Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2014 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Atak na Tekturę: Jest wyrok dla nastolatka, który demolował budynek

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
1 3 A A

Zapadł wyrok w sprawie ataku na Klub Tektura. Nastolatek, który demolował budynek przy ul. Wieniawskiej został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
19-letni Konrad B. odpowiadał za wydarzenia z 13 grudnia 2011 r. Razem z kolegami brał on udział w marszu Obozu Narodowo-Radykalnego. Po zakończeniu części oficjalnej część uczestników wiecu przeszła pod Klub Tektura przy ul. Wieniawskiej. Prokuratura ustaliła Konrad B. próbował wejść do klubu, ale nie został wpuszczony. Wtedy zaczęło się demolowanie budynku. W ruch poszły kamienie. Napastnicy mieli zasłonięte twarze. Skandowali: "Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę”, czy "znajdzie się kij na lewacki ryj”. Śledczym nie udało się namierzyć wszystkich agresorów. Przed sądem odpowiadał tylko 19-latek. Początkowo potwierdził swój udział w napaści. Chciał dobrowolnie poddać się karze. Później zmienił zdanie. Zarzucono mu, że obrzucał budynek kamieniami. Nastolatek został skazany nie tylko na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Musi też zapłacić dwa tysiące złotych grzywny. Kolejny tysiąc złotych nawiązki powinien wpłacić do kasy miasta, które jest właścicielem budynku przy ul. Wieniawskiej. Konradowi B. groziło od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
Czytaj więcej o:

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fypr / 11 lutego 2014 o 18:15

"Dalej więc w endeckie tango, z OeNeRem i falangą..." Polacken rassel.

Wenn ich das seh, werd ich echt sauer.
Polacken Lümmel schreien “White Power”.
Oh, wie ich dieses scheiß Volk hasse.
Seit wann gehör’n Polaken, zur arischen Rasse?!

Wenn bei Danzig die Polenflotte im Meer versinkt
und das Deutschlandlied auf der Marienburg erklingt.
Dann zieht die Wehrmacht mit ihren Panzern in Breslau ein
und dann kehrt Deutschlands Osten endlich wieder heim.

Wisst ihr noch, im letzten Krieg?!
In 18 Tagen haben wir sie besiegt.
Sie schrein in einer Woche wären sie in Berlin.
Als Kriegsgefangene kamen sie noch schneller hin.

‘45 haben sie uns unser Land genommen.
Lassen seit dem Haus und Hof verkommen.
Denn tief im Inneren ahnen sie’s die ganze Zeit.
Wir kommen wieder im feldgrauen Ehrenkleid.

Tępić do skutku weszpolaków i innych padluchów.

Śmiecie gorzej mówią po polsku niż prawdziwi Polacy jak Tuwim, Leśmian, Brzechwa.

"Dalej więc w endeckie tango, z OeNeRem i falangą..." Polacken rassel.

Wenn ich das seh, werd ich echt sauer.
Polacken Lümmel schreien “White Power”.
Oh, wie ich dieses scheiß Volk hasse.
Seit wann gehör’n Polaken, zur arischen Rasse?!

Wenn bei Danzig die Polenflotte im Meer versinkt
und das Deutschlandlied auf der Marienburg erklingt.
Dann zieht die Wehrmacht mit ihren Panzern in Breslau ein
und dann kehrt Deutschlands Osten endlich wieder heim.

Wisst ihr noch, im letzten Krieg?!
In 18 ... rozwiń

Avatar
Katarzyna / 11 lutego 2014 o 09:51

Tępić trzeba nacjonalizm!

Avatar
miszko / 10 lutego 2014 o 19:26

Za pare rozbitych szyb w tej ruderze taki wyrok i kara???!!! Kogoś tu popier.....o. Uległ presji otoczenia i go poniosło. Oczywiscie lewactwo trzeba tępic i piętnować.

Avatar
fypr / 11 lutego 2014 o 18:15

"Dalej więc w endeckie tango, z OeNeRem i falangą..." Polacken rassel.

Wenn ich das seh, werd ich echt sauer.
Polacken Lümmel schreien “White Power”.
Oh, wie ich dieses scheiß Volk hasse.
Seit wann gehör’n Polaken, zur arischen Rasse?!

Wenn bei Danzig die Polenflotte im Meer versinkt
und das Deutschlandlied auf der Marienburg erklingt.
Dann zieht die Wehrmacht mit ihren Panzern in Breslau ein
und dann kehrt Deutschlands Osten endlich wieder heim.

Wisst ihr noch, im letzten Krieg?!
In 18 Tagen haben wir sie besiegt.
Sie schrein in einer Woche wären sie in Berlin.
Als Kriegsgefangene kamen sie noch schneller hin.

‘45 haben sie uns unser Land genommen.
Lassen seit dem Haus und Hof verkommen.
Denn tief im Inneren ahnen sie’s die ganze Zeit.
Wir kommen wieder im feldgrauen Ehrenkleid.

Tępić do skutku weszpolaków i innych padluchów.

Śmiecie gorzej mówią po polsku niż prawdziwi Polacy jak Tuwim, Leśmian, Brzechwa.

"Dalej więc w endeckie tango, z OeNeRem i falangą..." Polacken rassel.

Wenn ich das seh, werd ich echt sauer.
Polacken Lümmel schreien “White Power”.
Oh, wie ich dieses scheiß Volk hasse.
Seit wann gehör’n Polaken, zur arischen Rasse?!

Wenn bei Danzig die Polenflotte im Meer versinkt
und das Deutschlandlied auf der Marienburg erklingt.
Dann zieht die Wehrmacht mit ihren Panzern in Breslau ein
und dann kehrt Deutschlands Osten endlich wieder heim.

Wisst ihr noch, im letzten Krieg?!
In 18 ... rozwiń

Avatar
Katarzyna / 11 lutego 2014 o 09:51

Tępić trzeba nacjonalizm!

Avatar
miszko / 10 lutego 2014 o 19:26

Za pare rozbitych szyb w tej ruderze taki wyrok i kara???!!! Kogoś tu popier.....o. Uległ presji otoczenia i go poniosło. Oczywiscie lewactwo trzeba tępic i piętnować.

Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 2 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 11 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 5 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 10 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!