Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 maja 2015 r.
21:35

Autobus elektryczny w Lublinie: Pojedziemy za nie więcej niż 1 zł. Jaką trasą?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Gotowe jest już wszystko, co potrzebne, by autobus mógł między kursami ładować akumulatory. Specjalne gniazdko zamontowano obok przystanku przy al. Unii Lubelskiej na wysokości Zamku Lubelskiego. Sprawdziliśmy, działa. Autobus ładuje się poprzez kabel, czemu towarzyszy dźwięk kojarzący się z tym wydawanym kiedyś przez modemy, ale o wiele głośniejszy. Podczas jazdy żadnego hałasu już nie ma.
Gotowe jest już wszystko, co potrzebne, by autobus mógł między kursami ładować akumulatory. Specjalne gniazdko zamontowano obok przystanku przy al. Unii Lubelskiej na wysokości Zamku Lubelskiego. Sprawdziliśmy, działa. Autobus ładuje się poprzez kabel, czemu towarzyszy dźwięk kojarzący się z tym wydawanym kiedyś przez modemy, ale o wiele głośniejszy. Podczas jazdy żadnego hałasu już nie ma.

W przyszłym tygodniu uruchomiona zostanie krążąca po śródmieściu nowa linia autobusowa o nazwie E lub EV. Będzie ją obsługiwać pierwszy w mieście elektryczny autobus Ekovolt zmontowany w hali Ursusa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zarząd Transportu Miejskiego „nie wyklucza”, że przez pewien czas linia będzie wręcz darmowa dla pasażerów. – Decyzja w tym zakresie zapadnie „na dniach” – informuje Justyna Góźdź z ZTM. Ale nawet jeśli miasto nie zdecyduje się na darmowe kursy, to i tak za przejazd zapłacimy nie więcej, niż złotówkę.

Skąd taka cena? Stąd, że planowana trasa linii w całości mieści się w strefie obowiązywania biletu za 1 zł (od tej ceny nie ma już ulg), który w taryfie obecny jest od 2,5 roku, ale wielkiej popularności nie zdobył.

• Trasa miałaby się rozpoczynać na al. Tysiąclecia obok Dworca Głównego PKS i biegłaby dalej przez ul. Wodopojną, Świętoduską, Królewską, Wyszyńskiego, Bernardyńską, pl. Wolności i Narutowicza, gdzie przy hotelu Victoria skręcałaby w prawo w Lipową, a następnie przez Krakowskie Przedmieście, ul. 3 Maja i al. Solidarności dojeżdżała na przystanek po stronie pl. Zamkowego.

• Nowa linia będzie kursować od poniedziałku do soboty.

– W dzień powszedni linia kursowałaby od godz. 6 do 21.20, zaś w sobotę od 9 do 16.20 – dodaje Góźdź. Kursy odbywałyby się z 40-minutową częstotliwością, o ile wspomniana trasa zostanie ostatecznie zatwierdzona.

– Rozważana jest jeszcze korekta trasy przejazdu, poprzez jej skrócenie. Zamiast przez ul. Narutowicza i Lipową linia mogłaby zostać skierowana przez pl. Wolności, Kapucyńską i pl. Litewski, co wpłynęłoby na zwiększenia częstotliwości jej kursowania.

– Wyjazd autobusu na linię planowany jest w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie po Bożym Ciele – informuje Justyna Góźdź.

Autobus Ekovolt ma 12 m długości i zmontowany jest na bazie ukraińskiego pojazdu marki Bogdan. Mieści 75 pasażerów, z czego 26 na miejscach siedzących. Trwające kwadrans ładowanie na przystanku wystarcza na przejechanie 35 km, zaś pełne ładowanie trwa 6 godzin i wystarcza na 100 km trasy.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 20:44
No I gitara!! Elegancko.
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 13:59
no i elegancko
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 11:31
A mówili, że 15-minutowe ładowanie to 80 % pojemności baterii
Avatar
Rolmops / 27 maja 2015 o 10:03

Proszę mi odpowiedzieć na jedno bardzo istotne pytanie. Gdzie mogę zaparkować auto, tak aby łatwo mi było podjechać tym autobusem do centrum? Bo to chyba jest głównym założeniem linii autobusu elektrycznego?

Powinni podnieść opłaty za parkowanie abyś nie ruszał samochodu z klepiska które kiedyś było trawnikiem z pod twojego bloku.Do elektryka masz kilkadziesiąt innych pojazdów komunikacji miejskiej.

Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 10:01
a może nad Zalew ulicą Narutowicza, Nadbystrzycka, Janowska... w wakacje byłoby idealnie :)
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 07:54
Proszę mi odpowiedzieć na jedno bardzo istotne pytanie. Gdzie mogę zaparkować auto, tak aby łatwo mi było podjechać tym autobusem do centrum? Bo to chyba jest głównym założeniem linii autobusu elektrycznego?
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 07:00
I to wszystko tuż po Bożym Ciele ? O Święty Antoni widać czuwasz nad naszym kozim grodem dzień i noc , a i mądrość naszych rajców objawia w nieskazitelnym blasku , ku chwale trójcy świętej i miłościwie nam panującego prezydenta elekta . Widać na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny będzie nam się żyło już tak dobrze , że nic tylko w okolicach Wszystkich Świętych położyć nam się przyjdzie w nowej jesionce i oczekiwać życia wiecznego w takim przyszłym świecie. Amen
Avatar
mpkowiec / 27 maja 2015 o 06:52

Chyba wyprodukowany, nie zmontowany ;) Pan Smaga widać rodzimego przemysłu nie wspiera :D

A co w tym składaku opartym o ukraińskie nadwozie i łódzką elektronikę powstawło w Lublinie ??

Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 06:47
Chyba wyprodukowany, nie zmontowany ;) Pan Smaga widać rodzimego przemysłu nie wspiera :D
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 00:22
przebieg linii gęsto oblegany.... ciekawe po co kto miałby się kręcić w ten sposób po mieście i marnować czas
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 20:44
No I gitara!! Elegancko.
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 13:59
no i elegancko
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 11:31
A mówili, że 15-minutowe ładowanie to 80 % pojemności baterii
Avatar
Rolmops / 27 maja 2015 o 10:03

Proszę mi odpowiedzieć na jedno bardzo istotne pytanie. Gdzie mogę zaparkować auto, tak aby łatwo mi było podjechać tym autobusem do centrum? Bo to chyba jest głównym założeniem linii autobusu elektrycznego?

Powinni podnieść opłaty za parkowanie abyś nie ruszał samochodu z klepiska które kiedyś było trawnikiem z pod twojego bloku.Do elektryka masz kilkadziesiąt innych pojazdów komunikacji miejskiej.

Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 10:01
a może nad Zalew ulicą Narutowicza, Nadbystrzycka, Janowska... w wakacje byłoby idealnie :)
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 07:54
Proszę mi odpowiedzieć na jedno bardzo istotne pytanie. Gdzie mogę zaparkować auto, tak aby łatwo mi było podjechać tym autobusem do centrum? Bo to chyba jest głównym założeniem linii autobusu elektrycznego?
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 07:00
I to wszystko tuż po Bożym Ciele ? O Święty Antoni widać czuwasz nad naszym kozim grodem dzień i noc , a i mądrość naszych rajców objawia w nieskazitelnym blasku , ku chwale trójcy świętej i miłościwie nam panującego prezydenta elekta . Widać na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny będzie nam się żyło już tak dobrze , że nic tylko w okolicach Wszystkich Świętych położyć nam się przyjdzie w nowej jesionce i oczekiwać życia wiecznego w takim przyszłym świecie. Amen
Avatar
mpkowiec / 27 maja 2015 o 06:52

Chyba wyprodukowany, nie zmontowany ;) Pan Smaga widać rodzimego przemysłu nie wspiera :D

A co w tym składaku opartym o ukraińskie nadwozie i łódzką elektronikę powstawło w Lublinie ??

Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 06:47
Chyba wyprodukowany, nie zmontowany ;) Pan Smaga widać rodzimego przemysłu nie wspiera :D
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 00:22
przebieg linii gęsto oblegany.... ciekawe po co kto miałby się kręcić w ten sposób po mieście i marnować czas
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!