poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Asfalt nam się zazieleni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2007, 20:42
Autor: DOMINIK SMAGA

Początek drogowej rewolucji. Od dziś z ronda na Klinie wyjedziemy prosto w Trasę Zieloną. Wjazd w ul. 1 Maja będzie zamknięty.

Wielkie przygotowania trwały niemal przez cały weekend. Z malowaniem pasów na nowej szosie drogowcy czekali, aż przejdą pielgrzymi zmierzający na sobotnie uroczystości pod kościołem na Czubach.
Minionej nocy na ul. 1 Maja stanął szlaban. Ci, którzy zechcą wjechać na tę ulicę będą mieli tylko jedną możliwość: zjechać w Trasę Zieloną i skręcić w prowizoryczny łącznik na wysokości ul. Żabiej.
Dlaczego nie da się wjechać od pl. Bychawskiego? Bo od dziś do 24 czerwca robotnicy wymieniają instalacje podziemne. Zamknięty jest odcinek od skrzyżowania z Wolską do gmachu banku BGŻ.
Otwarta jest tylko jedna nitka nowej szosy: ta, która biegnie od ronda na Klinie do pl. Bychawskiego. - Druga na pewno nie będzie jeszcze gotowa w tym roku, bo najpierw trzeba gruntownie przebudować rondo. A do tego potrzebna jest jeszcze wymiana mostu na Czerniejówce w ciągu ul. Fabrycznej - zapowiada Waldemar Szulc z Wydziału Strategii i Rozwoju w Urzędzie Miasta. - Do tego czasu ul. 1 Maja będzie jednokierunkowa.
Do połowy przyszłego roku ul. 1 Maja będzie drogą jednokierunkową. Dopiero wtedy drogowcy otworzą drugą nitkę Trasy Zielonej.

Autobusy na objazdach


Od poniedziałku do odwołania poważnie zmienią się trasy dwunastu linii autobusowych.
* Linia 1 w stronę ul. Żeglarskiej oraz linia 13 w stronę Dworca PKP pojadą z ul. Zamojskiej przez Trasę Zieloną i ul. Młyńską.
* Linia 1 w stronę ul. Żeglarskiej i linia 13 w kierunku Czechowa pojadą objazdem: PKP - Dworcowa - Młyńska - Piłsudskiego - Zygmuntowskie - Zamojska i dalej po trasie.
* Linie 6, 17 i nocna linia 302 w obie strony pojadą trasą: (...) - Kunickiego - Wolska - Fabryczna - Zamojska i dalej bez zmian.
* Linia 25 z przystanku początkowego Fabryczna-Park pojedzie przez Trasę Zieloną, pl. Bychawski i stamtąd zwykłą trasą przez ul. Kunickiego. Takim samym objazdem ma kursować linia 27 oraz (od ul. Zamojskiej) 51 w stronę Głuska. W stronę Krakowskiego Przedmieścia autobusy linii 51 pojadą trasą: Kunickiego - Wolska - Fabryczna - Zygmuntowskie - Piłsudskiego.
* Linia 29. Trasa objazdu: Kunickiego - Wolska - Fabryczna - Unii Lubelskiej. Powrót tą samą drogą.
* Linia 73 pojedzie przez: Kunickiego - Wolska - Fabryczna - Trasa Zielona - pl. Bychawski - Kunickiego.
* Linia Dąbrowa w stronę Okopowej pojedzie przez Kunickiego, Wolską, Fabryczną i Zamojską. W przeciwną stronę przez al. Piłsudskiego, pl. Bychawski i Kunickiego.
* Bezpłatna linia TE 3 pojedzie przez Młyńską, pl. Bychawski, Wolską, Fabryczną i Zamojską.
Kolejne zmiany czekają nas 24 czerwca, gdy otwarty zostanie przejazd przez ul. 1 Maja od Wolskiej do Klina.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!