za drogi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 sierpnia 2008, 17:58

Lubelski Oddział Wojskowej Agencji Mieszkaniowej dał do ogłoszenia: Kawalerki dla żołnierzy pilnie poszukiwane. Od zaraz.

Powinny być umeblowane i nadające się do zamieszkania.

Wszyscy mający mieszkanie do wynajęcia mogą zgłaszać się do WAM jeszcze przez tydzień. W ofercie powinny znaleźć się informacje m.in. o sąsiedztwie, dostępie do komunikacji, stanie technicznym i wyposażeniu lokalu, a także proponowanej cenie za najem. Wojsko płaci tyle co prywatne osoby, zazwyczaj wynajmujące mieszkania z ogłoszeń.

- Lokale, których teraz szukamy, będą już kolejnymi, które ostatnio wynajmujemy w Lublinie - wyjaśnia Artur Łaska, dyrektor lubelskiego oddziału WAM. - Zamieszkają w nich oficerowie, którzy pochodzą z innych miejscowości, ale służą w lubelskim garnizonie.

Do tej pory tacy żołnierze mieszkali w Huzarze, byłym hotelu garnizonowym, teraz już komercyjnym. - W ostatnim czasie wyprowadziłem stamtąd ok. 60 żołnierzy - wyjaśnia Łaska. Powód? Pieniądze.

Huzar ustalił zaporową jak dla wojska cenę: 70 zł za dobę wynajmu 2-osobowego pokoju. Miesięcznie za taki pokój armia musiałaby płacić 2,1 tys. zł.

- To jest wolny rynek. Huzar ma prawo ustalać takie ceny, jakie mu odpowiadają - tłumaczy Łaska. - A i tak to była najniższa hotelowa oferta zbiorowego zakwaterowania, którą otrzymaliśmy w mieście.

Dlatego WAM postanowił poszukać dla żołnierzy stancji. - Za 2-pokojowe mieszkanie trzeba zapłacić w Lublinie ok. 1,2 tys. zł miesięcznie, a z mediami ok. 1,5 tys. - szacuje dyrektor. - A w takim mieszkaniu mogę zakwaterować nawet trzech żołnierzy.

Na liście potrzebujących jest w Lublinie blisko 40 żołnierzy z rodzinami i kilkunastu samotnych. - Docelowo problem zostanie rozwiązanych dopiero po wybudowaniu bloku, który chcemy postawić przy ul. Nowy Świat. Będzie w nim 40 mieszkań - mówi Łaska. - Jeśli dobrze pójdzie, budynek będzie gotowy na koniec przyszłego roku.

Do tego czasu żołnierze z innych regionów służący w Lublinie będą kwaterowani w wynajmowanych przez wojsko stancjach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!