poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Autem, pociągiem – wszyscy na papieża

Dodano: 9 lipca 2002, 21:03
Autor: Ewa Dziadosz

Cztery tysiące bezpłatnych kart wstępu przygotowała archidiecezja lubelska dla mieszkańców regionu na sierpniowe spotkania
z papieżem w Krakowie. Parafie mają już tylko pojedyncze zaproszenia

Papież odwiedzi Polskę w dniach 16–19 sierpnia. Jedno z największych spotkań odbędzie się z nim w Krakowie na Błoniach. Wybierają się na nie także wierni z naszego regionu.
– Pielgrzymki papieskie zawsze miały ogromne znaczenie dla narodu – mówi ks. Józef Dziduch, który koordynuje przygotowania do pielgrzymki w archidiecezji lubelskiej. – Ojciec Święty odwiedzał kraj w trudnych momentach i zawsze potrafił znaleźć słowa otuchy. Myślę, że podobnie będzie i teraz, gdy pojawia się wiele nowych problemów i podziałów społecznych.
Parafie zakończyły już przyjmowanie zapisów na wspólny wyjazd do Krakowa, wiele z nich dysponuje jednak jeszcze pojedynczymi kartami uczestnictwa. Lubelska Kuria Metropolitalna zarezerwowała bezpłatne karty uczestnictwa dla 4 tys. wiernych, którzy wyjadą do Krakowa specjalnym pociągiem oraz autokarami.
Pociąg ten wyjedzie z Lublina 17 sierpnia o godz. 21, a jadących nim 1200 pielgrzymów po przyjeździe pieszo przejdzie na Błonia. Autobusy i prywatne samochody będą zatrzymywały się na wyznaczonych parkingach. Dla zmotoryzowanych pielgrzymów z woj. lubelskiego zarezerwowano około stu miejsc parkingowych.
Ci, którzy zamierzają samodzielnie udać się na spotkanie z Ojcem Świętym, mogą skorzystać z pociągu wyjeżdżającego z Lublina o godz. 16.30. Przewidziano również sektory dla wiernych, którzy przybędą bez kart uczestnictwa.
– Warto jednak wybrać się wcześniej – radzi ks. Dziduch. – Sektory są rozległe i ci, którzy pojawią się w nich wcześniej, będą mieli możliwość zajęcia lepszego miejsca. Trzeba też pamiętać o stosownym do pogody stroju, kanapkach i napojach. Przydatne mogą być także składane stołki, zwłaszcza gdy oczekiwanie na spotkanie z Ojcem Świętym będzie trwało kilka godzin.

Program pielgrzymki

16 sierpnia: 18.00 – Kraków Balice, powitanie Ojca Świętego.
17 sierpnia: 10.00 – Poświęcenie sanktuarium w Łagiewnikach; 17.00 – Wawel, spotkanie z władzami; 19.00 – Nawiedzenie grobu rodziców
18 sierpnia: 10.00 – msza św. na Błoniach w Krakowie
19 sierpnia: 9.00 – wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej; 18.00 pożegnanie na lotnisku Kraków-Balice
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!