piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Artyści i animatorzy kultury dostali medale

Dodano: 30 listopada 2011, 21:15
Autor: red

 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

W czwartek w Trybunale Koronnym uhonorowano lubelskich artystów oraz animatorów kultury wyróżnionych za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Uroczystość rozpoczęło wręczenie brązowego medalu Gloria Artis Zasłużony Kulturze Janowi Bernadowi za wkład w nowe odczytanie polskiej muzyki tradycyjnej.

Listy gratulacyjne otrzymali:

dr Jakub Ciężki z okazji przyznania Grand Prix oraz Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – za pracę "Rusztowanie I” na 40. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień” w Bielsku- Białej

• Janusz Opryński z okazji uhonorowania przez miesięcznik "Teatr” Nagrodą im. Konrada Swinarskiego za "wieloletnie, konsekwentne podążanie własną drogą artystyczną i twórczy wkład w polską kulturę teatralną ze szczególnym uwzględnieniem spektaklu "Bracia Karamazow”

• Paweł Passini z okazji przyznania Total Award za "Turandot'” dla najbardziej innowacyjnych przedstawień prezentowanych na Festiwalu Teatralnym Fringe w Edynburgu w kategorii "Teatr fizyczny i wizualny”oraz nominacji do Paszportu Polityki w kategorii Teatr

• Piotr Tokarczuk – za odznaczenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie Medalem Pamiątkowym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek

• Marcin Wroński za nominację powieści "Officium Secretum. Pies Pański.” do Nagrody Wielkiego Kalibru przyznawanej najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej

Nagrody finansowe otrzymali:

Krzysztof Butryn – etnolog, folklorysta

• Anna Chaber – pracownik Ośrodka "Brama Grodzka–Teatr NN”

• Grażyna Jakimińska – zastępca dyrektora Muzeum Lubelskiego

• Marek Kołodziejczyk – Przewodniczący Stowarzyszenia Promocji Kultury na Rzecz Środowisk Lokalnych i Osób Niepełnosprawnych "Dziesiąta”

• Elżbieta Kopciewicz - kierownik Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego

• Łukasz Kowalski – pracownik Ośrodka "Brama Grodzka–Teatr NN”

• Monika Mamińska – Fundacja "Muzyka Kresów”

• Tomasz Misztal – instruktor wokalny Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin” im. Wandy Kaniorowej

• Elżbieta Nazarewicz – pracownik DDK "Bronowice”

• Danuta Olesiuk – pracownik Państwowego Muzeum na Majdanku

• Anna Rafalska – kierownik Filii nr 21 MBP

• Krzysztof Rulikowski – kierownik Klubu Osiedlowego "Niepodległości” RSM "Motor”

• Halina Stelmasiak – pracownik Centrum Kultury

• Aleksander Szpecht – dyrektor Centrum Kultury

• Celina Wójcik – pracownik Centrum Kultury

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!