wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Autobusy do Głuska jednak pojadą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2010, 18:18

Mieszkańcom Głuska groziło, że nie dojadą do nich autobusy 27, 51 i 73. Wszystko dlatego, że wójt nie chciał płacić za sprzątanie śmietników przy przystankach. Po naszej interwencji stwierdził, że podpisze umowę na kursowanie autobusów.

– Jeśli chodzi o komunikację podmiejską to najszybciej mogą zniknąć połączenia z gminą Głusk – mówi Lech Pudło, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Skąd taki problem? Gmina

Głusk od dwóch miesięcy uchyla się od podpisania umowy z ZTM w sprawie współfinansowania komunikacji z Lublina. Z uwagi na to, że sprzedaż biletów w liniach jeżdżących poza miasto nie finansuje ich utrzymania, to gminy muszą do nich dopłacać.

Okazało się, że Głusk od dwóch miesięcy uchyla się od takiego obowiązku. – Już w połowie lipca telefonicznie prosiliśmy władze gminy o podpisanie aneksu do umowy na współfinansowanie komunikacji w drugiej połowie roku – mówi Justyna Góźdź, rzecznik ZTM w Lublinie.

– Dodatkowo 16 sierpnia wysłaliśmy pismo w tej sprawie, gdzie sugerowaliśmy pilne zajęcie się tą sprawą – dodaje. Do tej pory ZTM nie dostał żadnej odpowiedzi.

Jeśli władze gminy nie podpiszą aneksu do umowy autobusy miejskie nie będą wyjeżdżały poza granice miasta. Problem dotyczy kursowania linii 27, 51 i 73.

– Jeśli z początkiem września nie otrzymamy jakiejś deklaracji od wójta, to zawiesimy kursowanie tych autobusów. Może nawet przestaną jeździć po Lublinie – wyjaśnia Justyna Góźdź.

Po naszej interwencji wójt stwierdził, że wyśle podpisaną umowę do ZTM i zapłaci 18 tysięcy zł zaległości. – W ten sposób chciałem wyrazić protest wobec nie sprzątania naszych przystanków przez ZTM – mówi Jacek Anasiewicz, wójt gminy Głusk.

– Uważamy, że to nie należy do nas, tylko do przewoźnika, ludzie bardzo skarżą się brud – dodaje.
Problem w tym, że według ZTM to właśnie gmina powinna sprzątać. – W porozumieniu z 2004 roku Gmina Głusk zobowiązuje się do zachowania czystości terenu przystanków i pętli nawrotowych z opróżnianiem koszy na śmieci włącznie – zauważa Justyna Góźdź. – Z tego powodu nie widzimy możliwości utrzymywania czystości przystanków – dodaje.

Wójt twierdzi, że będzie starał się wymusić sprzątanie na ZTM. – Jeśli trzeba wydam decyzję administracyjną wykonania zastępczego. Prywatna firma będzie sprzątała przystanki a faktury będę przedstawiał ZTM i żądał ich zapłacenia – zaznacza Jacek Anasiewicz.

Głusk to jedyna podmiejska gmina, która ma takie żądania. – Sami płacimy za sprzątanie przystanków, to należy do naszych obowiązków – wyjaśnia Agnieszka Jaroszyńska z Urzędu Gminy Konopnica.
Do sprawy wrócimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
artur
prawnik
robo
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

artur
artur (7 września 2010 o 04:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
super że 16 jeździ do dominowa, wreszcie coś pod zamek!
Rozwiń
prawnik
prawnik (25 sierpnia 2010 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Wójt Głuska nie powinien płacić za linie nr 51 ZTM-owi ani grosza.Głusk to dzielnica miasta i komunikacje publiczną ustawowo "musi" zapewnić Prezydent Lublina.Droga nalezy też do Miasta Lublin,więc przystanek jako część chodnika powinna byc sprzątana przez służby Miasta Lublin i za nie opłacane.Zatok przystankowych brak,ale te jakby były są majątkiem Miasta Lublin.
Co innego linia 27 i 73.Te obsługują Gminę Głusk (a nie miasto Głusk wcielone w granice administracyjne Lublina),więc Wójt zobowiązany jest partycypować w kosztach utrzymania komunikacji publicznej.
Instytucja ZTM to nikomu nie potrzebna (droga w utrzymaniu) jednostka samorządowa,która wprowadza więcej chaosu w "życiu komunikacyjnym miasta" powołana "do życia" z powodów POlitycznych.
Rozwiń
robo
robo (25 sierpnia 2010 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fikaj Jacku a żadnego autobusu nie bedziesz miał na terenie swojej gminy, a wtedy cie zlinczuja mieszkańcy
Rozwiń
Janek z działek
Janek z działek (25 sierpnia 2010 o 07:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mpk i inni, poczytajcie ze zrozumieniem a później się wypowiadajcie , w artykule jest mowa o Głusku , jako o dzielnicy miasta a nie o gminie
Rozwiń
mpk
mpk (25 sierpnia 2010 o 00:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten z działek nie ma pojęcia,że droga na Biłgoraj wiedzie przez gm.Głusk,nie wie też,że są wakacje i 72 nie kursuje,ale skąd ma to wiedzieć-przecież urwał się ze świątecznej choinki i struga mądrego,a swoją drogą ZTM może Głuskowi naskoczyć na kant gwizdka skoro może pozbawić linię 51 tylko wydłużonych kursów do Dominowa,27-Mętowa,a 73 jeździ w granicach Lublina i pętle ma tak samo jak 27,51 na samym styku gmin Lublin i Głusk.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!