Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 kwietnia 2017 r.
18:30

Autobusy na ul. Bursztynowej? Jest decyzja miasta

Autor: Zdjęcie autora drs
18 22 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Ratusz nie zdecyduje się na skierowanie komunikacji miejskiej przez ul. Bursztynową. Takie rozwiązanie proponuje Rada Kultury Przestrzeni działająca przy prezydencie Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jednocześnie odwodzi ona prezydenta od pomysłu na budowę nowej drogi, biegnącej równolegle do torów kolejowych i łączącej pętle autobusowe przy osiedlach Widok i Poręba.

Zdaniem Rady Kultury Przestrzeni zamiast budować nową drogę pod oknami, z których teraz jest widok na las, lepiej dostosować ul. Bursztynową do obsługi komunikacją miejską.

Ale Ratusz definitywnie odrzuca tę propozycję. – Nie wiem dlaczego nasi partnerzy społeczni domagają się takiego rozwiązania, bo jest ono niemożliwe – poinformował miejskich radnych Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Podtrzymujemy wolę budowy drogi wzdłuż torów, która by obsługiwała najdalej wysunięte osiedla.

Nowa droga ma być uwzględniona w powstających w Ratuszu dokumentach planistycznych, jednak sama budowa nie nastąpi szybko.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aśka / 14 kwietnia 2017 o 09:49
A tak się niedawno śmiali wszyscy z mieszkańców Czechowa, ze walczą o górki czechowski. Kwiestia czasu i wytną las pod nowe bloki na czubach. Zbetonować wszystko , łącznie z wąwozem korzeniowym w Kazimierzu. - Dla tych co nie rozumieją to sarkazm
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 11:04
KRE TY NI !!!! Chcą odciąć miasto od lasu i zafundować ludziom smród i hałas pod oknami!!! KRETYNI I SZKODNIKI !!!!!!
Avatar
gajowy / 9 kwietnia 2017 o 20:11
Droga pod lasem to najgłupsze rozwiązanie z możliwych. Drobne zwierzęta, którym stopniowo zabierano miejsce do życia kosztem nowych bloków plus wspomniane blokowiska.... Zostawcie troche natury w tym Lublinie. Bo niedlugo dojdzie do tego, że włodarze miasta będą budować kosztem Lasu;/
Avatar
K.owad / 5 kwietnia 2017 o 16:27
5 minut nie mogą przejść... osiedle widok jest najlepiej skomunikowane...
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 13:18
ja też będę zapieprzać na przystanek na widok, bez przesady, ten kto się tam osiedlał, wiedział, że jest słabe połączenie i o to chodziło, jak kogoś stać to ma auto a jak nie to 10 min spacerkiem na pętle nikogo nie zbawi! zdrowia kochani :*
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 13:15
JA NIE CHCE DROGI POD LASEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MAM PIEKNY WIDOK Z TARASU!!! JAK BEDZIE MI TRZEBA GDZIEŚ POJECHAC TO SE DOJDĘ NA PRZYSTANEK!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
jaa / 5 kwietnia 2017 o 13:08
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Co za idiotyczny pomysł, tylko autobusów jeszcze na Bursztynowej brakuje, to wąska uliczka osiedlowa z ogranicznikami prędkości, pełna dzieci ze szkoły podstawowej. Jest przystanek przy parkingu strzeżonym i wystarczy, z drugiego końca ulicy bliżej mają na Jana Pawła. Zapytajcie mieszkańców czy im potrzebne te autobusy i nowa droga pod lasem, bo mi się te obie inwestycje wydają zbędne."
zbedny to jest twój pusty łeb, jana pawła to jedna z najbardziej ruchliwych ulic i będzie jeszcze bardziej ruchliwa, bo cały czas w okolicy jana pawła powstają nowe bloki, nowa droga wzdłuż torów musi być wczesniej niz inne inwestycje w miescie, a jak nie to przy nastepnych wyborach mozna podziekowac obecnym rzadzącym w um za nic nie zrobienie w sprawie budowy tej drogi
zbedny to jest twój pusty łeb, jana pawła to jedna z najbardziej ruchliwych ulic i będzie jeszcze bardziej ruchliwa, bo cały czas w okolicy jana pawła powstają nowe bloki, nowa droga wzdłuż torów musi być wczesniej niz inne inwestycje w miescie, a jak nie to przy nastepnych wyborach mozna podziekowac obecnym rzadzącym w um za nic nie zrobienie w sprawie budowy tej drogi rozwiń
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 09:26
Co za idiotyczny pomysł, tylko autobusów jeszcze na Bursztynowej brakuje, to wąska uliczka osiedlowa z ogranicznikami prędkości, pełna dzieci ze szkoły podstawowej. Jest przystanek przy parkingu strzeżonym i wystarczy, z drugiego końca ulicy bliżej mają na Jana Pawła. Zapytajcie mieszkańców czy im potrzebne te autobusy i nowa droga pod lasem, bo mi się te obie inwestycje wydają zbędne.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 07:42
Ciekawe ilu z tej rady mieszka na tym osiedlu....
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 06:30
Bursztynowa była planowana jak węższa aby nie jeździły tam autobusy co za ograniczeni znajdują się w Radzie kultury Przestrzeni osobnicy, trasa zielona to prawidłowe rozwiązanie chyba że tam mieszkają przy planowanej trasie dlatego te protesty. Im więcej ciał kolegialnych z amatorami tym głupsze wnioski do realizacji wysuwane
Avatar
Aśka / 14 kwietnia 2017 o 09:49
A tak się niedawno śmiali wszyscy z mieszkańców Czechowa, ze walczą o górki czechowski. Kwiestia czasu i wytną las pod nowe bloki na czubach. Zbetonować wszystko , łącznie z wąwozem korzeniowym w Kazimierzu. - Dla tych co nie rozumieją to sarkazm
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 11:04
KRE TY NI !!!! Chcą odciąć miasto od lasu i zafundować ludziom smród i hałas pod oknami!!! KRETYNI I SZKODNIKI !!!!!!
Avatar
gajowy / 9 kwietnia 2017 o 20:11
Droga pod lasem to najgłupsze rozwiązanie z możliwych. Drobne zwierzęta, którym stopniowo zabierano miejsce do życia kosztem nowych bloków plus wspomniane blokowiska.... Zostawcie troche natury w tym Lublinie. Bo niedlugo dojdzie do tego, że włodarze miasta będą budować kosztem Lasu;/
Avatar
K.owad / 5 kwietnia 2017 o 16:27
5 minut nie mogą przejść... osiedle widok jest najlepiej skomunikowane...
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 13:18
ja też będę zapieprzać na przystanek na widok, bez przesady, ten kto się tam osiedlał, wiedział, że jest słabe połączenie i o to chodziło, jak kogoś stać to ma auto a jak nie to 10 min spacerkiem na pętle nikogo nie zbawi! zdrowia kochani :*
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 13:15
JA NIE CHCE DROGI POD LASEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MAM PIEKNY WIDOK Z TARASU!!! JAK BEDZIE MI TRZEBA GDZIEŚ POJECHAC TO SE DOJDĘ NA PRZYSTANEK!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
jaa / 5 kwietnia 2017 o 13:08
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Co za idiotyczny pomysł, tylko autobusów jeszcze na Bursztynowej brakuje, to wąska uliczka osiedlowa z ogranicznikami prędkości, pełna dzieci ze szkoły podstawowej. Jest przystanek przy parkingu strzeżonym i wystarczy, z drugiego końca ulicy bliżej mają na Jana Pawła. Zapytajcie mieszkańców czy im potrzebne te autobusy i nowa droga pod lasem, bo mi się te obie inwestycje wydają zbędne."
zbedny to jest twój pusty łeb, jana pawła to jedna z najbardziej ruchliwych ulic i będzie jeszcze bardziej ruchliwa, bo cały czas w okolicy jana pawła powstają nowe bloki, nowa droga wzdłuż torów musi być wczesniej niz inne inwestycje w miescie, a jak nie to przy nastepnych wyborach mozna podziekowac obecnym rzadzącym w um za nic nie zrobienie w sprawie budowy tej drogi
zbedny to jest twój pusty łeb, jana pawła to jedna z najbardziej ruchliwych ulic i będzie jeszcze bardziej ruchliwa, bo cały czas w okolicy jana pawła powstają nowe bloki, nowa droga wzdłuż torów musi być wczesniej niz inne inwestycje w miescie, a jak nie to przy nastepnych wyborach mozna podziekowac obecnym rzadzącym w um za nic nie zrobienie w sprawie budowy tej drogi rozwiń
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 09:26
Co za idiotyczny pomysł, tylko autobusów jeszcze na Bursztynowej brakuje, to wąska uliczka osiedlowa z ogranicznikami prędkości, pełna dzieci ze szkoły podstawowej. Jest przystanek przy parkingu strzeżonym i wystarczy, z drugiego końca ulicy bliżej mają na Jana Pawła. Zapytajcie mieszkańców czy im potrzebne te autobusy i nowa droga pod lasem, bo mi się te obie inwestycje wydają zbędne.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 07:42
Ciekawe ilu z tej rady mieszka na tym osiedlu....
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 06:30
Bursztynowa była planowana jak węższa aby nie jeździły tam autobusy co za ograniczeni znajdują się w Radzie kultury Przestrzeni osobnicy, trasa zielona to prawidłowe rozwiązanie chyba że tam mieszkają przy planowanej trasie dlatego te protesty. Im więcej ciał kolegialnych z amatorami tym głupsze wnioski do realizacji wysuwane
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 0

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 23

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 11

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 10

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!